Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) KurtCobain válasza and1ao (#6796) üzenetére


KurtCobain
őstag

Csatlakoztam én is. :)

Mmm'kay?

(#6802) kukamatyi


kukamatyi
tag

Beléptem én is 😉

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#6803) kukamatyi


kukamatyi
tag

Már alig 4 óra maradt a nevezésre, ha valaki jönne még.....

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#6804) and1ao válasza kukamatyi (#6803) üzenetére


and1ao
őstag

Igen ez így elég szűkös lett sajnos.

Nincs már PW.
Szóval akit érdekel a dolog F1 fantasy játék
PH!antasy F1 ligát kell keresni egy joint bükni rá.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#6805) Qorthral válasza and1ao (#6792) üzenetére


Qorthral
őstag

Csatlakoztam én is.
Elég fura az árazás és a pontozás, de legalább egy értelmes alternatíva!

-Mike- : Nézd meg ezt a játékot, ehhez képest nagyon jól áttekinthető az enyém a csapat összerakásánál. :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6806) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kasztnit kiírhatnák, hogy melyik csapaté, mert nekem nem sokat mondanak ezek a "kódok".

ez a kedvenc aláírásom

(#6807) Qorthral válasza -Mike- (#6795) üzenetére


Qorthral
őstag

Írtam már pár napja, szerinted válaszoltak?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6808) válasza and1ao (#6804) üzenetére



addikt

Bakker, akkor ezt benéztem.
Valamiért azt hittem még bőven van időm, mert a régi játéknál időmérőig lehetett tippelni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6809) bobace


bobace
őstag

Tegnap este félkómásan rámentem az új ligánkra, hát nem hagyott sok időt a regisztrálásra. Mobion élmény volt :DDD Nem mondom, hogy a szabályokat volt idő átolvasni, de gyorsan összelöktem valamit..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6810) ROBERTOH válasza and1ao (#6804) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem annyira nem tetszik ez a játék: egyrészt nehézkes a csapat összerakás, másrészt eddig a szabadedzések nem voltak pontozva, így azok megnézéséből még lehetett következtetni az adott pályán a csapatok erősségére. Most gyakorlatilag vakon kell tippelni. Az se tetszik, hogy nem látni, hogy mások milyen csapattal érték el a pontjaikat. És persze amit már korábban is írtam: a kasztninál csak a neve szerepel, amiből csak néhánynál lehet rájönni, hogy melyik csapathoz tartozik. A képeket is hiányolom (pilóták/csapat).
Bereggeltem ide is, itt még nem kezdődött el a játék:
[link]
Itt könnyű a csapat összerakás, szabadedzés nincs pontozva a kasztinál is csapat név szerepel és vannak képek (igaz a pilótáknak csak a sisakjáról). Hogy ligán belül látni-e a többiek csapatát nem tudom, más ligákba nem lehet bele nézni.

ez a kedvenc aláírásom

(#6811) -Mike- válasza Qorthral (#6805) üzenetére


-Mike-
addikt

Engem nem érdekel más játék, csak a jórefegytím, az a legjobb. ;] Elég lesz nekem egy...

(#6812) Qorthral válasza -Mike- (#6811) üzenetére


Qorthral
őstag

Troll :P
Helyes beszéd ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6813) and1ao válasza ROBERTOH (#6810) üzenetére


and1ao
őstag

Hát most lehet ez bunkó lesz tőlem, de igazándiból vagy ez vagy semmi kb mert annyira nagyon nem mozgolódott itt senki én meg megcsináltam belinkeltem aki akar jön mindenkinek szabad akarata van :R

Ami a játékot illeti és a szabályrendszert

Nekem nincs bajom a szabadedzés pontozásával, mert annyira nem fajsúlyos a dolog, és van benne ráció nagyon sokat nem tudsz rajta bukni viszont bármi kis nyereség jól jön, lehet egy olyan csapat ami igazándiból kiscsapat, de beletalálnak valamibe és szabadedzésen jó időt mennek, lásd most Hulkenberg, az egy kevés pontot tud így zsebre tenni, szóval jó is rossz is, de főleg szokatlan.

Azzal meg abszolút nincs semmi bajom hogy nem látom mások csapatát, mivel ez egy egyéni játék, a sajátommal törődök nem a másé érdekel.

