Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!-láza (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ESP


ESP
senior tag

Nos...

Szegények, gazdagok,kerítők és csajok,Istenek és Sátánok, most az egyszer mind rám hallgassatok!

Mit szólnátok hozzá, ha:

Csinálnánk egy ph!-lázát, ahol:
Szoftver/hardver csere-bere lenne...amolyan havi szinten rendeznénk egy megbeszélt helyen egy óriási bazárt...
Lehetne egy központi szervező mag Bp-en, aki lebonyolítaná a részleteket...
Az anyagiak tekintetében pedig lenne egy jelképes belépő...
Személyesen lehetne cserélni adni/venni, s lehetne tesztlehetőség is...


Ötlet...csupán ötlet...mit szóltok???

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#2) KrAt válasza ESP (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Támogatom! :R

(#3) shift+ő válasza ESP (#1) üzenetére


shift+ő
senior tag

A bababörzék mintájára, nem rossz ötlet.

(#4) gerjus


gerjus
aktív tag

Hmmmm jol hangzik! :R

[Szerkesztve]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#5) ESP


ESP
senior tag

Akár egy tornacsarnok, akár egy kissebb műv.ház...

Abból indultam ki, hogy annyi de annyi embert sorozatban átvágnak és annyira körülményes itt néha lebizniszelni a dolgainkat...

Például sokszor nem is tudom mit keresek, de egy ilyen helyen kincsekre akadhatunk...
S nem utolsó sorban megimserhetjül egymást...

S persze mivel én vidéki (ez láccik is rajtam köményen heeee) vagyok, ezért inkább a Bp-i fórumozók kezdeményezésére számítok...


[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#6) TexT-BoY válasza ESP (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

NAgyon nagy ötlet.. csináljuk meg:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#7) Speed válasza ESP (#1) üzenetére


Speed
őstag

Príma ötlet :R :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#8) Achill3uS válasza ESP (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

érdekes.. akarsz venni 2kilo kenyeret és közben veszel 5 doboz sört + csokis sütit elv nembiztos hogy hw-ben is kivitelezhető.. aki nem tudja mit akar venni nem fog kimenni és hirtelen venni 1 kicsi vga-t, egy kicsi processzort, max 1-2 ventit, ugyértem az ember pc-s alkatrészeket céllal és megfontolással vásárol sztem bizonyos keretek között, nemtudom nekem ez a börze stílus soha nem jött be.. de támogatlak titeket :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) Narancs


Narancs
őstag

Az ötlet nagyon jó, csak kéne egy jó hely, ahol mindez kivitelezhető...

Beauty is pain

(#10) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kezdeményezés nem rossz, a címet kicsit átírtam.
Kíváncsian várjuk, mi sül ki belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) brasil válasza Achill3uS (#8) üzenetére


brasil
senior tag

hmm...szted m.asszony mit szólna ha nálunk lenne???:DDD

sztem is jó ötlet...achill3ussal ellentétben sztem van értelme mert én pl biztos vennék ezt-azt...

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#12) Winner_hun válasza ESP (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó ötled, de ha tesztelni akarsz, akkor vagy valakinél kell összegyűlni, vagy valami nagyobb helyen. Vagy a villlamsoról akarod lopni az áramot?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) tomcsi


tomcsi
senior tag

Támogatom.. :R

(#14) somé válasza ESP (#1) üzenetére


somé
őstag

Szuper ötlet,amolyan PH-s hardver-buli lenne,talán még vidékről is megéri majd felmenni...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#15) KrAt


KrAt
veterán

Viszont nem lenne jobb helyen a LOKÁL-ban? Mégis többen látják, és nem süllyed el 10mp alatt :U

(#16) sz0k3e_ válasza KrAt (#15) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

szvsz itt többen látják, és a hozzászólók számár látva itt se süllyed el 10mp alatt :DDD

amúgy jópofa ötlet, a hely még érdekes lehet, attól nagyon sok függ

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#17) ESP válasza Achill3uS (#8) üzenetére


ESP
senior tag

Nos...
Mivel eddig Te vagy az egyetlen ''kritikus'' és a felvetésed elég életszerű elmondom, hogy mit gondolok erről:

Való igaz...nem jellemző, hogy kitömjük a zsebünket pár húszrókással és elindulunk elkölteni, de:
Ha az olyan volumenű biznyiszmannok, mint Gianni, Deicide, Schenk, stb. a jelenlétükkel emelnék a kezdeményezés fényét, akkor azért egy vidéki emberke, aki hw-t akar vásárolni oda mehetne és alaposan beboltolhatna, akár úgy is, hogy felviszi a saját kis masináját...
S tehetné ezt anélkül, hogy hetekig kelljen keresgélni aki beszámít, aki megbont, aki elad, aki vesz, stb. célterületeket... :DD

Szóval szerintem nem lenne rossz dolog...és nem is a céltalanul sétáló emberkék lennének a célcsoport, hanem mi magunk!!!

