Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fatpingvin válasza #25954560 (#50) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez akárhogy nézem egy igen cseles megoldás. 3.0-n ugye a total throughput nem tud felmenni 200G-ig, 4.0-n viszont igen.

mondjuk azt nem egészen értem hogy miért a bifurkáció erre a jó megoldás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52) #25954560 válasza fatpingvin (#51) üzenetére


#25954560
törölt tag

gyakorlatilag egy csip egy port es lesporoltak a pcie szviccset rola. a kisebbik valtozaton egy csip hajtja a ket portot, de ott meg a teljesitmeny keves igazi 2x100G-hez.

(#53) fatpingvin válasza #25954560 (#52) üzenetére


fatpingvin
őstag

fura megoldások vannak ebben a ligában, szó se róla... mondjuk hogy ezt a lane ide-oda vezetékelést pontosan hogy gondolták azt nem értem :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54) #25954560 válasza fatpingvin (#53) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat most erre mit mondjak? a korabban megenekelt 2x100G-s intel fm10k-nak 2 db x16 slotra volt szuksege, mindketto bifurkalva x8x8-ra :) mert az negy eszkoznek latszott az oprendszer szamara.

(a lane vezetekezesrol jut eszembe: pcie lane reversal megvolt? :D)

(#55) fatpingvin válasza #25954560 (#54) üzenetére


fatpingvin
őstag

rá se merek kérdezni mi az amit offba tettél...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56) #25954560 válasza fatpingvin (#55) üzenetére


#25954560
törölt tag

nesze :D

roviden: a pcie lane-ek sorrendje nem kotelezo a fizikai slot-ban, raadasul a polaritasuk sem.
neha ez az oka amiert nem lehet bifurkalni egy szlotot, illetve ha lehet is, furan viselkedik.

illetve lattam mar olyat is h lane reversed pcie slot-ban siman nem indult el valami eszkoz. azert szeretem pl a supermicro lapokat, mert mindig van reszletes blokkdiagram a manualban, ott pedig meg ezt is jelolni szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#57) fatpingvin válasza #25954560 (#56) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja ezt ismerem, imádom ezt a szabványt... ez az alaplap/bővítőkártya tervezőinek hasznos, máshol nem tudom...

amúgy a kép nem látszik

szerk: most már de, a link...

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#58) inf3rno válasza #25954560 (#56) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy vettem ma egy Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/AC alaplapot meg hozzá a sallangot, hogy végre meglegyen a router gép alapja, hát remélem ez azért menni fog a riser kártyával. Elvileg ez megy headless és tud x8/x8 bifurcationt. Még agyalok, hogy a bolgár vagy a cpayne félét vegyem bele, illetve végre tudom tesztelni, hogy működnek e a 2x56-os hálókártyák, amiket ebayről vettem. Az igazi szopás velük, hogy vagy a transceiver vagy a kábel van horror áron. Egyszerűen ezek drágábbak, mint maguk a kártyák. Vehetnék helyettük 100-as kártyákat, elvileg az gyakoribb és lehet olcsón transceivert is szerezni hozzá, de most már ragaszkodok ehhez.

Te hogy állsz a 2x100-as projekteddel?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt van közben &rew régi blog bejegyzése, az is befér ide. [link]

Buliban hasznos! =]

(#60) #25954560 válasza inf3rno (#58) üzenetére


#25954560
törölt tag

a 2x56-osok azok nem 56G infiniband _vagy_ 40G ethernet? qsfp-s dac-ot egesz olcson tudsz venni ha ugy van. ha jol emlexem valamelyik mellanoxos tool-lal lehet atkonfigolni

(#61) fatpingvin válasza #25954560 (#60) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez amúgy nekem is eszembe jutott csak én nem akartam írni, az 56G az inkább IB sávszél szabványnak tűnik mint Ethernetnek

dual-mode kártyám nekem is van, csak valamiért szórakozik velem és full széles slotban is ledumálja az alaplappal hogy 1-2 PCIe lane a közös nevező, nem pedig 8

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#62) #25954560 válasza fatpingvin (#61) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, csak van olyan regi mellanox, ami csak ib-t tud. azok azert szoktak annyira olcsok lenni.

