Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Minden páros évben kerül megrendezésre a Photokina, mely a fotográfiával és képalkotással foglalkozó ipar legnagyobb szakmai eseménye. Helyszíne tradicionálisan Köln belvárosa, pontosabban a Köelnmesse rendezvény centrum, mely hatalmas alapterületével kiváló helyszín egy ekkora horderejű expó számára.

A topik célja, hogy tehermentesítse az összes többit. A helyszíni tudósítás a közösségi média idejében már lassú, kötött és a PH lapcsaládtól eltérő forrásból beszerzett infók jellemzően offolva futnak végig a többi hír alatt.

Bejelentették a Canon EOS 9D Mark XIII-at, de itt még nincs hír róla? Ne a Nikon D9800 alá offolj róla, gyere ide, dobd be a kollektívába amit a Twitteren és Facebookon elcsíptél! Ez egyben lehet a topikja azoknak a cuccoknak, melyet a Photokinán mutattak be, de a nagy hírportálok meg sem említették őket.

(#2) torzo válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


torzo
Ármester

Ez jó ötlet. Regisztráltam. :)

(#3) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A mai nap termése, csak a legfontosabbakat nézve:

Canon EOS 7D Mark II
Canon G7 X
Canon EF-S 24mm f/2.8
Panasonic LX100
Panasonic GM5
Olympus 40-150mm f/2.8 PRO
Samsung NX1

Linkeket nem rakok, az összes hírportál ezektől zeng (leginkább azok, akik nem a helyszíni tudósításra hagyatkoztak, mert a gyártók által kidobott sajtóanyagokból, meg egymást forrásként felhasználva sokkal előbb hoznak le bármit, mint akik a helyszínen szenvednek a szottyos Wi-Fi-vel).

Biztos kihagytam sokat, de olyan mennyiségű hír jön (nem csoda, sajtónap van, ilyenkor jelentenek be mindent), hogy nehéz követni.

De ezért is jó a topik, mindenki bedobálja amit talált. :)

(#4) silmatauki válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


silmatauki
őstag

"Panasonic GM5"

Ne felejtsük el a Pana CM1-et sem. Az lesz az első nem zoom obijú kamerateló, aminek van esélye letaszítani a Nokia 808-ast a trónjáról.

(#5) lenan


lenan
aktív tag

végre valami értelmes FF-re, zeiss distagon 1.4/35 (leica m, de lehet majdnem minden tükörnélkülin is)
érdemes megnézni a sony a7-re bejelentett majdani 1.4/35 obihoz képest a méretét, én inkább ezt adnám ki a loxia sorozatban mint azt a gólemet erőltetném

(#6) p_adam válasza lenan (#5) üzenetére


p_adam
addikt

Valószínűleg nem lenne rá igény, ez úgyis használható adapterrel de alapvetően Leica M tulajokat célozza meg a 2000 eurós árával, azokkal a szenzorokkal lesz jó.
A méretért cserébe ez valószínűleg közelebbre és gyorsan fókuszál majd a későbbi vázakkal, jól jöhet ez sok szituációban, az SAL35F14G (vélhetően méltó) utódjának tekinthető, bár valszeg szintén baromi sokba kerül majd de azért nem annyira mint a ZM (1500 euró mint a Canon és Nikon?)

[ Szerkesztve ]

(#7) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Azért a Leica M Edition 60 beszarás kemény! :D

Tudom az ilyesmit a techbuzik általában lefikázzák, de nekem baromira bejön ez a koncepció. Mindezt úgy, hogy azért viszonylag rendszeresen fotózok még analóg filmre, de ugyan ezt az élményt egy erős full frame digitális szenzorral. Hmmm... :)

Kéne! :D

(#8) p_adam válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


p_adam
addikt

Bejön ez a modern-retró keverék design, persze csak a legeslegdrágább modellekre tartják fent.
Az objektív is sokkal mutatósabb, mint a "sima" változat, kár hogy csak ezért elkérik a sokszorosát.

Előrevetíti, hogy a jövő Leica-i hogyan néznek majd ki (talán más is megpróbálja majd lenyúlni)

Számomra ez a DIY kamera egy nagyobb vívmány. Talán a gyártókat is ráébreszti arra, hogy talán nem is lenne annyira nehéz létrehozni egy ilyen gépet :)

(#9) Stauffenberg válasza p_adam (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem nem a formaterv vett meg kilóra, hanem az, hogy digitális gép létére nincs LCD képernyő.

A fotózáshoz magához ugyan úgy viszonyulsz általa, mint amikor analógra dolgozol. Nem tudod helyben visszanézni, nem tudsz effektezni, nem tudsz gépen belül RAW-ot feldolgozni, nem tudod okostelefonra átnyomni wifin keresztül, nem tudod azonnal megosztani.

Kattintasz és egyszerűen túl vagy rajta, az a fotó onnantól már nem számít, csak a következőre kell koncentrálni. Közben megvan az izgulás hazáig, hogy vajon jól sikerültek-e (egyben ez kényszerít rá arra, hogy végezz jó munkát, nincs tohonyaság), de kihagyhatod a laborálást (részben, hiszen csak RAW-ot lő, azt is elő kell hívni Lightroomban).

Egyszerűen imádom. :D

Kell egy Fujifilm X100 nekem, OVF mode only, LCD képernyő fekete szigetelőszalaggal letakarva, aztán hajrá. :D

(#10) p_adam válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


p_adam
addikt

Ilyen gép már több mint 10 éve létezik, Epson R-D1 a neve és a Fuji-val ellentétben valódi digitális távmérős, több évvel megelőzte a Leica-t.
Csak be kell forgatni a kijelzőjét (mivel a kor szintjének megfelelő, annyira egyébként sem hasznos)

Be kell vallanom, most hogy van 4 távmérős obim, gondolkodok egy ilyen beszerzésén, csak szerviztámogatás nélkül eléggé meg lehet vele szívni...de megvan a rajongótábora, sokan még most is rendületlenül használják.

(#11) lenan válasza p_adam (#10) üzenetére


lenan
aktív tag

szeretik sokan, nikon d70 ccd-vel szerelték
de a helyedben vennék egy m8.2-t.

(#12) p_adam válasza lenan (#11) üzenetére


p_adam
addikt

Teljesen más a kettő (ennek ellenére folyton hasonlítgatták, mivel más digitális távmérős nem volt), de nekem valahogy az Epson különlegesebb, meg nem akarok rá túl sokat költeni, a későbbieket még szervizelik.

Mire találok egy jót, addigra meg is érkezik a digitális Zeiss Ikon (biztos nem a semminek fejlesztenek még ZM optikát) de szerencsére jó drágán ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Mercutio_
félisten

Letisztult steampunk hátulról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) _csocso_


_csocso_
senior tag

Pentax fullframe hírek..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.