Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok.

Kicseréltem a VGA-m Asus HD 7770 DCT-1GD5-TOP kártyára és ennek ellenére is folyamatosan kifagy a játék bizonyos idő után!? :O :W :Y :o
Van vkinek bármi ötlete, hogy mitől lehet ez?
Esetleg más is tapasztalt hasonlókat vagy csak engem szivat a game?!?

Üdv. Janó

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#352) D.Orion válasza jano_77 (#351) üzenetére


D.Orion
veterán

Első körben nyomj egy (illetve 2db-ot egyszerre) Super Pi 32M.es tesztből. Ha ez nem fagy ki, akkor jöhet a Prime95 vagy az Intel Burn teszt a procinak, minél tovább annál jobb. 20 perc az nem teszt, 4-5 óra az már inkább.
Azért BIOS-ban állítsd be, hogy magas °C-on lekapcsoljon a gép, nehogy baj legyen.
Ha nem itt van a hiba, akkor ram-nak memtest.

De első lépésben HD Sentinel a winyónak, azt a legegyszerűbb megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#353) fsb1000 válasza jano_77 (#351) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sok usernél előfordul fagyás vagy kilépés, annak ellenére hogy tesztekben vagy más játékban stabilnak tünik a gép.
Nálam van mikor 5-6x is kilép egy nap, aztán pár napig hibamentes.
Rengeteg oka lehet , de bármit is tesztelsz a modok nélkül is próbáld ki előbb a játékot. Gondolom nem tuningolt állapotban tapasztalod a fagyásokat, ha mégis, akkor alapon is teszteld
Ha a hardver rendben lévőnek tünik akkor a leggyakoribb probléma, hogy a háttérben fut a Firefox, vagy a Chrome, illetve a Wot LOgger is okozhat gondot.
A játék reinstallon kivül egy Op rendszer reinstall is segíthet.

Ha mégis a hardverre gyanakszol:
Windows kékhalál esetén van hiba leírás, abból el lehet indulni, ha csak simán kilép a játék akkor nehezebb a helyzet.
Gondolom alaplapi hangot és LAN-t használsz. Ilyen lapom nekem is van és javult a stabilítása ha kapott egy LAN kártyát és az alaplapi le lett tiltva. Esetleg a hangot is tiltsd le a lapon és nézd meg úgy mi a helyzet.

(#354) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ilyet sem láttam még... a csapat minden tagja életben volt és veszítettünk.
(illetve t2 szinten egyszer igen, de akkor mi nyertünk és normál csata volt, ahol gyorsan húzzák a zászlót)

[ Szerkesztve ]

(#355) jano_77 válasza fsb1000 (#353) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ajjajj......hááát....köszönöm a sok infórmációt, de túl sokat nem értek belőle. :-(
Ennyire a gép lelki világában nem vagyok otthon sajnos. :U
Áthívom majd egyik haveromat, aki jobban érte a PC belső érzékeny világához is és majd megkérem, hogy nézzen rá.
Azért köszönöm még1x, mindkettőtöknek. :R

VGA cserénél kell windows-t újra rakni?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#356) Daywalker válasza jano_77 (#355) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom mikor volt újratelepítve a géped, de nem árthat neki egy teljes újratelepítés a legújabb driverekkel, friss directx-szel stb. Én legalábbis tuti ezzel kezdeném az egész procedúrát, ezzel a szoftveres bajokat ki lehet zárni. Ha ez rendben, bele kell nyúlni a hardverbe...nekem volt olyan fagyás, hogy végül a memória feszültségének emelése oldotta meg (néha valamiért beesett a gyárilag megadott fesz alá, amire a modulok érzékenyek voltak). Szóval elég sok baja lehet, de egy újratelepítést megérhet.

