Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

kutatok, de nem tudom meglelni az infókat.

a pocket pc 2003 és a windows mobile 2003 az ugyanaz?
ezek mit tudnak? mi van bennük?
pocket word és pocket excel honnan? vagy adva van?

lehet hogy tudok vetetni céggel pár darabot magamnak, és kollégáimnak, és ezekre keresek addig is választ.
meg ha tud valaki olyat, mit ne, az is jöhet ám.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) Flashy válasza biker (#1) üzenetére


Flashy
veterán

igen, asszem ugyanaz. csak állandóan átnevezik az oprendszert. ez kezdte Windows CE néven az életét.
wordexcel az járhozzá.

pda-ajánló topik vanmár, olvasd.

[Szerkesztve]

(#3) biker válasza Flashy (#2) üzenetére


biker
nagyúr

nem ajánlás kell, hanem olyan típus, amit ne!
ez két külön dolog

a többit köszi, az excel és word a lényeg
sajnos a microfosnál nem leltem infót

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Flashy válasza biker (#3) üzenetére


Flashy
veterán

de az ajánlós topikban ez is benne van, nézd meg azért :)

lehetne ez akkor olyan topik, hogy ha valakinek kell valamilyen progi, megkérdezi hogy létezik-e pda-ra (pocketpc-re, palmra) és lehet progi neveket ajánlani.

(#5) biker válasza Flashy (#4) üzenetére


biker
nagyúr

arra az 50 szólásos topikra gondolsz? :)

a lényeg, hogy egy egy excel tábla fusson rajta

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) Flashy válasza biker (#5) üzenetére


Flashy
veterán

mér, nem muszáj sokat dumálni ha kevésből is meg tudjuk beszélni :P de Excel tábla az menni fog.
szerintem gyűjtsd össze hogy mire van szükséged (főleg hardver), van sokféle pda, különböző árakkal és különböző szolgáltatásokkal, ha nagyjából megvan hogy mit akarsz vagy mit nem akarsz, fognak tudni ajánlani.

(#7) biker válasza Flashy (#6) üzenetére


biker
nagyúr

árlistám már van, köszke :)

mitac és hp sorozat

tényleg, mitac jó? notiban nem rossz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) PodMAN


PodMAN
senior tag

biker,

A PDA-kban úgynevezett PocketWord és PocketExcel van. Ez elvileg az oprendszer része, tehát ezt is a Microsoft csinálta. DE FELTÉTLENÜL FIGYELMEZTETNEM KELL TÉGED arra, hogy ezek tudása egy nagy rakás SZ*R. A Wordben semmi extrát nem lehet csinálni, csak írsz, jobbra-balra-középre rendezel. Tehát sem hasábokat, sem semi extrát nem lehet vele csinálni amit a rendes szgépes Wordben. Az Excell pedig kimerül kb 20db függvényben, és semmi több. A cellaformázások is iszonyat kezdetlegesek.
Ha esetleg csak ezek használatáért vennél PDAt, akkor javaslom egy ismerősnél nézz meg egy ilyen masinát, hogy aztán nehogy csalódnod kelljen.

Ha mégis vennél PDAt, én az ASUS-t ajánlom, a kijelzője fényévekkel jobb mint a HP gépeké és grafikus sebességben is jóval előttük van. Nekem ASUS MyPal A620BT gépem van. Ennek ára már brutto 100e alatt van újonnan, de a BT (bluetooth) nélküli meg már akár 10-15eFtal is olcsóbb.
Ajánlom: www.plantrading.hu

[Szerkesztve]

(#9) Flashy


Flashy
veterán

irok rövid tapasztalatot az enyémről hátha segít: Dell Axim X5-öm van (Sulinet tavaly évvégén). mindent tud ami kell, ami hiányzik (hiányozni fog) belőle az a beépített WLAN, bár jelen pillanatban azt sem tudnám túlzottan kihasználni ha lenne.
amúgy szerintem a legtöbb pda ugyanaz, csak a külseje más, meg néhány beépített vagy nembeépített szolgáltatás különbözik.
az oprendszer win mobile 2002 vagy 2003 lehet, nem tudom vannak-e nagyobb különbségek, a most kaphatókon szerintem már 2003 van.
a proci szinte mindegy mekkora, a 400Mhz-es procit is simán elgáncsolja a rajta futó oprendszer, ami messziről felismerhető hogy windows, néha elbambul és akkor mondjuk fél percig egyáltalán nem reagál semmire, aztán mikor végzett a bambulással akkor végrehajt mindent visszamenőleg.

(#10) Alex91 válasza Flashy (#9) üzenetére


Alex91
félisten

''a proci szinte mindegy mekkora, a 400Mhz-es procit is simán elgáncsolja a rajta futó oprendszer, ami messziről felismerhető hogy windows, néha elbambul és akkor mondjuk fél percig egyáltalán nem reagál semmire, aztán mikor végzett a bambulással akkor végrehajt mindent visszamenőleg.''

Na, ezert kell venni Palm-ot :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) Flashy válasza Alex91 (#10) üzenetére


Flashy
veterán

igen. ez volt nekem a legnagyobb gondom a windows alapú pocketpc-kkel, de ez volt sulinetben és ez volt az egyetlen esélyem hogy olcsón hozzájussak egy ilyen tenyérbemászó géphez...

(#12) biker


biker
nagyúr

köszke.

excel: annyira kellene, hogy van egy számolós táblázatunk, 3-4 adatból kalkulál, ezt kell tudja lefuttassa, összesen 12adatból 3 bevitellel, ez csak elmegy, semmi makró.

word jegyzetelni

mp3 :)

és nem tudom, digicam-es vagy gps-es, vagy wlanos, ezeket meg kell etessem a főnökkel :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Alex91 válasza biker (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem olcso HP (1930,1940) is eleg lesz, vagy egy Mitac 336, es ha PalmOS is johet, akkor egy TungstenE (ez ugy brutto 60k) is megteszi. Persze vannak ezeknel sokkal dragabb, es valamivel jobb gepek is :).

Itt nezelodhetsz arak tekinteteben (persze, nem bizta, hogy ez a legolcsobb!):

http://www.pdamania.hu/shop/shop.php3

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) Flashy válasza biker (#12) üzenetére


Flashy
veterán

mp3 az alap, van rajta media player alapból, de más progit is rá lehet installni. 400Mhz-es proci bizonyos videókat is kibír, bár túl nagy filmet CF-re nem érdemes ráerőltetni :)

a word jegyzetelésre tökéletes, bár a bottal piszkálva írást meg kell tanulni. én bot nélkül használom a képernyőbillentyűzet böködésével, de túl sokat nem írok rajta.

excel: az egyszerűbb függvények megvannak, matematikai, statisztikai (átlag, szumma), keresés, feltétel, dátumkezelés. most hogy így végiglapoztam a függvényeket, meglepően soknak találtam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.