Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) bobace válasza venember83 (#6350) üzenetére


bobace
őstag

Nem bizony, ha jól számoltam a Ham vezette csapattal 281 lett volna..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6352) Qorthral válasza venember83 (#6350) üzenetére


Qorthral
őstag

Amikor írtam Kimi még bent volt. Ha beér az első ötben valahol, akkor azért más a helyzet.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6353) venember83 válasza Qorthral (#6352) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze. De mivel az én kommentem később született, nyilvánvaló, hogy frissített infón alapult. Érdekes, hogy mennyien megyünk ugyanazzal a konfiggal a liga elején. Elloptátok a tuti kis receptem. :P

(#6354) Qorthral válasza venember83 (#6353) üzenetére


Qorthral
őstag

A baj az, hogy semmire sem megyek azzal, hogy az árfolyammal a legügyesebben játszottam a ligán belül, mert így az utolsó pár futamra már mindenkinek kb minden csapat befér "hála" a szervezők töketlen árazásának. Kardinális hiba volt a Mercit már az első versenyre választhatónak tenni a tavalyi év képe alapján.

Amúgy meg szívás, hogy Vettel kiesett, ennél még az is jobb lett volna, ha célbaérnek RAI - VET sorrendben. Így ugyanis a HAM - FER csapatosok simán átválthatnak VET + MER csapatra és pénzben jobban fognak járni, mint mi, holott erre a futamra a mi felállásunk hozott több pontot.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6355) Popes válasza venember83 (#6353) üzenetére


Popes
őstag

Már tudhatnád hogy tuti recept nincs mert ez szerencsejáték. :P
(csak itt nincs pénznyeremény :) )

Deus ex machina

(#6356) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

304 pont. rosberg miatt talán kicsit jobb lesz a futamom mint az átlag, de nem elég ahhoz hogy érdemben jöjjek előre.
ez az idény sajnos nekem már elég korán elúszott, és még csak a körülményeket sem hibáztathatom, mert én nem cseréltem okosan.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6357) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

332 pont. Az a baj, hogy csak araszolok előre, de ebből már nem lesz dobogó :/

ez a kedvenc aláírásom

(#6358) EmberXY


EmberXY
addikt

320 pont, először 300 felett a szezonban, olyan ünnep ez, mint amikor a McLaren pontot szerez. ;]

Up the Irons!

(#6359) M3oH


M3oH
addikt

nekem is 320, szezon best :)

(#6360) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Röhej, ha nem cserélek jobban járok: D. Kvyat, N. Hülkenberg & D. Ricciardo, S. Perez, erre a két lecserélt bosszúból jobbat ment... ;]

(#6361) venember83 válasza SzalaiG (#6360) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem is emiatt nem fér be Bottas, ha nem váltok Ricciardóra, akkor nem lenne probléma. :(

(#6362) venember83


venember83
nagyúr

Ennyit a módosításról, lemaradtam. Na mindegy, akkor majd legközelebb.

(#6363) bobace


bobace
őstag

Hűha, elég pro hétvége lett. Kíváncsi vagyok hogy alakul a liga sorrend, szoros lesz az utolsó futamra.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6364) venember83


venember83
nagyúr

Háromszázegy, de Massa büntetésével lesz ez rosszabb. Nem kellett volna utolsó percre hagyjam a csapatmódosítást, mert így sikerült lekésni a RIC-BOT váltást.

[ Szerkesztve ]

(#6365) Atlantis


Atlantis
veterán

Köszi, Williams, Massa-t egyszer rakom be a csapatomba és nem elég, hogy béna, ki is zárják....

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6366) bobace


bobace
őstag

Hát ezt nevezem szép hétvégének! Kellett, hogy Ir3NiCuS ne váltson, de ettől még nagy az öröm :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6367) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Megint 2 helyet előre jöttem a ligában. Ha az utolsó futam is ilyen jól sikerül (341 pont), akkor meg lehetne a top 100, meg a liga 5. hely. No persze erre elég csekély az esély, de a remény hal meg utoljára ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#6368) EmberXY válasza ROBERTOH (#6367) üzenetére


EmberXY
addikt

Én a top 1000-re hajtok, talán meglesz. ;]

Up the Irons!

(#6369) venember83


venember83
nagyúr

Szerintem a negyedik hely megvan a ligában, hiába próbálkoztam Hamiltonnal most, pech.