Nekem szerencsére nem fagy a wot, max a töltés elején kidob, de ez is ritka. Ilyenkor gyorsan visszalépek és mehet is a játék.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#357) jano_77 válasza Daywalker (#356) üzenetére


jano_77
nagyúr

Pont az bosszant a legjobban, hogy mostanában - 1-2 hónapja - raktam újra a teljes rendszert. :F :W :O
És persze, nem olyan nagy ördöngösség újra tenni megint, csak akkor is bosszant, mert nem így kellene működnie egy normális rendszernek, hogy negyedévente újra húzzuk!? :(

szerk.: (#352) D.Orion: HD Sentinel a winyóknál mindent rendben talált. mi az a Super Pi 32M?!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#358) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Győzelem!
Csata: Karelia 2012. augusztus 19. 10:55:24
Jármű: PzKpfw III
Szerzett tapasztalat: 6 582 (3x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 41 763
Csatában elért Achievement: Acélfal, Top Gun, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

replay

magyarsrac

(#359) jano_77 válasza [HUN]Dani (#358) üzenetére


jano_77
nagyúr

GRATULA!
Hogy a szarba tudtok összeszedni 6K XP-t?!? Nekem több csata alatt esetleg összejön. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#360) D.Orion válasza jano_77 (#359) üzenetére


D.Orion
veterán

Prémiumos kör és ez egy X3-mas első győztes csata. Ha jól számolom ez alapból egy 1097xp -s kör lenne. Ami mellesleg önmagában is nagyon brutális Pz III-al. :R

Nézd meg a replay-t és számold össze, hogy mennyi sebzést osztott ki ezért a nettó 1097xp -ért. Ez egyszerűen brutális kör. Ilyen az amikor te vagy az egyik top tank és ha jól sejtem a legénység is már igen tápos.

[ Szerkesztve ]

(#361) [HUN]Dani válasza D.Orion (#360) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

A legénységem 80% körül van. Irtó jó kis gép ez a PzIII. Csakis ajánlani tudom. Gyors, jó ágyúval. Viszont néha kicsit aggasztó, hogy tier 6-al is találkozom. Egyébként el fogom adni ezt a gépet, mert már elit lett, majd veszem a PzIII/IV-et. Adatok alapján az is hasonló tudással bír.

magyarsrac

(#362) fsb1000 válasza [HUN]Dani (#361) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat a TankÁszos eredményhez! Jó kis tank, de nekem a PzIII/IV talán még jobban tetszik, mivel "med", gyakrabban van TOP pozicióban, gyorsabb agilisebb az elődjénél..

Az akciós T-25(B)-t is megvettem, pedig a kedvezőtlen MM beosztása miatt nem terveztem. ELég ritka is volt mostanáig.

De úgy látszik sokan beruháztak 750 aranyat, mert többel is találkoztam, először Churchillemet lőtte rommá egy játékos ezzel a kis prémtankkal, aztán magasabb tierben is találkoztam vele, és ott is kemény ellenfél volt.
Ismét megnéztem az adatait [link] és megvettem.
Csak ajánlani tudom, közepesen-jól farmoló prém tank. Agalis, jó átütő erő, gyors és még pattogós is. Jó vele játszani.
Persze azt el kell viselni, hogy a csaták több mint felében a lista alsó felén helyezkedik el. Talán a Type62 lehet még ilyen beosztású.

[ Szerkesztve ]

(#363) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

El sem hiszem, hogy végre meg lett ez is. :))

Győzelem!
Csata: Sand River 2012. augusztus 19. 16:04:15
Jármű: T1 heavy
Szerzett tapasztalat: 2 061
Szerzett kredit: 49 212
Csatában elért Achievement: Top Gun, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

magyarsrac

(#364) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ma 2x is voltunk a KURUC-okkal században.
A délutáni 11:0:2 lett az esti meg 6:0:2. A végét egy jó rushal zártuk, ami igen ritka vegyes csapatban t6 szinten.
Kár hogy nem tudunk kiadni egy teljes századot, de azért így sem volt rossz.

