Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147901) Reggie0 válasza #89874944 (#147866) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem vidd el az akksidat egy terhelovillas meresre. A leirtak alapjan kb. halott megnott a belso ellenallasa. Esetleg annyit megtehetsz, ha sok idod van, hogy kiveszed a kocsibol, 11V-ra lemerited egy-ket izzo segitsegevel, majd utana labortaprol feltoltod 2A-rel 13.8V-ig (ha meg tobb idod van 1A-rel). Ezzel valamennyire tudod regeneralni. A nagyaramu tultes hatranya, hogy a toltes melysege joval kisebb es a passzivalodott feluletek nem regeneralodnak a cellakban. Egy ilyen regeneralast minden veletlen tulmerites utan, rovid idon belul erdemes megcsinalni. Ha tul sokat varsz, akkor a passzivalodott feluleteken a szulfatok kristalyszerkezete megvaltozik es tobbet nem lehet visszahozni.

[ Szerkesztve ]

(#147902) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#147889) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lehet benne 4kg, mivel 70g fölött csere. Szerintem 47g.

(#147903) Qru válasza Doki16 (#147884) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormiban is DSG van, én szeretem ha kúszik így csak dugóban használom. Az egyedül bajom vele, hogy nem megy az autohold ha nincs bekötve az öv.

mod:

Geli.: Régen 5 perc volt a szerkesztési limit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#147904) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
Menet közbe ha nagyobb úthibát fogok világit az abs es esp visszajelző. Leállítás után jó. Gondolom valami csatlakozó lesz, merre keressem? b5 passat

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#147905) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Raadom a gyujtast, harmat sipol es villog 1 korben piros felkialto jel, ez milyen hiba lehet? Nemmerek elindulni sehiva

(#147906) MunezXBK válasza BUZZLGHTYR (#147905) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fék.

(#147907) Mágus2 válasza BUZZLGHTYR (#147905) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van benne fékfolyadék? Már rgyszer írtam, de nem nézted meg. :U

Gyujtáson világít az abs, utána elalszik?

[ Szerkesztve ]

(#147908) BUZZLGHTYR válasza MunezXBK (#147906) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Fekolaj?

(#147909) BUZZLGHTYR válasza Mágus2 (#147907) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Megneztem hat nemigazan lattam benne semmit es kialszik az abs lampa

(#147910) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nekem is előjött megint a bremse hiba jel :) most az volt a szitu, hogy dombon lefelé álltam, ránézek a fékfolyadékra, megpucigálom a csatit, ha megint előjön akkor megaktusolom a gépet :)

nem értem, szétszedés összerakás után napokig nem jött elő a hibaüzenet, most megint, de kíváncsi is vagyok mos már, hogy miért nyafog

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#147911) Tannen válasza Mágus2 (#147895) üzenetére


Tannen
tag

Teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam, bár csak rövid távon mentem.
Így akkor nekiindulok a hosszú útnak remélem nem fog teljesen meghalni közben, szerviz pedig az ünnep után lesz.
Köszönöm a gyors válaszod, segítettél a döntésemben!

(#147912) enddav válasza Tannen (#147911) üzenetére


enddav
aktív tag

Hány kilométer van az autoban? Nekem sajnos már olajkönnyezik az EGR-em, még a gyári szegényke, hibakód még nincs, jövő év elején csere. Esetleg ránézhetnél te is a tiédre, kiváncsi lennék hogy nézhet ki, ha esetleg az miatt van a hibakód.
'06 Jetta 1.9 PD TDI BKC 309k km

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#147913) bitpork válasza mmdms (#147904) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Diag pontosan milyen jibakodot mond?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147914) Mágus2 válasza BUZZLGHTYR (#147909) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor valahol elfolyt. Keresd meg hol és ne menj az autóval, mert nincs rajta fék. Fel kell tölteni a tartályt DOT4 fékfolyadékkal és minden keréknél ellenőrizni, nyomkodd meg a fékpedált, utána járd körbe és nézz be minden kerék mögé.

