Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lúzer


lúzer
veterán

Hali!

Hogyan lehetne pdf-ből kiszedni a képet, persze kijelölés és ctrl+v helyett?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2) t-shirt válasza lúzer (#1) üzenetére


t-shirt
veterán

csak acrobat-tal lehet (a sima reader-rel nem lehet) de csak akkor ha nincs kóddal védve

(#3) mg105 válasza lúzer (#1) üzenetére


mg105
senior tag

exportálni? kimenteni egy pl. jpg-be?

(#4) KovacsUr válasza lúzer (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Xpdf -> pdfimages.
Bővebben: link

(Gyaníthatóan neked a Windowsos lefordított változatra van szükséged: Bővebben: link)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#5) moonman


moonman
titán

SolidConverterPDF pdf <-> msword

(#6) lúzer


lúzer
veterán

köszi mindenkinek!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7) lúzer válasza mg105 (#3) üzenetére


lúzer
veterán

az eredeti képre lenne szükségem, amit beillesztettek a pdf-be, mikor csinálták.
biztos tartalmazza, talán úgy is hogy visszanyerhető

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) pilóta válasza lúzer (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Photoshop --> import --> Pdf image

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Flashy


Flashy
veterán

printscreen, aztán mspaintben beillesztés.
a pdf-t nem úgy tervezték hogy könnyen szerkeszthető legyen, főleg nem akármilyen programmal. ez benne a lényeg.

(#10) pilóta válasza Flashy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

A printscreennel az a baj, hogy csak 72 dpi-s felbontású képet kapsz, és az elég karcsú.
A photoshop tud pdf-ből képet kiszedni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Flashy válasza pilóta (#10) üzenetére


Flashy
veterán

hát attól függ mire kell. a legegyszerűbb megoldás, gondoltam, megemlítem, mert mindig kéznél van. nekem eddig még mindig elég volt, aki profi grafikus az meg ne ''lopja'' a képet :))

(#12) pilóta válasza Flashy (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja, van amire elég az is.

De nekem pl. rendszeresen kell, mert az ügyfél hozza a pdf-et, hogy nyomtasam ki, de ne úgy ahogy van, hanem máshogy és más szöveggel, és más színnel és más elrendezéssel és más stb-vel. Na akkor kiszedem a képet a pdf-ből photoshoppal, és megcsinálom újra az anyagot.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) Informer


Informer
csendes tag

Próbáld meg az ABBYY féle PDF Transformerrel. Ez ugyanis Word doksit csinál a PDF-ből és azt már tudod szerkeszteni, ahogy akarod. Ez akkor jó, ha a kép tényleg kép, mert a progi olyan ''rámenős'', hogy a képből is megpróbálja kiszedni a szöveget, ha van benne. Cserébe viszont nagyon egyszerűen kezelhető. Ha nagyobb szabadságot akarsz, akkor pedig a FineReader a megoldás.
Üdv.

(#14) Tamtam


Tamtam
csendes tag

[OFF] Hogy lehet mindenki ennyire láma.

LEHET READER-rel is.

Select Image -> Ctrl-C -> és már teheted is oda, ahova akarod, pl. MS Word-be.

vagy:

Snapshot Tool (rögtön vágólapra teszi a kijelölt cuccot) -> MS Word beillesztés.

Nem kell ide AEditor. A Readerben ugyanugy ki lehet szedni ami kell, szöveg, kép stb. csak nem szerkesztheted. Tehát egy xy.pdf-ből bármit ki vehetsz, de az eredeti xy.pdf-et nem változtathatod meg.

(#15) Tamtam válasza Flashy (#9) üzenetére


Tamtam
csendes tag

''printscreen, aztán mspaintben beillesztés''

Ez olyan mintha fejszével akarnál tojást törni. A toppiknyitó nem szerkeszteni akarta a pdf-et, hanem képet kiszedni.

(#16) khalox válasza Tamtam (#15) üzenetére


khalox
őstag

Igen.. de gondolj arra is, hogy a PDF dokumentumban nem feltétlenül van benne a kép, mint külön objektum - lehet, hogy 1 oldal = 1 kép (tokkal, vonóval szöveggel mindennel - ez attól függ, hogy mivel csinálták). Ekkor hiába akarod kivágni a tool-lal. A printscreen-es megoldás + szerkesztésnél ekkor nincsen egyszerűbb...

(#17) Jetengine


Jetengine
csendes tag

print screen uazt a képet szedi ki, mint az export!

RGb voltam

(#18) KovacsUr válasza Tamtam (#14) üzenetére


KovacsUr
addikt

Egyszer próbáld meg egy több száz oldalas doksiból Ctrl+C-vel kimásolgatni a képeket... ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) Superman


Superman
nagyúr

HyperSnap DX-el lefényképezed az oldalt, aztán szerkeszted valami Photoeditorban. :DDD

(#20) ttoth


ttoth
tag

Sziasztok!

Az XPDF program frankón működik képek kinyerésénél, és rengeteg egyéb dolgot tud, ráadásul GPL, tehát ingyenes. Ami nekem kéne az, hogy hogy lehet megjegyzéseket kezelni PDF-ben. Lehet-e bele megjegyzést tenni (biztos lehet), lehet-e az oldalakhoz külön-külön megjegyzést fűzni (minden oldalhoz mást) és ezeket hogy lehet kinyerni a PDF-ből? Lehetőleg valami GPL progi kéne. Köszi!

