Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147501) Speeedfire válasza adp (#147498) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Semmi. Az óracsoportban van a km óra állás. Az letett cserélve, vagy "elállítva".

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#147502) bitpork válasza morfondőr (#147500) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Féktárcsák?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147503) morfondőr válasza bitpork (#147502) üzenetére


morfondőr
őstag

Fékek kifejezetten jók, nem karistolnak, nem sípolnak, teljesen egyenletes a felület ránézésre. De min lehetne észre venni, ha az miatt rángatna?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147504) bitpork válasza morfondőr (#147503) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem gúny uh ne vedd annak, de pont a rázás a jele. Nekem is volt nem egy alkalommal nagy fékezés után elkezdett rázni. Elvittem esztergályoshoz ott leszedtek belőle tizedmiliket és már jó is volt. hogy talán ha kereket leveszed és megméred több helyen a tárcsa közepén h van e számottevő különbség? Nem tudom hogyan lehet 100%-ra kizárni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147505) morfondőr válasza bitpork (#147504) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem veszem gúnynak, sőt ilyen ötleteket várok! Meg fogom nézni, és szívesen veszem a további ötleteket is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147506) grizlisandor válasza adp (#147498) üzenetére


grizlisandor
addikt

Óracsere lesz az. ;]

Más:
Voltam megnézni a korábban belinkelt 1.4 TSI-t, összességében az autó tetszett. Mutogatták a szervizkönyvet kezdésnek, hogy volt cserélve van a vezérlés, mondtam a srácnak, hogy én tanultam németül, és oda az van írva, hogy ellenőrizve. ;] Ők meg csak lestek, mondom ez érdekes lesz. Az autó szerintem jó állapotban volt, kívülről volt egy két parkolási sérülés, körbe mértük, jobb hátsó idom volt egyedül festve, vezetni jó volt az autót. Üzem meleg autóhoz értünk oda, amit előtte egy másik ügyfél is kipróbált. Indításkor valami zötykölődött a motortérben becsülettel pár másodpercig, de nem mindegyik indításnál. Persze a nepper foggal körömmel esküdözött, hogy semmi baja. Mondtam neki, hogy a cseréjét bele alkudjuk az árba, nem ment bele, mert hogy akkor nem lesz az autón hasznuk meg stb. Azt tudja ajánlani, hogy 50k-ba vállalja az átírást meg az alufelnire tetet téli gumit valami 80%ost, a nyárit meg a csomagtartóba, az autónak nincs semmi baja, ha kell így vihetem. Agyaltam egy kicsit, mert egy fél óra múlva volt a megbeszélt állapotfelmérésre időpont. Tetszik az autó, meg kellene is, + húzom egy ideje a dolgot. Mondtam a nepperünkek, hogy jó érdekel az autó, de akkor az állapotfelmérésben feltárnak bármi hibát, akkor azt te megcsináltatod rajta. Kezet ráztunk, hogy jól van megegyeztünk. Megtörtént az állapotfelmérés, mondták a szakik, hogy az autó vállalható. Annyi van, hogy a jobb hátulját javították, meg első lamdaszodna az cserés és a jobb hátsó ajtózár mechanikával van valami. Kérdeztem a vezérlést, van valami legújabb szett, valami 80k(szerelővel beszéltem így pontos árat nem tudott mondani) szereléssel, olajcserével megáll 160k körül náluk(márkaszerviz). Itt bekérdezett nepperrünk a vezérléssel kapcsolatban, hogy tényleg láncos? :DDD A szondára mondtak 90k-t szereléssel együtt, itt már láttam nepperünket, hogy elgurult valami. :U Visszafele úton ecsetelte, hogy biztos nem annyi, meg mit képzelnek ezek magukról, meg lehet ezt oldani okosba 20kból(valaki ezt mondja nekem, már rég rossz) is. Na itt mondtam neki, hogy komám a szonda cseréje nélkül is le tudjátok papírozni? Mondja, hogy igen, az lesz haver, hogy felezzük az árát és majd én megcsináltatom, adok 2M az autóért. Mondta, hogy nem, ezt ők megoldják okosba. Felhívtam gyorsba szerelőmet, hogy ő mit mond, mesélte hogy ha bajt akarok akkor vegyem meg nyugodtan, van egy srác, akinek ilyen TSI-je van, fél éve cserélték, utángyártott szondák pár nap alatt kikoptak, végül a gyárival lett jó az autó. Itt tudatosult bennem, hogy nem kell az okosba megoldjuk téma. Beszéltem a csókával, hogy hozzá ne nyúljatok, 2Mért viszem, hogy ő azt megcsináltatja okosba és vihetem az autót. Arra az okosban megoldásra nincs garancia, meg én mit várok, ez egy használt autó. Mondom ácsi, megegyeztünk, hogy annyiért viszem az autót, ha jó, ha valami nem, azt megcsináltatod. Röviden én nyeljek le mindent, de az, hogy nem kérek az okos megoldásból olyan nincs. :U