(#63) inf3rno válasza #25954560 (#60) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az csak IB úgy rémlik, de már nem is emlékszem, annyira lassan halad a projekt. A DAC az nem gond. Nem olcsó az sem a kártyához képest, talán 20k lehet egy kábel. A probléma ott kezdődik, hogy optikán elvinném a ház másik végébe, és OM4 LC-LC-t szeretnék. Szóval úgy nézne ki, hogy a router és a szerver között DAC, a router és a PC között meg OM4. Most 2db kártyám van, ami 2x56, és elgondolkodtam, hogy az eredeti 1x56-os tervek helyett inkább duplával kötném össze a két gépet. A 40-re lebutított sokkal egyszerűbb lenne, abból egy rakás van mindenhol, 56-os transceivert meg nehéz találni, ami keystone kompatibilis.

Majd megnézem mindjárt, hogy milyen kártyáról van szó. Arra emlékszem, hogy ez a legolcsóbb megoldás, mert hákolni kell. Talán HP firmware van rajta, amit le kell cserélni Mellanox firmware-re. Maga a kártya elvileg ugyanaz, mint a Mellanox, csak a firmware más. Bracket sincs hozzá, azt is szereznem kell, de az a legkevesebb. Tényleg olcsó volt így, pénzem meg nem volt sok, amikor vettem.

No megvan, ilyen kártya kettő: HP Infiniband 764736-001 2-Port QSFP HBA 544+ 10GB/40GB 764284-B21, no bracket. Elvileg ez azonos valamelyik 56-os Mellanoxal, de mindjárt előkeresem a jegyzeteimet.

No elvileg úgy van, hogy ez MCX354A-FCBT-re konvertálható firmware cserével, és akkor ETH 40/56 vagy IB 56, amit tud.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#64) #25954560 válasza inf3rno (#63) üzenetére


#25954560
törölt tag

osszel ha megyek haza viszek neked dolgokat :DDD

(#65) inf3rno válasza #25954560 (#64) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerkesztettem közben. Elvileg ETH is tud 56-ot. Veszek addig egy DAC kábelt legalább, hogy egyáltalán működik e, ha összedugom a kettőt. Az volt az eredeti terv, hogy riserrel szétkapom az 1x16-ot 2x8-ra, és akkor két ilyen kártyát le tud kezelni, és még esetleg M2-re ráhákolok valahogy egy több portos gigabites kártyát is. A gépekbe eredetileg valami hasonló firmware cserés kártyát akartam. A Fujitsunak vannak olcsó 56-os kártyái, amik szintén Mellanoxra alakíthatóak. Szóval ez a kártya része viszonylag olcsón megoldható. A transceiver viszont csak drágán van a kártyákhoz képest. Úgy rémlik egy transceiver két dualos kártya árának felel meg, vagy valahogy így, és ugye viszonylag sok kell belőlük. Mondjuk azóta egy fokkal több pénzem van erre a projektre, úgyhogy túllépem majd az eredeti költségvetést valszeg duplán is.

Köszi! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#66) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nézegettem a bolgár cég oldalát. Egy embert találtam, aki használja a kártyájukat, és azt mondja megbízható. Szóval most úgy döntöttem berendelek egyet, aztán meglátjuk. 112 EUR + szállítás a 2x8-as. Nekem ez szimpatikusabb, mint az amerikai, mert úgy tűnik, hogy tisztességesen meg van oldva vele a kábelezés is, és csomagban árulják. Amennyire ki tudtam venni egy bolgár műszaki egyetem info karához kapcsolódik a cég. Valamennyi kockázata persze így is van, de úgy döntöttem ideje lépni ilyen téren is.

Egyelőre írtam nekik, mert az 56cm-es kábel túl hosszú. Az egész gépház 35cm.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#67) #25954560 válasza inf3rno (#66) üzenetére


#25954560
törölt tag

neba! beszeljunk privi

(#68) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na ez érdekes lesz, a tapasztalatokra mindenképpen kíváncsi vagyok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#69) fatpingvin


fatpingvin
őstag

közben ez sem bifurkáció de ha valakinek valamiért szüksége van egy kazalnyi x1 slotra és használni is akarja a sávszélességüket, annak ez egy olyan megoldás lehet amit érdemes megfontolni. a pár ezerért vehető mining 1-4 PCIe adapterek nagy hibája hogy az upstream sávszélesség röhejesen kevés, erre megoldást nyújthat egy ilyen PCIe switch. csak ugye ehhez kell egy x4 slot amit akár egy négyfelé osztott x16 slotból is vehetsz ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#70) inf3rno válasza fatpingvin (#69) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ehhez azért gondolom valami driver is kelleni fog, hogyha erre egy kazal kártyát ráteszel, akkor is működjön. Amúgy roppant érdekes, mert nálam pl. lehetne úgy, hogy teszek 1Gbps hálókártyákat rá egy csomót. Azt mondjuk nem tudom, hogy mennyi latency, packetloss, stb. járna ezzel a megoldással. Ha nagyon elvadult leszek, akkor az 1xM2 -> 1x4 -> nx1 mókolást is meg tudom lépni, ha ez működik.

