Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Studi #68838 üzenetére

    Egy ismerősöm, aki viszonylag járatos a témában (vezetéstechnikai oktató, igazságügyi szakértő, emellett versenyzés és tunning alkatrészekkel kereskedik) azt mondta, hogy a "nem megyek hidegbe meg hegyre meg északra meg sokat sem vezetek" érv alapján négy évszakos gumit venni nagyjából annyira okos döntés, mint azon az alapon, hogy egy héten háromszor dugsz az asszonnyal, hétfőn felveszel a farkadra három gumit, és vasárnap leveszed.

    Ez nyilván sarkítás, tökéletes a négy évszakos gumi, ha nem autózol általában -5 fok alatt, latyakos úton 3-4 fok alatt, tartós +30 fok (=forró aszfalt) felett. Szóval itthon szerintem semmire nem jó.

    Amúgy nem értem azt, hogy "luxus" a fenntartás. Nem vagyok közgazdász, de:
    Legyen egy gumi ára X, és tartson Y ideig.
    Veszel egy téli gumit X, és egy nyári gumit X költségért. Mivel felváltva használod, mindkettő tart Y-Y ideig, tehát YY idő alatt van XX költséged.

    A négy évszakosból egy szett gumi kerül X-be, és tart Y-ig. Ugyanúgy YY idő alatt XX a költséged.

    A gumitéma amúgy nálam eléggé vörös posztó, én azonnal kivonatnám a forgalomból azokat, akik nem megfelelő gumival közlekednek.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés