Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Atlantis válasza EmberXY (#6397) üzenetére


Atlantis
veterán

Érdekesen hangzik, de ha nem a pontokért jár a tőke, akkor hogyan fog anyagi különbség kialakulni a tagok között? Eddig ugye a fő határoló eszköz az volt, hogy kinek mi fér be és mi nem a pénzbe. Ezután viszont - ha jól értem - mindenki kb. ugyanakkora keretből gazdálkodik a szezon folyamán és így mindenki kb. ugyanolyan csapatot is fog összerakni, nem lesz semmilyen anyagi korlát. Rosszul gondolom?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6402) válasza Atlantis (#6401) üzenetére



addikt

Talán az árfolyam nyereségekkel lehet játszani?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6403) venember83 válasza Atlantis (#6401) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha jól értelmezem, itt csak az értékesítések száma korlátozott, de a rendszer nem von le x százalékot valamely elem eladásakor.

(#6404) EmberXY válasza Atlantis (#6401) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy kicsit más a szemlélete, a pontok alapján rangsorol, és ahogy eddig látom, több helyen is eltér az eddig megszokottól.

Pl. csak a saját csapatom összetételét látom, másoknak csak a pontszámát, egyenlegét és a trófeáit mutatja (ezekből jó sok is lehet, tetszetősen mutat), vagyis nem lehet "lesni".
Lehet látni továbbá a versenyekre lebontott pontszámait, de ezekből sem könnyű kikövetkeztetni a csapatot. (Megjegyzem, az egyenlegből sem derül az ki, hogy kinek mennyi pénze lehet a csapatba fektetve, csak az, hogy aktuálisan mennyi pénze van, ha jól emlékszem, ez az eddigiben is így van/volt).
Vagyis az, hogy 6 elemből kell összerakni és ebből csak 2-t lehet módosítani, viszont csak a sajátomat látom, csökkenti az esélyét annak, hogy azonos csapatok legyenek.

Ehhez hozzájön az is, hogy pl aki kvázi "jól teljesít", az 1 milliót kap a verseny után (a gyengébbek 2-t, a nullázók 3-at, erről már írtam korábban), viszont az árak változnak, 10% körül drágul a legjobban teljesítő, most egy példa kedvéért, több 30 milliónál drágább elem van, ha bármelyik 10%-ot drágul, már nem fedezi az egyik esetben kapott pénz sem, vagyis variálni kell vagy várni, előbbinél csak 2 változtatási lehetőség van, utóbbinál meg rizikó, hogy tovább drágul.

Extrém ötlet: ha valaki a plusz 3 millióra játszik, annak ugyebár nullázni kell, ehhez jó eséllyel teljesen át kell variálni a csapatot, erre ugyebár egyszer van lehetősége (a joker), utána már ismét csak 2-esével állíthatja vissza, de ismét rizikós, hogy időközben mennyit drágul 1-2 elem, és pontokat sem szerez, szóval ez sem biztos, hogy egyszerű.

Ha átlagon alul teljesít valaki, 2 milliót kap, de ugyebár neki is kevesebb a pontja, vagyis kvázi hátrányban van, aki pedig jól teljesít, 1 milliót kap, kisebb lépésekkel haladhat, esetleg többet kell várnia, de több pontja van.
Úgy érzem, jól ki vannak egyensúlyozva a lehetőségek.

Még egy-két érdekesség, amire tegnap még rájöttem "tesztelés" közben:

- Egyszerre csak egy ligában lehet valaki, de szabadon átléphet bárhova és vissza, publikus ligákban szabad a bejárás, privátnál természetesen tudni kell a jelszót.

- Csak azokat a csapatokat látom (a fent már említett módon), akikkel egy ligában vagyok. Van természetesen "overall" toplista, de ott nincsenek linkesítve a nevek, eddigi tapasztalataim alapján.

- a felhasználónév fix, de azon belül a csapatom nevét lehet módosítani, illetve lehet kérni azt is, hogy töröljék.
A ligában látszik a felhasználónév is, tehát nem lehet trükközni a csapat névvel, az inkább csak esztétikai lehetőség.

- Az oldal fejlécén található számláló a csapat módosításának határidejét mutatja, nem a futam kezdetét, így némiképp könnyebb vele tervezni.

