Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Válasz valakinek.
Hogy szakmai ne legyen offolva.
"Minden tankom fullos... PzIV óta csak így indulok el. Talán csak az E-75-nél kellet 30-40 kört mennem, mig fullos lett.
Mivel egy vonalat viszek és nem adogatom el a leszerelt cuccokat ez könnyen megy. (főleg torony és löveg vonalon)
Na itt nagy előny a GOLD, mert tudom váltani a Free XP-t.
Nagyon drága mulatság és sajnos 3-4x annyit költök erre mint accra. Ez a gyors fejlődés kulcsa. Kreditet nem váltok... az már tényleg túlzás lenne, meg elveszne a játék egy varázsa hogy össze kell grundolni x mennyiségű kreditet az áhított tankra."
"44%-os winratioval zártam a T34-et. 300+ csata kelett a T30-hoz.
De a lövegre szükséges volt Goldot áldozni, mert az első 100 csatában 37%-os winratiom volt és totális sikerélménytelenség."
"T34-re részben GOLD-ból megvettem lénctalpat, meg a tornyot.
15 környi szenvedés után nem bírtam tovább."

Amd - Radeon - Ryzen

(#202) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Én is jelentkeztem a klánotokba :) Várom a visszajelzést.

üdv. Tomi

(#203) Timyyy


Timyyy
őstag

KEDVES KLÁNTAGOK! AZ ALÁBBI ÜZENETET KAPTAM, VÉLEMÉNYEZZÉTEK, HOGY SZERETNÉTEK-E MOST A JELEN ÁLLAPOTBAN ÍGY KLÁNBAN MARADNI, VAGY INKÁBB ÖSSZEOLVADNÁTOK AZ AJÁNLATOT TÉVŐ KLÁNNAL?

EZT AZ ÜZENETET KAPTAM:
En a Vteps - Vitez Tarczay Ervin Pancelos Szazad diplomataja vagyok, es szeretnek megnyitni veletek egy konstruktiv beszelgetest, temaja az lenne hogy csatlakozzatok hozzank .

Erveim a kovetkezoek lennenek :

- Van sok aktiv tagunk nagy tankokkal
- Van ts szerverunk ahova az emberek feljarnak rendszeresen es nem csak 1-2 ember
- Van szep strukturalt forumunk ahol az imformaciokat mindenki megtalalja
- Van mindig ember platoonra
- Rendszeres t8 tank szazad
- 7.3 utan szeretnenk rendszeresiteni az absolut tank szazadot meg a cw-t

Felmentem a forumotokra es lattam hogy nemreg klanleader csere volt es bar ertem hogy nem szeretned uj posztod feladni nagyon hamar szeretnem ha ajalatomat megosztanad a klanfonoksegel illetve a tagok tobbsegevel. Persze ha jonnetek akkor mindenkit atveszunk aki jonni szeretne a mostani ( felveteli tierlimit szabalyt felfugesztjuk az oszes tagotok szamara). Ha szeretned megbeszelni velem a fentieket akkor szivesen felhivlak a ts szerverunkre.

Koszonom ram szant idodet !

koz_rockhound
VTEPS - Diplomat/Field Commander

(#204) athomi válasza Daywalker (#196) üzenetére


athomi
veterán

pedig nagyon komoly tier 8-as tank, az a baj hogy nem úgy használod ahogy kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#205) Zeratul válasza Timyyy (#203) üzenetére


Zeratul
addikt

Timyyy: mik a terveid az ezreddel? Mert ha nem akarsz CWzni akkor aki akar had menjen, eredetileg úgyis utánpótlás nevelésre lett létrehozva a klán, illetve saját magunk szórakoztatására.

(#206) Daywalker válasza athomi (#204) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh, az már rég volt. Azóta sokat nyomultam vele, kiismertem és az IS4-et is hamar behúztam, sőt azóta is használom. Szóval lehet vele tolni rendesen, mindenesetre tartom a véleményem, hogy a BL9 néha művel furcsaságokat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#207) krisz74 válasza Timyyy (#203) üzenetére


krisz74
tag

Szerintem érdemes az összeolvadást átgondolni.

