Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gLes


gLes
őstag

Címzett: Állatvédelmi Főfelügyelet

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az elmúlt időszakban elharapódzott állatkínzások eseteitől hangosak a híradások. Ezzel összefüggésben bebizonyosodott – mint az várható volt – hogy önmagában sem az Állatvédelmi törvény megalkotása, sem a Büntető törvénykönyv módosítása nem rendelkezik a kellő visszatartó erővel az ilyen jellegű cselekmények terén.
Állatbarátok népes tábora zúdul fel, nem csupán az emberi brutalitás, hanem a tehetetlenség okán is. Ma – legjobb tudomásunk szerint – Magyarországon nincs olyan szervezete (Pl. Állatvédelmi rendőrség), amely hatásosan és jogszerűen léphetne fel az ilyen cselekmények elkövetőivel szemben. Márpedig amíg ez nem valósul meg, addig a törvényalkotás csak kirakat-tevékenységnek lesz jó, célját el nem érheti.
Nem elegendő – sőt inkább csak tűzoltás jellegű, bár messze nem felesleges – tevékenység a kidobott állatok befogadása, és megfelelő elhelyezés keresése. Ezzel sajnos soha nem fog megvalósulni az a „paradicsomi” állapot, amikor is minden ember akként bánik a gondjaiba vett kis baráttal, ahogyan ő arra méltó lenne. Ehhez kevés a felvilágosítás, kevés a felhördülés és csinnadratta egy-egy „bátor” tett nyomán. Addig, amíg nem lebeg az emberek feje fölött az a fenyegetés, hogy az Állatvédelmi törvény passzusait betartató, azt ellenőrző szervezet létezik és működik.
Számos országban ez nem csak álom, hanem az állatok védelmével szorosan összefüggő, természetes velejáró. Talán ebben is „mehetnénk” Európába.
Azért fordulunk Önökhöz, mert mint az állatvédelem „felkent” szervezetei, Önök a megfelelő fórumokon megfelelő súllyal tudnák képviselni egy ilyen jellegű szervezet felállításának és hatékony működtetésének szükségességét.
Tisztelettel kérjük tehát fellépésüket e cél elérése érdekében!


A petíció: Bővebben: link

Kéretik aláírni! :DDD

[Szerkesztve]

(#2) Detox_85


Detox_85
tag

2706 ;)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#3) Petie


Petie
veterán

aláírva!!!
UPP

mod: 2705 :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4) Old Death válasza Petie (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

2707 :DDD Petie meg 2705 :DD

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) gLes


gLes
őstag

2701 :DDD

(#6) gLes válasza Petie (#3) üzenetére


gLes
őstag

És aki lecsap egy szúnyogot? :))

(Burkolt UP :DDD)

(#7) Petie válasza gLes (#6) üzenetére


Petie
veterán

az tudtommal nem állat :DDD
burkolt up v2.0

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#8) gLes


gLes
őstag

senior tag lettem :U

(#9) gLes válasza Petie (#7) üzenetére


gLes
őstag

Dehonnem az :DDD Csak nincs gerince :P Tán diszkrimináljuk az állatokat is evolúciós fejlettség szerint? :Y

(Jó, a szúnyogokat én is szeretem csapkodni ;])

(#10) Petie válasza gLes (#9) üzenetére


Petie
veterán

ez tök érdekes. a szunyog az rovar. nem állat :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11) dove


dove
csendes tag

ijjjóóóó szombaton kinéztünk a nyári lakba, mi a szitu, tesóm kiszúrt egy egeret, sarokba szorítottuk (ehhez egy kályhát odébb toltunk) majd egy sportcipőtalppal eldöntöttem a sorsát.. jó érzés:)

(#12) Petie válasza dove (#11) üzenetére


Petie
veterán

na akkor holnap megjelenek nálad és sarokba szorítalak és agyonscaplak egy szénlapáttal. jo érzés lesz?:(((

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#13) Old Death válasza gLes (#9) üzenetére


Old Death
senior tag

A pozitív és negatív diszkrimináció tilos az EU-ban!!! :D
De azért csak csapkodd a szúnyogot!!!! És még volt pofád aláírni!!!!!! :DDD

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#14) Old Death válasza Petie (#12) üzenetére


Old Death
senior tag

Csak keményen!!!!

Azé mán ilyen állatokat nem kéne ölni!!! Nálam még egy csótány v szúnyog elmegy...