"És persze amit már korábban is írtam: a kasztninál csak a neve szerepel, amiből csak néhánynál lehet rájönni, hogy melyik csapathoz tartozik"
A Haas-ra én sem jöttem rá melyik de ctrl-c ctrl-v és a google 1 sec alatt megmondta, de tény hogy talán jobb lenne ha kilenne írva.
Mindenestre ezeket a "hibákat" szerintem nagyon örömmel lehet jelezni és fognak is rá reagálni, de majd akkor írok én egy üzenetet nekik hogy, miért van így és nem-e lehetne megoldani hogy legyen nevük vagy épp ikonja.

Qorthral.: kollégának például ahogy nézem sikerült a szabadedzésbe jól beletalálni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#6814) Qorthral válasza and1ao (#6813) üzenetére


Qorthral
őstag

Jah, egész jól indul a dolog:

Overall position 3
League position 1 ;]

Érdekes a dolog, nem jobb az F1Ligánál, de kicsit más. Bizonyos dolgok jobbak (pl vannak statisztikák), mások nem olyan jók. Majd kialakul.

Pá: Itt látszólag sokkal kisebb a fejlődés jelentősége, mint az f1ligánál (lassan tudnak csak változni az árak), szóval nyugodtan beszállhatsz még a második futamtól, ahogy bárki más is! Sőt, a kisebb jelentőségű fejlődésből következően itt felerősödik annak a jelentősége, hogy az első futamból kiindulva te már szinte biztosan nem nyúlsz mellé a választással, sokkal jobban látod majd az erőviszonyokat és így az ár/érték arányokat. Főleg, hogy a már nevezettek futamonként csak max 2 komponenst cserélhetnek le.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6815) SzalaiG válasza EmberXY (#6790) üzenetére


SzalaiG
addikt

:Y

(#6816) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Csak nekem nem stimmel a költségvetésem? Amikor beléptem 1 millióm volt, pedig a pontom alapján 3 milliót kellett volna, hogy kapjak. (a pilóták helyezései alapján +60k-t is kellett volna kapnom, tehát 3.060.000-nak kéne lennie az egyenlegemnek)

ez a kedvenc aláírásom

(#6817) Qorthral válasza ROBERTOH (#6816) üzenetére


Qorthral
őstag

Szerintem még nem frissítették a jóváírásokat.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6818) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#6816) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Meg kaptam a 3 milliót ;) A versenyzők után nem ad semmit, csak az áruk változik meg.

ez a kedvenc aláírásom

(#6819) bobace


bobace
őstag

Hopika, még nevezni is elfelejtettem a csapatom. Na akkor ez is ennyi. Semmi se olyan már mint régen ;]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6820) and1ao válasza bobace (#6819) üzenetére


and1ao
őstag

ezért adtam én is le 3 versenyre előre :DD

Szerintem felesleges emiatt eldobni úgyis még mindenki ismerkedik a rendszerrel, jövőre lesz ebből nagy csatározás feltéve ha maradunk és nincs addig jobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#6821) ROBERTOH válasza and1ao (#6820) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Remélem ismét beindítják majd az f1ligát, mert amiket láttam, azok közül még mindig az volt a legjobb ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#6822) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mi ez a pangás? Bónusz tesztet megcsináltátok?

ez a kedvenc aláírásom

(#6823) and1ao


and1ao
őstag

Nevezéseket a következő futamra ne felejtsétek el leadni.

Guild Wars2!

(#6824) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ahogy elnézem, már alább hagyott a lelkesedés. Így viszont nem sok értelme van vele játszani, ha nincs semmi versengés... :(

ez a kedvenc aláírásom

(#6825) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Úgy látom, hogy az f1liga.hu továbbra is halott. Lesz valahol közös PH!-s versenyzés?

ez a kedvenc aláírásom

(#6826) bobace válasza ROBERTOH (#6825) üzenetére


bobace
őstag

Bizony, nagyon hiányzik. Máshova nem volt kedvem átszokni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6827)



addikt

Olyan oldalt kéne találni, ami ingyenes és lehet saját ligát létrehozni játékon belül.

