Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) heaven


heaven
tag

Hali!

Proci vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni, hogy a kettő közül melyik a Prescott :F

P4 2,4-C GHz FSB: 800Mhz / L2: 512Kb Socket-478
vagy
P4 2,40-E FSB: 533Mhz / L2: 1MB Socket-478

Melyik proci a gyorsabb véleményetek szerint?

(#2) Viktor77 válasza heaven (#1) üzenetére


Viktor77
titán

A második.

Viszont az első jobb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Loretto válasza heaven (#1) üzenetére


Loretto
veterán

hát ha nem akarsz drága coolert akkor az első.

Soirée...

(#4) heaven válasza Viktor77 (#2) üzenetére


heaven
tag

Néztem a tesztet és egyenlőre tényleg a Northwood magos proci a jobb.

De mi várható hosszútávon?
Ha majd jönnek a Prescott optimalizált kódok :Y

(#5) DukeFX válasza heaven (#1) üzenetére


DukeFX
tag

Mindenképp az elsőt (Northwood) ajánlom. Nem a mag miatt, hanem az FSB-je miatt. A RAM-ot jobban ki tudja használni.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#6) ebx válasza heaven (#4) üzenetére


ebx
aktív tag

''De mi várható hosszútávon?''
A Prescott órajelét fennebb is tudják tornázni. A NW határa valahol 4Ghz alatt van (tervezés szerint), a Prescott fennebb is mehet - persze a új stepping-gel

Szerk. Meg az új atomerőműveknek is idő kell, amíg beindulnak... az áram fogyasztás kielégítésére ;]

[Szerkesztve]

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#7) bujdyka válasza heaven (#1) üzenetére


bujdyka
tag

Hali!

P4-nél nagyon kell az FSB, szóval NW kell...
Azonos órajelen szinte mindenben az NW a jobb, szóval NW kell...
Kevesebbet fűt, halkabb lesz a cooler, szóval NW éri meg jobban...
Kisebb a CPU-mag, olcsóbb gyártani, szóval a Prescott éri meg jobban (Intelnek ;) )

[Szerkesztve]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#8) Dilikutya válasza bujdyka (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

az fsb az AMD-nek is nagyon kell:)
jelen esetben mindenképp az NW-t érdemes.
1. magasabb fsb
2. hyper threading (a 2.4/533-as prescott nem támogatja)
3. kisebb hőleadás (bár állitólag itt a Ph!-n van valakinek prescott, ami 40 fok terhelve... gondolom antarktiszi körülmények között :C:C)
4. a prescottban viszont van SSE3 :) nem mintha lényeges lenne, az AMD-k is jól megvoltak még SSE2 nélkül is, amikor a P4 már támogatta azt
egyébként annyival nem volt jelentős a prescott lemaradása azonos órajelen, és nem is mindenben maradt le, de jelen esetben tényleg jelentősen gyengébb a prescott proci, de az fsb és a HT hiánya miatt

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Loha válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Loha
veterán

Athlon XP-k most is nagyon jól megvannak SSE2 nélkül is :)

(#10) Dilikutya válasza ebx (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

hosszú távon valóban várható, hogy tovább emelkedik a P4-ek órajele prescott vonalon, de nem az egekig, mert a Netburst nyugdíjba vonul. amugy fölösleges azon filózni, mi lesz később, s478-as procikról van szó, tehát a topikinditónak a majdani 4GHz+ prociktól nem mozog az ádámcsutkája :D egyébként meg nem hinném hogy bármiben is hátrányt jelentene az NW jelenléte. amelyik kategóriában van nw-s alternativa, ott érdemesebb talán azt venni
a jelen esetben pedig eleve nem is lehet kérdéses

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Dilikutya válasza Loha (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

na igen:) A64-ben már van, én ezt úgy értettem, nem túl egyértelműen :D nagyon jól érzik magukat szerintem is:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Loha válasza heaven (#1) üzenetére


Loha
veterán

A Pentium procikat nagyon könnyű azonosítani mert minden fontos paraméter rá van írva.
Ha kicsit vetted volna a fáratságot, hogy utánaolvass a témának akkor kapásból nem kellett volna ez a topik...

Prescott 1M cache
Northwood 512kb cahce

(#13) Loha válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Loha
veterán

Kár, hogy vége a K7-nek, kiváncsi lennék, hogy mire lenne képes egy 1M cache-el meg SSE2-vel, egy ilyen proci, kicsit áttervezett maggal...

(#14) Dilikutya válasza Loha (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

hogy SSE2-vel mire lenne képes, azt nem tudom, igazából pontosan nem ismerem ezt, és hogy a teljesitményre milyen hatással van, sztem ahhoz semmi köze
amúgy a K7-nek nincs még vége, ha jól emlékszem, szó volt róla, hogy lesznek még Athlon XP-k.
PIII-S rulezz :D egy időben akartam egy ilyet, valamikor a télen, nem tudtam hogy szerverproci, csak azt hogy 512kb L2 van benne, de nem nagyon volt seholse, sőt Tua PIII egyáltalán nem. aztán láttam, hogy alaplappal 50k-ért mérnek egy 1.4GHz-es példányt belőle, igaz akkor már megvolt a P4-em

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Első!

(#16) Loha válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Loha
veterán

Semptronok jönnek ki hozzá, de azok csak átnevezett XP-k...

Én is 50K-ért adtam el az 1133-as PIII-S + ASUS TUV4X + 1GB RAM kombómat...

(#17) Loha válasza n_gy_k (#15) üzenetére


Loha
veterán

??? :))

(#18) heaven


heaven
tag

A végére egy kicsit off-topic lett, de azért köszi a segítséget.

Eredetileg azért kértem a segítségeteket, mert nem tudtam, hogy mi a különbség a -C és -E betűjelek között.

A választásom ez lesz:
P4 2,4-C GHz FSB: 800Mhz / L2: 512Kb Socket-478
... a Northwood magos proci, a nagyobb FSB miatt :C

Igazatok van, ebbe az ABIT IS-7E alaplaba több proci bővítés nem lesz, hiszen az új vonal úgyis az LGA felé terjeszkedik.

:))

[Szerkesztve]

(#19) DukeFX válasza heaven (#18) üzenetére


DukeFX
tag

Jó választás.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.