Pá: akár futhatna egymás mellett is, de figyelembe kell venni, hogy nagy valószínűséggel eltérő (rész)eredmények alakulnának ki a két esetben, ezért nem mindenkinek érné meg egyiknél vagy másiknál maradni, ha a váltásról vagy a maradásról döntünk...

venember83: Az eladáskor keletkező levonásról még nem találtam infót, szerintem sincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6405) EmberXY válasza (#6402) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, ez több mint valószínű. Ha drágul egy elem, a következő módosításnál már az új árral fog számolni a rendszer, és annak olcsóbbra cserélésekor realizálódik az árfolyamnyereség.

Ugyanígy lefelé is módosulhatnak az árak, mint ahogy a másikban, ennek maximális mértéke is 10%.

Up the Irons!

(#6406) Atlantis válasza EmberXY (#6404) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha, így már érthetőbb, de adott esetben majd menet közben kiderül. Összességében nem hangzik rosszul, szerintem próbát megér.

Nem vinném párhuzamosan a kettőt, bár én amúgy is untam kicsit a régit és nem is voltam benne biztos, hogy idén foglalkozok vele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6407) EmberXY válasza Atlantis (#6406) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is ki fogom próbálni mindenképp.

Ami az eddig elmondottakon kívül még bíztató: eddig nem találtam Sailor Moon-os ligát... :DDD

Up the Irons!

(#6408) Atlantis válasza EmberXY (#6407) üzenetére


Atlantis
veterán

Beregisztráltam, hát a grafikán még volna mit csiszolni. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6409) EmberXY válasza Atlantis (#6408) üzenetére


EmberXY
addikt

Mire gondolsz?
Nekem egyedül az kelt fura hatást, hogy a csapat elemek háttere világos, viszont az oldal háttere sötét, de ettől eltekintve szerintem "elmegy".
Megjegyzem, a másik se egy 3D textúra... ;]

Up the Irons!

(#6410) Atlantis válasza EmberXY (#6409) üzenetére


Atlantis
veterán

Arra gondolok, hogy a csapatválasztás, módosítás nem túl vizuális, egy épphogy áttekinthető legördülőlistából kell bogarászni. A csapat-státusznál a feliratok, piktogramok, jelvények elavultak, homályosak, kicsik (pl.: Vettelnek még RB-s sisak van, McLaren-Mercedes van még a csapatjelvényen, stb.).

Funkcionalitásban lehet, hogy jobb, mint az eddig használt liga, de UI-t tekintve szerintem egyértelmű visszalépés (pedig ahogy írtad, a mostani sem nagy szám).

Ráadásul ha jól veszem ki a szabályleírásnál, a FIA jogi nyomás alatt tart(hat)ja a készítőt, ergo a liga szezon közben bármikor eltűnhet. Nem azt mondom, hogy ne próbáljuk ki, de ezeket még meg kellett jegyeznem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6411) EmberXY válasza Atlantis (#6410) üzenetére


EmberXY
addikt

Az UI olyan, amilyen, részletesen azt nem néztem át, csak funkcionálisan, hogy be tudjam mutatni röviden.

A jogi nyomás csak egy vízió, azon alapul, hogy néhány másik oldalt vegzáltak a logók, nevek használata miatt, és ha esetleg előfordulna, akkor előre megmagyarázza, hogy miért lehet gond. De hozzáteszi, hogy eddig sem volt gond, és most sincs, azt hiszem, az 5. szezonja lesz már az oldalnak, szóval ha nagyon be akarnák zárni, már megtették volna. Szóval ez csak egyfajta "jogi nyilatkozat".
Halkan megjegyzem, hogy ez alapján az összes ilyen oldalt be lehetne záratni, kétlem, hogy pl az F1liga fizet egy fillért is az FIA-nak...
Az említett esetekben valószínűleg valami extrém jogsértés történhetett.
Ennek a résznek ezért nem tulajdonítottam eddig nagy jelentőséget. Ha én csinálnék ilyen oldalt, ugyanezt leírnám.

Up the Irons!

(#6412) Qorthral


Qorthral
őstag

Felkerültek az idei árak, elindult a nevezés!
A színvonalról szerintem sokat elmond, hogy ára Button 35 millió (???), míg Alonsóé 23. :D
(Viszonyításképp: Hamilton 52, Vettel 48)
Hajrá!