(#6370) bobace válasza venember83 (#6369) üzenetére


bobace
őstag

Itt talán megmarad az első hely, de nem merem elkiabálni, nem számoltam ki pontosan, meg hát kitudja na. Végre 4 év gyümölcse beérne :D Az év eleján álmodni se mertem ilyen jó szereplésről, bár mindig a dobogó a cél.
Szerencsére Rosberg tényleg nagyon motivált volt az utolsó 3 futamra, így bejött a Merci, mint csapat taktika, többet hozott mint Hami.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6371) Qorthral válasza bobace (#6370) üzenetére


Qorthral
őstag

Grat! :)

Nekem végül egy szolid harmadik hely jött össze, plusz egy összetettbeli 37. hely. Nem rossz, főleg ha figyelembe veszem a peches kezdést is. Ráadásul harmadik még úgysem voltam soha. :DDD
Grat mindenkinek!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#6372) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

A ligában 7., összetettben 103. lettem. Ahhoz képest, hogy ez az első évadom, nem olyan rossz, de sokkal jobbat szerettem volna. No de majd jövőre! ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#6373) kukamatyi


kukamatyi
tag

nem volt valami rózsás évadom,mindig rosszkor sikerült váltanom :(...talán jövőre összejön ;)...gratula az élen végzőknek :R :R :R

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#6374) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Grat mindenkinek.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#6375) Atlantis


Atlantis
veterán

Grat mindenkinek. Ha nem változik semmi a játékban, jövőre lehet nem foglalkozok ezzel. Érdekes volt, de 2 szezon elég is belőle.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6376) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

34. lettem végül a ligában, ami miatt most egy kicsit bosszús vagyok, mert ha nem bambulom el a hajrát, legjobb 20 meglehetetg volna. Na majd jövőre. :)

All→M8

(#6377)



addikt

Gratula mindenkinek az egész éves kitartásért, és külön gratula a dobogósaknak a jó tippekért!

Mivel a készítők sajnos eléggé elhanyagolták a játékot, nem nyújt már akkora élményt, mint régen.

Ezért jövőre megfontolhatnánk egy költözést, egy másik hasonló játékra, ami talán jobban össze van rakva.

Ehhez várok tippeket, ha valaki ismer ilyen oldalt, akkor ossza meg velünk, legkésőbb jövő februárig.

Feltételek:
- Fantasy F1 játékot keresünk továbbra is. Szóval az alap koncepció az legyen, hogy csapatot állítunk össze, ami a IRL eredmények után kapja a pontokat
- Lehessen saját ligát/klánt/közösséget alapítani játékon belül
- Legyen ingyenes
- Ha külföldi, akkor legyen elég egyszerű a kezelőfelülete, hogy ne riassza el az esetlegesen angolul nem beszélő játékosokat sem

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6378) ROBERTOH válasza (#6377) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Tavasszal össze lett pár f1-es játék gyűjtve; akkor meg is néztem ezeket, de mindegyiknek volt valami hibája..
[link]

ez a kedvenc aláírásom

(#6379) válasza ROBERTOH (#6378) üzenetére



addikt

Jó lenne, ha valakinek lenne személyes tapasztalata és kicsit be tudná mutatni az oldalt.

Csak úgy random nem költöznék át, arra meg nem biztos, hogy lesz időm, hogy mindegyikbe elmerüljek / lecsekkoljam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6380) Motion_Blur válasza (#6379) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Inkább kebelezzük be az F1liga.hu-t! :D

De most komolyan, lehet megérne egy mailt nekik.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6381) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#6380) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem hiszem ,hogy kiadnák....pedig hamar rendbe lehetne pofozni , mind a szabályrendszert , mind a külsőt.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#6382) EmberXY válasza IreN!CuS (#6381) üzenetére


EmberXY
addikt

Elsőként a multiregeket kéne kitakarítani, máris jobb és hitelesebb lenne.

Up the Irons!