(#208) Veatta


Veatta
aktív tag

Szerintem nem kell az összeolvadás, aki akart már úgyis lelépett, és megteheti most is. Az való igaz viszont hogy a klánéletünk eléggé ellaposodott az utóbbi időben, de ezért felesleges volna feloszolni.

(#209) krisz74 válasza Veatta (#208) üzenetére


krisz74
tag

Pont az ellaposodás ellen működne esetleg az összeolvadás, ami semmiképp nem jelentené a feloszlatást. Részemről pártolom az összeolvadást, de csak ha az egész klán megy. Ha marad minden úgy, ahogy eddig, akkor sincs semmi baj.

(#210) szalai56


szalai56
senior tag

Én sem mennék át, mivel a cw nem érdekel ill. nem is tudok menni a munka beosztásom miatt (állandó éjszakás vagyok) Szerintem is aki menni akart az már elment.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#211) jahrn válasza Timyyy (#203) üzenetére


jahrn
senior tag

Haat. Nem hulyeseg a dolog, nekem tulzottan lagymatagnak tunik a PHE elete. De tenyleg akkor van csak ertelme ha a tagok 2/3-d resze elfogadja a dolgot.

(#212) Timyyy


Timyyy
őstag

Igazi érdeklődés hiányában elutasítottam az ajánlatot. Aki komolyabb játékot akart már úgyis elment (igaz a 90%-a gerinctelen módon szó nélkül), aki itt van az meg tudja, h platoon társ keresésen kívül másra nem használjuk a klánt.
Továbbra is nyugodtan mehet aki akar, senkinek a fejéhez sem tartottunk eddig se pisztolyt. :)

(#213) bandiras2 válasza Timyyy (#212) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az utóbbi időben igencsak hanyagoltam a WOT látogatását, és sajnos a klánban sem tudtam kivenni a részemet ahogy kellett volna. azt a kevés idő pedig amit játszani tudtam , jellemzően kollégákkal-haverokkal töltöttem és nem a klánnal. Sajnos a klán így semmi hasznomat nem látja, úgyhogy nehéz szívvel a távozás mellett döntök, mert ennek így nincs értelme. Büszkén hordtam magamon a PHE klánjelzését, de erről a kiváltságról most mély fájdalommal lemondok.
Ha kellek, tudjátok hogy hol találtok.
Remélem sokat fogunk még együtt századni, akár csak mint meghívott tag.

Köszönöm a sok élvezetes meccset, ezennel lelépek.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#214) Timyyy válasza bandiras2 (#213) üzenetére


Timyyy
őstag

Rendben van, örülök, hogy szóltál, remélem élvezted az itt töltött időt. :)

(#215) macipajti


macipajti
tag

Sziasztok!

Mi a helyzet a klánlogóval?
Kéne valami egyedi :K

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#216) Rém válasza macipajti (#215) üzenetére


Rém
tag

Szerintem is, ha már van helye ne a wot csúfolkodjon már ott!
Valaki aki ért hozzá és van rá szabad kapacítása dobjon össze valami pofásat.

(#217) macipajti


macipajti
tag

Sziasztok!

Barbárkodtam egy kicsit, vélemény?

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#218) Gyuri27 válasza macipajti (#217) üzenetére


Gyuri27
félisten

Marha recés a széle.
Magyar tankoknak a második vh-ban mi volt az állomány jelük?