Rendszeresen, szervezett keretek között...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#18) Armando_19 válasza sz0k3e_ (#16) üzenetére


Armando_19
őstag

Jó kis ötlet tényleg!:) Kíváncsi vagyok azért 1-2 arcra hogy milyen emberek lehetnek. :C :C :C :C :C

(#19) parandroid válasza KrAt (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó ötlet, inkább oda való.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) Eperfa


Eperfa
tag

SZTEM ha sikerül elég embert összegyűjteni, már megéri l'art pour l'art is kimenni. tehát ha tudom h egyik ismerősömnek kis celeron kell másiknak nagy winyo, akkor kimegyek körbenézek, elég ember esetén legalább az egyiket megtalálom. ha viszont kevesen lesznek (eladók), akkor nem lesz elég széles a paletta, a kedves vevő csalódottan tér haza (mivel a kenyér helyett sört sztems em működik), és bukik a dolog
egyszer érdemes azért megpróbálni

(#21) sz0k3e_ válasza parandroid (#19) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Igaz hogy oda való, de pl. én nem nagyon szoktam erre járni :( és sztem ezzel nem vagyok egyedül. ha az előbb nem látom, lehet nem is tudok róla, pedig télleg jo ötletnek hangzik
amúgy is szoftver-hardverpiacról van benne szó
valahogy azért sztem jelezni kéne a hwpiacon is

[Szerkesztve]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#22) Armando_19 válasza sz0k3e_ (#21) üzenetére


Armando_19
őstag

Igaz.Akik annyira nem jártasak a ph világában,nem nagyon látogatják ezeket a fórumokat.Hardverpiacon meg szem előtt lenne.Meg az érdeklődési kör is szerintem onnan a legnagyobb!:)

(#23) ESP válasza Armando_19 (#22) üzenetére


ESP
senior tag

:R

Szerintem is...de a modokkal elég volt egyszer harcolnom...

A lényeg, hogy elinduljon valami és meglátjuk... :C

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#24) Armando_19 válasza ESP (#23) üzenetére


Armando_19
őstag

Nem is kell velük harcolni!:)
Hát remélem kisül belőle valami!:D Én is keresek néha ezt azt,amit 1 ilyen banzájon szerintem sokkal könyebben meglehetne találni!

(#25) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én emlékszem valami ilyesmi kezdeményezésre még a régi időkből, de nem lett belőle semmi (talán nem is volt komoly).

Szerintem kivitelezhetetlen, de azért hajrá! :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) Armando_19 válasza Motion_Blur (#25) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát a kivitelezhetőségével annyi progbléma van,hogy 1 kijelölt időpontba ki hogy ér rá.ezért kell jó időre előre meghirdetni a konkrétumot.De gondolom ez még messze van.Egyenlőre figyeljük az eseményeket

(#27) klepto válasza Motion_Blur (#25) üzenetére


klepto
addikt

Ugyan nem pest, de ha vidék is jó (dunaújváros), én tudok helyet biztosítani (igaz nem nagy, és kizárólag ősztől tavaszig csak hétvégén). Áram van, és a válogatás alatt akár teljes büfés ellátást is biztosítok (sör, üdítő, hamburger, hot-dog, kávé, jégkrém, stb.), természetesen önköltségi alapon.
Ha lesz elég fogyasztás, akkor belépődíjat nem kérek, csak a villanyszámla kiegészítésre egy jelképes összeget (pl. 200.-Ft/fő).


