Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive betojt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag

Végülis ez is meghajtó, úgyhogy ide tettem...

Két egyforma pendrive szinte egyszerre csinálja azt a mókát, hogy az XP felismeri, ad neki meghajtó-betűjelet, de olyan meghajtónak látja amiben ''nincs lemez'' :F
Próbáltam formázni, de ''lemez híján'' nem hagyja. Aztán megkíséreltem parancssorból format-tal formázni, de ő meg azt mondja, hogy a kötet nem nyitható meg közvetlen hozzáféréshez.

Hogy lehet megoldani hogy az xp levegye a kezét a meghajtóról és hagyja a formatot közvetlen hozzáférésben garázdálkodni?

[Szerkesztve]

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lemezkezelőből nem látszik vmi rendellenesség?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Yaye válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Yaye
őstag

Lemezkezelő is üres meghajtónak látja. Ezért szeretném megnoszogatni egy kicsit közvetlen hozzáféréssel, mielőtt visszadobom gariba. Hátha csak a fájlrendszere roggyant meg, és nem hibás fizikailag.

(#4) L3zl13 válasza Yaye (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Segédprogit nem adtak hozzá ilyesmi célra?

Mármint nem format, hanem komolyabb helyreállítás. Az enyémhez van valami ilyesmi.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Ekváádor válasza Yaye (#3) üzenetére


Ekváádor
őstag

Esetleg valamilyen drivert?:)

[Szerkesztve]

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#6) Yaye válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Yaye
őstag

A hozzá adott format sem megy, ''USB device not ready'' :(
Megpróbálom még win98 alól, hátha ott driverrel beindul a sima dos-os format. Ha ott sem, akkor alighanem kipurcant.

Stupidman: ezek a kütyük xp alatt már mentek több gépen, biztos nem a driver hiányzik neki.

(#7) Yaye


Yaye
őstag

Na hát kipróbáltam mindent ami csak eszembe jutott, nem ment. Az eredmények fényében mindenkinek melegen ajánlom ezen fajta Twinmos pendrive-ok messze ívben történő elkerülését (nagy, ovális, bronzszínű darabok, nincs rajtuk márkajelzés, csak a csomagoláson). Kivitelileg is iszonyat gagyik, és nemrég kapott 5 db ugyanilyen készülékből már 2 tönkrement ugyanezzel a hibával. Az 40% hibaarány. :(

(#8) L3zl13 válasza Yaye (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jé akkor nekem ugyanolyan van. :))
Nekem eddik tökéletesen müx.
És ha más nem akkor van rá 2 év garó vagy mennyi...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) loszerafin


loszerafin
senior tag

Kicsit off, de nemrég olvastam, hogy van vmi olyan pendrive,
amit a windows 256 megásnak mutat, de közben vmi tömörített állományrendszere van, azután
csak szerencse kérdése, hogy ráfér-e 200 mega.
Azt ajánlották, rögtön írjam tele adattal, vegyem le a szgépről, majd tegyem vissza és olvassam is vissza.

(#10) vfo7


vfo7
senior tag

Én is vettem nemrég egy 128-as 2.0-ás pendrive-ot, de a feltöltési sebessége iszonyat lassú. 100 MB-t kb. 10 perc alatt ír fel. Kiolvasáskor viszont normális. Ez vajon hiba, vagy nem? Van még egy 1.1-es pendrive-om is, az is 128-as, de annak sokkal gyorsabb a feltöltési sebessége, a kiolvasás viszont érezhetően lassabb, mint a 2.0-ásé.

help plíz! :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#11) loszerafin válasza vfo7 (#10) üzenetére


loszerafin
senior tag

Formázás se segített?

(#12) vfo7 válasza loszerafin (#11) üzenetére


vfo7
senior tag

Nem sajnos. Ezt leszámítva hibátlanul működik, csak lejár a naptár, mire felírok rá valamit. Nem lehet, hgy van ilyen gyárilag is?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#13) L3zl13 válasza vfo7 (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen márka?
Sajnos van egy rakás olyan pendrive, ami csak névleg tudja az USB2.0-t. De az írási sebessége még az USB1.1-t sem üti meg...
Én azért vettem anno elég drágán Twinmos-t, mert annak az adatátviteli adatai is elég jók voltak.