(#147507) Chereiose


Chereiose
addikt

Ha felteszem a hirdetést akkor szerintetek érdemes kiemelni? Egyik autószerelő ismerősünk szerint nem, lehet van benne valami, pl ugye gyanús, hogy miért van kiemelve...

(#147508) MunezXBK válasza Chereiose (#147507) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én mindig átugrom a kiemelt hirdetéseket.

(#147509) simonjoe válasza adp (#147498) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ja, meg fűtött szélvédő. :DD :C

Joe

(#147510) Mágus2 válasza adp (#147498) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ilyet vettem 350 euróért, csak seat cordoba. ;] Ennyit ez biztosan nem ér.

morfondőr Féltengely egyenes, főleg a hosszabb?

Más:

[ Szerkesztve ]

(#147511) Chereiose válasza MunezXBK (#147508) üzenetére


Chereiose
addikt

És egyébként mi a baj azokkal? Gyanúsak? Előresorolást sem érdemes venni?

(#147512) Zizmand válasza Chereiose (#147511) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én viszonylag sokat bizniszelek, de én is mindig átugrom a kiemelt hirdetéseket. Legtöbbször nem azok a jó vételek, ha valami jó és jó áron van akkor azt megveszik kiemelés és előre sorolás nélkül is. Idáig soha nem emeltem ki egyik hirdetésemet sem, mégis mindent eladtam. :)

(#147513) Chereiose válasza Zizmand (#147512) üzenetére


Chereiose
addikt

Na ezt jó tudni akkor, hagyom is akkor csak felesleges lehúzás tőlük az egész. +gondolom sok másban a sejtés is, hogy azért emelem ki mert ennyire nem viszi el senki.

(#147514) morfondőr válasza Mágus2 (#147510) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát remélem a féltengelyben nincs görbület, bár ezt a helyén nem is tudom hogy lehetne megnézni. Még azt elfelejtettem írni, ami közelebb vihet az igazsághoz, hogy nem ütemesen ráz, hanem váltakozva, néha pár mp-ig érzem, utána nem és így tovább, rövidebb, hosszabb időközönként váltakozva. Ha valami statikus hiba lenne, mint pl. görbület, vagy üt a kerék, gondolom ütemesen rázna, de javítsatok ki ha tévedek!
Motorban vagy váltóban lehet olyan gond, ami ezt okozza? Viszonylag alacsony fordulaton jön elő a hiba, mert 50-60 km/h között már ötödikbe vált a DSG, de ha visszapöccintem 4-be, akkor sem szűnik a remegés, de mondjuk a fordulat sem emelkedik sokat.

Más: én is tartok ezektől a parkolózsonglőröktől! Áruháznál pl. mindig a legtávolabbi helyekre szoktam állni! :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147515) Mágus2 válasza morfondőr (#147514) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen állapotban van a hajtómű támasztó bakjának a szilentje? Ami a bölcsőbe van sajtolva. Le tudod fotózni? Az szokott sok galibát okozni, ha repedezett és nem csillapít kellőképpen.