(#6383) IreN!CuS válasza EmberXY (#6382) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Mi alapján szűrnéd ? És itt nem a széllámúnos kreténre gondolok ahol egyértelmű a multireg

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#6384) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jövőre Veletech ugyanitt! :)

Előre szólok, h ez lesz a tuti egy év múlva: Rosberg - Verstappen, Ferrari, McLaren, AstonMartin ;) ;]

(#6385) Atlantis válasza SzalaiG (#6384) üzenetére


Atlantis
veterán

Majdnem, csak Rosberg helyett Palmer kell, a Ferrari helyett meg a Haas. :DDD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6386) EmberXY válasza IreN!CuS (#6383) üzenetére


EmberXY
addikt

Pl egy gépről egy account, cookie esetleg IP alapján, rövid időn belül ugyanarról az IP-ről történő belépések mindegyike gyanús lehetne, ha más-más accounthoz köthető, második alkalommal már törölhetnék is az összes érintett accot, stb, stb.
Esetleg időnként random e-mail visszaigazolások kiküldése (nem mindenhova, hanem egyszerre csak X helyre, mindig máshová), ahonnan nem érkezik megerősítés, vagy kamu a cím, törlés, stb, stb...
A Sailor Moon-os accokat meg kérdés és gondolkodás nélkül törölni azonnal. :DDD

Up the Irons!

(#6387)



addikt

Sailor Moonéknak lehetne indítani egy külön saját bajnokságot, ott ellehet a sok accountjával. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6388) ROBERTOH válasza EmberXY (#6386) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Sok munkahelyen vagy iskolában 1 ip cím van, de van olyan internet szolgáltató is, aminél ugyanazon az ip címen osztozkodnak az előfizetők.
Tökéletes megoldás nincs, amíg nem mondjuk igazolvány számmal kell beregisztrálni ;)
Sailor-os emberke nem zavar, maximum jót röhögök rajta, hogy több mint 1000 accal se tudott még a top 100-ba se bekerülni :)

ez a kedvenc aláírásom

(#6389) EmberXY válasza ROBERTOH (#6388) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért írtam a cookie-t is, azzal együtt már be lehet azonosítani egy adott gépet/böngészőt, ha azt törlik vagy nem stimmel, akkor mehetne az e-mail, illetve ha ugyanarról a gépről jön többféle belépés, akkor zéró tolerancia.
Vannak egyéb módszerek is arra, hogy a böngészők, oprendszerek, hardverek különféle beállításai alapján egyfajta "ujjlenyomatot" lehessen képezni a felhasználóról, amivel nagy valószínűséggel beazonosítható, ehhez még IP se kell, szóval lehetne szűrni, legalábbis ha nem is 100%-osan, de majdnem annyira.
De ezeken felül még lehetne fizetős megoldás is, pl. 1 db regisztrációs sms, aki komolyan játszik, annak talán megérné, aki meg kismillió reget gyártana, nem szívesen szórná el a pénzt. (Halkan megjegyzem, itt egyébként már egyértelműen lehetne szűrni, hogy pl. egy számról csak egy regisztráció lehessen érvényes. Ehhez komolyabb adatkezelés is kellene, na de valamit valamiért.) Nyilván itt is felmerülhet a kérdés, hogy akinek 2-3 telefonja is van, az trükközhet-e, na de a belépések alapján ugyanúgy ki lehetne szűrni, onnantól kezdve pedig a telefonszám(oka)t is ignorálni.
Mindenesetre egy biztos, a jelenlegi formájában (már) nem képviseli azt a színvonalat a játék, amit elvárnánk tőle.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6390) SzalaiG


SzalaiG
addikt

BÚÉK! :) Mikor indul az idei évad?

(#6391) EmberXY válasza SzalaiG (#6390) üzenetére


EmberXY
addikt

Buék!

Melbourne / Ausztrália
2016. március 18 - 20. :D

Up the Irons!

(#6392) Motion_Blur válasza SzalaiG (#6390) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha folytatónak az elmúlt évek alatt megszokott trendek, akkor valahol Malajzai környékén :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6393) kukamatyi


kukamatyi
tag

Sziasztok!
Mi a helyzet? Maradunk ennél az oldalnál, vagy valaki talált valami jobbat???szezon végén volt ilyesmiről szó....

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#6394)



addikt

Egyelőre jobb híján maradunk, gondolom.

De én benne lennék a költözésben, ha valaki be tud dobni egy jobbat. (ami bizonyára nem lenne túl nehéz :)) )

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6395) EmberXY válasza (#6394) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem lenne hülyeség, de ehhez tényleg jól körül kellene nézni.
Elkezdtem nézelődni, de azt tapasztalom, hogy a szabályok, a játék menete, felépítése is teljesen más, összetettebb a mostaninál, gyakorlatilag mindenhol, emellett angol nyelvű kb az összes, és nyilván jóval nagyobb a tagok száma is.