Ha valaki megszervezi valahol, én szívesen részt veszek, de már nincs időm / energiám komolyabban keresgélni. :(

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6828) ROBERTOH válasza (#6827) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ez itt olyan. Tavaly egy darabig nyomtuk PH!-ként.
Persze ha tudtok jobbat, szóljatok ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#6829) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

No, lesz közös PH!-s játék?

ez a kedvenc aláírásom

(#6830) Qorthral válasza ROBERTOH (#6829) üzenetére


Qorthral
őstag

Azt javaslom, hogy játsszunk idén a Gridrival-lal.
Armando_19 kolléga javasolta a tippjáték topikjában, én kipróbáltam, és használhatónak ítéltem.
Szerintem próbáljuk meg. Maradjunk ebben a topikban, mert az F1Ligához hasonló a játék.

Szabályok nagyon röviden:

- 5 pilótából és 1 istállóból áll a csapatod, melyet összesen 100 millióból pakolhatsz itt is össze
- Plusz taktikai elem, hogy az egységeket válaszható időre szerződtetheted, 1-5 verseny között
- Ha egy szerződés lejár, az adott pilóta/csapat min. 1 körig nem igazolható
- Ha szerződés lejárta előtt eladnál valamit, 4% költség fizetendő.
- Igazolásnál 3% leigazolási díj van, bár ezeket nekem valamiért nem vonta most le.
- A komponensek árait az oldal fejlesztői variálják a valós erőviszonyok alapján versenyről versenyre
- Minden komponens pontokat hoz a kvali és a verseny alapján, ezekért pedig pénzt is kapunk
- Egy max 20 milliós pilótádat kijelölheted "Talent driver"-nek, aki így dupla pontokat hoz

Létrehoztam egy PH!antasyF1 ligát, ezt a keresőben kidobja, vagy ezen a linken direkt is el tudjátok érni.
Lehet csatlakozni! A jelszó ezen oldal domain neve, www és .hu nélkül, csupa kisbetűvel. ;)
Remélem összejön a szokásos csapat nagyja, illetve csatlakoznak minél többen, mert egy ilyen játék mindig egy kis színt visz az idénybe.

A játék oldala itt érhető el.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6831) válasza Qorthral (#6830) üzenetére



addikt

jónak néz ki
beszállok

szerk:
" Igazolásnál 3% leigazolási díj van, bár ezeket nekem valamiért nem vonta most le."

Prior to the first race of the season you can sign and release team elements without incurring any charges

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6832) Qorthral válasza (#6831) üzenetére


Qorthral
őstag

Szuper! :))

Köszi, ezt a részt nem láttam a szabályzatban. :B
Viszont akkor még én is variálhatok a csapatomon így az első futam előtt, ez jó hír. :)

+1 kiegészítés: elvileg engedélyezett a multizás, max 4 csapat/főig, de én azt javasolnám, hogy már csak a tradíció megőrzése végett is maradjunk a fejenként egy csapatnál.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6833) Qorthral válasza Qorthral (#6830) üzenetére


Qorthral
őstag

Kimaradt a direkt link a ligához... :B
Szóval itt található a PH!-s liga. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6834) EmberXY válasza Qorthral (#6830) üzenetére


EmberXY
addikt

Csatlakoztam én is, összeraktam vaktában egy szedett-vetett csapatot, aztán majd alakítom, ahogy kell. :D
Jónak tűnik egyébként és igényesen össze is van rakva, megér egy próbát.

Up the Irons!

(#6835) válasza Qorthral (#6832) üzenetére



addikt

Ha az F1ligás tradíciókat szeretnénk őrizgetni, akkor inkább multizni kéne orrba-szájba. ;]

Én biztos csak 1 csapattal megyek. Úgy az igazi, na meg nem is lenne időm/energiám 4-et igazgatni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6836) Qorthral válasza EmberXY (#6834) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, igényes, letisztult oldal.
Javaslom, hogy az F1ligában/Tippjátékban megszokott neveket használjuk csapatnévként, hogy könnyebben beazonosítható legyen ki kicsoda.