A bolgár cég egyelőre nem tud szállítani, mert leddosolták az ottani postát. Várok még egy hetet, aztán ha addigra se áll helyre a rend, akkor elküldetem velük DHL-el. Azzal elvileg nincs gond. Már várom, hogy végre érdemben foglalkozhassak a kérdéssel. Azt hiszem addig rendelek gyorsan egy DAC kábelt is ezekhez a kártyákhoz, hogy legyen mivel tesztelni őket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71) #25954560 válasza inf3rno (#70) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezzel az erovel fuzz fel egy usb hubra sok usb->eth atalakitot :D es kesz az sw router

(#72) fatpingvin válasza inf3rno (#70) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért kéne hozzá külön driver? a PCIe switchet a pcieport meghajtja, hogy erre mit fűzöl fel az meg már csak azon múlik hogy amit beleböktél kártyát ahhoz van-e.

sima desktop alaplapban használtam én is az egyszerű 1-4 mining switchet, semmi extra nem kellett hozzá, pcieport megtekeri, amit beleraksz az meg megy a saját driverével. esetleg a BIOS nyekereghet hogy nincs felkészülve ilyen kiterjedt PCIe eszközfára, bár ez még nem okozott gondot. ez ugyanolyan megoldás csak kicsit nagyobb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#73) inf3rno válasza fatpingvin (#72) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki tudnád próbálni x1-es hálókártyával iperf3-al, hogy mit tud egy ilyen?

Buliban hasznos! =]

(#74) fatpingvin válasza inf3rno (#73) üzenetére


fatpingvin
őstag

már próbáltam az egyszerű 1-4 switchet, igaz az két ReTek kártyával volt de kb pont ugyanazt tudták mint natív slotban, a másik végpont ugyanannak az alaplapnak az integrált gigabites Intel vezérlője volt. mértem már, mert bennem is felmerült a kérdés illetve hogy mi az a kártya amit fel lehet rakni rá, a gigabites hálókártya még bőven oké, azt nem próbáltam hogy egyszerre a kettővel mit tud kezdeni.

Vagy nem erre gondoltál? tudhatok mérni ha megmondod hogy konkrétan mire vagy kíváncsi, van két kis ReTek kártyám, alaplapi Intel meg 1-4 és 1-3 switch, egyik Asmedia a másik PLX

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#75) inf3rno válasza fatpingvin (#74) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a PCIE sávszél megvan hozzá. Azért egy fokkal talán jobb így, mint külső USB-s hálókártyákkal, de azért majd körbejárom még a témát. Azt tudom, hogyha bemegy a két hálókártyám így 2x8-ba, akkor kelleni fog még néhány gigabites kapcsolat is valahova, ha így egyben akarom megoldani.

Igazából egy pingelés eredménye és egy UDP-s iperf3 mérés eredménye, ami érdekel. Az utóbbi tud mondani packetlosst is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76) fatpingvin válasza inf3rno (#75) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy darab switchre szerintem két darab gigabites simán elférhet még.