Űűű, de szép eketárcsa!

(#21) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Hogyan működik xp-n ez az xpdf?
Nekem az oldalakat kéne jpg-be átmentenem és még 1 olyan problémám lenne, h jelszavas a pdf, így hogyan lehet megcsinálni?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#22) Finwe válasza Finwe (#21) üzenetére


Finwe
őstag

Lassan elég sürgetővé válik a helyzet és csak olyat találtam ami plecsnit rak a konvertálás után a lapra (jó pdf-ből pdf-be is csak a jelszót ne kelljen folyton írogatni) :S

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#23) Finwe válasza Finwe (#21) üzenetére


Finwe
őstag

Téynleg nagyon kéne, h hogyan működik az xpdf mert nekem nem sokat csinál csak villan egyet a képernyőn azt csá :(

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#24) Arpee78 válasza Finwe (#23) üzenetére


Arpee78
senior tag

Helo, talán tudok segíteni.

A pdf-ed jelszavas védelme mit korlátoz? A file - document properties - security fülön tudod megnézni a reader-ben v. acrobatban. Előfordulhat hogy jelszótörő progit kell használnod hogy el tudj vmit érni.


Ha a jelszavas védelmen túl vagy használhatsz:

- adobe reader-t
(print screen módszer) vagy
edit - copy file to clipboard

- Photoshop
verziótól függően file-open... vagyis egyszerűen beraszterizálod

- acrobat
save as - jpg vagy tiff

- xpdf amit én nem ismerek

(#25) Finwe válasza Arpee78 (#24) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Miután írtam sikerült (végre) megoldanom, hasonlóan csináltam mint amit írtál ;)
bár az még mindig érdekelne, h a windózos xpdf hogyan működik miután kicsomagoltam.

Köszi a segítséget :)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#26) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sziasztok!
Nem nagyon ismerem a pdf felépítését, de azok alapján, ahogy az adobe reader renderel, feltételezem, hogy léteznek benne layerek. Van itt egy pdf(3,8 MB): [link]
Ebből szeretnék megjeleníteni csak annyit, hogy a vastag fekete határvonal és a folyók rajza látszódjon. Lehetséges-e ez, és ha igen, akkor hogyan, mivel?

Nem akartam neki új topicot nyitni, remélem azért lesz aki észrevesz, és tud/akar válaszolni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#27) Jester01 válasza CYBERIA (#26) üzenetére


Jester01
veterán

úgy látom a háttér külön van, azt viszonylag könnyen ki lehet irtani.
A folyónevek viszont rajtamaradnak, azokat kiválogatni már nagyon uncsi lenne.
Ez most így hibás pdf, mert csak a kép típusát írtam át mert az volt a legegyszerûbb. Ettõl még az acroread beolvassa. [link]

Jester

(#28) CYBERIA válasza Jester01 (#27) üzenetére


CYBERIA
őstag

Jó, ezt egyénileg hogy lehetne megcsinálni? Van még egy pár ilyen, nem szeretném mindet megcsináltatni. Ráadásul többféle verziót ki kéne próbálnom.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#29) Jester01 válasza CYBERIA (#28) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom egy pdf szerkesztővel simán ki lehet dobni belőle a képeket.

Jester

(#30) CYBERIA válasza Jester01 (#29) üzenetére


CYBERIA
őstag

Te melyikkel csinálod/-nád?
Az lenne még a kérdés, hogy jól gondoltam-e, hogy layer szerű a felépítés?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#31) Jester01 válasza CYBERIA (#30) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem nincs pdf szerkesztõm ezt a kis hacket kézzel csináltam (mcedit-ben :) )
Igen, úgy tûnik, hogy layeres a dolog, mivel ki tudtam szedni alóla a hátteret. De amúgy fogalmam sincs hogy mûködik a pdf :B

Jester

(#32) rii válasza CYBERIA (#30) üzenetére


rii
nagyúr

a PDF telejsen LAYER-es felépíztésű, sőt (!!!)a képet az eredeti méretben tárolja, nem pedig a mentett méretben ... asziszem)

a eredeti kérdésre egy gors, talán már elhangzott válasz:
adobe acrobat -tal SELECT IMAGE funció., kijelülno, majs jobb klikk, save as .... (BMP)
vagy Photosopp CS2-ben képenként lehet importálni a PDF-ből.


piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Értem. És azok a vonalak, amik a térképet és a folyókat alkotját azok vectorgrafikák vagy nem, és azok is kiszerkeszthetőek -e? Lehet hogy a sok kérdezősködés helyett már rég neki kellett volna állni kipróbálnom :B

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#34) vsz válasza CYBERIA (#33) üzenetére


vsz
tag

Szerintem a leggyorsabban úgy oldhatnád meg (legalábbis én így csinálnám), hogy Place-szel behívod Illustratorba, Select same fill and stroke-kal kiválasztod amit meg akarsz tartani, lelockolod, aztán a többit kijelölöd és kitörlöd. Vissza is mentheted pdf-be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.