: Jogos. Nem tudja valaki a Sailor Moonos gyerek elérhetőségét? :D

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6837) bobace válasza Qorthral (#6832) üzenetére


bobace
őstag

Szuper! Adok én is neki egy esélyt, hátha sikerül megkedvelni :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6838) EmberXY válasza Qorthral (#6836) üzenetére


EmberXY
addikt

Azzal a névvel regisztráltam (Bruce), ez is külön jó pont, hogy nem volt még foglalt...
A liga jelen állapotában egy kicsit még a 2005-ös Indianapolis futam feelingjét kelti, de remélhetőleg leszünk még többen is. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6839) ROBERTOH válasza Qorthral (#6830) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem ez fapadosnak tűnik a tavaly játszotthoz képest: link
Abban a szabadedzések után is járt pont, meg lehetett tippelni, hogy a saját pilóták hányadik körökben állnak ki kereket cserélni, és az után is járt pont, illetve minden futam előtt volt egy "bónusz teszt", ahol 1 percen belül meg kellett válaszolni egy f1-es kérdést, és jó válasz esetén szintén járt pont. Illetve ez a kötelező pilóta kihagyás sem szimpatikus. Itt csak pilóta és csapat van, míg ott pilóta, csapat és motor. Tartok tőle, hogy a gridrival-ban nem lesz elég nagy a variációs lehetőség..

ez a kedvenc aláírásom

(#6840) Qorthral válasza ROBERTOH (#6839) üzenetére


Qorthral
őstag

Szerintem ez jobb. A tavalyi nem elég jó a csapatnak, mint a tapasztalatok megmutatták. Kb 5 verseny alatt abbahagyta rajtad kívül mindenki. Összetett, de engem valahogy mégsem igazán tudott lekötni. A Gridrival igényesebb és jobban hasonlít az F1Ligára. Nekem tetszik a koncepció, bár ezzel a 1-5 futamos szerződéshosszal még nem teljesen vagyok kibékülve.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6841) ROBERTOH válasza Qorthral (#6840) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Akkor -biztos ami biztos- mindkettővel fogok játszani :)

ez a kedvenc aláírásom

(#6842) Qorthral válasza ROBERTOH (#6841) üzenetére


Qorthral
őstag

Persze, ennek semmi akadálya, sőt. Sajnos én nem érzem magamban most az elhivatottságot egynél több F1-es játékhoz, de ez másokat ne tántorítson el. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6843) #70869248


#70869248
törölt tag

Senkinek nincs meg a tudása hogy összedobjon egy ilyet?
Elmondom az érveimet :)

Többen évek óta játszunk ilyesmi témájú webes menedzselős-tippelgetős játékkal, és muszájból többet is kipróbálva, azaz megvannak a jól megalapozott igények ami alapja lehet egy sikeres, könnyen használható F1 liga szerű játéknak.

Az F1 topik elég szakmai ahhoz hogy F1 témájú cikkeket lehessen feltölteni, és többen elég jól ismerik a nagyobb oldalakat hogy viszonylag naprakészen lehessen tartani.

(#6844) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Picit meggyűlt a bajom a játékkal: miután összeállítottam a csapatot és elmentettem, kifagyott az oldal, és már a főoldalt se tudtam megnyitni, csak a cookie-k törlése után. Most ha belépek, már van cspatom, csak nincs leigazolva bele senki és nem is találok rá opciót. Újra felvenni sem engedi a csapatot, mert azt írja, hogy már van ilyen nevű. Van valami ötletetek? (azon kívűl, hogy más néven hozzak létre csapatot, hátha akkor lehet igazolni)

szerk.: megtaláltam a contracts menüpont alatt ;)

Sajnos most is hibára fut :(

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#6845) EmberXY válasza #70869248 (#6843) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem nem a tudással van baj, egy, a téma iránt elhivatott, webes területen dolgozó szakembernek vagy csapatnak "semmiség" egy ilyet összerakni, hanem azzal, hogy

- karitatív módon nem szívesen vállalja el senki, a fenntartásában rengeteg munka van, ha fizetőssé teszik, akkor meg a kutyát nem fogja érdekelni

- minden ilyen oldalon ott van, hogy "unofficial", vagyis be vannak tojva az FIA-tól, meg minden nagykutyától, hogy mikor csapják őket nyakon a logók, nevek, stb használata miatt, ezért ez is egy állandó rizikófaktor

- a konkurencia is nagy, kismillió féle verziót lehet találni, némelyik népszerű, némelyik nem, nyilván ha igazán nagy célközönséget akar az ember, akkor nemzetközi szemléletben kell gondolkodni, csak a "magyar piacra" tervezni egy ilyet eleve kudarcra van ítélve, lásd F1 liga, vagy éppen Qorthral sem bírja egyedül a tippjátékot, az ~ 50 fős közönség mellett az is inkább szélmalomharcnak tűnik/tűnt, biztosan vannak más példák is, de ezek voltak kéznél.