(#365) [HUN]Dani válasza fsb1000 (#364) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Én is nagyon élveztem, de nagyon remélem, hogy a mi klánunk is képes lesz egyszer egy teljes századot kitenni!

magyarsrac

(#366) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Ma lejárt a prémiumom így nem fogok játszani a 2 t6-os gépemmel, kivéve ha ma is lesz századozás. Úgy döntöttem, hogy PzIV-el illetve alatta levő kis gépekkel nyomatom. Aki szeretne egy jót szakaszozni az nyugodtan írjon rám, én mindig vevő vagyok az ilyenekre. :K
A profilom az aláírásomban!

magyarsrac

(#367) fsb1000 válasza [HUN]Dani (#366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ésszerű döntés.... sajnos prém nélkül elég nehéz az élet a WoT-ban. És nem 50%-al ad több lehetőséget a prém acc, hanem sokkal többel.

Nézzünk egy "elméleti" példát.
T6 szinten prém nélkül.
Szerzett átlag XP = 320
Szerzett átlag Kredit = 18.000
Átlag jav. költség = 8.000
Átlag lőszer költség = 2.000
Nettó kredit bevétel = 6.000

T6 szinten prémmelk (+50%)
Szerzett átlag XP = 320 --> 480 (+50%)
Szerzett átlag Kredit = 18.000 --> 27.000 (+50%)
Átlag jav. költség = 8.000
Átlag lőszer költség = 2.000
Nettó kredit bevétel = 6.000 --> 15.000 (150%)

Tehát nem 50%-al több kredit marad csatánként, hanem 3x annyi.
A többletből nem csak gyorsabban lehet fejleszteni, hanem felszerelést és fogyóeszközt venni, ami tovább növelheti az eredményességet és a játékélményt.

(#368) Daywalker


Daywalker
addikt

Én mától meghatározatlan ideig jegelem a WoT-ot. Egy picit elegem lett belőle egy időre. :(((

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#369) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Tegnap jó pár meccset szakaszoztam laggr kollégával illetve egy párat Fsb kollégával is. Amikor már csak laggr-el maradtunk ketten, elképesztő köröket futottunk. Tulajdonképpen ketten hoztuk le a köröket. Ketten átlagban 8-10 embert lőttünk ki. :DDD
Ma is nagyon szívesen játszom tier 5-ben, szóval ha van kedvetek pötyögjetek rám.

magyarsrac

(#370) Snakeiboy válasza [HUN]Dani (#369) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

T7-T10 ig vevo vagyok Platoonra ha valakit erdekel. Altalaban estenkent 8tol vagyok, ugyan ezen a neven. Tovabbi szep napot!

Miert?????

(#371) fsb1000 válasza Snakeiboy (#370) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tegnap eset több mint 10-en voltunk aktívak. Az ötleted kipróbálhattuk volna.
De ahogy látom a szalasz is jó móka, mert alacsony szinte néha olyan mintha AI-k ellen játszanánk.

Ha Janó megjavítja a gépet kéne vele menni még pár kört, hogy a statját feljavítsuk.
Én úgy gondolom menetközben lehet tanulni, illetve mindenki magának tapasztal.
A rejtözz, fordítsd be a tankot, szüköljön a célzókör, gyenge pontra lőjj szentenciákat mindenki ismeri, de sok száz csatában kell beleszokni, vagy szakaszozás közben belesúlykolni.

(#372) Snakeiboy válasza fsb1000 (#371) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Tegnap en is be voltam jelentkezve de nem volt erom jatszani, csak a hatterben futott es filmet neztem. Pedig de jo lett volna kiprobalni. Ma viszont elmeletileg leszek, de meg ez sem 100% csak ugy 80 :)

Miert?????

(#373) Snakeiboy válasza Snakeiboy (#372) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Na ma megsem fog osszejonni. Meg mindig meloban vagyok :(. De szar egy nap ez a mai. Mindenkinek jo jatekot!