ha belegondolsz, az Intel quad-port kártyái is így szoktak kinézni, egy 12-lane switch amiből 4 megy upstream és 4-4 a két dual gigabites interfészre és akkor még bőven van benne tartalék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#77) inf3rno válasza fatpingvin (#76) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akár külső USB-s megoldásból is van ilyen, ahogy nézem. [link] Az USB3 5Gbps-t tud, szóval 4 kapcsolatot elvileg le tud kezelni. Na majd még agyalok ezen, hogy hogy legyen. Talán itthonra most elég az, hogy használom a gép beépített wifijét a vezeték nélküli dolgokra, és nem kötök rá külön AP-ket. Nem tudom mennyire erős a wifi jel ezzel, ki kell mérnem majd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#78) fatpingvin válasza inf3rno (#77) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennyiért inkább vegyél egy mining switchet meg 4 realtek PCIe kártyát... ugyanaz csak legalább az USB overheadjét és az USB packet processinget megúszotd, ha már a checksum offloadot nem :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#79) inf3rno válasza fatpingvin (#78) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja lehet. Csak ugye ezen a házon nincs már túl sok hely, úgyhogy rendesen át kéne szabni még 4 belső kártyához. Inkább arra gondoltam, hogy az M2-re valahogy rámókolom, és egy quad RJ45 kártyát teszek bele. Egyelőre most várom, hogy megjöjjön a bolgár cucc, és tudjak végre szórakozni a nagy hálókártyákkal. Majd ha azok már rendben lesznek, akkor foglalkozok ezzel a kérdéssel is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#80) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem közben a bolgárok elküldték DHL-el saját költségre. Szóval eddig elég jó fejek. :-) Néztem egyébként sorszámozzák a rendeléseket, úgyhogy szivárog az adat. 240 körüli rendelést teljesítettek eddig ilyen kártyákra.

Buliban hasznos! =]

(#81) fatpingvin válasza inf3rno (#80) üzenetére


fatpingvin
őstag

de jó arcok :) mennyi volt az annyi összesen?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82) inf3rno válasza fatpingvin (#81) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 60k-ból jön ki. Nem olcsó a többihez képest. Dupla áron van, azt hiszem, de már régóta ezt néztem, mert nem szalagkábeles.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#83) fatpingvin válasza inf3rno (#82) üzenetére


fatpingvin
őstag

tényleg nem olcsó... finoman szólva nem az. mondjuk ennyiért már érdemes elgondolkozni egy industrial alaplapon amihez mondjuk van official bifurkációs riser. vagy a C.Payne féle megoldáson, egy x16 riser kábelle, bár annak nem tudom mennyi értelme van egy ilyen felállásban

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84) inf3rno válasza fatpingvin (#83) üzenetére


inf3rno
nagyúr

CPayne az alternatíva, az jóval olcsóbb, ha csak a kártyát nézzük, de egy jobb szalagkábel annak is felnyomja az árát szerintem, plusz hozzá jön a vám és az ÁFA is, úgyhogy könnyen lehet, hogy hasonló lenne a végösszeg. Olyan szempontból egy kicsit elkeserítő, hogy tized ennyibe kerülne egy rendes tömeggyártott, de még mindig jobb így, mintha egyáltalán nem lehetne kapni, úgyhogy elfogadom, hogy ez az ára, aztán kész. Most van rá pénzem, és legalább az európai GDP-t nyomom fel vele, nem az amerikait.

Nekem ez szimpatikusabb, mint a szalagkábeles, mert gyakorlatilag bepattintós SATA kábelt adnak hozzá, biztosan nem csúszik ki vagy lesz érintkezési hiba. Emailban azt írták, hogy egyedi a kiosztása, és nem jó hozzá a sima SATA kábel, bár ebben nem vagyok biztos, hogy igaz e. Kipróbálni nincs kedvem, mert drágák az alkatrészek.

Industriallal az van, hogy nem tudom honnan lehetne beszerezni. Én írtam az ASRocknak, hogy ugyanmár küldjenek, vagy mondják meg, hogy hol tudok venni, de kb. egy kövér nem volt a válasz. Szóval én elengedtem ezt a vonalat, de ha tudsz valamit ezzel kapcsolatban, akkor ne tartsd magadban, hátha másnak hasznos.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85) fatpingvin válasza inf3rno (#84) üzenetére


fatpingvin
őstag

félre ne érts, értelmesebb ötletem nekem sincs, csak kicsit szíven ütött hogy 60k a vége egy korrekt megoldásnak.
CPayne cuccai meg igazából eléggé pofonegyszerűek, már arra is gondoltam párszor hogy tervezek valami hasonlót, lehet hogy összességében még jobban is jönne ki a kínaiakkal megcsináltatni a panelokat, a forrasztást meg házilag kicsiben. a clock buffer chip a macerás igazából az egészben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86) inf3rno válasza fatpingvin (#85) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szívesen beletanulnék az elektronikába, és összehoznék itthonra valami nyomtatott áramkör gyártást, de annyira analfabéta vagyok most hozzá, hogy évekbe telne, vagy talán gyorsítana a dolgon egy villamosmérnöki BSc elvégzése. CPayne dolgairól úgy emlékszem van konkrét áramköri rajz is egy amcsi fórumon, ahova régen járt. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#87) fatpingvin válasza inf3rno (#86) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem a bifurkációs riser még nem egy túl nagy kihívás, elolvasva a PCI-SIG design gide-jait szerintem megoldható simán, a furatgalvanizált panelgyártás lesz macerás de ugye erre meg lehet szolgáltatást bérelni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No megjött a cucc a DHL-el, elég gyorsak voltak. Most nincs időm foglalkozni vele, de a hétvégén kipróbálom az SFP+ kártyákkal és DAC kábellel. A QSFP+-hoz totál elfelejtettem kábelt rendelni, annyi minden van most.

