Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Slimy


Slimy
csendes tag

Biztosan nagyon alap dolog, de én eléggé megszenvedek vele:

PII/300-as 64Mb SD.

Formáztam az 1.6-os maxtort egy XP-telepítővel (fat32-re), mert az ostoba win98 telepítő nem tud, és telepítettem rá egy win98-at. Szépen feláll a rendszer, minden csodaszép, van hang, kép.

1. Gef2-őt telepítenék. A változások érvényesítéséhez újra kell indítani a gépet. Jó. Leáll, bootol, a win indításának elkezdése után fekete képernyő, nem tölt, és, ha megnyomok egy gombot, szép kis rácshálót rajzol ki a monitor. A BIOS-ban AGP-re van állítva a graf. kártya, meg minden, amit csak AGP-re lehet állítani.

2. Visszateszem a PCI-os videókártyát (Riva 4mb). Megy 16 színnel és 640*480-ban. Megváltoztatom, és akármit teszek, köti az ebet, hogy újra kell indítani. De nem tud leállni, mert feketee képernyővel meghal.

3. Tehát: Ha simán újraindítom, no problemo. Ha telepítés/változások érvényesítése miatt kell újraindulnia, megáll.

Mit tegyek?

(#2) Slimy


Slimy
csendes tag

Ja, igen:
1. a PCI-ps vid.kari betételekor természetesen visszaállítottam PCI-osra a beállításokat.

2. Van a BIOS-ban egy olyan opció, hogy más mhz-n menjen a proci. Ez 366Mhz-ra van állítva. Nem tudom, ez lehet-e gond?

(#3) Slimy


Slimy
csendes tag

No...

:O Help :O

:DD

(#4) mr_ricsi válasza Slimy (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Telepítéskor melyik VGA volt a gépben?

''Formáztam az 1.6-os maxtort egy XP-telepítővel (fat32-re), mert az ostoba win98 telepítő nem tud,''

A telepítőcd-n ott van az fdisk és a format.com...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) Slimy


Slimy
csendes tag

Mhmm. THX!

szerk: telepítéskor AGP-s beállításokkal a gef2 volt bent. Most megpróbálom egy win2k-val, aztán ha azzal is ezt csinálja, veszek egy pII lapot.

[Szerkesztve]

(#6) asturel válasza Slimy (#2) üzenetére


asturel
őstag

agp freqi mekkora? 66? mer ha nemtud fix agp/pci-t a lap akkor ne huzd a proci fsbjet.. (felteve ha nem szorzot allitottal, bar nemtom h azt lehet-e biosbol)

(#7) Slimy


Slimy
csendes tag

Megoldódni látszik. FEltettem rá egy XP-t. :DD

Szépen felismer mindent, van hang, net (1mb/seccel tölt). Kicsit lassúcska, de még a Divx-es videók is szépen mennek rajta. Szerzek bele 256SD-t és meglátom, mit bír!

(#8) mr_ricsi válasza Slimy (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez nem egy VIA chipsetes alaplap?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.