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#15) Petie válasza Old Death (#14) üzenetére


Petie
veterán

akár légy is de egy édes kis egérke? nem nem...:(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#16) gLes válasza Petie (#10) üzenetére


gLes
őstag

Tom, hogy rovar, de mé ne lehetne attól állat? :DDD Végülis se nem növény, se nem gomba, és minden bioszkönyvben úgy van felosztva az élővilág, hogy ÁLLATOK, GOMBÁK, NÖVÉNYEK, tehát még egy amőba vagy egy papucsállatka is állatnak számít, még ha néha fogják magukat és fotoszintetizálnak is egy kicsit :DDD (vagy az a zöld szemes ostoros volt? :U)

(#17) Petie válasza gLes (#16) üzenetére


Petie
veterán

hmm ezért vagyok én is meglőve most :DDD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#18) gLes válasza Old Death (#13) üzenetére


gLes
őstag

Azé a szúnyog kártevő ;) És így is marad belőle elég, sőt több mint sokk :((( Szal buddhista azé nem vagyok :DD De egy egér már számít :(( (Max odaadnám a macskának, hogy végezze el a természet a piszkosmunkát :DDD Még lenne esélye elmenekülni, pláne ha a macskád inkább hasonlít egy lusta disznóra :)))

(#19) gLes válasza Petie (#12) üzenetére


gLes
őstag

Támogatom Petie petícióját ;]

(#20) VladimirR válasza gLes (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

alj - ez milyen konyv? en meg ugy tanultam, hogy allatok - novenyek
pedig nem volt az olyan reg (bar emlegettek valamit, hogy a gomba kepez valamifele atmenetet, mert pl elofordul bennuk kitin(?), ami a bogarakra jellemzo, de nem kulon csoportkent, hanem novenykent tanultam) :F

(#21) gLes válasza Old Death (#14) üzenetére


gLes
őstag

A csótányok sem fognak soha kihallni :DDD Még egy atomtámadást is túlélnének ;) Sőt óriási mutáns rovarokká fejlődnének! ;]

(#22) gLes válasza VladimirR (#20) üzenetére


gLes
őstag

Nekem olyan vót, hogy az állatok és növények két ilyen nagy halmaz, köztük meg egy ilyen kis szürke bumszli a gombák :DDD

(#23) VladimirR


VladimirR
nagyúr

kicsit tulzasba viszitek a dolgot, s mellette nevetseges amit muveltek
egyszeru kerdes: ki, milyen jogon donti el, hogy mi az a ''szint'' ami alatt buntetes es lelkiismeretfurdalas nelkul megolheto egy allat?
szunyogot lecsaphatunk, de egerre nem lephetunk :F
mert a szunyog az kartekony? az eger is az, leven megdezsmalja a takarmanyt, szetragja a raktarban levo dolgokat...

mellesleg van mar nem egy allatvedos vs allatnemvedo topic, es mind ugy vegezte, hogy: -anyad, -teanyad....

goto Bővebben: link


gLes: en legutobb ezt altalanos iskolaban tanultam reszletesebben, kozepiskolaban eleg nevetseges volt a biologiaora - ez ugy 98 elott volt valamikor - megkerdezhetem, hogy mikor, tanultad ezt, s hogy mibol? nem kotekedes, tenyleg erdekel picit a dolog, hogy azota uj csoportot csinaltak
koszi


[Szerkesztve]

(#24) gLes válasza VladimirR (#23) üzenetére


gLes
őstag

Jó, az egér még belefér, ha pl. a takarmányról van szó vagy a konyhában (ott egyértelműen kártevő), meg egy egér tényleg nem érdekel senkit, de mondjuk egy macska vagy egy kutya már azért ott van, sőt ne felejtsük el a hörcsögöket, meg az egyéb apró házikedvenceket (szal az egereket is idevehetjük). Tehát azokat a brutális hülyegyerekeket, akik azért vesznek egeret 100 Ft-é az állatkereskedésbe, hogy brutálisan végezzenek vele...szal...ezek többre is képesek lennének...meg egyébként is...a rendőrség se nyomoz nyomoz 10e Ft alatt kár esetén ezt el kell fogadni. De mondjuk azt nem hogy egy brutálisan kivégzett kutyát anyagi kárnak tekintenek ;(((

(#25) gLes válasza VladimirR (#23) üzenetére


gLes
őstag

Ja bocs :)

Egyébként én is kb. általánosban vettem részt utoljára mentálisan is egy biológia órán :DDD (Fizikailag már előfordult :DD) Egyébként most fogok érettségizni :))

[Szerkesztve]

(#26) VladimirR válasza gLes (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most miert kersz bocsanatot? mondom, hogy nem kotekedes, hanem erdekel - es pont azert kerdeztem, hogy mikor tanultad, mert ezek szerint frissebbek az ertesuleseid

(#27) Lager válasza gLes (#1) üzenetére


Lager
tag

Aláírva, én szeretem és tisztelem az állatokat, megérdemlik a méltó bánásmódot.