Amd - Radeon - Ryzen

(#219) Plokijuma válasza Gyuri27 (#218) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Ráadásul nem PEH, hanem PHE. (Színek sorrendje PEH-re enged következtetni)

Magyar Honvédség "logója" jobban illik ide:
[link]

Szerk.:
Gyuri, a magyar tank felségjelzések a második világháborúsorán:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#220) macipajti válasza Plokijuma (#219) üzenetére


macipajti
tag

Ja a sorrendet tényleg elbas*tam :B
Én is néztem a MH logóját, de az az MH logója :U

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#221) macipajti válasza Plokijuma (#219) üzenetére


macipajti
tag

Újra tábla :)

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#222) Daywalker válasza macipajti (#221) üzenetére


Daywalker
addikt

Na, még a végén ránk fog szállni a hadsereg. :DDD
A PH! logóját lehet korlátozottan használni, erre engedélyt kértem Parcitól. Csak hangsúlyozzuk, hogy ez nem egy official dolog (tehát nem a ph dolgozói által működtetett valami).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#223) Timyyy válasza Daywalker (#222) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszönjük szépen!
Ne fáradozzatok a logóval, a prohardveré azthiszem tökéletes lesz a klánunknak!

(#224) Rém válasza Timyyy (#223) üzenetére


Rém
tag

Én is a prohardver logót preferálnám!

[ Szerkesztve ]

(#225) Plokijuma válasza Timyyy (#223) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Igen, talán az illene leginkább oda. (esetleg a pH logóval lehetne picit eljátszadozni).

(#226) Daywalker válasza Plokijuma (#225) üzenetére


Daywalker
addikt

Hja egy picit játszani kéne azért vele, ne 1:1 menjen. Legyen valami wot feelingje...mittomén, katonai mintás, legyen rajta tank, vagy mittomén:) Mutatós legyen.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#227) Plokijuma


Plokijuma
aktív tag

Sziasztok!

Szépen, csendben itt hagylak titeket, mert szeretnék tovább fejlődni, komolyabb kihívások elé nézni. Úgy gondolom, amíg a csapat részese lehettem sok szép közös élménnyel lettünk gazdagok. Nagyon élveztem minden pillanatát az itt létemnek.

Köszönöm, hogy veletek lehettem, további jó szórakozást és sikereket kívánok ennek a kis fun csapatnak.

Viszlát, Minden jót!
... és kösz a halakat! :)

(#228) krisz74 válasza Plokijuma (#227) üzenetére


krisz74
tag

Sok sikert neked is!

(#229) Timyyy válasza Plokijuma (#227) üzenetére


Timyyy
őstag

Rendben, érezd jól magad az új helyen!

(#230) Timyyy


Timyyy
őstag

AZOKNAK, AKIK NEM LÁTJÁK A KLÁNLOGÓNKAT A TANKJAIKON:

"A logó elkészült, de mivel a gép lokálisan, cache-ben tárolja ezeket az apróságokat, töröljétek a következő folder tartalmát:

C:\Users\usernév\AppData\Roaming\wargaming.net\WorldOfTanks\custom_data\
"

Idézet JohnnyEasy klántársunktól, a logót neki köszönhetjük.

[ Szerkesztve ]

(#231) jahrn


jahrn
senior tag

Nos, itt az ideje h en is elbucsuzzam a klantol.
A fo oka h jobban bejon a szingli elet :) es platoonozni ugy is tudok. Koszonom a lehetoseget, es sok sikert/nyertes CW-t/pom pom lanyokat/etcetc a klannak a tovabbiakban.

(#232) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Szevasztok!
Szeretnék jelentkezni a PHE-be.
Mielőtt beadnám a "hivatalos" kérelmem a WoT oldalon, szeretném a klán vezetésének és a tagok véleményét is kikérni.

(#233) szalai56 válasza fsb1000 (#232) üzenetére


szalai56
senior tag

Ezt csak vicből kérdezted ugye? Szerintem neked itt örök tagságod van.(bár én már nem vagyok mérvadó, mivel nagyon ritkán játszom mostanában :B )

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#234) Veatta válasza fsb1000 (#232) üzenetére


Veatta
aktív tag

Remélem nyomunk majd jó századokat megint :)

(#235) krisz74 válasza fsb1000 (#232) üzenetére


krisz74
tag

Természetesen támogatom a felvételed.

