Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) compakt


compakt
csendes tag

Hello mindenki.

A problemam a kovetkezo: egy Pentax Optio 33L gepet vettem. En nagyon meg vagyok vele elegedve csak egy problemam van amire mar regen keresem a valaszt. Mivel manualisan nem lehet zaridot allitani, ezert a gyors mozgasu kepeim mindig elmosodottak megfelelo fenyviszonyoknal is, viszont elolvastam a digicamon a tesztet rola es ott ezt irjak:

A rekesz- és zársebesség értékeit csak az automata választhatja ki, a zársebesség 4 mp és 1/1500 mp közötti lehet. A szükséges zársebességet a fényképezogép mátrix, középre-súlyozott átlagolt, vagy szpot elven számíthatja ki.

A 4mp azt tudom, hogy az ejszakai mod.

Nem tudja valaki megmondani, hogy melyik gyari beallitasnal a legkisebb a zarido???

Elore is koszi.

Istvan

(#2) compakt


compakt
csendes tag

Na ugy latom melle fogtam, ezzel a temaval.
Senkinek sincs Pentax gepe??

Istvan

(#3) bitfarkas válasza compakt (#2) üzenetére


bitfarkas
őstag

A gép leírását megnézve, nem tudok túl sok jót mondani.
Attól, hogy nincs manuális állítási lehetőség, egy záridő prioritást, vagy a programok közé egy sport módot még betehettek volna, sajnos nincs.
Így aztán egyetlen lehetőséged van, gyors mozgás fénképezésénél az érzékenységet állítsd a legnagyobbra (ISO 400), ez jobb fényviszonyok között segíthet, legfeljebb kicsit több lesz a zaj a képen.

(#4) simonzé válasza compakt (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Más gépeken forgótárcsával lehet kiválasztani a programot (éjszakai, gyors mozgás, tájkép, stb.) Ilyen nincs rajta?

I don't fit in. I fit out.

(#5) detri


detri
aktív tag

Ennél a gépnél menüből lehet választani témák közül, de sport nincs benne... :(
Viszont van egy olyan, h ''surf & snow'', gondolom ez lehet az a mód, ami a rövid záridőt forszírozza. Ha van használatid, abban biztos bennevan.

(#6) bitfarkas válasza detri (#5) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy záridőre lő ez a beállítás. Ugyanis mindkét témánál nagyon világos háttérre és nagy kontrasztra kell számítani. Ebből kiindulva abstart leszűkíti a rekeszt, aztán az idő meg lesz, amennyi lesz. Persze nem kizárt, hogy tévedek.

(#7) detri válasza bitfarkas (#6) üzenetére


detri
aktív tag

Igaz, lehet.
Csak arra gondoltam, h mivel van benne landscape, ahol tuti, h legszűkebb rekeszt állít, és ahhoz mér időt, kell lenni egy olyannak, ahol az időt állítja lehető legrövidebbre. És csak ez a snow maradt. Persze lehet, h nem ez az, de akkor nincs ilyen program, ami azért fura lenne.



Landscape, Flower (Closeup), Portrait, Self-Portrait, Soft Focus, Surf & Snow, Sunset and Illustration

[Szerkesztve]

(#8) compakt


compakt
csendes tag

Kosz szepen mindenkinek, hogy megtalaltatok a topicomat. Az ekezetekert bocs de nem vagyok magyarorszagon, igy nem magyar billentyuzetet hasznalok.

Olyan forgotatcsas ize nincs a gepen, de aki ismeri az tudja.

Azt nem ertem hogy a digicamon mer irtak azt amit irtak, ok tudnak valamit amit en nem?
Egyebkent en is egybol havas dologra gondoltam, de ugy sem az igazi mer mar probaltam.

Tenyleg esetleg nincs valakinek egy magyar leiras hozza, vagy angol?


Istvan

(#9) compakt válasza bitfarkas (#3) üzenetére


compakt
csendes tag

Iegn,

egyetertek veled es tenyleg nem ertem miert nem raktak bele egy ilyen modot, hihetetlen. Egy Pentax gepbe. Igen ha velveszem az erzekenyseget akkor nagyon kisutos gyanus lesz, sot nem biztos hogy csak gyanos.

Milyen formaban van meg neked a leiras?

Istvan

(#10) pitman válasza compakt (#8) üzenetére


pitman
őstag

Portré mód sincs a gépen, mert akkor általában a lehető legnagyobb rekeszt szokták használni, hogy a háttér megfelelően elmosódjon, ilyenkor viszont rövid záridőkre lehet számítani.

