Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jpisti


jpisti
senior tag

Nakérem idén januárban vásároltam egy SanDisk Cruser mini nevű pen-t (256MB) kemény 22 xxx jó magyar forintér (Pontosan nem emléxem.) Ami most eltávozott az örök vadászmezőkre! Gondoltam nópara fontos dolgok ugyan voltak rajta, de csak adat hordásra használtam így minden megvan valahol, megugye még garis.
Én sajna nem értem rá, hogy elvigyem a cuccost a másik városban lévő boltba (uszkve 20km) ezért megkértem az egyik anyagbeszerző kolegát, ugyan ha arra jár dobja már be.

Meg is tette, aztán mikor vissza jött, akkor mondja ez az arany gyerek, hogy aztat mondták nekije a bótban, hogy amennyiben van nekik raktáron akkor kicserélik viszont ha nincs akkor egy jobbat tudnak adni ''természetesen'' értékegyeztetés után! ( még nekem kéne befizetni valamennyit)

Namost kérem alássan, mostanában már mp3 lejátszóval egybeépített hasonló kapacitású pen-ek is 20k alatt mozognak, akkor eztet nem értem!

Kérdésem az lenne, hogy ha valakinek vannak információi ezzel kapcsolatosan, mármint mi illet meg ilyenkor engem mint vásárlót akkor ossza már meg velem plíz, mielőtt leordítanám a hajukat a fejükről. Mert ugye nyugodtabban ordít az ember ha tudja, hogy meddig mehet el.

Ui: Kerestem a fvf oldalain az ide vonatkozó passzusokat de nem találtam meg (lehet én vagyok béna gyökér)
meg ez a topik sem igazán ide való, de sürgős lenne, úgyhogy ha lehet ne nagyon pakolják már el a tisztelt moderátor urak (itten kérem a NAGYON-on van a hangsúly)

Üdv: jpisti

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#2) jpisti


jpisti
senior tag

Nem vagyok türelmetlen, de nagyon-nagyon-nagyon sürgős lenne a dolog.

Plíz valaki segítsen! :O

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#3) Flashy válasza jpisti (#2) üzenetére


Flashy
veterán

olyan sürgős hogy nem várhat fél órát este 8 körül? szerintem amúgy nem kell mindjárt paranoiásnak lenni. mi van ha teljesen jószándékúan mondták amit mondtak? ez nem vulkánkitörés valami akciófilmben hogy előre fel kelljen készülni a törvényekből... nem _kényszeríthetnek_ olyanra hogy fizess rá és drágábbat adnak. az ő dolguk megoldani a problémát, ha nem tudják a garanciát továbbérvényesíteni, akkor nekik kell megoldást találniuk. te segíthetsz abban hogy elfogadsz másmilyen típust, vagy beleegyezel értékegyeztetésbe.

(#4) jpisti válasza Flashy (#3) üzenetére


jpisti
senior tag

Igen, kedves Flashy, olyan sürgős de a részletekkel nem fárasztlak, de hidd el, sürgös.
Azért látom jobbnak a felkészülést mert más esetben már próbáltak megvezetni ebben a kereskedelmi egységben. Valamint úgy néz ki külhonban leszek a lebonyolítás ideje alatt és valszeg az én drága feleségem fog intézkedni. Ezért szeretném tudni mik a lehetőségeim, hogy tudjam instuálni az aszonyt, mikor csapja rájuk az ajtót és bizza rám az esetet (várja meg míg haza esz a fene).

Ui: nem hiszem, hogy önjelölt moderátori ambícióidat próbáltad kiélni (téged olvasva itt a PH-n legalább is) ezért nem is fortyanok fel.

További minden jót: jpisti ( akinek most sürgős dolga akatt és szeretne felvilágosítást kérni )

Flashy nincs azért harag remélem?

Szerk: azért egy kis adalék: én több mint 22k-t gomboltam le ezért a pen-ért, most meg (mint azt mondottam) 20k alatt mp3-as pen-ek garmadáját lehet kapni.