[ Szerkesztve ]

(#147915) MunezXBK válasza Mágus2 (#147914) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha felnire folyott, most is látni fogja. Letakarít mindent. :D

(#147916) Mágus2 válasza MunezXBK (#147915) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Folyott? Ilyen szó nincs, most találtad ki. :D

(#147917) MunezXBK válasza Mágus2 (#147916) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akko micsinát? Oda győzte le a gravitáció? Há ez még hülyébben hangzik. :D

(#147918) Reggie0 válasza MunezXBK (#147917) üzenetére


Reggie0
félisten

Folytot ;]

(#147919) Reggie0


Reggie0
félisten

Juteszembe. Engem azzal kerget oruletbe a kocsi, hogy ha bekapcsolom a belso keringetest, akkor automatikusan bekapcsolja melle a legkondit. Persze tudom ez a parasodas miatt van, csak hat en egeszen jol tudom detektalni a parasodast es magam is bekapcsolnam amikor szukseges. Szoval a kerdes, VCDS-el valahogy le lehet tiltani a klima automatikus bekapcsolasat? (A4B8K2)

(#147920) aero. válasza MunezXBK (#147917) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Folyt. :DDD Ejnye

(#147921) Kiskokó válasza aero. (#147920) üzenetére


Kiskokó
veterán

+1+1+1+1
A topic okleveles nyelvtan nácijától ez elég csúnya hiba ;] :P

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#147922) Kiskokó válasza Reggie0 (#147919) üzenetére


Kiskokó
veterán

Miért olyan húúdenagy bánata mindenkinek ez a klíma bekapcsolódás??
Ismeretségi körbe is mindenki meg van rökönyödve, hogy miiiiiii bekapcsol a klimaa??? MIééért?...

Áruld már el miért zavar, annyira érdekel :D
Én soha nem kapcsolom ki azt se tudom működik-e az Econ gomb :DDD

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#147923) bitpork válasza Kiskokó (#147922) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mer a bűröd alatt is zsé van, azé'! Másnak számít az az 1-2 deci is ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147924) focvis válasza Kiskokó (#147922) üzenetére


focvis
veterán

Engem is zavar, szintén kikapcsolnám az automatikát az alábbi okok miatt:
- ha elfelejtem egyből kikapcsolni az AC-t, akkor kikapcsolás után bepárásítja az autót,
- visszavesz a lovakból :D
- feleslegesen rángatja a klímát.

Mondjuk én kizárólag dögmelegben klímázok; amúgy hetente pár percre megjáratom benne a kenőanyagot.

(#147925) Qru válasza focvis (#147924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hány perc a javasolt ilyenkor? 5-10 percre kapcsolom be az gondolom elég...

#nincsbennetarcsi

(#147926) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Koszi sracok, ontottem bele es megnezem hol folyik, megakkor annyi, hogy ezen a fajta oracsoporton az orat hogyan tudnam beallitani?

[ Szerkesztve ]

(#147927) CharlieDrop válasza focvis (#147924) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, én nem is értem, ha a klíma szárítja a levegőt, akkor a kikapcsolás után miért párásít?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#147928) focvis válasza CharlieDrop (#147927) üzenetére


focvis
veterán

Gondolom, visszaköpi a a párologtatóról a kicsapatott vizet. :F Más ötletem nincs.

@Qru: ~5 percre szoktam, annyi talán elég.