Ezért lenne jó, ha többen is nézelődnénk, több szem többet lát alapon, még nem késtünk le semmiről. Ha találok valami érdemlegeset, én is jelzem.
Annyi viszont biztos, hogy a jelenleg használt már nem hozza az elvárt színvonalat.

Up the Irons!

(#6396) M3oH válasza (#6394) üzenetére


M3oH
addikt

Támogatom a költözést én is, de ha maradunk, maradunk. Nekem úgy is csak a mi ligánk a mérvadó.

(#6397) EmberXY


EmberXY
addikt

Az esetleges alternatívákkal kapcsolatban:

Kipróbáltam ezt: http://www.fantasy-f1-league.com/

Ígéretesnek tűnik, némiképp (teljesen) más, mint az eddigi, összetettebb. Néhány szóban összefoglalnám az eddigi tapasztalataim alapján:

A csapat összetétele: 3 pilóta, 1 motor, 1 aero, 1 kasztni, eddigi meglátásaim alapján lehet átfedés csapatok és pilóták között, nincs kikötés, csak a 100 millió font alaptőke.
A csapat tehát 6 elemből áll, ebből 2-t lehet változtatni minden verseny előtt, egy alkalommal a szezonban van egy "joker", amikor akár mind a 6-ot, de ez csak egyszeri alkalom.
Az árak folyamatosan változnak, ahogy eddig.
A regisztrációt követően a szezonnyitóig lehet csapatot összeállítani, ez idő alatt bármennyit lehet változtatni.

Helyezések alapján jönnek a pontok, plusz a leggyorsabb kört elérő pilóta plusz pontokat kap, továbbá vannak egyéb bónuszpontok is a pilótáknál, a startpozícióhoz képest javított helyek száma alapján a futamon.

A motor/aero/kasztni pontok az alapján jönnek, hogy az adott csapatban melyik pilóta végzett előrébb a futamon, és ahhoz a helyezéshez tartozó pontokat kapja az adott elem.

Minden esetben az első 10 helyezett kap pontot, az alatt nem.

A pontokért nem jár pénz, mint az eddigi játékban, viszont minden verseny után (fix) extra pénz jár a csapatoknak: 1 millió mindenkinek, 2 millió az átlagnál kevesebb pontot elérőknek, 3 millió a nullázóknak (akár a kihagyott futamok után is, ha szezon közben csatlakozik), ez egyfajta esélykiegyenlítés.

Trófeák is járnak különféle eredményekért.

Ligát ugyanúgy lehet létrehozni, mint az eddigiben.

Dióhéjban ennyit, első látásra megbízhatónak tűnik, ingyenes, eléggé összetett, és pár éve már megy. Én erre szavaznék, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6398) válasza EmberXY (#6397) üzenetére



addikt

Leírás alapján nem tűnik rossznak. Nem tudom, hogy az angol mennyire jelent problémát az embereknek, jó lenne hallani néhány véleményt ezzel kapcsolatban.

nem tudom ebben van-e lehetőség külön liga kialakítására?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6399) EmberXY válasza (#6398) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, lehet külön ligát létrehozni, ez alap.
Itt annyiban más, hogy nyílt ligához bárki csatlakozhat, nem kell külön admin általi felvétel, DE természetesen lehet zárt ligát is létrehozni, ehhez egy külön jelszót is be kell állítani, és ennek a jelszónak az ismeretében lehet csak csatlakozni.

A nyelvi problémát szerintem könnyen át lehet hidalni, esetleg készítünk egy magyar leírást a szabályokról és a működésről, menüpontok neveiről, ez csak részletkérdés, én is szívesen segítenék benne, ha igény van rá.

Természetesen a többség véleménye dönt, ez csak egy lehetséges alternatíva, amit mutattam.

Up the Irons!

(#6400) válasza EmberXY (#6399) üzenetére



addikt

Nekem szimpatikus. Akár a régi mellett is futhat, aztán pár verseny után döntünk az egyik mellett.

Még várjunk pár napot, más véleményekre, esetleg egyéb oldal ajánlásokra.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.