[ Szerkesztve ]

(#147516) morfondőr válasza Mágus2 (#147515) üzenetére


morfondőr
őstag

Fotózni csak jövő héten tudok, mert ezen a héten már nem megyek a műhelybe, itthon meg nincs rá lehetőségem. De néztem, hogy enyhén repedezett már az a szilent, csak bíztam benne, hogy megoldja a féltengelycsukló cseréje a problémát. Viszont egyértelműen oldal irányú a remegés a támasztóbak pedig párhuzamos az autó tengelyével. Okozhatja ez is oldalirányba a remegést? Mert akkor azt cserélem is jövő héten, nem tart sokból!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147517) Mágus2 válasza morfondőr (#147516) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt nem tudod csak úgy kicserélni, szét kell bombázni hozzá a futóművet. Ami nekem gyanús, hogy nem rázná a kormányt. Valamelyik gumi nem szálszakadt elől? Pukli is tud ilyet, de az is elvilg mindig lenne, nem csak alacsony fordulat és nagy terhelés mellett. Nem egyértelmű a hiba, emiatt megtalálni sem lesz egyszerű.

A futómű szilenetek jók mind? A lengőkar első szilentjei nincsek elcsúszva hátra?

(#147518) #89874944 válasza Mágus2 (#147497) üzenetére


#89874944
törölt tag

sok a kocsog... gondolom névjegykártyát nem hagyott.

(#147519) Mágus2 válasza #89874944 (#147518) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gazdit keresünk rovat újabb esete.

(#147520) morfondőr válasza Mágus2 (#147517) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor lehet nem egyre gondolunk, én a bölcsőben nagyjából középen lévő baknak a szilentjét néztem, ami támasztja a váltót (vagy a motort, nem figyeltem meg annyira). A gumikat tegnap nézettem, igaz inkább csak centírozták őket, nem mondtak rá semmi mást. Centírgépen nem tűnik fel, ha szálszakadás van? A kormány rázás nem annyira erőteljes, inkább azt mondanám, hogy a kaszni rángását követi. Nem úgy érzem, mintha a kormánytól eredne. Volt már centírhibás kerekem, akkor teljesen más érzés volt a rángatózás. Futóművet én nem néztem, mert rábíztam a pékre, aki a lendkerék cserekor szétborította az egészet. Azt mondta nem látott hibát, de jövő héten megrángatjuk azt is padon. Tudom, hogy nem könnyű így zaccból jósolni, de köszönöm a segítő hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147521) Killer01 válasza grizlisandor (#147506) üzenetére


Killer01
őstag

Te mindig megtalálod a kerülendő autókat... Ez már gáz: "Üzem meleg autóhoz értünk oda" .
Az okosba mutatványok neppereknél még gázabb. Ezektől egy leszakadt gatyagombot sem vennék, nem hogy autót.

(#147522) Mágus2 válasza morfondőr (#147520) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az ott két fél szilentből van, az autón csak célszerszámmal lehet cserélni. Prsze házi módszerekkel is cserélhető, de akkor lejön a bölcső.

Ütemes oldalra rángás lehet még meglazult bölcső is. Nem koppan hirtelen indulásnál, vagy fékezésnél? Ezek a bölcsők szoktak csúszkálni, ha meglazulnak a csavarjai. Van hozzá javító készlet, amit akkor vegyél meg, ha tényleg meglazultak a csavarok.

[ Szerkesztve ]

(#147523) mmdms válasza morfondőr (#147520) üzenetére


mmdms
addikt

Már kétszer is jártam így, mindkétszer szar volt a gumi. Egyszerűen meg lehet nézni, pótkereket dobd fel.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#147524) morfondőr válasza Mágus2 (#147522) üzenetére


morfondőr
őstag

Koppanást még nem hallottam, kézzel/padon rángatva ad jelet, ha meg van lazulva a bölcső? Mint pl. a féltengelycsukló, vagy gömbfejek?
Köszönöm a tippeket, hétfőn alaposan átnézzük ezeket a dolgokat is, hátha megmutatkozik a hiba! Ha sehogy sem lesz meg a diagnózis, akkor lövök pár fényképet, hátha feltűnik rajtuk valami!

mmdms: a pótkerék nem tudom milyen állapotban van, legfeljebb felteszem a nyárit egy próba erejére, csak nem örülnék most egy komplett garnitúra cserének, mivel most vettem őket, igaz használtan. :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#147525) Mágus2 válasza morfondőr (#147524) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rakd hátra az első kerekeket. Ezzel kezdeném. ;)

Rázópadon ezt nem látni, meg a bölcső lógását sem.