(#147929) havri1 válasza focvis (#147928) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan. A hőcserélőn csapódik ki a pára, ameddig működik, addig folyamatos a lecsapódás, semmi nem kerül vissza az utastérbe, de abban a pillanatban, amikor megszűnik a reakció, melegszik a "radiátor", és nem köti le a párát. Gyakorlatilag a levegő egy csupa vizes "radiátoron" megy keresztül, ergo szárítódik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#147930) Reggie0 válasza Kiskokó (#147922) üzenetére


Reggie0
félisten

a) mert kezzel kell kinyomni
b) mert nem szeretem ha a minusz x fokos motorterben hidegen indul be a klima
c) ha hideg a motor es allo helyzetben melegitem, akkor nem kell felesleges extra terheles
d) mert szar a legkezeles es a 21 fokra allitott befuvas ellenere hidegebb levego jon be az utasterbe, ha megy a klima, igy ez hideg motor mellett extran kellemetlen
e) az auto az enyem es nem en vagyok az autoe, tehat az autonak kell azt csinalnia amit en akarok
f) (#147924) focvis elso pontja, ha egyszer beindult a klima, akkor nehez megszabadulni a hocserelon lecsapodott extra nedvessegtol, ugy hogy az ne az ablakokon kosson ki. Hidegben ablakot lehuzni meg meg plane kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

(#147931) Kiskokó válasza Reggie0 (#147930) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem köszi, mindenkinek köszi a választ :)

Hát akkor úgy látom ezeken a felsorolt pontokon csak én nem akadok meg.
Nekem amúgy is olyan klímám van ami sose kapcsol le teljesen.
Van állófűtő motor is, meg gondolom elektromos rásegítés is. Nekem hidegen indítva kb 3-4 perc és forrót fúj.
Az hogy mi hogy megy közben a klímán nem izgat.
A kocsi nem érzi meg erőben se. Illetve sose párásodik a kocsi így se, nem szokott problémám lenni azért olyan fura hogy más ennyire nem szereti hogy bekapcsol.

Mizujs Malacka ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#147932) Reggie0 válasza Kiskokó (#147931) üzenetére


Reggie0
félisten

Enyemben sajnos nincs allofutes, de gondolkodom az utolagos beszereltetesen. Eroben enyem se igazan erzi menet kozben(175kW dizel), de amikor reggel csont hideg a motor, akkor nem hinnem, hogy hasznalna neki barmilyen extra terheles, amig az olaj fel nem melegszik valamennyire. Egyszeruen nincs rendes kenes es csak jobban kopik tole.

A masik problema, hogy mar annyira megszoktam, hogy a belso keringtetes bekapcsolasa utan kinyomom, hogy neha gyorsabb vagyok es tul koran probalom kinyomni a klimat, ami igy bekapcsolva marad es jon a paras kuzdelem.

[ Szerkesztve ]

(#147933) CharlieDrop válasza havri1 (#147929) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nagyon fasza volt a jeget kapargatni emiatt belülről :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#147934) havri1 válasza CharlieDrop (#147933) üzenetére


havri1
félisten

Ne is mondd..ismerős szitu. Volt már, hogy a jégoldót belülről fújtam :DDD
Amúgy én még az enyémben lévő klímát a mai napig nem tudtam kiismerni. Fogalmam sincs mikor működik, mikor nem..ha aktív is, vajon hideget fúj e, stb..

[ Szerkesztve ]

havri

(#147935) bitpork válasza Kiskokó (#147931) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem bírom a klímát, folyik a szemem tőle és ha meleg van azonvást megfázok, viszont amikor lehet használom. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147936) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy 2002-es Audi A4 1.9PDTDI (131le) melyben a PD elem korrekciós értékei nem valami jók. A 3. hengerben 1.5, a 4. hengerben 1.8.
Lehet, hogy hülye kérdés ( igazából nem is én kérdezem, hanem az ismerősöm :) ) ha át van gumigyűrűzve a PD elem az javítana ezeken az értékeken?

(#147937) freaghill válasza bitpork (#147935) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem meg szárítja a szememet :R

(#147938) Reggie0 válasza bitpork (#147935) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor hidegben erdemes klimaznod, akkor legalabb nem fazol meg. ;]

(#147939) Mágus2 válasza Vincsaba (#147936) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem.

