Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huntszy


Huntszy
tag

Helló!

A közeljövőben költözni fogunk a családdal és ha minden jól megy akkor az új helyen lehetőségem lesz kialakítani egy kis IT helyiséget. Ide gondoltam betenni a média szervert, NAS-t, egy kis linux szervert amire fel tudok lőni random dolgokat amik eszembe jutnak. Itt lenne nyílván a modem, egy nagyobb switch az ethernet aljzatokhoz, ilyesmik.

Miközben azon gondolkodtam, hogy hogyan kellene kinéznie ennek a kis helyiségnek (egy akkora helyiségről beszélünk amibe befér egy álló rack szekrény meg egy ember kb) eszembe jutott, hogy igazából a PC-et is betehetném ide, a rack szekrénybe. Ebben az esetben több hely lenne az asztalomon, a portól egy jól leszigetelt és nagy ritkán látogatott szobában védettebb is lenne mint a nappaliban, a hangja is kevésbé lenne hallható, valamint a nappali összképéből is eltűnne egy nagy fekete doboz.

Nem tudom pontosan, hogy milyen messze lenne pontosan a PC a szobától de olyan 15-20 métert biztosan át kellene hidalni (hisz nem légvonalban vinném a kábelt/kábeleket). Sajnos a Thunderbolt 3 már néhány méter után nem alkalmas nagy sávszélre és őszintén szólva nem tudom milyen lehetőségeim lennének. Amit használok az egy 1440p (120Hz) és egy 1080p-s (75Hz) monitor, ezeknek kellene hdmi vagy dp csatlakozó meg valamennyi USB webcamnek, billentyűzetnek, egérnek stb.

Néha szoktam játszogatni is a gépen 1-1 online vagy single játékot u.h jó lenne ha az input lag tolerálható lenne (bár nyílván tudom, hogy lesz valamennyi ahhoz képest mintha közvetlen összekábelezném a gépet a perifériákkal).

Van bármilyen mód arra, hogy a fenti távolságot át tudjam hidalni a felsorolt perifériákkal?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.