De sajnáltam a szegény kutyusomat amikor kirohant az útra és a 140 el száguldó hatalmas street-racing matricás volkswagen elütötte:((( Persze nem csak ők a hibásak, én is szoktam 100al nyomulni városban, meg én felejtettem nyitva a kaput és ezért tudott kirohanni, sőt én is egyszer majdnem elütöttem egy kutyát, de azért legalább megpróbáltak volna fékezni, vagy esetleg megállni miután elütötték és segíteni amiben tudnak, csak az emberek többsége nem tekinti érző lénynek az állatokat....
Elég durva volt, hogy amikor odamentem hozzá és akkor szarrátörve még felismert és a szemebe nézett, utána meg kezemben halt meg miközben vittem az állatorvoshoz (tudtam, hogy 0 esélye van de hát ilyenkor mindent megpróbál az ember).

Ő volt az:
a linkelés nemjön össze nekem de mind1: vdoga.freeweb.hu itt 1 kép

[Szerkesztve]

(#28) gLes válasza VladimirR (#26) üzenetére


gLes
őstag

Ja...azt hittem már kérdezted korábban, csak én rosszul értelmeztem a kérdést, megesik velem :DDD (egyiken be :U másikon ki)

(#29) Old Death válasza VladimirR (#26) üzenetére


Old Death
senior tag

Én 2 éve érettségiztem és gimiben baromi jó volt a biosz óra... A tanerő úgy magyarázta, h a gombákat nem tudjuk egyértelműen besorolni a növények közé... Mert az a növény ami fotoszintetizál... Viszont a gomba vagy élösködik vagy szimbiózisban és baktériumokkal.

Sőt van aki még a mohákat sem sorolja a növények közé... bár sztem odatartozik...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#30) dabadab válasza VladimirR (#23) üzenetére


dabadab
titán

Akkor csak nem figyeltel elegge, a gombak akkoriban is kulon voltak: nem novenyek, mert nem fotoszintetizalnak, meg nem is allatok (mert akarmi, monjuk nekem ez egyertelmu, de eleg sok minden van, ami egyertelmu lenne, csak eppen nem ugy van :) )

DRM is theft

(#31) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Na aláírtam én is. Nem szeretem az ilyen állatkínzásos dolgokat :((

(#32) zsoltee10


zsoltee10
addikt

aláírtam, rajtam nem múlik. :)

(#33) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

még annyit, hogy már jópár macskánkat megmérgezték a jófej szomszédok, csak ugye mit lehet velük csinálni?
A másik meg, mikor vigyorogva meséli a kis balf*sz gyerek, hogy mekkora poén, hogy a nagyapja úgy szabadul meg a macska túlszaporulattól, hogy a kicsiket élve eltemeti, vagy simán a falhozcsapja... :(

(#34) I. Richard


I. Richard
senior tag

Aláírva! És én is mindenkit arra buzdítok, h írja alá, és terjessze az ismerősei között, hátha lesz valami szigorítás!

(#35) WN31RD válasza VladimirR (#23) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt a ''kicsit túlzásba viszitek a dolgot'' gondolatmenetet mottóként megragadva figyelmébe ajánlok mindenkinek egy topicot, ahol érdekes vita folyt a témáról: Bővebben: link
Egyúttal szeretném kijelenteni, anyázás és provokációs szándék nélkül, de a lehető leghatározottabban, hogy nem értek egyet a petíció céljával. Továbbá mindenkit arra biztatok, hogy - az első, ''ösztönös'' reakcióját legalább átmenetileg zárójelbe helyezve - gondolja át alaposan a kérdést minél több szempont alapján...
(Érveket azért nem írok, mert megtettem már korábban. Leginkább csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a petícióval való egyetértés korántsem magától értetődő, illetve nem kizárólag azt támogató vagy a téma felé közömbös emberek léteznek. Van, aki - természetesen nem azért, mert szenvedélyes állatkínzó - másképp gondolja. :) )

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) Petie válasza Lager (#27) üzenetére


Petie
veterán

ez durva :( :( :(
nekünk nagyon sok kutyánk van és macskánk is (Bővebben: link)
és nemtudnám elviselni ha akármelyiket is elütnék :(

én is szoktam száguldozni amikor nappal van, de mikor este van akkor visszafogom a tempot, mert kitudja mijön a következő erdős szakaszon :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#37) I. Richard válasza WN31RD (#35) üzenetére


I. Richard
senior tag

Nehogy azt mond, hogy aki évekig 2m-es láncon, vagy esetleg ketrecben tartja a kutyáját, azt még dicséretet is érdemel!!:( Esetleg az érveidet belinkelnéd?