[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) Achill3uS válasza ESP (#17) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah így már mindjárt másképp hangzik a dolog, de egy ekkora volumenű dolgot tényleg komolyan le kell szervezni, és valóban első problémánk a hely.. mert 1 művház bérleti díja sztem 2-3 órára nem lenne több mint 5ezer ft, annyit meg simán össze lehet szedni.
a másik a reklám.. sztem egy-egy összejövetel elött mondjuk egy piros hirdetést ki lehetne tenni hwpiacra, hogy 3 nap múlva PH-láza, mert pl ha nem piacra nyitod a topicot lehet észre sem veszem, lokált igen ritkán nézek..

brasil: nem apróságokról beszélek, az persze h fogyna..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#29) shift+ő


shift+ő
senior tag

Itt nem csak a biznisz a szempont, a közösségi élet gyakorlása, a találkozás. Szerintem sokan lennének, akik csak bámészkodni és trécselni jönnének ki. mint az öregasszonyok a piacra.

(#30) boba6


boba6
aktív tag

jó ötlet, a fotósok körében ezer éve működik ez a rendszer, ha van vkinek esetleg ilyen kapcsolata sok hasznos infót szerezhet

a Ferencvárosi Művelődési Központban (IX. Haller u. 27.). gyakran szoktak tartani, onnan pl. lehetne árajánlatot kérni viszonyításként

[Szerkesztve]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#31) _Gudella


_Gudella
senior tag

Egy ilyenre én is kimennék akár csak nézelődni is, ha nem is akarok vanni semmit, az is lehet hogy egykét hasznos apróságot találnék...

(#32) boba6


boba6
aktív tag

a Westend Hiltonban is volt már (mod: ofkorz fotós), de az sokkal komolyabb szervezésű
olyan kiállítás résztvevőkkel a börze mellett mint pl. Adobe, Canon + legnagyobb bp-i üzletek
tehát egy-két sikeres kisebb ''party'' után lehetne ilyenben is gondolkozni
azt már nem is mondom, hogy velük együtt milyen bulikat lehetne összehozni :DDD
[link] (itt van már komoly szervezési tapasztalat, bár még most ébredeznek a hosszúra nyúlt ''téli'' álomból)


[Szerkesztve]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#33) boba6


boba6
aktív tag

újabb ötletmorzsa:
[link]
ha nonprofitba szervezzük lehet nincs is szükség asztaldíjra :F
utánna kell számolni

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#34) ESP válasza boba6 (#33) üzenetére


ESP
senior tag

Akkor hajrá Budapest... :C

Ha valaki fel tudná vennni a kapcsolatot már működő hasonló szerveződésekkel, akkor rajta...

Pl. a Radikalmod rendezvényeivel is össze lehetne ''olvadni''...

[link]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#35) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Szóljatok ha lesz belőle valami, én biztos hogy kimegyek, jó ötlet. :R

(#36) Mrdav


Mrdav
tag

Jo ötlett

Majd egyszer

(#37) oettinger01 válasza ESP (#34) üzenetére


oettinger01
őstag

ez szerintem is jobb, egy összevont rendezvény nagyobb sikerrel járhat, pláne az elején. ha kiforrja magát a dolog, akkor lehet önállósulni.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#38) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:U

(#39) sw4r3z


sw4r3z
tag

Na ezt az PH!-lázásdit én is támogatnám :)

(#40) ESP


ESP
senior tag

Akkor vágjunk bele (hivatalból a telibevert Szabolcsban voltam rendet tenni), s bocsi a kiesésért...

Előzetes tervek:

Budapest (a hely még képlékeny)
Ph-tali, hw/sw csere-bere/vétel eladás, akár egy laza lan, modding-tali/verseny/klub
Valamikor az ősszel...

Ötletek? Javaslatok?

A kritikusok menjenek alcsizni és ne itt durrogjanak...

Építsük és ne akadályozzuk eme kezdeményezést... :C

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#41) KrAt válasza ESP (#40) üzenetére


KrAt
veterán

Ötletet támogatom :)

Helynek én vmi tornateremre vagy esetleg művelődési házra gondoltam.
Azokat szvsz olcsón meg lehetne úszni :U
Ha kell segítség, akkor szólj, segítek (ha tudok :) )

Üdv: Atesz

(#42) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Támogatom az ötletet :C Mi lenne ha nyáron lenne és akkor lehetne szabad téri és nem kell terembérlet, csak kell valami alkalmas rét. :D Komolyra fordulva: művelődési házak termeit viszonylag olcsón ki lehet bérelni.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!-láza (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.