Miert?????

(#374) vtomi


vtomi
tag

Tegnap sikerült belépnem a béta szerverre és egyből a kedvenc pályámat rakta be Himmelsdorf-ot.
Ahelyett hogy a játékosok egymásnak estek volna, inkább egymással szórakoztak.
Csináltam pár érdekes képet

[ Szerkesztve ]

(#375) fsb1000 válasza vtomi (#374) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is ezt tapasztaltam. Azokat a szép GTA-s időket idézte, amikor nem lődöztük egymást csak próbáltunk kunsztokat csinálni.
Sok helyre fel lehet menni, de pl. Karélián a templomhoz nem.
Viszont ha összefog a csapat akkor az is sikerülhet:

(#376) fsb1000


fsb1000
nagyúr

E100-al leugrottam a hidról, kicsit oldalt kell ugrani, hogy rendesen leessen.
Az elöttem ugró IS7 fennakadta a pilléren. Megjavította a láncot és onnan is leugrott a mélybe.
Jó mókák voltak, 3 toltak bele egy jagtigert a szakadáékba (az oldalának állva), majd a kis francia tankomat feltrancsirozták. Felborulni nem lehet, de felnyomódtam a MAUS tetjére ahonnan leestem.

ELC-re ráment egy T44. Majdnem 1 percig tartott amig az összes HP-ja lefogyott.
A játék menete is fog valamennyire változni, mert a megszokott helyek némelyike belőhető lesz és új fedezékek is kereshetőek.

Ja... fel lehett menni a világitótoronyhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#377) jano_77 válasza fsb1000 (#371) üzenetére


jano_77
nagyúr

Előre is köszönöm a bizalmat irántam.
A gép gyógyításon pedig gőzerővel rajta vagyok.
Direkt kihívok szakembert, hogy nézze meg, ne én barmoljak el vmit még jobban.
Ma fogok időpontot egyeztetni. Amúgy futtattam már le este egy Memtest-et - igaz csak 1x és azt mondták, hogy min2-3x kell -, ez nem talált hibát. Ma futtatok még este 2-3x.
Kipróbálom előtte azt is, hogy tisztán felrakom a játékot, semmi MOD-nélkül, hogy úgy kifagy-e.
Ha minden kötél szakad, akkor majd újra húzom megint a windows-t, és bízom abban, hogy az újra húzás és a PC-doki majd megoldja a problémámat.

Addig is jó "bolondozást" az új fizikával. :-)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#378) Sanya válasza fsb1000 (#375) üzenetére


Sanya
nagyúr

nagyjából mint a wow-os ismeretlen helyekre való bemászás :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#379) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Győzelem!
Csata: Mines 2012. augusztus 22. 14:34:29
Jármű: VK 3601 (H)
Szerzett tapasztalat: 1 346
Szerzett kredit: 29 067
Csatában elért Achievement: Mesterlövész, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

Nem prémiumos kör. 5 kill, 3 assist és 7 spot. :))

magyarsrac

(#380) AlexWolf válasza Sanya (#378) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Megvolt Ironforge mellett jobbra fent a repülőtér, meg IF régi bejárata a hegytetőn? :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#381) Sanya válasza AlexWolf (#380) üzenetére


Sanya
nagyúr

jaja!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#382) vtomi


vtomi
tag

#Performance
Destroyed : 6 Spotted : 0 Damaged : 7

#Shots,Damage Dealt
Shots : 13 Hits : 10 Misses : 3 Accuracy : 76% Damage Dealt : 1708

#Base Capture,Defense
Capture points : 0 Defense points : 0

#Earned,Awards
XP : 797 Free XP : 39 Credits : 25,641
Awards : Top Gun

#Shots,Damage Received
Shots : 5 Damage : 1100 HP : 0 / 1100

#Costs
XP penalty : 0 Credit penalty : 0 Repair : 8,262

[Replay]

[ Szerkesztve ]

(#383) fsb1000 válasza vtomi (#382) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szép kör volt, de nagyon akad a replay. Gondolom felvételnél keletkezik ez a hiba.
Átlagban 33 fps-ed van.

