Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phoebe


Phoebe
tag

A kérdésem az lenne, hogy hogyan orvosolható egy olyan vszeg. konstrukcióhibás gép ami nem kezeli a 800x600-as felbontást? HP OmniBook XE4100. Egészen meglepő hiba, a 2 legújabb BIOS-sal próbálkoztam javítani és 5 féle VGA-driverrel. A HP oldaláról letölthetőekkel is. A HP ügyfélszolgálatán lepattantam 2 rosszul kondicionált női imitátorról valamint a Recovery CD sem javított a problémán. A BIOS-ban lehet a gond, de nagyon korlátozott, lebutított Phoenix verzió, nincs erre vonatkozó kapcsoló, szinte semmit sem lehet állítani. De ilyesminek szerintem olyannyira alapértelmezettnek kéne lennie, mármint a régebbi felbontások kezelésének hogy csak na.
Nincs valami segédprogram mely irányítja a képernyőt, felülírja/kiegészíti a BIOS-t? A 800x600-as felbontás a rendelkezésre álló képernyőfelületet nem kihasználva, középen kis négyzetben jelenik meg. Például oprendszer. telepítésnél a széleken 3 -6 centiméteres fekete csík látható.
A leg lényegtelenebb hápés alkalmazások feltelepítése sem használt.
Persze ez vszeg. driver- és oprendszerfüggetlen dolog mivel már az indítóképernyő is kicsi és csak normálisan Windows alatt 1024x768-ban képes működni.
Phoenix BIOS Editor mire való? Van valakinek tapasztalata a használatban? Lehet, hogy kinyitom a ROM-filet, megkeresem azt a karaktertsort, hogy "1024x768", kiegészítem "1024x768, 800x600"-ra és már kész is? Vagy ennél lényegesen bonyolultabb?
Az alaplap nem mond magáról semmit, 3 programmal is próbálkoztam. Célom az volt, hogy valami „más” BIOS-t rakjak fel csak nem voltam elég bátor. Köszönöm!
:(((

(#2) Phoebe


Phoebe
tag

:(

(#3) tupacamaru válasza Phoebe (#2) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem rossz BIOS-t céloztál meg. Gondolom a VGA BIOS-a tárolja ezen informásiókat, úgyhogy valahogy azt kellene frissíteni vagy szerkeszteni. Már ha lehetséges ilyen mértékű beavatkozást eszközölni rajta.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4) Phoebe válasza tupacamaru (#3) üzenetére


Phoebe
tag

Köszi!!
Ezek szerint a VGA BIOS egy különálló dolog? Még sosem találkoztam ilyennel. HP oldala sem utal rá sajnos. Ezek szerint VGA BIOS és VGA driver elválik és az integrált rendszereknél nem egyben van?

[ Szerkesztve ]

(#5) kraftxld válasza Phoebe (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Powerstip-el próbáltad már?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) tupacamaru válasza Phoebe (#4) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, a driver és a VGA BIOS az két külön dolog. Amikor bekapcsolod a gépet akkor nem töltődik be semmiféle driver és mégis van adás. :B Tehát a VGA BIOS-ában kell/lehet állítani valamit hogy ne kicsinyített képet adjon. Szerintem erre kellene kereskedni. Esetleg egy másik tulajjal kellene felvenni a kapcsolatot akinek jó a megjelenített kép, és az ő VGA BIOS-át felteni a tiédre. A feladat nem veszélytelen!!! Pont ugyanolyan VGA karesz BIOS-át kell feltenni mint a tiéd.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) Phoebe válasza kraftxld (#5) üzenetére


Phoebe
tag

Köszönöm, még nem, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Kipróbálom!

(#8) Phoebe válasza tupacamaru (#6) üzenetére


Phoebe
tag

Köszönöm, neked is! A Google-lel keresgélve csupa szemetet ad ki, holmi drivereket.., de próbálkozom tovább. A kártya azt mondja, hogy ő egy VIA S3 Twister, 32 Mb-tal.

(#9) Phoebe válasza kraftxld (#5) üzenetére


Phoebe
tag

Sajnos nem jött össze, sem állítgatással, sem pedig profil hozzárendelésével programhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.