Az valóban tény, hogy vannak e témának sarkalatos ponjai, de ezek szerintem nem olyan súlyúak, hogy a törvényi szigorításokat kizárják!

(#38) WN31RD válasza I. Richard (#37) üzenetére


WN31RD
addikt

(Már belinkeltem a nagyrészét.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#39) I. Richard válasza WN31RD (#38) üzenetére


I. Richard
senior tag

Sorry, vak vagyok...:B

(#40) I_Am válasza Petie (#10) üzenetére


I_Am
veterán

Ez mehet majd aláírásba? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) gLes válasza I_Am (#40) üzenetére


gLes
őstag

:C

(#42) _az


_az
senior tag

2756 :)

az

(#43) Poppy


Poppy
csendes tag

2757

(#44) Bagoly válasza Poppy (#43) üzenetére


Bagoly
senior tag

Érdekes....engem is 2757-nek jelez ki....(Most írtam alá......Balintnak: a sokadik reakcióm után :P)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#45) BLiNk3r válasza WN31RD (#35) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Kezdem azzal, hogy totál nem értek veled egyet a témában, a belőled áradó közöny e téren elég erősen érezhető.
Bár ehhez már gondolom hozzászoktál, látom, a belinkelt topicban sem arattál osztatlan sikert azzal a pár kisregénnyel - persze nem hosszas voltuk miatt.
Elég nyilvánvaló, hogy valamiért megvan ez a határozott véleményed a témáról, de hogy miért pont ez, nem tudom, valószínű nem is fogom megtudni - megjegyzem nem is nagyon érdekel.
Az ilyen petíciókat pedig, mint ez, szerintem támogatni kellene, nem ''elgondolkozni rajta, hogy milyen szempontokat vizsgáljunk meg, hogy aztán ne írjuk alá.''

(Végül az ilyen negatív hozzászólás szvsz simán lehetne offtopik is, mivel pont szemben áll a topik céljával, de ez már csak apróság).

peace.

(#46) WN31RD válasza BLiNk3r (#45) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem nem OFF, ha a topic fő témájáról fejtek ki akármilyen előjelű (akár negatív) véleményt.
Az lesz részben OFF, amit most fogok írni. :)

