Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!akli - kártyaklub

Hozzászólások

(#1) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

Divot póker-topikján kívül nem találtam kártyával foglalkozó témát.

5-10 éve még aktívan tarokkoztam. Mivel jelenleg nincs kivel eltöltenem az időmet, arra gondoltam, hátha itt van még pár ember, aki tudja, mi ez a játék, emlékszik a szabályokra (és a pontozásra, azt én mindig elfelejtem... :) ), és úgy gondolja, összehozhatnánk néha a szükséges négyfős társaságot.

A topikot nem kizárólag a tarokk művelőinek-kedvelőinek nyitottam, bármilyen kártyapartit szervezhettek itt (csak abban én nem veszek részt :) ).

Tehát a kérdés fel van vetve: 1 fő adott, plusz tudok vinni egy kb. 15 éves, ''matuzsálem'' paklit is, melynek lapjai már szinte ragadnak. :)
Már csak 3 másik ember kell, a hely pedig akár a Margit-sziget is lehet.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2) nofene válasza Sipi (#1) üzenetére


nofene
aktív tag

Ohh basszus pedig azt hittem kártyázás címszóval újra találkozhatunk :D De sebaj, viszont akkor beszállnék egy másik parti szervezésével.

Méghozzá nem más mint a nemes Ulti! Legjobb magyar kártyával játszható játék (szvsz), csak fateromon kívül senki nem ért hozzá az ismeretségben és ugye min 3 ember kell. Szóval kinek van kedve egy kellemes délutánon ultizni egyet? A játék szellemének megfelelően beülhetünk egy kis füstös kocsmába is egy sör mellé, vagy a Sipi által említett Margit-Sziget is jó ötlet.

(#3) Sipi válasza nofene (#2) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt szerintem kártyázás fedőnév nélkül is megtehetjük. :)
Főleg, ha hozol magaddal még pár embert, hogy nagyobb legyen a társaság. Aztán legfeljebb megtanítok mindenkit tarokkozni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4) szucsi


szucsi
őstag

Rabló Römizni tud valaki?

(#5) _az válasza szucsi (#4) üzenetére


_az
senior tag

az tök király :)

az

(#6) Sipi válasza szucsi (#4) üzenetére


Sipi
addikt

Elvileg igen, csak mindig keverem a kanasztával, el kell előtte magyarázni. Meg azt a tizenvalahány apróságot, amiket mindenki máshogy játszik benne. Bonyolult egy játék, míg kiegyeztek a szabályokban. :)

Tarokk senki?!? Jézusom, tényleg ennyire kirívok az átlagból? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) Gergello válasza szucsi (#4) üzenetére


Gergello
addikt

régen tudtam, de mindig túl hosszú volt ... síma römit se játszottam már egy ideje,
csak a a kalsszikusat : 66, 5 lapos pókoer, 21 , Paazaak /Kotorban/

(#8) Batman válasza Sipi (#1) üzenetére


Batman
őstag

sajnos én nem tudok tarokk-ozni...

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) Szalma válasza Sipi (#6) üzenetére


Szalma
őstag

(Van tarokkos is ne aggódj... De mi elég messze vagyunk Bp.-től... Esetleg kezdj el téríteni a Stromandli-val, majd ha rákaptak az ízére jöhet a mélyvíz: Jókai vagy Paskievics (?) féle...)

Szeretettel:
Szalma

(#10) szucsi válasza Gergello (#7) üzenetére


szucsi
őstag

Igen, egy rendes menet órákig eltarthat, főleg, ha öten-hatan tolják. Kell egy kurva nagy asztal, meg egy digitális fényképező is, főleg, ha piázás van, mert ha valamit elnézel, vissza kell rendezni az egész asztalt. Pont az idő miatt mi le szoktuk szorítani a reakcióidőt 5 percre, ha addig nem kezdi el valaki a pakolászást, húznia kell. Lehet még szopósabbra, ki kell venni 2 jokert, na úgy az igazi agytorna. 3-4 párhuzamos vonalon kell gondolatban több lépésben előre pakolászni.

A szabályokban előre meg kell egyezni, meg abban is, hogy a kézben maradt lapok mennyit érnek, meg ilyeneket. Durván egész napokat el lehet zúzni vele, rohangál az ember az asztal körül, és kombinál.