Az XP 700+ a kredit meg 25K+, ezeket rosszul írtad ki.
Azért örülök, hogy nem 0:0, mert az csapatsebzésekre utalna.

(#384) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Holnaptól vasárnapig nem igazán leszek elérhető a játékban, szóval ne keressetek. :P

magyarsrac

(#392) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A hétvégi akció remek lehetőség, hogy t6 századhoz megvegyük a KV-1S-t

50% kedvezmény szovjet tankokra:
KV-1 (195K)
KV-1S (450K)
T-150 (440K)

200%-os kredit szorzó szovjet tankokra:
KV-3
KV-13

125%-os kredit szorzó szovjet tankokra:
KV-4

Egyéb:
50%-os kedvezmény fogyócikkekre
3x szorzó a személyzet képzésére (minden nemzet)

(#393) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A Gift Shopban is elérhetőek már az új csomagok [link], melyekről már korábban írtam: [link]

A dolog szépséghibája, hogy a GiftShop-ban letiltották a más játékosnak küldési lehetőséget, azaz csak magunknak tudunk Giftet vásárolni.

Ez most vagy megint egy méretes bug vagy azzal a nem megerősített hírrel lehet összefüggésben, hogy a hónap végére a "törzsvásárlóknak" további kedvezményeket ajánlottak GiftShoppos vásárlásra.
Magam is terveztem, hogy ezt a kedvezményt tovább adom játékostársak felé.... lehet ez másnak is eszébe jutott és túl sok Type59 ment volna ki csökkentett áron.

[ Szerkesztve ]

(#394) emerico2004


emerico2004
aktív tag

üdv szeretnék belépni hozzátok...

(#395) fsb1000 válasza emerico2004 (#394) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szia! Köszönöm, hogy "privátban" tájékozattál a tankállományodról. Remélem t6 században is részt veszel majd! A klán oldalán lehet jelentkezni [Join Clan]: [link]

(#396) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok.

Erre tud nekem vki válaszolni esetleg? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#397) vtomi


vtomi
tag

:D

Győzelem!
Csata: Airfield 2012. augusztus 28. 22:05:01
Jármű: M3 Lee
Szerzett tapasztalat: 981
Szerzett kredit: 17 892
Csatában elért Achievement: Acélfal, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

(#398) vtomi válasza vtomi (#397) üzenetére


vtomi
tag

bocsi, lejárt a szerkesztési idő

Replay

[ Szerkesztve ]

(#399) fsb1000 válasza vtomi (#398) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szép kör volt! A replayt csak akkor tedd fel, ha úgy gondolod bárki is megnézi (nem kötelező).

Én úgy gondolom kevesen nézik meg, és tanulni se sokat lehet belőlük.
Amúgy is... mostanában olyan káosz van a csatákban, hogy még én is néha elveszítem a türelmem, de csak az okoskódokat meg a csata elején noobozókat , fitymálókat, stb ("már megint egy retard csapat") idiótázom le néha szembesítve az alacsony stat adataikkal.

Jó játékosok szinte sosem nooboznak, nem panaszkodnak a többiekre ha meghalnak, hanem sebeznek, "killeznek", játszák a játékukat szép csendben.

[ Szerkesztve ]

(#400) Daywalker válasza fsb1000 (#399) üzenetére


Daywalker
addikt

Kedvencem azok, akik egyedül belerohannak a lecsóba, aztán arty-ért kiáltoznak, majd meghal szép csendben, de még búcsúzóul lenoobozza az artykat. Valszeg sosem játszott artyval és fingja sincs róla, hogy nem lehet minden helyre belőni. Vannak kifejezetten nehéz pályák arty szempontból.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.