(#147940) Vincsaba válasza Mágus2 (#147939) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Akkor kiszerelés és bevizsgálás? Jelenleg meg van chippelve az autó elég erősen (már így vette). Ez közrejátszhatott a hiba kialakulásában? A PD elem felújítása után valahogy menjen vissza rá egy gyári program?

(#147941) HookR válasza #89874944 (#147893) üzenetére


HookR
addikt

"(szerkesztési limit nem értem miért járt le 7 perc alatt... régen mintha 15 lett volna...)"

5 percnél csak a rámutató link tűnik el. Ha ezalatt már szerkesztetted a hsz.-t, akkor vissza tudsz menni a böngészőben, akár többször is. A szerkesztési idő csak 15 percnél jár le.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#147942) cool13 válasza havri1 (#147934) üzenetére


cool13
őstag

Én is így vagyok vele.

A klíma kikapcsolását, beindítás után az Econ gomb benyomásával tudjuk megtenni ha jól értem és olvasom a könyvből.

Mi az igaz abból, hogy a climatronic havonta egyszer automatikusan bekapcsolja a légkondit a kompresszor kímélése okán? Független a beállításoktól.

(#147943) bitpork válasza Vincsaba (#147940) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Cserélje ki újra.
A tuning felgyorsíthatja az elhasználódást, de mint minden alkatrész természetes módon ez is elöregszik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147944) havri1 válasza cool13 (#147942) üzenetére


havri1
félisten

Nekem pl nincs is eco. Van egy auto, egy ac, és egy dual, oszt kész.
AC-t néha magától visszakapcsolja, mármint úgy értem, hogyha kikapcsolom, akkor leállításig úgy marad, viszont ha újraindítom az autót, random ac is online.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogyha teszem azt van 0 fok, beállítom auto módban 26 fokra a tekerőt, és ha az AC on, akkor valóban ráküldi a hideget esetleg a pára miatt?
Tehát később melegíti fel az autó utasterét, ha az AC on?
Ugye itt már írták, hogy direkt hajtásos a klíma 2006 után, tehát maga a kompresszor állandóan megy. Nekem ebből az jön le, hogy teljesítmény, fogyasztás UA, ha fúj, ha nem, mivel a kompresszor működik. Csak a rendszerben nem keringeti a gázt. Na innentől vesztettem el a fonalat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#147945) Mágus2 válasza BUZZLGHTYR (#147926) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyujtáson, álló motornál a bal oldali kiálló pöcök jobbra, balra fordításával tudod állítani. Ha minden kísérlet csődöt mond, olvasd el a használati útmutatót.

A féket rakasd rendbe, az a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#147946) Reggie0


Reggie0
félisten

A klimas problemarol jut eszembe: A masik hasonlo gondom az Audi Drive Select-el van. Minden inditas utan visszaall Auto-ra es nem oda, ahova utoljara allitottam. Erre esetleg valami otlet? VCDS van itthon.

(#147947) Mágus2 válasza Vincsaba (#147940) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ultrahangos tisztítás, vagy porlaaztócsúcs csere. A chip nem határoz neki, inkább az üzemanyag minősége.

(#147948) Kiskokó válasza bitpork (#147935) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én képes vagyok nyáron elhúzott tető és 2 lehúzott ablak mellet is klímázni :D
Haveromék poénkodnak is ilyenkor hogy "pusztul a fóka állomány" :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#147949) JHONNY 79 válasza Mágus2 (#147902) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Összeugrott a szöveg. Pontosan 0 g-ot mutat, ezért kérdeztem, hogy jó helyen keresgéltem e.

A DPF-re ezeket találtam, ezek árulkodnak esetleg rossz állapotról?

Illetve az Egr korábban vacakolt, ez mutat valamit?

(#147950) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Golf IV-nél 2-es trafó és 4 gyertya csere 35k-ért reális, vagy nagyon átbasztak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.