Huhh, de kedvet kaptam.:C

(#11) brownus válasza szucsi (#4) üzenetére


brownus
veterán

az very gut, benne vagyok:)


a tarokk-ot nem ismerem, ultiztam kb. 3x és tetszik
snapszer, póker, kockapóker, römik az okés, de szívesen megtanulom az ismeretleneket is:)

(#12) Sipi válasza Szalma (#9) üzenetére


Sipi
addikt

Máris megnyugodtam. :)

Hm, már nem emlékszem, melyiket ismerem. A sima 42 lapost, talán az ''eredeti''. A Paskievics lenne az 52 lapos, rengeteg új bemondással bővített? Azt nem ismerem, nem is nagyon akarom. Mi régen a sima 42 lapos, 4 király/ultimó/21-es fogás/meg még pár játékot délutántól másnap reggelig bírtuk nyomni. Akkor is csak az álom döntött le minket. :)

Ráadásul megtanítani nemigen tudnám, sokat felejtettem. Úgyhogy inkább nem térítek, csak toborzok. :)

Egyébként pedig ha már tarokkozni tudtok, tessék Pestre költözni! :D

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Bár annak az esélye, hogy valaha is csatlakozni tudok egy ilyen asztaltársasághoz igen csekély, azért kíváncsiságból feteszem a kérdést: bridzselni szokott valaki?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) Sipi válasza Gh0sT (#13) üzenetére


Sipi
addikt

A fenébe, a tarokk egyetlen méltó társa... Sajnos, nem tudok. És ezt nehéz is hipp-hopp megtanulni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#15) Sipi válasza szucsi (#10) üzenetére


Sipi
addikt

Digifényképező van. Asztal nincs. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#16) Szalma válasza Gh0sT (#13) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#17) Sipi


Sipi
addikt

Napi egy UP...
Szigorúan csak az esetleges tarokk-kedvelők kedvéért. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) Sipi


Sipi
addikt

Nos, tarokkozni tudó/vágyó emberek?
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#19) nofene válasza Sipi (#18) üzenetére


nofene
aktív tag

Nos mivel ultizni sem jönnének emberek, meg tarokkozni sem, mondjuk mi lenne ha pl. megtanítanál tarokkozni? Én szívesen kipróbálnám és akkor máris 1-el kevesebb embert kell összeszedni :D.

(#20) Sipi válasza nofene (#19) üzenetére


Sipi
addikt

Szívesen! De sajnos 4 ember akkor is kell, mert anélkül csak elmondani tudom a szabályokat (sőt, még azt sem, mert sok mindenre már nem emlékszem jól), de kipróbálni nem tudjuk magát a játékot...:O

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) nofene


nofene
aktív tag

Na akkor UP! Emberek tessék jönni tarokkozni!

(#22) szucsi


szucsi
őstag

Mér nem megyünk inkább kuplerájba? :DDD

(#23) Sipi válasza szucsi (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Hmm... Te szívesen fizetsz olyanért, amit ingyen is megkaphatsz?
Egyébként a bohócfényezés mellett néha az elmét sem árt pallérozni. :D
Akkor vegyem úgy, hogy jelentkeztél? :DD

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) szucsi válasza Sipi (#23) üzenetére


szucsi
őstag

Ja, bár én hót láma vagyok az említett gammában.
És júli 20-ig nem leszek itthon sem.
De utána részemről mehet az ereszd el a hajamat. :))

(#25) Sipi válasza szucsi (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Ezek szerint valamennyire ismered a tarokkot?
Akkor, ha jól értelmezem, Te fizeted a hölgyeket, én meg viszem a kártyapaklit? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#26) pumpedli


pumpedli
csendes tag

Én régebben elég sokat Ultiztam egy programmal, gép ellen (elég élvezetes,volt jó volt az AI :) ) meg ugye a jatek.hu-n lehet on-line ultizni mások ellen. Kb innen származik az összes tapasztalatom, apám kezdett el rá tanítani, de végülis a programból tanultam meg igazán. Egyszer kétszer játszottam élőben is de akkor a 2 másik játékos elég gyatra teljseítményt mutatott, nem vágták már annyira...
Most meg már én kezdem eléggé elfelejteni, mert már rég játszottam gépen is. tétezéssel sose játszottam... azt nem nagyon vágom hogy mi hány forint, mert a program azt jobban tudta (viszonyításként még emlékszem, hogy melyik a nagyobb de kis különbségeknél nemhiszem hogy megmondom mi a jobb).
Nem tudom mennyire passzolnék közétek, ha ultiznánk, a 18 évemmel, de ha te látsz benne fantáziát, akkor rágyúrok az ultitudásomra és megpróbálhatjuk.

az említett program: Bővebben: link


[Szerkesztve]

''Reality is our game ;)''

(#27) nofene válasza Sipi (#25) üzenetére


nofene
aktív tag

Hoppá én júli 17-én jövök haza szóval, 20-a után szerintem simán mehetne csak akkor még egy embert szerezzünk addig.