Buliban hasznos! =]

(#89) fatpingvin válasza inf3rno (#88) üzenetére


fatpingvin
őstag

fair, ha lesz rá időd képet és tapasztalatokat a népnek! :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#90) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ez izgi projekt lesz, tulképp még jól is jött ki, hogy nincs bracket a kártyákon, mert egyedit kell csinálnom nekik, különben nem lesz annyi hely, hogy elférjenek egymás mellett, ha maradok ennél a háznál. Számlát nem kaptam, de annyira nem lepődtem meg rajta.

Holnap ha lesz időm kipróbálom a 10-es kártyákkal, hogy tényleg megy e, aztán ha igen, akkor rendelek egy DAC kábelt az 56-os kártyákhoz, és elkezdek foglalkozni a firmware frissítéssel. Veszek egy Dremelt is, hogy össze tudjam valahogy mókolni lemezből a tartó szerkezetet és a bracket-eket. Igazán most csak annyit tudnék, ha megjön a DAC kábel, hogy mérek 2x56 és 1x10 Gbps-t párhuzamosan, de valamennyire az is mutatná, hogy a PCIE sávszélesség és a kártyák mit engednek. Egy év várakozás után már ez is nagy haladás. Most lehet izgulni, hogy a riser és az 56-os kártyák jók e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91) inf3rno válasza inf3rno (#90) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézegettem, itt az lesz, hogy megmókolom a házat, levágom a szegecselt részt, és teszek be oda még egy kártyának helyet. Úgy már elfér a kettő egymás mellett. Harmadik kártyát csak a másik irányból lehetne betenni, de most az nem is igazán kell, annak csak befedem a helyét. Bracketet inkább rendelek majd hozzá utángyártottat. A szegecselt műanyagot is úgy tűnik, hogy újra tudom hasznosítani, megpróbálom arra felcsavarozni az x8-akat. Azoknak gumis az aljuk, azt írták rá, hogy fémre ne csavarozzam fel, úgyhogy a műanyag kapóra jön, ha meg tudom úgy fúrni, hogy nem törik el. Úgy most ez a koncepció, de majd kérek tanácsot ITX topikban. Na legalább kiderült, hogy azért van ennek is hátránya. A szalagkábellel gondolom nem ennyire széles, és nem kell nagy távolságot tartani a két kártya között.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#92) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Megnéztem közben a CPayne félét, annál 31k lett volna csak a kártya. [link] Nem tudom a szalagkábel mennyi, de szerintem olyan 10k legalább. Úgyhogy az sem lett volna annyival olcsóbb. Amit Rew ajánlott fel az igen, de ki akartam próbálni ezt a fajtát a topik kedvéért.

Buliban hasznos! =]

(#93) fatpingvin válasza inf3rno (#92) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja hogy te 2x8-as bifurkációban gondolkoztál már az elejétől :D oké, én meg a 4x4-essel szemeztem.

mindenesetre ígéretes összeállítás

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94) inf3rno válasza fatpingvin (#93) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha x8-asok a hálózati kártyák, nagyjából az a cél, hogy NVMe SSD-k között lehessen adatot másolni a hálózaton max sebességgel. Lehetne amúgy 4x4 is, csak dual portos kártyákat találtam olcsón és 2-3 kártya jobban elfér egy mITX házban, mint 4-5 db. Meg ugye az x4 csak 32 Gbps-ig bírja, azért kell az x8, hogy meglegyen az 56 Gbps. Elvileg tudnak olyat ezek a kártyák IB-vel, hogy direktbe küldik egyik portról a másikra az adatot, de ezzel még nem foglalkoztam. Igazából akarok csomagfigyelést a belső hálózatra is szakmai ártalomból, úgyhogy könnyen lehet, hogy ezt a képességet nem fogom tudni kihasználni.