(#236) Timyyy


Timyyy
őstag

Rendben de sima tagként.

(#237) Rém válasza fsb1000 (#232) üzenetére


Rém
tag

Véleményem szerint mint alapítónak, kell hogy legyen helyed itt mindig.

(#238) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszönöm!
Elküldtem a jelentkezésem, egyik fő okom a belépésre, hogy szeretnék ismét tankszázadokban játszani.

(#239) krisz74 válasza fsb1000 (#238) üzenetére


krisz74
tag

Az utóbbi időben nem igazán láttam annyi klántagot fennt, mint amennyi egy századhoz kellene. Remélem változik a kép.

(#240) Daywalker válasza krisz74 (#239) üzenetére


Daywalker
addikt

Két hete nem játszottam, mert Computexen voltam, remélem valamikor lesz rá időm a jövőhéten...csak most besűrűsödtek a dolgok....meg gondolom jön a jó idő, így kevesebben leszünk...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#241) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ma újra indítom a PHE századozást.
Láttam, hogy az aktívítás nem túl nagy, ezért nem tiszta PHE századok lesznek, de jó lenne ha a magot 2-3 csapattárs adná. Nem akarom erőltetni a dolgot délután csinálok egy századot és küldök klán meghívót, akinek van kedve jönni az jön.

Kb. 3 hónapig voltam távol, sok klánnal századoztam, próbáltam tanulni: megismertem FC-ket, vezetési technikákat és taktikákat. Ezek többsége t10-ben működött, de szeretném t6 és t8-ban is kipróbálni. Szóval vezetném a századot, de jó lenne ha jönne még valaki aki Field Commanderkedne..... én szívesen vagyok fegyelmezett katona is.

Már az első próbákat megtettem, és főleg a század létszámával volt a gond. Pár gyereket kizártam, és legalább annyian kiléptek, mert a századvezetést nem gyerekzsúrnak meg közös megbeszélés eredményének képzeltem el. És persze nem kiméltem kritikával illetni azokat, akik fütyültek az utasításokra (aszongya lehalkította a fülest és meddel cempelt) vagy épp arty-val ment spottolni.

(#242) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A sikeres századnak 3 fő eleme van:

1. Megfelelő tankállomány
Csak a század szintjének megfelelő tankok kerülnek beválogatásra. Pl. "Közepes" században egy jellemző felállás: 3 db t4 arty és 8 db t6-os tank. Ebből max 2 db TD (lehetőleg mozgékony Slugger vagy Helicat, JagPz felejtős) és max. 2 db med (elsősorban VK3601). Az egyik arty helyett t4 Light is elképzelhető, de leginkább csak T-50.

2. Megfelelő játékosállomány
Ha van elegendő játékos a várakozó listában, akkor játéktudás(stat) alapján is lehet válogatni, de klántárs mindig előnyben részesül. A században hasznos játékos nem csak ügyes, de képes végrehajtani a rá kirótt feladatot kellő fegyelmezettséggel és kreativitással.

3. Field Commander (század vezető vagy parancsnok) és taktika.
Tapasztal játékos vezesse a századot, aki ismeri a pályákat, ismer kipróbált taktikákat és azokat képes variálni tankállománytól függően, valamint kellő eréllyel irányítja a játékosokat.
A közepes taktika is jobb mint a semmi, de a jó taktika semmit sem ér, ha a csapattagok nem hajtják vágre.

---------------------------------------------------------
Századra vonatkozó "elvek" amelyeket csata előtt és közben is érdemes sulykolni:
Nem várható el a random csatákban rögzült reflexek (rejtőzködés, killéhség, lemmingezés, stb.) elhagyása, de egy szervezett században másként kell játszani.