Monjuk az újabb tipusoknál ez már nem túl gyakori, mert a memória chippek egyre gyorsabbak, és már az átlagos flash memóriák is képesek legalább 3-4MB/s-re.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) vfo7 válasza L3zl13 (#13) üzenetére


vfo7
senior tag

Ez noname, de az olvasási sebessége egyértelműen 2.0-ás, mert van egy 1.1-es is, ami érezhetően lassabb. Csak a felírás tetű lassú.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#15) L3zl13 válasza vfo7 (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld megkeresni a gyártó oldalát. Hátha fel vannak tüntetve technikai adatok...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Yaye


Yaye
őstag

Egy noname gyártó honlapját? :t

A másikat megnéztem: TwinMOS Mobile disk II. erről beszéltünk. Az egyiket egyszer ejtettem le, gumipadlóra, és már törtek a két műanyag héjat összetartó pöckök, lötyögött az egész bele. Mikor először megláttam az úgyahogy lefestett műanyagon átpislákoló ledet, nem tudtam sírjak vagy nevessek. Nem is értem hogy lehet ez ilyen kínai, mert a Mobile disk III. tök jó, olyanból is megy itt egy és tényleg teljesen jó, masszív, kicsi. Most vettem ajándékba egy Sandisk Mini Cruzert, az is egész igényes kivitel, vékony, csinos darab. Magamnak egy Sandisk Cruzer Titaniumot szeretnék, iszonyat gyors, 13/15 Mb/sec, és fémburkolata van. Biztos jó óccsó :DDD

[Szerkesztve]

(#17) L3zl13 válasza Yaye (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudom te hogy vagy. Nekem Noname = nem ismert márka. Nem feltétlenül ''olyan cucc, amit zsírpapírba árulnak a zöldségesnél, és semmi felirat nincs rajta''.
Szóval attól, hogy nem Brand, még lehet fellelhető gyártója, sőt honlapja is...

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Yaye válasza L3zl13 (#17) üzenetére


Yaye
őstag

Hát ha csak magad változatában érted a nonamet, az más. Én úgy vagyok vele hogy a noname klasszikus értelmezése a szószerinti. De igaz hogy ma már sokszor az ismeretlen kis gyártókat is lefikázzák egy ''nóném''-mel. És sajnos sokszor még nem is annyira noname cégeknek sincs rendes honlapjuk. És pláne az ilyen ''Szuperdrájv, médin kína'' típusú nagyonprimitív cuccoknál, mint egy pendrive, sokszor teljesen reménytelen föllelni a gyártót. Gyártósorra telik, de egy szaros honlapra már nem futja :(


[Szerkesztve]

(#19) pardoc válasza Yaye (#18) üzenetére


pardoc
tag

Nu én hallottam valami ollyat, hogy nem mindegy, hogy mi alatt működsz vele. A cégnél pl az 1gbos flashdriveot a win2000 szintesen elkúrta, és újra kellett particionálni. Úgy értem, hogy onnan pl win98 alatt nem ment...vagy 95

[Szerkesztve]

(#20) bug399


bug399
csendes tag

Nekem Transcend JetFlash 64MB van, kb már egy éve. Nincs vele semmi gondom, csak nem igazán tudom, hogy mikor kell kihúzni a gépből. Már nem1x jártam meg, hogy a Win befejezte az írást, kihúztam, olvasáskor a pen meg tele volt hibákkal, meg fél fájlokkal. Kötelező a : meghajtó->Jobbklick->Eject parancs, hogy biztos ami biztos alapon megmaradjanak az adataim?

Commodore 64

(#21) Yaye válasza pardoc (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Na ez érdekes! Hogy lehet egy pendriveot újraparticionálni? A lemezkezelésnél nem tudtam, az fdisk, még win alól ablakban indítva sem látja mint meghajtót.

bug399: igen, az a tuti megoldás, illetve a tray-en a ''meghajtó biztonságos eltávolítása'' ikonnal, alighanem ez ugyanazt eredményezi. De a meghajtó tulajdonságainál be lehet állítani, hogy ne használjon írási gyorsítótárat, oda is van írva hogy pont azért hogy simán ki lehessen húzni biztonsági eltávolítás nélkül.