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#5) b.bone


b.bone
senior tag

ha nem kapsz pontosan ugyan olyat. akkor neked 22k értékben jár cucc. legalábbis velem hasonló esetben ilyen rendesek voltak a kedvenc boltomban.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#6) vtechun


vtechun
veterán

Flashy, Flashy! Nem vagy valami jó passzban mostanában :))

nem arra gondoltak, hogy esetleg még ők fizetnek neked? nem hinném, hogy köteles lennél egy drágábbat kifizetni, mikor ilyen kapacitásúban már lazán van ezen ár alatt is.., szerintem lazán kapsz majd egy ugyanilyen vagy nagyobb kapacitásút... ha meg még fizettetni akarnak az asszonnyal akkor ne adja oda, biztos van még pár nap gari rá, nem? majd elmész te, és megbeszéled velük, mint Gézáék a nem fizető ügyféllel a barátok köztben :))

persze semmi sem szentírás (ez sem), de nehoyg már te fizess!!!

(#7) jpisti válasza vtechun (#6) üzenetére


jpisti
senior tag

Pedig határozottan ezt akarják, még mondták is ''jobbat az érték különbözet kifizetése után'' egészen pontosan ezt mondták a boltban. Azután mikor haza jött a küldönc akkor még direkt rá is kérdeztem mert nem akartam hinni a fülemnek.

Ez a b.bone féle megoldás nagyon is tetszetős csak kéne valami hivatalos passzus rólla.

Szerk: ne bántsátok a Flashy kolegát nincs vele semmi gond, nem kezdett bunkózni. Pedig számítottam rá kicsit persze nem tőlle, csak úgy altalában.

Arra pedig a Parci adhatna választ, hogy miért nem kapok e-mailt ha hozzászólások történnek :F (a Parcit lehet, hogy nem is igy hívják?)

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#8) vtechun válasza jpisti (#7) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem meg bemész, és válsztasz magadnak valamit 22-ért, csak ha lenne ugyanolyan akkor járnál rosszul, mert akkor köteles vagy azt elfogadni, de ha nincs ugyanolyan akkor meg asszem hasonlót kell adniuk vagy te vásárolhatod le az összeget, de most pontosan nemtom, szerintem mondd azt ha akarnak adni egy 10 000-es 256-ost, hogy neked az nem kell mert nem ugyanaz a tipus meg mittomén, nehogy már rádtukmálják..., ha nincs ugyanolyan akkor te inkább levásárolnád az összeget... ha nem tetszik nekik akkor meg nyugodtan beszálj a fogyasztóvédelemről, írj be a panaszkönyvbe és térj vissza a fogyasztóvédelmisekkel :)) ha nem akarnak üzeletelni úgy ahogy szerinted/szerintünk reális lenne akkor ne menj bele, csak míg be nem bizonyítják, hogy nekik van igazuk... akkor van gáz, ha pár napon belül lejár a gari, mert akkor nem lehet tökölni...

Flashy-vel meg semmi gond nincs, ismerem már :))

(#9) Flashy


Flashy
veterán

azért én ha lehet próbálom úgy intézni a flémelésemet hogy legyen mellette azért olyan is ami a témához szól hozzá. tudod amikor az ember olyanokat lát tömegesen hogy ''nem megy a 2500+om 3200+on SÜRGŐŐŐŐŐŐS'' meg hogy ''akarok venni egy fél golyóstollbetétet, tippek, ötletek, tapasztalatok, SÜRGŐŐŐŐS'' és akkor percenként az UP, akkor már kicsit minden sürgősözésre ugrik. biztos én reagálom túl egy kicsit már, bocs.
de a többi amit írtam az komoly, nem vagy kiszolgáltatva a boltnak, a problémát nekik kell megoldaniuk, nem kényszeríthetnek rád semmi pluszfizetést, csak ha megegyeztek ilyenben és elfogadod. sőt, ha jól tudom, ha szarabbat adnak, akkor nekik kell a különbözetet visszafizetni.