A témáról azért van határozott véleményem, mert alaposan végiggondoltam (persze ez még egyáltalán nem garantálja, hogy igazam van).
. Az állatvédelem és a hozzá kapcsolódó dolgok szerintem jól illeszkednek abba a folyamatba, amelynek során az ember egyre tágabb körben vállal szolidaritást, vagy akár felelősséget, és fokozatosan kiterjeszti a ''saját fajtájának'' tekintett objektumok úgymond (elnézést a szerencsétlen kifejezésért) értelmezési tartományát: pl. horda, törzs, nemzet, stb., megcélozva a minden élőlénnyel, sőt akár az egész világegyetemmel való közösségvállalást. Nem vitatom el ennek a folyamatnak az érdemeit, éppen ellenkezőleg: én is úgy gondolom, hogy nagyon sok előnyünk származik belőle.
. Észre kell azonban venni, hogy ezen az úton valahol mindenképpen meg kell állnunk: Nem megoldható pl., hogy minden egyes élőlényt az emberhez hasonló tisztelettel övezzünk. Érdemes észrevenni továbbá azt is, amíg embereknek adunk a sajátunkhoz hasonló jogokat, addig cserébe kötelességeket is elvárhatunk, azaz együttműködő féllel állunk szemben. Az állatok esetében ilyesmiről már nincs szó, értelmezhetetlen a (nagyon tágan értelmezett) valamit valamiért elv, pedig, eltekintve szép elméletektől és utópiáktól, a valóságban ez működik. Végül nem árt észrevenni, hogy nem a világban tőlünk függetlenül jelenlevő szabályokat vagy értékrendet tanuljuk meg, vagy fedezzük fel, hanem önerőből, mi magunk alkotjuk meg az elveinket. Éppen ezért érdemes tisztában lenni a motivációinkkal és lehetőségeinkkel, és alaposan megfontolni, hogy mit akarunk igazán.
. Én amellett érvelek, hogy jelen helyzetben indokolatlan bármiféle olyan törekvés, amely a nem emberi élőlényekkel való bánásmód számottevő megváltoztatását igyekszik elérni. Szerencsétlen, felemás, némiképp groteszk próbálkozásnak tartom az emberiségen, mint zárt közösségen belül értelmezett és működő moralitást olyan területre kiterjeszteni, ahol a ''kedvezményezettek'' nem vonhatók be ebbe a moralitásba.
. Természetesen nem arról van szó, hogy eleve abból az alapfeltevésből indulok ki, hogy kizárólag az ember számíthat, egyszerűen csak nem látom okát, hogy itt és most másképp vélekedjünk. Fantáziátlanságra vallana kizárni a lehetőségét annak, hogy a jövőben egyszer talán olyan élőlényekkel is kapcsolatba kerülünk, amelyek esetében érdemes lesz újragondolni az előbb említetteket, sőt, még az sem elképzelhetetlen, hogy a jelenleg ismert élőlényekkel való kapcsolatunk változik meg. Mindez azonban egyelőre legfeljebb a tudományos fantasztikum világába tartozhat, komolyabban foglalkozni vele értelmetlen.
. Bár határozottan a fentiek alapján szoktam állást foglalni, valójában nem tartom elsőrendű fontosságúnak a kérdést. Meglehetősen biztos vagyok benne ugyanis, hogy az egészséges önzés és a józan ész felül fog kerekedni mielőtt az állatvédelmi törekvések túlságosan nagy áldozatot követelnének az emberektől. Ez az irányzat tulajdonképpen akár gyakorlati háttérrel rendelkező érdekes és hasznos filozófiai kísérletnek is bizonyulhat, amelyből sokat tanulhatunk nem elsősorban arról, hogy hogyan bánjunk az állatokkal, hanem arról, hogy hogyan érdemes megközelíteni hasonló problémákat.

Senkit nem arra akarok rábeszélni, hogy ne írja alá a petíciót, vagy gyűjtson aláírásokat egy ellenpetícióhoz, hanem elsősorban elgondolkodtatni szeretnék. Remélem, sikerült némileg új megvilágításba helyeznem a kérdést. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) KovacsUr válasza WN31RD (#46) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem megoldható pl., hogy minden egyes élőlényt az emberhez hasonló tisztelettel övezzünk.

Bálint... Most arról van szó, hogy ne legyen szabad kvázi büntetelenül állatokat kínozni. Ez talán nem olyan nagy elvárás, mintha az emberhez hasonló tiszteletet követelnénk meg az állatokkal szemben mindenkitől. :|

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#48) WN31RD válasza KovacsUr (#47) üzenetére


WN31RD
addikt

Természetesen nem azt állítottam, hogy csak két véglet létezik: vagy akármit tehetünk az állatokkal, vagy ugyanúgy kell bánni velük, mint az emberekkel. Amit tőlem idéztél, azzal csak arra akartam rámutatni, és szerintem ez világosan kitűnik a szövegből, hogy valahol meg kell állnunk. Ebből még nem következik, hogy hol: Megállhatunk ott is, hogy éppen nem kínozzuk az állatokat, vagy megállhatunk akárhol máshol. Hogy szerintem nem később, nem pont itt, hanem korábban érdemes megállni, amellett az idézett utáni részekben érveltem.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) DaSilva válasza WN31RD (#48) üzenetére


DaSilva
senior tag

felhívnám a figyelmedet arra, hogy a nagy része azoknak, akiknek oldalakon keresztül osztottad az észt ebben, meg a többi állatvédős-állatbántós topikban, mind-mind elvesztik a józan eszüket és gügyögni kezdenek (jaaajj deee cúúúúúkkiiii), ha szembe jön velük egy kölyökkutya pl. :))

huss, fohászom száll feléd

(#50) WN31RD válasza KovacsUr (#47) üzenetére


WN31RD
addikt

Talán másra akartál rákérdezni:
Igen, tudom, hogy miről van szó éppen most, de próbáltam tágabb perspektívát adó értelmezés alapján megközelíteni a dolgot, amelyben a mostani csak igen egy apró lépés, aminek előzménye, oka és folytatása van illetve lehet.
Éppen ezt a szemléletet igyekszem átadni, amely szerint nem csak azt mondjuk, hogy ne verjük fejbe azt az aranyos kiskutyát, hanem megkérdezzük magunktól, hogy hosszabb távon mit akarunk elérni, miért és hogyan.
:)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.