Győzelem a cél, lehetőleg kredit maximalizálással. Ha van rá mód, akkor az ellenfél összes tankját elpusztítjuk, de a foglalás ("cap"-elés) is fontos taktikai elem.

A legtöbb taktika a csapaterő asszimetrikus megosztására épül, így mindig lesz 2-3 játékos, akik lövéshez sem jutnak, vagy tankjuk hamar elpusztul. A taktikák másik fő jellemzője (pályafüggő) az arty előny megszerzése.

Az artyk (önjáró lövegek) a század legértékesebb harcjárművei. Nekik spottolunk (ellenség felderítése) és az artykat védjük. Az arty védés nem azt jelenti, hogy mellé állunk, hanem az arty pozícióktól távolabbi védelmi vonalat vagy ellenőrzött területet hozunk létre, hogy ne tudják felderíteni és közelről lőni az önjáró lövegeket.
A Nehéz tankok (HT) fő feladata a tűzerő biztosítása és a megfelelő időben és helyen felvett sérülések elszenvedése (értsd golyófogó).
Ha van Könnyű tank a században, akkor esetenként beáldozható az ellenfél artyjainak bespottolására egyéb felderítő feladatai mellett.
A Medek és a mozgékony TD-k felderítenek és a Nehéz tankokat támogatják. Fontos szerepük lehet a visszaérkező bázis védelemben, illetve resetelés. Ha van lassú TD, akkor főleg hátulról támogat vagy védelmi pozícióban marad.

Arty elsősorban artyt lövi. Ha az ellenfél artyját sikerül bespottolni, akkor azt célozza, spot eltűnés esetén is oda lő. Ha több arty bespottolódott akkor jelölik melyiket lövik.
Egyéb esetben arty a nagy HP-s tankokat lövi (Nehéz tank előnyben), kis HP-seket, lesebzett tankot meghagyja a saját tankoknak, ha tűz alatt áll.

A Tankok mindig a kis HP-s ellenfelet lövik és semmisítik meg, hogy csökkenjen az ellenfél tűzereje. Több kis HP-s ellenfél esetén, vagy ha nincs ilyen, akkor a legbiztosabban eltalálható célt választják. Spotter kilövése elsődleges feladat, illetve ha van lőtávon belül bespottolt arty.

Rohamnál vagy előrenyomulásnál mindig a nagy HP-s tank megy elől. Ha lesebzik hátra maradva követi a többit. Közelharcnál nagy HP-s védi a kis HP-st (értsd elé áll), hogy leadhasson még pár lövést.

Egyéni és kamikáze akciókat kerüljük, fedezék és arty mentes hely keresése alapfeladat, amit kiegészít a fedezékből való spot adás a saját artynak vagy más tankunknak.

Ha bázist foglalunk max 3-4 tankunk capel, többi védi a foglalókat. A legrégebben capelőt kell védeni elsősorban, akár tankfedezékkel.
Ha bázisunkat foglalják, akkor a fő cél nem a kill szerzés, hanem hogy minden foglaló kapjon találatot (lehet critikal is). Resetelésnél jelölni kell kit lövünk, hogy a csapattárs másik tankot lőjön.

(#243) Gyuri27 válasza fsb1000 (#242) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem egy teleszkópos su100 nem kevéssel többet ér mint a slugger. Annó kv3 ellen is jó volt. A fürge d10s-t kell rá rakni és kész is.
Gyorsabb is és a cammója is jobb.

A hellcat meg feleslegessé teszi a t50-t. Kell rá egy optika és kész is.
Ha mégis 4-s tank kell m8a1 szerintem.
A vk36 jó tank. Csak arra nem alkalmas amire egy mednek szüksége lenne. A mobilitás.
Ha valahol baj van nem érsz vele időben a másik oldalra.

Ettől függetlenül egy összeszokott csapatnak kb mindegy milyen tankokkal megy.