(#10) jpisti válasza vtechun (#8) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez jó megoldás lenne, de ezek igencsak pofátlan féle emberek (sajna tapasztalatból tudom) és igazán jó lenne ha tudnék az orruk alá dugni valami Ptk xxx§ y bekezdése szerű dolgot. ;]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11) Wolverine válasza jpisti (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Az emiles fícsör hol megy, hol nem az utóbbi időben :( Parci hegeszti folyamatosan a motort, de a végleges sorsát az értesítőnek talán még ő sem tudja...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) Flashy


Flashy
veterán

[L]http://www.sulinet.hu/tart/cikk/de/0/16735/1[/L]

(#13) jpisti válasza Flashy (#9) üzenetére


jpisti
senior tag

Tudom Flashy és biztos vagyok benne hogy nen a rossz szándék beszélt belölled, ezért is próbáltalak megvédeni, de mint kiderült felesleges volt az agodalmam mert a tisztelt kolega csak ércelődött.
De nekem valami kézzelfogható kellene minél hamarabb.ű

Megelőztél Köszönöm szépen!

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#14) csozsi


csozsi
tag

Ha becserélik bármire, már jól jártál.
A Sandiskhez azért nem kéne hasonlítani az mp3 lejátszósakat, bár a példa itt van, hogy az is elromlik.
A cégünktől a nagyker a hibás pendrájv esetében a gyári számot kérte, de az pár hónapi zsebben-nyakban hordás alatt merészelt lekopni. (Öntapadós vonalkódos papír)
Így van két műanyag nyaklánc medálunk, másra nem jó.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#15) a_tesz válasza jpisti (#13) üzenetére


a_tesz
Korrektor

namost #1 a Fogyasztóvédelem honlapja és azon belül is a jogi rész.
#2 az üzletben KELL lennie egy leírásnak,ami a garanciális dolgokat írja le (nemtom hogy hívják,talán üzletszabályzat,de KELL lennie,ha nincs,akkor levél a FVFnek,aztán máár csak várni kell...

mod: talán ez itt: http://www.fvf.hu/newweb/main.php?par=cfd7d1e4d9d0ab9a9787ccd6d5d2dad0afcdded7d594ccc2cee0b09aa2a199a6

[Szerkesztve]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#16) Flashy válasza jpisti (#13) üzenetére


Flashy
veterán

a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzés állítólag elég szokott lenni a problémák elsimulásához. én még sose próbáltam.
én úgy értem ezt a fenti cikket hogy ha lejárt a 15 nap és se javítani, se ugyanilyet adni nem tudnak, akkor rajtad múlik a dolog, kérheted a pénzvisszát vagy árcsökkentést. aztán ha pénzvissza után veszel náluk egy olcsóbbat, akkor gyakorlatilag ott tartasz, mintha adnának másikat és visszafizetnék a különbözetet. ebben csak az a hiba, hogy ha az ember ilyenkor általában máshol veszi az olcsóbbat :) igazából ez a 15 nap az eladót is védi, hogy ne vihesd vissza 3 havonta az árut, kérd vissza a pénzt és veszel ugyanolyat olcsóbban, de így az eladónak érdeke hogy szerezzen ugyanolyat, vagy gyorsan megjavíttassa, vagyis neked is jó.
ápdét: fene egye meg, most beleolvastam az fvf.hu-s szabályzatba és totál nem az van amit írtam :) szóval a doksik nem teljesen ugyanazt írják. talán inkább az fvf-nek kell hinni...

[Szerkesztve]

(#17) jpisti válasza csozsi (#14) üzenetére


jpisti
senior tag

Elromlik biza, ez már a második az ismeretségi körömben és pontosan ez a tipus!
Csak az céges volt és ezek a tetvek egy céggel nem mernek úgy púposkodni mint azt már velem is megtették.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#18) vtechun válasza jpisti (#17) üzenetére


vtechun
veterán

semmiképpen se hagyd elkanászodni a kö....öket-ket... a szabály az szabály.... , de ne az asszonnyal vitesd vissza, mert átverik könnyebben a laikust,

(#19) jpisti válasza Flashy (#16) üzenetére


jpisti
senior tag

Na kérlek ezaz én sem látok tisztán mindenesetre alapnak jó lessz.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#20) jpisti válasza vtechun (#18) üzenetére


jpisti
senior tag

Próbálom nemhagyni de dörzsölt firgek ezek annyi szent!
A cucc meg már ott van, az aszony csak ügyeket fog intézni ha addig nem leszek elérhető, és nem akadékoskodnak.
Szerk: azért valami kézzelfogható, nyomtatható megerősítés igencsak jót tenne az önbizalmamnak.