[ Szerkesztve ]

(#147526) Gyula84 válasza MunezXBK (#147508) üzenetére


Gyula84
veterán

én is :D

(#147510) Mágus2
szépen néz ki :(

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#147527) freaghill válasza Mágus2 (#147519) üzenetére


freaghill
őstag

Kamera van az autóban?

(#147528) Mágus2 válasza freaghill (#147527) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs, nem filmstúdió, hanem autó. Nem szeretem kÁbelt a rengetekben és nekem ne lógjon ott semmi ilyesmi.

(#147529) mmdms


mmdms
addikt

Mágus
Lenne egy kérdésem feléd.
Mar régóta küszködök, 85-60 között rázza fékezéskor a kormányt, de néha nem. Felette alatta jó. Két szerelő is szemrevételezte az egy éves tárcsát és betétet, ők azt mondták nem a fék lesz. lengőkarok is újak, féltengelycsuklók is. Előfordulhat hogy ebben a hozzászólásodban tárgyalt szilent a szar?
Lengéscsillapítókat tervezek elöl cserélni, gondolom akkor érdemes lenne ezeket is megnézetnem, ha már arra matatnak. Nagy szopóroller ezt cserélni?

ja B5-ös passat az lemeradt. :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#147530) molnarpeter válasza Mágus2 (#147519) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Parkoló autóba is tilos kamerát tenni? :)

(#147531) molnarpeter válasza adp (#147498) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ilyen óra van Golf 3-ban is, 300 ezer után nullára áll, de eltűnik a TOTAL felirat. 341 van benne. Az esőcsepp nekem lakkhiba képről...

(#147532) Mágus2 válasza molnarpeter (#147530) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem tilos, csak közterületet nem videózhatsz vele, a parkoló, meg az. :((

mmdms Fék lesz az, a néha nem, az csak hidegen nem. Amint bemelegszik a tárcsa, ráz az. A tárcsát nem szemrevételezni kell, hanem megmérni, hogy mennyit üt. Aztán megérni a kerékagyat is. A csapágy is okozhat ilyet, de annak hallanád a hangját, ha nem vagy botfülű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#147533) mmdms válasza Mágus2 (#147532) üzenetére


mmdms
addikt

Ha csak melegen jön elő, akkor gondolom a tárcsa kuka. Ha hőre hullámosodik, azt hiába esztergálják.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#147534) bitpork válasza molnarpeter (#147530) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak türelem, amikor gyön az egységes EUs szabál akkor majd itthon sem lehet ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#147535) grizlisandor válasza Killer01 (#147521) üzenetére


grizlisandor
addikt

Na igen, ez az okosba, nekem is a keresztem. :DDD
Nem értettem, hogy én nyeljem le a vezérlés csere árát, de ő a meg a lambdaszonda cseréjének a felét nem engedi el, csak papíroznia kellett volna, a többi meg az én gondolom.

(#147536) adp válasza Mágus2 (#147510) üzenetére


adp
őstag

Nem akarom megvenni, csak kivancsi voltam mit er egy polo classic mert nekem is ilyen van.
De ugy latszik en dragan vettem akkor

(#147537) havri1 válasza havri1 (#147489) üzenetére


havri1
félisten

Valaki? :R

havri

(#147538) molnarpeter válasza havri1 (#147489) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

504/507 jó, 0W30-at említette korábban Mágus, de az 1.2 TSI ügyében.

(#147539) havri1 válasza molnarpeter (#147538) üzenetére


havri1
félisten

Köszi

havri

(#147540) Doki16


Doki16
addikt

Tegnap ahogy felmentem a pályára egyből elkezdte csinálni a regenerálást ahogy reméltem :)