Szerintem úgy lenne ennek értelme igazán, ha támogatná minimum az FIA, hogy ne legyen egy jogi bizonytalanság, illetve ha nagyobb nemzetközi, motorsporttal (is) foglalkozó híroldalak, médiumok vennék a nyakukba az ilyen projekteket, ahol biztosítva van a fejlesztői háttér és a közönség is, de ez valamiért nem nagyon megy, vagy én látom rosszul, de szerintem csak kisebb, elszigetelt kezdeményezések vannak.

Up the Irons!

(#6846) Qorthral válasza ROBERTOH (#6844) üzenetére


Qorthral
őstag

Nekem is volt egy ilyen tegnap. Összeraktam a csapatot, de aztán más dolgom volt és csak 1-2 órával később próbáltam elmenteni, erre dobta ezt a hibát. Gondoltam timeout, talán még ki is léptetett. Megpróbáltam újra gyorsan és úgy működött. Próbáld meg újra, esetleg másik böngésző/gép.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6847) #70869248 válasza EmberXY (#6845) üzenetére


#70869248
törölt tag

ehhez nem értek, de mindenhez kell egy produktum. Aztán senki nem tiltja hogy társítási lehetőséget, vagy támogatókat keress.
DE mindenképpen kell valami a következő lépésekhez...

(#6848) ROBERTOH válasza Qorthral (#6846) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Amikor először össze raktam, akkor valóban sokat vacakoltam, másodjára viszont 1 perc alatt elkészültem, mégis a lenti hibaüzenetet adta, és eltűnt az összes nevezésem. Majd még otthon is kipróbálom.

EmberXY:
nem tudom, hogy valaki képben van-e hogy a Liberty Media más érdekeltségénél (pl.: baseball) van-e valamilyen manager játék illetve hogy amerikában ez hogy működik? (ehhez már nemzetközi jogi szakértőnek kéne lenni) Ha nincs jogi akadálya akkor szerintem össze lehetne dobni a pénzt egy domain regisztrációra és az oldalon futó bannerekből talán fel is lehetne tartani; de persze csak ha nemzetközi oldal lenne.

ez a kedvenc aláírásom

(#6849) EmberXY válasza #70869248 (#6847) üzenetére


EmberXY
addikt

A befektetett energia nem biztos, hogy megtérül, ez itt a gond. Kisebb közönségnél inkább szélmalomharc az egész, ha viszont olyan überfrankó lesz, hogy népszerűvé válik, és tolonganak a játékosok, és esetleg "eladható" lesz, akkor meg fennáll a veszélye annak, hogy mivel a csapból is ez fog folyni, bejelentkezik pl az FIA a jogdíjakért, így viszont már ugrott az ingyenesség, vagy valakinek Teréz anyaként zsebbe kell nyúlni, máris bedőlt az egész.

Esetleg alkalmi támogatásokkal működhetne, de kérdés, hogy van-e akkora kultúrája, hogy fizetnek érte sokan (Sokféle verzió, sokféle szabályzat, szinte teljesen más mindegyik, emiatt nem egységes, hanem sok különböző, egymástól elszigetelt célközönség. Egy valaki általában egy félét játszik, ezért nincs egy központi, nagy célközönség, akire rá lehetne építeni a támogatói fenntartást, legalábbis szerintem.)

Lehet, hogy rosszul látom, de én az FIA-nál kezdeném a fantasy f1 népszerűsítését, anélkül underground minden próbálkozás.

ROBERTOH:

Ezzel kapcsolatban én sem vagyok képben, de engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6850) EmberXY


EmberXY
addikt

A "head to head invite" mit takar? A leírásban nem találom...

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.