Még gondolkodok, hogy megvalósítható e az M2 -> x4 konverzió, mert az alaplap túloldalán van az M2 csati, és csak nagyon minimális hely van közte és a ház oldala között. Talán van olyan hosszabbító kábel, amivel tovább lehetne vinni, aztán azt is megtákolni. Jó lenne, mert tudnék rátenni 10 Gbps RJ45-ös csatikat is a routerre, aztán akkor tényleg mindent korrekten le tudnék fedni a jövőre vonatkozóan, ha esetleg bejön az 1 Gbps-nél gyorsabb internet, és megmaradhatna az mITX mérettartomány is, ami miatt a riserre szükség volt.

A kártyákhoz azt találtam, hogy mindegy, hogy Finisar vagy Mellanox transceivert veszek, mindkettőnél 12 magos MPO csatlakozó van. Ha LC-re akarom alakítani, akkor az 6 LC párt fog jelenteni. Szóval a falon is alakítanom kell, mert most csak 4 keystone fér el rajta, és 6 fog kelleni, plusz 1 a TV-nek is. Plusz a mostani helyett valószínűleg inkább valamilyen kábelcsatornás megoldás lesz, mert csak a szomszéd szobáról van szó, egysoros téglafallal, és jó eséllyel nem lesz elég hely rá, hogy a két keystone modult összekössem. A transceivereknél a Mellanox csak 30 métert bír, mert low power, a Finisar valószínűleg többet, úgyhogy arra szavazok, mert ha költözök majd, akkor az új helyen lesz egy olyan rész, aminél 100 métert kell vinni áramot és optikát föld alatt két ház között. Ami még érdekes az a DAC kábel. Gondolkodok rajta, hogy a szerver és a router közé azt tegyek 1.5 vagy 2 métereset. Annyiból behatárolna, hogy akkor később is egy szobában kellene tartanom a kettőt, vagy buknám a DAC kábel árát. Annyiból viszont jó, hogy most biztosabban tudom tesztelni vele a kártyákat, mert nincs abból fakadó hiba, hogy az optikát esetleg rosszul szerelem. Úgyhogy hangosan gondolkodtam megint, rendelek is 2 DAC kábelt, aztán az optikát későbbre hagyom.

Gondolkodom amúgy azon is, hogy laptopra hogyan lehetne rákötni ezeket a kártyákat. Talán Thunderbolt vagy ilyesmi csatlakozóval plusz egy kis dobozzal megoldható, de az is csak 32 Gbps-ig jó, mert ahogy nézem x4 a thunderbolt. Úgyhogy valszeg kénytelen leszek a másik házba is venni egy asztali gépet, hogy mindkét helyen meglegyen a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Retek volt ez a hét, ma este végre van időm nézelődni, hogy mit vegyek a kártyák összekötésére. Hajlok most afelé, hogy transceiver és MPO kábel lesz mindegyikre, olyan megfontolásból, hogyha villám vagy bármi ilyen elektromos gubanc van, akkor a routerrel együtt ne égjen már le a szerver is a hálókártyán keresztül. Amíg az nincs meg, addig nem is tesztelem a risert, szóval még 1-2 hét. Rendelek egy Dremelt is, hogy moddolni tudjam a házat, úgyis már régóta akartam venni egyet.

Buliban hasznos! =]

(#96) #25954560


#25954560
törölt tag

madzagok nelkul, ugy tisztabb

az rj45-be jon a gigabites management port,
az usb-c egy kulso vinyo,
a 2db qsfp egyikebe jon a polip ( :D ) 40G->4x10G breakout,
a 4 minidp egyikebe pedig a monitor.
a wifit egyelore nem hasznalom, de meg barmi is tortenhet.

zuzhat a miniszerver.

[ Szerkesztve ]

(#97) fatpingvin válasza #25954560 (#96) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a SafetyOrange továbbfejlesztése? :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98) #25954560 válasza fatpingvin (#97) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, de meg mindig nem vagyok elegedett vele :B

(#99) #25954560 válasza #25954560 (#98) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak h legyen kontent :)

(#100) fatpingvin válasza #25954560 (#99) üzenetére


fatpingvin
őstag

na egy ilyenben agyalok én is, kezd tele lenni a tököm a nvidia kártyával :D a régi kis Radeon jobb volt, csak ugye az meg nem tud ennyit számolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.