Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Mi a véleményetek erről a prociról tuning meg ilyenek!

(#2) Lecter


Lecter
csendes tag

Hi! Tudna valaki segíteni ama kérdésben, hogy miért érzékelhet egy ASUS P4P800SE alaplap egy 2.4 -es Pentium (prescott) procit mindig ÚJ cpu-ként????
Beleöszültem már a hibakeresésbe, update-eltem a BIOS-t is, meg minden, de akkor is...... szóval van vkinek valami tippje?? Előre is köszi.

(#3) I_Am válasza Lecter (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Nem jól van a proci a foglalatban. Vedd ki a procit, aztán tedd vissza.
Második lehetőség Bios frissítés.
Harmadik lehetőség a megmagyarázhatatlan, mikor is nem lehet mit tenni, ki kell cserélni a procit. A procinak és a lapnak sincs semmi baja, csak annyi, hogy nem szeretik egymást.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Lecter


Lecter
csendes tag

Nem szeretik egymást???????????????????

(#5) Lecter


Lecter
csendes tag

Amugy létezik olyan, hogy proci driver frissítés?

(#6) I_Am válasza Lecter (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Igen. Számomra is furcsa, de már találkoztam egyszer ugyanilyen problémával és erre az álláspontra jutottam. Akkor az alanyok egy Abit IC7 Max3 és egy 3 GHz-es Nortwood magos proci voltak. A proci minden lapban szépen működött, még a Max3-ban is csak annyi volt a probléma, hogy akármit csináltunk mindig CPU has been change-el nyitott a post képernyőn az alaplap, nem volt tuning lehetőség, mert a lap cpu csere miatt visszalőtte a bios-t. Ha elnyomtad a figyelmeztetést ment a gép, de addig nem. Minden más procival tökéletesen ment a gép és a proci is ment minden más lapban. Kicseréltem és jó lett.

És procihoz nem létezik driver frissités. Bios-t tudsz frissiteni az alaplapon az újabb procik kezelése miatt.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) Lecter válasza I_Am (#6) üzenetére


Lecter
csendes tag

Puff neki......... pedig most öltem bele minden pénzemet ebbe a konfigba............

(#8) I_Am válasza Lecter (#7) üzenetére


I_Am
veterán

A boltban ahol vetted a procit miért nem cserélteted ki? A procinak semmi baja és a lapnak sem jó esetben.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Lecter


Lecter
csendes tag

Ok, úgy néz ki megoldódott a probléma, picit megigazgattam a dolgokat (föleg a procit), és most már megmaradnak a bios beállitások is. Most már csak annyit ír ki az xp, hogy ''a rendszer súlyos hiba után állt helyre'', de ezt minden indításnál...... még mindig jobb mint az ''új cpu'' effektus... big thanx a segítségért!

(#10) Takser3


Takser3
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy 2.8 Ghz-s P4-s 533FSB-s procim van. Most Szeretnék venni hozzá egy VIA mittudomén milyen alaplapot, meg 1024Mb 400Mhz memóriát. A videókártyám Gforce4 Ti4200. Mi a véleményetek? Működne rendesen? Köszi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#11) zso73 válasza Takser3 (#10) üzenetére


zso73
veterán

Intel alá Intelt! Ez arany szabály!!! A sys-nek volt még jó lapja P4-hez. De akkor is Intel!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12) csibor válasza Takser3 (#10) üzenetére


csibor
őstag

Prescott vagy nortwood a proci?Mert ha prescott akkor néz meg a netten hogy támogatja-e az alaplap.

Zso73 SIS655fx/tx.Nekem fx van,szerintem van olyan jó mint a 865.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.