Pár napon belül a Tippjáték is indul, meglepetéssel! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6413) FireKeeper válasza Qorthral (#6412) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Csak mobilról tudtam ránézni gyors, első blikkre úgy látszik a merci mellé csak a manor/haas/renault/sauber kvartettből lehet választani, pedig ha nem lesz kuka a meki akkor alo 23ért nem tűnne rossz vételnek. Button ára nonszensz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6414) ROBERTOH válasza Qorthral (#6412) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Készítőknek nem lehet írni, hogy egy kicsit túltolták? :) A csapat árak se jók szerintem: túl kicsi az árbeli különbség az öt legdrágább csapat között. Szerintem az lenne a reális, ha az előző évi pontarányt súlyoznák a teszteken azonos gumival elért eredményekkel, és ebből hoznák össze az árakat.

ez a kedvenc aláírásom

(#6415) Qorthral válasza ROBERTOH (#6414) üzenetére


Qorthral
őstag

Sajnos szerintem már késő.
A készítők hozzáállása kb annyi, hogy évente egyszer pár óra alatt összedobjuk az árakat oszt' jóvan.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6416)



addikt

Jaja, ugye ez a liga az f1vilag.hu "toldaléka".

Nekem az az elméletem, hogy aki anno kitalálta / megcsinálta már rég nincs ott. A többieknek meg ottmaradt koloncnak a nyakukon. A min erőfeszítést beletolják és annyi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6417) EmberXY


EmberXY
addikt

Akkor marad az F1liga, vagy terítéken van még a váltás lehetősége?

Up the Irons!

(#6418) ROBERTOH válasza EmberXY (#6417) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én hajlok az eddigi felé, de a többség dönt ;)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#6419) Qorthral


Qorthral
őstag

Elindult a tippjáték 2. szezonja, immár saját honlapon! :)
Ne hagyjátok ki!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6420)



addikt

Tőletek függ hol folytatjuk. Én nyitott vagyok mindkettőre, jó lenne minél több véleményt hallani.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6421) FireKeeper válasza (#6420) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akármilyen fos is, én azért már megszoktam az F1ligát. én sztem maradnék ott, meg persze Quorthal játékát is tolom megint, remélhetőleg idén nem alszok át egy nevezést sem :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6422) Qorthral válasza FireKeeper (#6421) üzenetére


Qorthral
őstag

Csináltam e-mail értesítőt direkt emiatt. Bármelyik kérdőíven be tudod jelölni, hogy mostantól kérsz pár nappal a futam előttre emlékeztetőt ;)
Remélem így kevesebben hagynak ki futamot!

Ami az F1Ligát illeti, én idén először nagyon bizonytalan vagyok. Nem szívesen maradnék le, de már tavaly is szinte csak rutinból ment, félgőzzel (se). Még meglátom, hogy indulok-e, de más játék valószínűleg nem játszik (hacsak nem nagyon jó).

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6423) válasza Qorthral (#6422) üzenetére



addikt

Sztem indulj. Én már 2 éve így vagyok.
Ha nem veszed komolyan, akkor futamonként 5 percből meg lehet úszni, meg úgy a hiányosságok sem annyira bosszantók.
Aztán lehet örülni, ha ennek ellenére beletalálsz valamibe.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6424) FireKeeper válasza (#6423) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ligát csinálsz Pá? excel lesz idénre Qorthral? :P dzsíz úgy érzem magam mint egy követelőzős ötéves :D

szerk: azért "jó látni" hogy kismillió El Capitano és Sailor Moon csapat ismét "velünk" lesz :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6425) Qorthral válasza FireKeeper (#6424) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, így igazán otthonos marad a játék :D
Az Excelért AttisX a "felelős" :P, én csak egy egyszerű moderátor vagyok itt általában. :)

Na jó, indulok, tényleg minimál időben tolható, főleg, hogy itt akkor sincs nagy para, ha elfelejt az ember 1x-2x foglalkozni vele.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6426) válasza FireKeeper (#6424) üzenetére



addikt

Holnap elutazom hosszúhétvégézni, szóval ligát leghamarabb jövő szerdán tudok csinálni.

De ha bárki kedvet érez itt a topicban, nyugodtan megcsinálhatja addig, nem bánom. Akár promozhatjátok is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6427) FireKeeper válasza (#6426) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csináltam, megszokott név (ugyanaz mint a topikcím). bár nem kínálta fel hogy zárt liga, nem tudom ez a funkció létezik-e még.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6428) válasza FireKeeper (#6427) üzenetére



addikt

köszi!

itt egy [link], azoknak, akik nem találnák, vagy lusták :)

A csoport zárt, neked kell majd elfogadni egyesével minden jelentkezőt. Én azt szoktam, hogy csak olyan jöhet, akinek van PH!-s nickje. Legtöbb ember már ismerős elmúlt évekből, de ha van egy új név, akkor szoktam kérni, hogy írjon egy privit vagy ide a topica, hogy lássuk, hogy PHs. Illetve admin jogot is tudsz adni másnak is, akkor ő is tud felvenni embereket.