(#11) compakt válasza pitman (#10) üzenetére


compakt
csendes tag

De portremod az van benne. Azt mondod probaljam ki abbban a modban??
Erre soha nem gondoltam volna, na majd meglatjuk.

Istvan

(#12) simonzé


simonzé
addikt

Menj vissza a boltba, ahol vetted, és kérj segítséget. Kizárt, hogy egy Pentaxnál ilyen hiba előforduljon...

I don't fit in. I fit out.

(#13) pitman válasza simonzé (#12) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem hiába megy vissza, ennél a gépnél csak az automatika tudja a záridőt és a rekeszt állítani, ha jól emlékszem. Kézi állítást csak a nagyobbik testvérei tudnak.

(#14) compakt válasza pitman (#13) üzenetére


compakt
csendes tag

Szerintem is hiaba megyek vissza.
Csak az a k.... autamtika tudja allitani, de kell hogy valamelyiknel a legkisebb legyen.
Szerintetek ha a digicam szerkesztosegebe irok annak lehet eredmenye?

[Szerkesztve]

Istvan

(#15) pitman válasza compakt (#14) üzenetére


pitman
őstag

Próbáld ki amit javasoltam (portré). Illetve nézd meg, hogy a különböző üzemmódokban ugyanarra a témára milyen értékeket állít be. Ha jól emlékszem a fókuszálás után kiírja az aktuális értékeket. Arra törekedj, hogy a rekeszérték a lehető legkisebb legyen (2.8-3.x, most nem tudom fejből, hogy a gépeden hol van az induló érték, mert már régen volt a kezemben ilyen gép), mert ekkor értelemszerűen rövid záridőt kell rendelnie hozzá.

(#16) compakt válasza pitman (#15) üzenetére


compakt
csendes tag

Kosz szepen a tanacsokat, ki fogom probalni.

Istvan

(#17) bitfarkas válasza compakt (#9) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nincs meg nekem, a neten néztem. pentax.com

(#18) bitfarkas válasza pitman (#15) üzenetére


bitfarkas
őstag

Portréban igazad van, erre gondolnom kellett volna.

(#19) edit válasza compakt (#1) üzenetére


edit
csendes tag

Szia István!

Most olvastam a problémádról a Pentax Optio 33L géppel kapcsolatban. Szeretném megtudni,hogy sikerült -e megoldani a problémát mert ez nekem is sok bosszúságot okoz. Sok mindent kipróbáltam de már feladtam. Ha rájöttél a titokra kérlek írd meg Nekem!

Edit

(#20) Zsuzsa válasza compakt (#1) üzenetére


Zsuzsa
csendes tag

Ezt a hibát egyik barátom szintén panaszolja, kevés fénynél legtöbb képe életlen.
Az Optio 33LF úgy néz ki ezt nem tudja.
Ha van valakinek ehez a géphez magyar nyelvü használati utasítása nagyon örülnénk neki!

(#21) fokukac válasza Zsuzsa (#20) üzenetére


fokukac
nagyúr

minthogy a kevés fénynél a fényképezők úgy próbálják meg biztosítani a megfelelő fénymennyiséget, hogy hosszabb ideig exponálnak...
ez pedig növeli a bemozdulás veszélyét.

kb. 1/50, v. 1/60 mp az a határ, ami még éles.
az ennél hosszabb záridők esetén (1/30, 1/20) kézben tartva már igen nagy valószínűséggel bemozdul a kép.

ha zoom-ot használsz, akkor értelemszerűen rövidebb záridő kell a kép megfelelő élességéhez. 3x zoom-nál pl. 1/150 mp.


ha nem élőlényt fényképezel, hanem csendéletet, akkor sötétben is lehet szép képeket csinálni, állváyról, időzített kioldóval (hogy még az exponáló gomb benyomása se mozgassa be a gépet)

-----------------------------------------------------

rossz fényviszonyok esetén tehát a következőket lehet tenni : vakuzni lehet (3-5 méter a hatótávlsága), illetve az érzékenységet lehet növelni. (ISO200, ISO400) ennek viszont az a hátránya, hogy nagyobb lesz a képzaj.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22) Zsuzsa


Zsuzsa
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek ki egy Optio 33 LF magyar nyelvü használati utasítással
Köszönöm előre is.
Zsuzsa

[Szerkesztve]

(#23) wendy


wendy
csendes tag

pentax digitalis fenykepezomnek betort a kijelzoje, hol javitjak ezt nekem meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.