Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Picasa

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Használja valaki a google-nak a Picasa nevü progiját? [link] Ezzel szeretnék feltölteni egy képet az upload to Web album opcióval, de ezt [kép] adja ki. Mi miatt lehet ez, ma már egyszer sikerült felnyomom egy albumot, de most nem akar menni. Be is lépek a jobb felső sarokban található Sign in to Web Album gombra kattintva. Tudja valaki mi lehet a probléma? Tűzfal nem fogja meg.

(#2) vtechun válasza vtechun (#1) üzenetére


vtechun
veterán

up!

(#3) vtechun válasza vtechun (#2) üzenetére


vtechun
veterán

hallo!

(#4) Dexter68 válasza vtechun (#3) üzenetére


Dexter68
addikt

Én használom a Picasát, de feltöltögetést még nem csináltam. Van néhány nyűgöm. Próbáltam egy melóhoz kapcsolódó képhalmazból weboldalt fabrikálni, de az általam készített 50x50-es preview-kat pl simán figyelmen kívül hagyta. Az ékezetes filenevek helyett adott sajátot... Mellesleg utálom, hogy mindent ''időrendbe'' rak és nem hajlandó pl. könyvtárszerkezet szerint megjeleníteni. Pedig tök jó volna. De pl. egy melóhoz használt képeket szanaszét dobálja...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5) vtechun


vtechun
veterán

Arra esetleg van megoldás, hogy a web albumba feltoltott képeket ne konvertálja át jpg-be, pl. PNG kellene mivel grafikonrol van szo... ezért nem jó ha elnagyolja...

(#6) Geret válasza vtechun (#1) üzenetére


Geret
csendes tag

Nekem is hasonló a problémám csak most nem tud a szerverhez csatlakozni van fent egy csomó albumom pár napja nem megy

(#7) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki azt mondani, hogy van-e olyan funkció a picasában, hogy nem mutatja meg mondjuk, hogy milyen fotók vannak a gépen csak akkor, ha valaki be tud lépni, és tudja a jelszót?
Vagy erre a problémára tud valaki megoldást?

köszzi!!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#8) Core2duo6600 válasza rlph (#7) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Levéded a könyvtárat jelszóval, ennyi
akár xp akár vista mind a 2 ben van lehetőség
xp esetében a professionalban biztos, a home ban nem esküszüm meg, a simple file sharingot ki kell kapcsolni ez biztos, és akkor kézzel beállítani az adott mappára a jogokat
ovatosan mert ki tudod magadat zárni ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9) rlph válasza Core2duo6600 (#8) üzenetére


rlph
tag

nem igazán találom ezt a lehetőséget a windowsomban, valszeg. azért mert home-om van....
a legjobb talán az lenne, ha csak jelszóval lehetne a picasa-t elindítani...

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#10) Core2duo6600 válasza rlph (#9) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ezesetben egy 3 ik gyártó progiját kellene kipróbálnod, sok ilyen van, kérdés mennyire használhatóak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11) Dexter68 válasza rlph (#9) üzenetére


Dexter68
addikt

hát esetleg nézd meg azt a funkcióját, hgoy ki és be lehet kapcsolni, hogy milyen könyvtárakat mutasson.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#12) akyyy


akyyy
senior tag

nem lehet valahogy növelni az 1 gigás korlátot?

illetve képsek statisztikája hol van hogy ki vagy hányan néztek meg bizonyos képet:S

(#13) Kephamos


Kephamos
addikt

Az albumok mire jók? Nem arra, hogy belepakolja képeket? Vagy az albumokat neten hozza létre?

(#14) ivcsi86


ivcsi86
tag

hogy lehet egy albumban lévő összes képet leszedni netröl egyszerre?

(#15) shev7 válasza ivcsi86 (#14) üzenetére


shev7
veterán

ha van a gepeden picasa felajanlja az album letolteset. Ami viszont vicces, hogy legutobb nekem csak ie-vel mukodott... ejnye-bejnye google.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) ivcsi86 válasza shev7 (#15) üzenetére


ivcsi86
tag

igen akkor ez lehet a gond,m nekem is mozillam van,de akkor majd ekkor használom az IEt.
kösze

(#17) skrabi


skrabi
senior tag

nem tudja vki, hogy lehet megváltoztatni a picasa fiókom helyét a térképen, mrt vmit elrontottam, és németországban vabn a térkép szerint...

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#18) ph_robchee


ph_robchee
csendes tag

Egy kérdésem lenne a picasa webalbumával kapcsolatban:
Ha valaki feliratkozik az albumom rss-ére, akkor én arról kapok értesítést? Vagy látom egyáltalán valahol a feliratkozottak számát, nickjét? És ha kedvencek közé ad valaki, akkor tudni fogok róla?
Köszi!

(#19) ph_robchee válasza ph_robchee (#18) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

A kérdés második felére már tudom a választ: ha vki a kedvencek közé ad, akkor arról én is értesülök.

(#20) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy nem tudom e-mailezni a képeket, mert mindig visszadobja azzal, hogy a küldés sikertelen volt. 1 képet sem küld el, nemhogy egy csomagot. Eddig simán ment és nem változtattam semmit a gépen az utolsó küldés óta.
Ha tudtok, segítsetek vmilyen ötlettel.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#21) Orb1337 válasza Subimp (#20) üzenetére


Orb1337
tag

Egyik ismerősömnél is jelentkezett a probléma, ha tudsz azóta valami megoldást légyszíves oszd meg itt is.

ui: elvileg a google tud már a problémáról, javítást ígérnek

(#22) doc


doc
nagyúr

azt tudja valaki, hogy Picasa-ban hogy tudom az OSSZES albumot egyszerre feltolteni?