Ez pedig a hagyományos "csapatcímer", fel lehet tölteni képként.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6429) venember83


venember83
nagyúr

Úgy látszik, megöregedtünk, de megszokásból én is inkább maradnék a ligánál.

(#6430) EmberXY válasza FireKeeper (#6427) üzenetére


EmberXY
addikt

Jelentkeztem is, itteni névvel.
:R

Up the Irons!

(#6431) bobace


bobace
őstag

Én is jelentkeztem, kéretik jóváhagyni. :-)
Hát most sem tűnik nagyon izgalmasnak az indulás, de hát én is öreg vagyok már, megszoktam ezt minden hibajaval együtt..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6432) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Jelentkeztem én is :)

Z Fold 4

(#6433) Plutor


Plutor
aktív tag

Ismét jelentkeztem!

(#6434) -Mike-


-Mike-
addikt

Én is, nyerni jöttem. :D

(#6435) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jelen ismét. Győzzön a jobbik!

Rosberg és a Ferrari valamint a McLaren Honda felemelkedését várom az idénre.
Kéne hozzá pár milla, h velük kezdjek, de majd velük szeretnék a végre érni:
Rosberg-Sainz-Ferrari-McLaren-Williams. ;)

(#6436) and1ao


and1ao
őstag

Én is jöttem megint kikapni :D

Guild Wars2!

(#6437) HdRew


HdRew
őstag

Jelentkeztem én is!

Egy kérdés, a pilótákon kívül a motor, karosszéria, személyzet mi alapján kapja a pontszámokat?

(#6438) EmberXY válasza HdRew (#6437) üzenetére


EmberXY
addikt

Az alapján, hogy az adott csapatok pilótái hogyan végeznek az időmérőn és a versenyen. Mindkét pilóta számít minden csapatban.
Itt találod a ponttáblázatot, értelemszerűen a csapat oszlopokat kell nézni, az időmérőn és a versenyen elért 2-2 helyezésnek megfelelő pontszámok járnak minden csapat elemért.
A pilóta oszlopok pedig a választott pilóták pontszámait adják.

Up the Irons!

(#6439) zszszs


zszszs
tag

Jelentkeztem... zs68 néven. Vegyél föl légy szíves!

(#6440) KurtCobain


KurtCobain
őstag

KC néven jelentkeztem.
Köszi!

Mmm'kay?

(#6441) Zoza24


Zoza24
senior tag

Zoza néven újra jelentkeztem.:)

Forza Italy!

(#6442) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Hello! Nemtom neven jelentkeztem

(#6443) attisx


attisx
addikt

Sziasztok!

Ismét elkészítettem (bár ezúttal nem éppen túláradó lelkesedéssel :DDD ) Pá pontszámító táblájának kibővített, az új szezonra aktualizált változatát. Szokás szerint OpenOffice-szal dolgoztam, ezért az xls verzióban esetleg jelenetkező anomáliákért felelősséget nem vállalok...

[F1Liga Pontok 2016]

Használjátok egészséggel, és jó szórakozást a játékhoz! ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#6444) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ezt nézte már valaki, hogy milyen?
[link]

ez a kedvenc aláírásom

(#6445) venember83 válasza attisx (#6443) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönjük, már hiányzott az idei! :)

(#6446) boba6


boba6
aktív tag

sziasztok
boba6 néven bejelntkeztem

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#6447) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is beadtam a jelentkezésem :)

All→M8

(#6448) Qorthral


Qorthral
őstag

Egy kis reklám:

Még nem késő nevezni! YourF1Team

Válassz négy komponenst (két pilóta, egy karosszéria és egy motor) fix keretből!
Rakd össze TE a legjobb csapatot minden héten!
Találd meg a legjobb választ a rafinált random kérdésekre!
Minden verseny új esély a győzelemre. Légy TE a győztes a végén!
Regisztrálj még ma! ;)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6449) Popes


Popes
őstag

Jelentkeztem én is újra.(nick név ugyan ez)

Deus ex machina

(#6450) EmberXY válasza ROBERTOH (#6444) üzenetére


EmberXY
addikt

Kipróbáltam, nem tűnik rossznak, lehet, hogy vinni fogom, ha az első futam jól sikerül...
Viszont az nem tetszik, hogy mobilon nem nagyon megy, mert inkább a grafikára helyezték a hangsúlyt, mint a játék összetettségére, bár ez nem feltétlenül hiba, csak érdekesség.

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.