(#28) nofene válasza pumpedli (#26) üzenetére


nofene
aktív tag

Na bumm, én meg 21 vagyok. (Basszus most, hogy ezt elmondtam tuti nem engednek be egy normális tarokk + kupleráj partiba, ejj... :DDD). Ultizni me úgy tűnik egyelőre csak én szeretnék de ahhoz is minimum 3 ember kell. Szóval még 1 ember kell és neki eshetünk vmi jó kis ultipartinak.

(#29) nofene


nofene
aktív tag

UP! Kártyázni vágyó PH!-s ifjúság!

(#30) nofene válasza nofene (#29) üzenetére


nofene
aktív tag

Nyomjunk ide is egy upot! Egyébként tök jó az ultiprogram ajánlom mindenkinek!

(#31) Szalma válasza Sipi (#20) üzenetére


Szalma
őstag

(Strómandli megy 2-3 emberrel is! Tanulni, figurákat megismerni bőven jó!)

Szeretettel:
Szalma

(#32) nofene válasza Szalma (#31) üzenetére


nofene
aktív tag

Áhh ez jó hír! A kérdés az vajh Sipi mester ismeri-e a Strómandli változatot? Reméljük mert akkor ha hazajövök, neki is ugorhatnánk!

Amúgy Szalma kedves Te merrefelé leledzel, nem lenne kedved velünk játszani?

(#33) nofene


nofene
aktív tag

Up!

(#34) Sipi válasza Szalma (#31) üzenetére


Sipi
addikt

Erről a változatról sajnos még csak nem is hallottam... :(

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) nofene


nofene
aktív tag

Naaa meghaltunk? Pedig tök jó ötlet! UP!

(#36) Sipi válasza nofene (#35) üzenetére


Sipi
addikt

Az ötlet jó, de úgy látszik, halvaszületett...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#37) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Hozzuk egy kicsit fel a témát... Van még érdeklődő (rajtam kívül)?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38) tündibündi válasza Sipi (#1) üzenetére


tündibündi
újonc

Szia Sipi!

Itt a Te időd!!!!!!!!
Várunk szeretettel a tarokk csapatunkba. Van köztünk profi, haladó és kezdő! Férfi, nő. Van nős ember és boldog!
Valamelyikbe csak beférsz. A korodat már ismerjük.( 18-100 ) A csapat jó!
Szombatonként szoktunk játszani. Öten vagyunk és szeretnénk ha hatan lennénk. Szóval váejuk a jelentkezésed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szia

(#39) pagat77


pagat77
újonc

ultinet.hu-t nem ismeritek? Lehet neten tarokkozni (esténként 7-8-n vagyunk általában)
(meg bridzselni, ultizni is...)

(#40) koob válasza pagat77 (#39) üzenetére


koob
senior tag

römizni ingyen?

(#41) qdak


qdak
addikt

snapszer valaki?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42) SheriffHUN


SheriffHUN
csendes tag

Sziasztok!

Programoztam webre hat ülőhelyes online német fajer kártyajátékot, oda szeretnélek titeket hívni esténként kártyázni. Most fejeződött be a program tesztje, kb. 99%-os és mobilról is lehet vele játszani döntött nézetben. Egyelőre még szállingózunk, este 7-9 között szoktunk összejönni pár kártyapartira. Lesz másik magyar kártyajáték is hamarosan, ha valaki nem szeretné a fajert :)

A játék címe: http://kartya.netvarazs.hu/

https://aduasz.com

(#43) SheriffHUN


SheriffHUN
csendes tag

Sziasztok!

Újabb online magyar kártyajátékot programoztam, egy snapszer kártyajátékot.


Még most indult úgyhogy kevesen vagyunk, aki szeret snapszerezni jöjjön játszani.

https://aduasz.com/snapszer/

https://aduasz.com

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!akli - kártyaklub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.