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#21) blise


blise
tag

szia

nos én is egyboltban melozom és bizony ugy van ahogy vki már írta:
hanem tudnak ua oylat adni mint ami a tied akor vagy visszakapod az árát vagy kapsz egy uj pendrv t és a pénzkülönbözetet a két pen között
namármost ha a bolt meg akar tartani egy vevőt, akkor az utobbit teszi (márcsak azért is mert ugye az uj árán is van nekik hasznuk, másrészt ők is visszaviszik a nagykerbe, és ott ők is ugyanuygyhivatkozni fognak a nemtom pontosan melyik jogszabályra).
ha holnapig ráér akor a boltban utánnanézek a jogszabály pontos számának
sok sikert és ne hagyjátok magatokat

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#22) vtechun válasza jpisti (#20) üzenetére


vtechun
veterán

nem Bangladesh-ben vagyunk és nem is Kongó-ban, azért van itt némi fogyasztóvédelem...

(#23) jpisti válasza blise (#21) üzenetére


jpisti
senior tag

Holnapig még ráér, és igencsak meg köszoönném.
Aztán megyek kiverni a balhét;]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#24) jpisti válasza vtechun (#22) üzenetére


jpisti
senior tag

Nem vagyunk semilyen banánköztársaságban csak a fvf működik kicsit csikorogva!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#25) jpisti válasza jpisti (#24) üzenetére


jpisti
senior tag

Illetve nem is a fvf hanem a boltok egyrésze vagymi na mentem alukálni!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#26) jpisti válasza blise (#21) üzenetére


jpisti
senior tag

Na itt vagyok ismét. Blise igértél valamit.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#27) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Nos egy kis érdekes történet tőlem... lényeg: vettem anno 43K ért egy dvd írót (lg) 9 hónap után beszart és cd-t nem nagyon írt... (10 tdk-ból a fele a kukában végezte, ugyanezt a cd-t laptoppal 10ből 10szer megírtam) Visszavittem a ''nagyon összetett'' trade kft-be ahol aztmondták: no gond kicseréljük, aztán gyorsan helyesbített: vagy ilyet már nem kapsz...de kapsz újabbat... és végül így folyatta: persze rá kéne dobni 3K-t... Megjegyzem a csere DVD iró az enyém árából 3K híján 3-szor kijött volna! Na sebaj, vártam ugye 15 munkanapot és visszamentem. ''ó hát semmibaja nemvolt kicsit kitisztítottukmertkoszosvolt'' továbbá egy újraírható dvd-t mutogatott, hogy ezt megírta... Hazahoztam a műszert, (szar) és itt áll a polcon, gari pont ma járt le, valószínüleg eladom vaterán mint olvasó 5-8K pénzért és soha többet nem vásárolok a ''nagyon összetett'' TRÉd kft-ből. Tanuljatok a más hibájából! Jelen esetben az enyémből :(((

--- ---

(#28) misimagaki válasza Lajtorja (#27) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha valami nem jó, akkor vissza kell vinni. Mutassa meg a bolt a szemed láttára, hogy működik.
Így buktál egy gyenge negyvenest. Ha Te ezt megengedheted magadnak, akkor semmi gond..

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#29) misimagaki


misimagaki
aktív tag

A fórum nyitójának annyit mondanék, hogy a legtöbb esetben kicserélik egy uolyanra a cuccot, és értékegyeztetésról ne is álmodj. Esetedben egy 256-ra és viszlát. Nem nagyon hallottam még olyat, hogy adtak egy újat plusz lóvét. A törvény persze más, de valahol egy kicsit sántít a dolog a boltos szempontjából, és azzal érvelnek, hogy kapsz kvázi uolyat, és előlröl indul a gari.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#30) vtechun válasza Lajtorja (#27) üzenetére


vtechun
veterán

megszoptad, ha nem vagyok vulgáris... a sarkadra kellett volna állni :((, de nem akarok ilyenkor okos lenni :( Sajnálom...miutan hazavitted a szerviz utan, egybol vissza kellett volna vinni, hogy rossz, meg megemlíteni a fogyasztóvédelmet..na de tényleg nem akarok okoskodni...

