Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1275) 1 among many


1 among many
tag

Üdv!

Nemrég bontottam ki a csomagolásból egy SanDisk Extreme USB 3.0 64GB Flash Drive -ot. Sajnos első tesztek során messze elmaradt a sebessége a várttól. :(

245 Mb/s read és 190 Mb/s write van feltüntetve a gyártó honlapján és a csomagoláson is, általam olvasott tesztekben is igen jól szerepelt, ezért választottam ezt a típust.

Mivel 4 Gb-nál nagyobb fájlokat is akarok tenni rá, így újra formatáltam NTFS fájlrendszerre. Eddig 5-20 Gb-os fájlokkal teszteltem. Mikor elindítom a másolást, pár másodpercig 100 Mb/s feletti értékeket mutat, sajnos utána eddig minden esetben visszaesett 29 Mb/s-re és maradt is annyi. Miután elvileg befejezte a másolást, legalábbis a Total Commander szerint, még egy jó ideig (1-2 perc talán) nem érhető el a fájl rajta, valamit még csinál a háttérben. Ua. fájlokat ha az SSD-re másolom, 100 Mb/s felett marad végig, szóval nem az a gond, hogy nem tudná többel olvasni a rendszer a fájlt. A pendrive-ról másolást csak egyszer próbáltam SSD-re: már a legelejétől 34 Mb/s volt, nem is lett több.

Természetesen USB 3.0 csatlakozóba dugtam. Előlapi kivezetés és a hátlapi is ugyanúgy viselkedett.

Mi lehet a gond?

OS: Win7 64bit
Alaplap: Asus Z97AR
Háttértárak: Samsung 830 128 Gb SSD, 3 TB Green / 4 GB Red WD HDD-k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.