Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Moric


Moric
aktív tag

Van egy öreg Toshiba laptopom ami rendelkezik egy soros portal. Nekem egy bizonyos hardverhez két soros portra lenne szükségem.
A notebook leírása szerint kezeli a 32 bites kártyát is, ami nem a valóságban nem működik.
Ezért keresek 16 bites Pcmcia soros átalakítót.
Ami még nagyon fontos, hogy DOS alól is működjön.

A Silicomnak vannak ilyen kártyái, de nem tudom itthon beszerezni.
A másik lehetőség az Argosy http://www.argosy.com.tw/product/sp320.htm
Ennek volt itthoni forgalmazója, de most nem találom.

Minden ötletre és megoldásra nyitott vagyok.

Valamelyik polcon kell lennie egy ilyen 16 bites Pcmcia -> Com kártyának, amit már nem tudnak hová tenni. Nekem meg nagyon jól jönne.

(#2) Moric


Moric
aktív tag

Senki?

Ennyire ritkaság lenne, amit keresek?

(#3) Rover623 válasza Moric (#2) üzenetére


Rover623
félisten

1. a téma inkább az ipari felhasználás témakörbe esik...
2. kiskerek/nagykerek képviselői nincsenek jelen tömegesen a PH!-n...sajnos...
3. ebből következően ipari területekre koncentráló cégek pláne nem olvasgatnak itten...
4. a 16 bites picimaci kihalt...
5. igen! ritkaság amit keresel...
6. biztos nem kezeli a 32 bites karikat? Milyen modell a notid?

primus inter pares

(#4) Moric válasza Rover623 (#3) üzenetére


Moric
aktív tag


1. Tudsz valakit aki akár ipar felhasználás területéről tudna segíteni? Nem értem miért lenne ez ipari felhasználás? Régen még ennyi port se volt a notikon, mint manapság.
2. Kis és nagykereskedőket már végigpróbáltam. Semmi. Ezért fordultam a felhasználókhoz. Lehet otthon valakinek porosodik egy -számomra- ilyen kincs a polcán.
3. Sajnálatos. :)
4. Még lehet kapni PCMCIA-t csak sajnos nem M.o.-on. Írtam a gyártóknak, de mivel nincs magyarországi viszonteladójuk, 1db-ról nem tárgyalnak.
5. Gondoltam. :( Egyébként ez sem feltétlen igaz. Kaptam egy olyan infot, hogy ilyen kártyát nagy tételben adtak el telefonos cégeknek. Sajnos nekem nincs kapcsolatom feléjük.
6. Biztos, ki lett próbálva. A típusa 430tdcx. A betűkben nem vagyok 100%-osan biztos.

(#5) Rover623 válasza Moric (#4) üzenetére


Rover623
félisten

1. pl. én...:B De bizony ipari, higgy nekem...és bizony régen volt soros meg párhuzamos port a notikon, ma meg nincs...van helyette USB!
Tényleg, miért nem USB-s átalakítót használsz/próbálsz?
2. nem valószínű...:U
3. ez van.
4. Kint is ritka...ráadásul csak ritkán vannak tisztában a marketingesek/ügyfélszolgálatosok a PCMCIA vs. CARDBUS problémával...
5. nekem sincs...:D
6. Mivel próbáltátok?

Hétfő du.-ra lesz infóm egy kariról...van esélye (minimális) hogy PCMCIA...11+Á áron tudom adni, term. számlával.

primus inter pares

(#6) Moric válasza Rover623 (#5) üzenetére


Moric
aktív tag

1. Ez nagyon jó hír. :)
4. Tudom ez számomra is világos volt. Pontos típust kerestem, így nem volt mellébeszélés.
5. Sunix típusú 2x com-mal. A Toshiba nem ette meg, viszont egy újabb laptopba tökéletesen működött. Aztán kiprobáltuk egy hálókártyaval is az se tetszet neki.
Utána a Toshiba M.o. felvilágosított, hogy 32bites kártyával ne is próbálkozzak, nem fog működni.


Röviden a lényeg. A szoftver ami a hardverem vezérli csak is kizárolag Dos alatt hajlandó működni. USB-RS-232 driver még nincs Dos alá.
Semmivel nem lehet átverni. Probáltam Dosemu-t, VirualPc-t. Valahogy rájön, hogy nem valódi Dos. Ne kérdezd hogy, nem tudom.
Még a Dosemu-val jutottam a legmesszebbre. Sajnos azt is kiakasztja. Felvettem a kapcsolatot azzal a sráccal, aki a Dosemu alá írja a com port emulálását. Ő se tudott semmit mondani.

Már azon is gondolkodtam, hogy olyan laptopot veszek amin 2 com port van. Ez lett aztán a halott ügy. Úgy néz ki, ilyet soha nem is terveztek volna halandó embereknek.
A másik verzió az lett volna, hogy kiveszek egy 'újabb' laptoból PCMCIA foglalatot és beépítem a notimba. Evvel csak az a baj, hogy nem létezik 32 bites kártyához Dos driver. Számomra így is használhatatlan lenne.

(#7) Moric válasza Rover623 (#5) üzenetére


Moric
aktív tag

Sikerült megtudnod valamit a kártyáról?

(#8) Rover623 válasza Moric (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...de azonnal rájuk csörgök...:B

primus inter pares

(#9) Rover623 válasza Rover623 (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Sajna nem veszik fel...holnap reggel retry...:U

primus inter pares

(#10) Destructor


Destructor
csendes tag

Hi!
Nekem is hasonló problémám van. Nincs a fránya laptopomban rs232 és kéne PLC programozáshoz. Nekem minden megoldás jó (PCMCIA, parallel, USB), csak a legolcsóbb kellene. Mit tudnátok ajánlani?:R

(#11) Moric válasza Destructor (#10) üzenetére


Moric
aktív tag

USB - RS232 átalakító kb. 2500-3000Ft.

(#12) Moric válasza Rover623 (#9) üzenetére


Moric
aktív tag

Sikerült megtudni valamit?

(#13) Destructor


Destructor
csendes tag

Thx! De hol lehet ilyet ennyiért venni? Mert pl ahol láttam (csak áruházban, ipari automatizálási üzletben) több mint 5 ruppó volt. És amúgy rendesen válaszolnak a rákötött egységek pl mobilteló?

(#14) Moric válasza Destructor (#13) üzenetére


Moric
aktív tag

Én számtech boltban láttam. Sajnos nem tudom megmondani melyikben. A neten találtaam, kereső segítségével.

Win alól com portnak látszik. Azt nem tudom neked megmondani, hogy mennyire fog jól működni. Ki kell próbálni.

(#15) Moric válasza Destructor (#13) üzenetére


Moric
aktív tag

Tudsz nekem ilyen ipari automatizálási boltot mondani?
Lehet tudnak olyan kártyát, amire nekem szükségem lenne.

(#16) Destructor


Destructor
csendes tag

Kösz akkor nekiállok google-ni. Esetleg egy típust nem tudnál mondani, hogy könnyebb legyen a dolgom :DDD ?

(#17) Moric válasza Destructor (#16) üzenetére


Moric
aktív tag

Tényleg nem tudok többet. Én nem azt kerestem, csak néhány listán láttam. Hogy melyiken arra már nem emlékszem.

(#18) Pompi válasza Destructor (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Erre keress rá google-n a magyar oldalak között:
''STLab/Sedna USB to soros port kábel''
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#19) Moric válasza Rover623 (#9) üzenetére


Moric
aktív tag

Retry eredménye?

(#20) Destructor válasza Pompi (#18) üzenetére


Destructor
csendes tag

thx a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.