[Szerkesztve]

(#22) proximus


proximus
senior tag

Én egy 128 -as Twinmos Mb. 3 -at ''koptatok'' Linux-ban, Win-XP -ben, viszont a 98 fagyogatott tőle elég szépen.:DDD A suliban lévő gépeken Win2k van, az is jól viszi.:)
Kérdés. Nálatok is áramtalanítja a drive-ot bármelyik újabb NT -s win, a 9x -hez képest leválasztáskor?
Mert nálam lekapcsolja a LED-jét ilyenkor.:) (Na jó a Linux is, de csak a fő USB driver unload-olásakor)

(#23) Yaye válasza proximus (#22) üzenetére


Yaye
őstag

Kérdésedre a válasz: persze.

Arra nem tudja valaki a választ hogy lehet-e és ha igen, hogyan újraparticionálni pendrive-ot?

(#24) L3zl13 válasza proximus (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Áramtalanítás?

Az én Twinmosom ledje csak akkor világít ha írás vagy olvasás van folyamatban.
Leválasztás után persze, hogy nincs ilyen...

Aki hülye, haljon meg!

(#25) L3zl13 válasza Yaye (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Twinmost pl a hozzá adott progival...

Aki hülye, haljon meg!

(#26) mojo


mojo
csendes tag

Az én pendriveomnak a csatlakozója kontaktos :((
Bütykölt már valaki ilyesmit?
Nem akarom teljesen elrontani :)

(#27) L3zl13 válasza mojo (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Láttam már olyat, hogy egy pendrivenak letört a csatlakozója. Fogtak egy USB kábelt. Levágtak belőle 10 centit. A vágott végén az ereket ráforrasztották a nyákra, és az egészet melegragaccsal rögzítették. -> Pendrive mod... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#28) proximus válasza L3zl13 (#24) üzenetére


proximus
senior tag

Hmm, nekem folyamatosan világít, ha írni, vagy olvasni, akkor villog.:)

(#29) L3zl13 válasza proximus (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor láthatóan nem egyforma, hiába Twinmos mindkettő... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#30) modd3r válasza Yaye (#1) üzenetére


modd3r
őstag

Én is jártam így, egy noname gyártó 128 megás termékével, a boltban lévő mindkét darab rossz volt.

(#31) Usul


Usul
tag

Szevasztok!

Lenenne nekem is egy érdekes gondom a mostanában (1,5hónap) vásárolt penekkel...

Megveszem kibontom xp (gyári) felismeri írni olvasni ok párom be melóhelyre (win2K gyári) letölt felír haza --> 0
Már fel sem ismeri az xp (de még csak a ledet sem villantja fel) (a slotok ok mert kipróbáltam mással)
vissza a boltba szerviz majd ááá télleg rossz itt egy másik:
majd ez ismét megismétlődik most akarom visszavinni a 2.at is
mi lehet a gond??!!
Mennyire érzékenyek ezek a kütyük? hangszóró, BKV, mobilt stb
nem dobáltam vízbe, padlóra meg ilyenek ezért furcsállom, hogy nem mennek...

Várom a tippeket és 5leteket!

Üdv!

U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#32) L3zl13 válasza Usul (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én a farmerzsebemben hordom kb egy éve. A mobilomtól kb 10cm-re. Eddig semmi baja.

Nem hiszem, hogy erre olyan érzékeny lenne.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Usul válasza L3zl13 (#32) üzenetére


Usul
tag

KB én is erre a megállapításra jutottam, hogy ez nem lehet a gond DE akkor mi a búbánattól száll el?
Már hiába dugom be fel sem ismeri a rendszer... (nem is látja)

Commodor 64-en nem így volt???

(#34) Usul


Usul
tag

Nincs tippje senkinek?!

Commodor 64-en nem így volt???

(#35) Usul


Usul
tag

Hali!

A Pen drive attól tönkre mehet, hogy ha az usb (pl. házban lévő) rosszul van rékötve az alaplapra! (tapasztalat)
üdv
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#36) g@bo


g@bo
nagyúr

és kingstont vettem, és jó... :D

igaz picit drágább mint a noname, de nincs vele para.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive betojt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.