Most először láttam értékeket a legalsó sorba. [kép] Tudja valaki, hogy azok mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#147541) havri1 válasza Doki16 (#147540) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem Te meg fogsz őrülni ettől a regenerálástól :) Kapcsold ki azt a programot ;]
Minap hallottam egy beszélgetést, miszerint az üzemanyagon is nagyon sok múlik. Prémium gázolaj, kevesebb korom, kevesebb gond a részecskeszűrővel. hosszabb távon lehet benne valami. OMV-t ajánlják, mert talán az az egyetlen kút, ami osztrákoktól hozza a premiumot, nem adalékkal javítja fel.
Nem tudom, mi a valóságtartalma, én shell v powert tankolok évek óta, nem volt gondom sose üzemanyaggal, bár azok más motorok mind.
Átállok OMV-re most én is, kíváncsi leszek van e különbség. Mondjuk pár év múlva :DDD

havri

(#147542) Doki16 válasza havri1 (#147541) üzenetére


Doki16
addikt

Mániám az biztos, hogy ami autót veszek azzal teljesen kiokosítsam magam. Szeretek mindig tisztában lenni a lehető legtöbb dologgal. Folyamatosan figyelem, hogy biztosan rendben legyen a cucc. Sokat használom városban és mindig teszek egy 30-40 km-es kört ha már látom, hogy kell neki.

Csak most megjelent új infó a programban amit eddig nem láttam és érdekel :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#147543) Mágus2 válasza Doki16 (#147542) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ennél az autónál életed végéig sem leszel tisztában mindennel. Ne érdekeljenek azok az értékek, semmit nem mondanak számodra. A három utóbefecskendezésnek az értékei vannak ott. Na, mire jó ez neked? Semmire. :DDD

Regeneráció során csurgatja bele a naftát, hogy ne égjen el mind és a kipufogógázokkal kimossa a hengerből a katalizátorba, ahol meggyullad, ettől ég ki a szűrőből a korom...meg hígul fel a motorolaj.

[ Szerkesztve ]

(#147544) havri1 válasza Doki16 (#147542) üzenetére


havri1
félisten

Jut eszembe! Nézd már meg pls legközelebb, ha a kocsiban ülsz, hogy ha az ESP-t vagy ennélk most hogy is hívják, ha kikapcsolod, világít sárgán a kapcsoló, vagy csak az órában jelzi sárgával, hogy kikapcsolva (illetve szöveggel is írja?)?

Mert nálam minden gomb világít pirosan alapból, de ha valamit kikapcsolok vagy be, akkor sárgán világít, ez nem.

:R

havri

(#147545) havri1 válasza Mágus2 (#147543) üzenetére


havri1
félisten

Hallottam olyat is, hogy szoktam 2 ütemű motorolajból egy bizonyos mennyiséget a gázolajhoz önteni (minimálisat, pl fél litert egy tankhoz), hogy jobban égjen ilyenkor. Létezik, vagy faszság?

[ Szerkesztve ]

havri

(#147546) Doki16 válasza Mágus2 (#147543) üzenetére


Doki16
addikt

Igen ez biztos. Soha nem fogom megismerni ezt a kocsit teljesen. Mérnökök százai dolgoztak azon, hogy ez működjön a fenekem alatt :D
Köszönöm a választ, most már legalább ebben az alkalmazásban ismerek mindent :)

(#147544) havri1: Délután ha megyek haza megnézem neked :) Piros az a gombok háttérvilágítása amikor be van kapcsolva a fényszóró.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#147547) djherby


djherby
tag

Sziasztok!

Nemrég használom az autót (Jetta 2014 1.4 TSI) és úgy rémlik mintha először világított volna az ajtó alatti fény (kilépőfény). Most nem. Vissza tudom kapcsolni? Ez a coming/leaving home fény?

Köszi

(#147548) Mágus2 válasza havri1 (#147545) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

DPF-es autóba faszság. Jó lenne a befecskendeztő rendszernek, de nem jó a korom képződés szempontjából.

djherby Cserélj benne izzót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#147549) Doki16 válasza djherby (#147547) üzenetére


Doki16
addikt

Biztos vagy benne, hogy van ott világítás. Még a comfortline felszereltségbe is csak sima prizmát raknak oda :)

A coming és leaving home csak a ködlámpát kapcsolja nyitás zárás előtt/után.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#147550) havri1 válasza Doki16 (#147549) üzenetére


havri1
félisten

A coming és leaving home csak a ködlámpát kapcsolja nyitás zárás előtt/után.

Nekem a tompítottat kapcsolja, de kilőttem, számomra felesleges.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.