Amd - Radeon - Ryzen

(#244) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Tegnap 10 csatát, ma meg 9-et századoztunk. 3-3 vereségünk volt, azaz 66% felett volt a winratio. A PHE-ből 2-3 voltunk, a többi vegyes.
Sajnos mindkét esetben nem magyarokkal is kellett a századot feltölteni.
A legtöbb esetben nem a taktika számított (fele csapat nem hallotta, nem értette, mást csinált), hanem néhány játékos egyéni teljesítménye.

Azért... T6-ban továbbra is könnyű győzni... és volt náhány izgalmas csata.
Viszont a rush felejtő... erre számítottam. Klánon belül is sokat kéne gyakorolni, meg a foglalási technikákat.
Az is lehet T6 században túlértékeltem az artyk szerepét, mert a csaták felében inkább a HT-k döntötték el a győzemet. Vagy nem tudtunk jól spottolni, vagy az artysták bénáztak. (velem az élen) .

(#245) Bingisz válasza fsb1000 (#244) üzenetére


Bingisz
addikt

Ha legközelebb századoztok, esetleg kiírhatnátok ide, vagy a szakmaiba, hogy van/lesz század mert szerintem vagyunk páran így klánon kívül is akik szívesen mennének veletek, és talán kevesebb külföldit kellene meghívni.

A rush meg csak addig felejtős szerintem amíg nem hallja mindenki amit a fc. mond.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#246) fsb1000 válasza Bingisz (#245) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, majd kiírom, bár a kis létszám miatt nem épp előre tervezett a dolog.
Belépek és ha nem vagyok fáradt, meg van elég ellenfél akkor indítok századot.
Első várakozás játékosokra max. 10-15 perc, csaták között 5 perc. Én nem rabolom senki idejét, főleg nem a magamét, ezért oszlatom a századot időtúllépésnél.

A rushhal inkább az a baj, hogy a random reflexek élnek és mikor szemben megjelenik 3-4 tank, akkor megálunk és fedézéket keresünk.
Ehelyett menni kell tovább, elsők felveszik a lövéseket, többi elmegy a védők mellet és oldalról lövi azokat. Láncolt társat kerülni, nagy HP-s elől kicsi hátul, de menni kell...
Rushnak kell hogy célja legyen (nem Pushról beszélek), ha a cél a cap zóna, akkor oda kell valamilyen capelési stratégia, különben fedezék híjján szétlőnek, resetelnek.
Ráadásul t6-t8-ban max. 5-6 Hevy tankkal lehet rusholni, kivéve ha erre rákészülünk.

Eddig csak t6 száztad volt a hétvégén és a játékosokkal nem volt próblémám meglepően jól játasznak az 2-3K-s játékosok is.
(pénteken volt gond.., amikor mások századát vezettem, vagy sajátban kisérleteztem)

(#247) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ma "kezdő" t4 századot indítottam T-28, PzIII és artykkal.
Késöbb ha lesz rá igény t6 "közepes" századot is indtok.

(#248) fsb1000 válasza fsb1000 (#247) üzenetére


fsb1000
nagyúr

t4 század nem sikerült, nem volt elég jelentkező.
t6 század eredménye 7:0:4, de nem volt ilyan sikeres mint a hétvégén.
Asszem 2 csatát is 11:0-ra nyertünk (egyik talán R_O_R ellen), de ez inkább az ellenfél gyakorlatlanságának volt köszönhető. Kettőt meg úgy vesztettünk, hogy lett volna esély a győzelemre ha jobb a taktika, vagy nincs kavarodás.

Ma több PHE tag is jött játszani a meghívók alapján, sajnálom hogy pont ma nem voltak elég pörgös és izgalmas csaták.

(#249) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én mehetnék a klánba, vagy még szedjek magamra tapasztalatot? (Ja, és a hit ratiomat nem érdemes nézni, szeretek a levegőbe lövöldözni, jól néz ki :) )

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#250) Sanya válasza fsb1000 (#248) üzenetére


Sanya
nagyúr

mikor lesz kláncsata?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.