(#31) Lajtorja válasza vtechun (#30) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Hájja csak 2 dolgot nem tudtok: 1 egyetem elött mentem el érte ls siettem nem vártam meg a kipróbálást :( 2:1 honapja laptoprol üzemelek asztali gép cseremijatt... Egyébként nem engedhetem meg magamnak, szóval lehet hogy ezentúl is használom majd csak ujrairható cdvel... és sokat imádkozok. Legközelebbbiztos említem a fogyasztóvédelmet :D Tény az tény balf_sz voltam és kihasználták :(((

--- ---

(#32) blise


blise
tag

szia

sajna tegnap megcsusztam, de :
erre leheet hivatkozni: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet
illetve ajánlom figyelmedbe a fogyasztovedelem.com oldalt
nálunk ez a két rendelet ki van nyomtatva a boltban és ott log a panaszkönyv mellett
eddig még nicns bejegyzés benne :)
na minden jót

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#33) TeeJay


TeeJay
félisten

én vinyóval voltam így régen hogy véletlenül kinyírtam visszavittem és garanciába nem tudtak már 8.4 gigásat adni és helyette adtak az akkori áron egy 10és feleset azt hiszem:D
szóval nem kel lráfizetni:D
az már kamu lenne:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) vtechun válasza TeeJay (#33) üzenetére


vtechun
veterán

ritkaságokat kell venni, és ha bedöglik akkor nem tudnak helyette ugyanolyat adni, ezért levásárolhatod :) valami nagyobbra....

(#35) jpisti


jpisti
senior tag

Egy SUPERTALENT STF SN USB20 (256MB) adnának cserébe. Valaki ismeri ezeket?

Nagyon sürgős lenne!

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#36) unic válasza vtechun (#34) üzenetére


unic
tag

Az a probléma ezzel, hogy a számtech boltok szerint a perifériákra nem vonatkozik a fentebb említett korm.rendelet, és sajnos (151/2003.(IX. 22.)) tényleg nagyon hiányos, pl.számtechről ennyi: személyi számítógépek, monitorok, nyomtatók 10 000 Ft bruttó vételár felett. Ez semmi... Ennek azért néztem utána, mert a képembe vágták tudatlanságomat, meg azt, hogy a garanciajegyen lévő szöveg kamu. Például nekem nagy vonalakban ezt mondták: (50000Ft-s cucc) erre nem vonatkozik a kormányrendelet, max szavatosság, úgyhogy (m*****l) amortizált ár, (amennyibe jelenleg kerül) nem adnak vissza pénzt, (korm. rend. alapján kötelező)
stb, stb...

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#37) Blackmate válasza jpisti (#35) üzenetére


Blackmate
senior tag

128as testvere egy eve hibatlanul muzsikal, pedig nyuzom rendesen ;]

(#38) jpisti válasza Blackmate (#37) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez csak biztató. :P
Tudsz esetleg valami forgalmazót akinél meg tudnám nézni az árát?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#39) dabadab válasza jpisti (#35) üzenetére


dabadab
titán

Ez remek cucc, csak eppen noname, a Tied meg vmi markas cucc volt (ennek megfelelo arral) - vagyis hasonlo, de semmikeppen nem ugyanaz.
A helyedben inkabb rahajtanak arra, hogy adjak vissza a penzt (vagy adjanak noname 512-eset).

DRM is theft

(#40) affli


affli
tag

Hi!

Ha nem tudták megjavítani a terméket 2 dolgot tehetsz:

vagy levásárolod (nem vagy köteles ezt tenni!!),

vagy visszakéred a vételárat (én ezt az utóbbit tenném...)

ui.: én is boltos vagyok:))

Retro RULZ:)

(#41) jpisti válasza affli (#40) üzenetére


jpisti
senior tag

Sajna utánna néztem és nem lehetséges :(
Sőtt még a gari is csak a szervízben töltött napokkal fog meghosszabodni :((

Ez van, így jártam! :(((

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#42) jpisti válasza affli (#40) üzenetére


jpisti
senior tag

és persze legközelebb nállatok fogok vásárlani! :D

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.