(#23) Balinov válasza doc (#22) üzenetére


Balinov
félisten

udv doc, azt probaltad, hogy a bal oldalon a konyvtar tallozoban megerkesed a gyokerkonyvtarat, ahonnet az almappak kezdodnek es jobbklikkre elobujo lehetoseg kozul upload all? Ceges gepen irok, Picasam nincs fenn, fejbol irom, igy elnezest, ha esetleg pontatlan lenne az infom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) doc válasza Balinov (#23) üzenetére


doc
nagyúr

probaltam, de ott nincs semmilyen upload, az csak az alatta levokre kattintva jon elo
probaltam tree nezetre allitani, de ott is hianyzik a legfelso konyvtar jobbclickes menujebol, az alatta levoknel mar van :(

ha mas nem lesz, lehet hogy bepakolom oket meg egy konyvtarba, hatha ugy mar engedi...

(#25) Balinov válasza doc (#24) üzenetére


Balinov
félisten

sajnalom,hogy nem jott be a tippem, ugylatszik ez a modszer csak konyvtarankent mukodik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) doc válasza Balinov (#25) üzenetére


doc
nagyúr

ne sajnald, nem a te hibad, mindenesetre koszonom a segitokeszseget :)
majd kitorpolok valami okosat, nehogymar kitoljon velem :P

[ Szerkesztve ]

(#27) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
Nem engedi a tárhely bővítést a Picasa. 20GB-ra növelnék.

Pedig van internet kártyám is, de az alábbi üzenet dobja fel:

"A jelenlegi fizetési mód nem érvényes.
Kérjük, adjon meg egy új fizetési módot, hogy befejezhesse ezt a vásárlást."

Mi lehet a probléma?

Köszi!

(#28) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Picasa használatban szeretnék kérni segítséget.
Két helyen tárolom ugyanazokat a fotókat . Az egyik gépen megcsinálom Picasa-val a rendszerezést, arcfelismerést, de a másik, TV alá tett gépen szeretném használni a már rendszerezett képekkel, a két gép nem egy helyen van, nincs hálózatban. Hogy tudom átvinni a másik gépre a Picasa-s "beállításokat", hogy ne kelljen újra csinálni mindent, mit kell "átvinni" a másik gépre?
Köszönöm előre is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29) StLui válasza StLui (#28) üzenetére


StLui
veterán

Még megpróbálom átfogalmazni, hátha zavarosan írtam, mit kell csinálni ha új gépre szeretném áttelepíteni a programot és a képeket?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#30) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Van valami mód arra, hogy a picasa kis iconban fusson induláskor az óra mellett? Illetve a képernyőképeket saját elnevezésű mappába illessze be?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31) flash-


flash-
veterán

picasa webalbumról hogy lehet egyszerre egy egész album képeit letölteni?megvan a picasa progi a gépen de így sem tudom hogy kell.

valaki leírná pontosan?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32) Balinov válasza flash- (#31) üzenetére


Balinov
félisten

azt hiszem ugy, hogy az albumba belemesz, es van egy olyan action hogy download album to picasa. Igen, pontosan igy hivjak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33) flash- válasza Balinov (#32) üzenetére


flash-
veterán

ezt az action-t nem találom sehol sem...

pl itt egy album

[link]

itt hol találom az actions-t?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34) Balinov válasza flash- (#33) üzenetére


Balinov
félisten

hopp, ezazertvan mert a google plus-ban nyitja a link a galeriat. a lap tetejen lesz egy link,
hogyaszongya "Click here to go back to Picasa Web Albums

aztan lesz olyan, hogy Download opcio - > Download to Picasa

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) zseko


zseko
veterán

üdv, be lehet valahogy állítani, hogy a Picasa Fotomegjelenítőben név szerinti sorrendben mutassa a képeket? Nem kicsit idegesítő, hogy dátum szerint van, jobb szeretném név szerint, mert így jópár dologra nem ezt kell használni.

HR24.hu

(#36) vitemerius


vitemerius
tag

Mással is előfordult már, hogy a Picasa (nálam épp a 3.9-es) nem olvas be minden fájlt egy adott könyvtárból? Pedig a fájltípus végig jpg, nincsenek pár bájtos fájlok, nincsenek rejtett fájlok stb. Mit lehet ez ellen tenni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37) vitemerius válasza vitemerius (#36) üzenetére


vitemerius
tag

Rájöttem, hibás volt némelyik fájl headerje.

(#38) JohnnyX válasza vtechun (#1) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Olyan problemam van, hogy egy uj gepre szeretnem attelepiteni a picasat a benne letrehozott mappaival egyutt. Sima masolassal nem jott ossze a dolog, a picasan beluli modositasok nem ervenyesulnek.
Mi erre a megoldas, hogy az uj gepen is ugyanazok a mappak jelenjenek meg mint a regi gepen?
(150 mappa)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#39) StLui válasza JohnnyX (#38) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos te sem kaptál választ, nagyon kihalt a topic, pedig én is beleütköztem egy problémába, de akkor semmi jóra nem számítok.
Régen gépváltásnál sajnos én az arcfelismertetést buktam, pedig akkor valamiért 1-2 hónapi tartott mire megcsináltam. Most újra kezdtem használni, és sokkal gyorsabbnak tűnik ez a része.

Most viszont az új kontaktokat nem hozza be az arcfelismeréskor, hiába vagyok bejelentkezve a picasan belül a google fiókomba, és hiába frissítem a névjegyzéket :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Picasa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.