Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kicsit felélesztem a totyikot ugyanis lassan égető aktualitássá válik számomra ez a dolog.

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy mi lehet a leginkább pénztárcabarát, belépő szintű megvalósítása ennek a kérdésnek, és a következőre jutottam:

ebayről 12-15k környékén lehet rendelni NVMe SSD-hez való bifurkációs panelt, valamint 1500 pénz környékén vannak a m.2-PCIe x4 adapter boardok. Azon jár az agyam, hogy ugye ez PCIe 4.0 esetén nagyjából borítékolhatóan nem fog menni, viszont ha az ember lejjebb veszi az igényeit és kibékül a 3.0-val, akkor elképzelhetőnek tartom hogy egy ilyen konstrukció működhet 20e alatt.

szembeötlő probléma hogy ebben az esetben a slotok merőlegesen fognak állni az alaplapra, tehát hosszú, nagy kártya nem fog belemenni. Erre lehet esetleg áthidaló megoldás a sima slotos kiemelőpanelek helyett a laptopokhoz készített, szalagkábeles megoldások, azonban ezek, ha mind a négy végpontra kártyát szeretnél és nem NVMe SSD-t, akkor érdemes elengedni ugyanis ezek már együttes árukon kiadnak egy direkt erre a célra készített bifurkációs kártyát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.