Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#548) Murphistic válasza Bjørgersson (#546) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!

Emlékeim szerint NTFS fájlrendszernél a Windows használ valamiféle késleltetett írásnak nevezett szolgáltatást. Ez talán annyit tesz, hogy egy gyorsítótárba másolja először az adatokat ( ami lehet nem is a driveon van, hanem a RAM egy szelete, de ez csak tipp ), amit később próbál kiírni, ezért van az a kis gondolkozás a végén.

A pontos technikai hátterét nem ismerem, de a Microsoft kitalálta az exFAT fájlrendszert (Vistától újabb tudja) és ha pendrivera NTFS kellene, akkor inkább az exFAT ajánlott.

Szerk.:
Közben utánanéztem és az NTFS az adathordozóra írja a számára szükséges infokat, így tippre a pendrive egyes részeit fokozottabban használja, amik ha megsérülnek megy a levesbe az egész fájlrendszer.

Az exFAT wikis oldalából: ( http://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT )
"exFAT can be used where the NTFS file system is not a feasible solution, due to data structure overhead, or where the file size limit of the standard FAT32 file system (without FAT+ extension[7]) is unacceptable."

Az exFAT fájlrendszer ott használható, ahol az NTFS nem megvalósítható az a túl sok segédadat miatt (ha van jobb fordításotok ne tartsátok magatokban ), vagy ahol a FAT32 fájlrendszer méretkorlátai nem megengedhetőek.

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.