Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salaxx


salaxx
tag

Csak segítséget szeretnék kérni, illetve talán felvilágosítást a témával kapcsolatban: azt hallottam, hogy az új videokártyák mind ezzel a csatolóval jönnek ki, de én pl most vettem új alaplapot (ASUS P4C800), akkor ezt most ha jövőre új videokártyát akarok, dobhatom ki. Nem lesz semmiféle átalakító v. ilyesmi, vagy esetleg lesz a kártyákból AGP verzió. Mondjatok valami bíztatót.

(#2) Cathfaern válasza salaxx (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Még egy jó ideig lesznek AGP-s videókártyák. Az ilyen átállások sosem egyik napról a másikra történnek, hanem szép fokozatosan.

(#3) L3zl13 válasza salaxx (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az AGP verzió még jó ideig elérhető lesz.
Valószínű, hogy az új felület eleinte csak a csúcsmodellek körében jelenik meg. Eleinte az AGP-vel párhuzamosan, majd később a csúcsmodelleket már csak PCI-X csatolóval adják ki, mert 'úgymond csak így tudják kihasználni majd az új grafikus chipek nyújtotta teljesítményt'. De ennek nagyrésze csak paraszvakítás. Úgyhogy pár évig nem kell még félned az AGP kihalásától.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Cancer


Cancer
senior tag

Hali!

Kérdésem lenne nekem is a témával kapcsolatban. Most mi is ez tulajdonképpen? :F
Eleinte volt a PCI (meg előtte sok más...:DD) aztán bevezették az AGP-t ami a videókariknak volt jó, mert gyorsabb memóriaelérése volt... Most a PCI-X-et az AGP vs. minden slot helyett akarják. Értem ez alatt, hogy eltűnik az AGP slot, helyette (is) PCI-X lesz, ill. csak ez lesz a gépekben. :F :F Meg köülönben is miért jó ez nekünk? Az AGP-t már nem lehet tovább ''gyorsítani''?

Please Help me Uraim. :D THX.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#5) L3zl13 válasza Cancer (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Először is nem PCI-X. Az más.

PCI-Express-re láttam már használni a PCI-E rövidítést. Nem tudom ez helyes-e, de a PCI-X biztosan nem jó.

Hogy miért kell cserélni? Jó kérdés.
Egyrészt a VGA-nak való PCI-Express gyorsabb lesz mint a jelenlegi 8x AGP.

De sokkal fontosabb a PCI busz leváltása. Mert az már elég régóta szűkös olyan bővítőkártyáknak, mint a RAID/SCSI vezérlők, vagy a gigabites hálókártyák.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) guminyúl válasza L3zl13 (#5) üzenetére


guminyúl
tag

Bocs, nem akarok belédkötni, de Te is PCI-X -et írtál # 2-ben. :) És ha már itt tartunk mi a PCI-X? Ami ugye nem PCI-E. :)

(#7) L3zl13 válasza guminyúl (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ehe-ehe... Az már rég volt. Azóta kiokosodtam! :DDD

PCI-X: A 64 bites PCI utódja. Szerverekben használatos. Lefelé kompatibilis a 64 bites PCI kártyákkal. Már egy ideje elterjedt a szervereknél.

PCI-E: PCI-Express. Nem kompatibilis semmivel. Még meg sem jelentek ilyen kártyák.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) guminyúl válasza L3zl13 (#7) üzenetére


guminyúl
tag

Ahhhha. Értem. Gyorsan okosodsz! Nem adod kölcsön az agyad? :D

A PCI-E még az idén lesz, ha jól emlékszem. A PCI-X mikor fog megjelenni PC-kben?

(#9) L3zl13 válasza guminyúl (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

PCI-X valószinűleg soha nem lesz PC-kben.

Ez a PCI64-hez hasonlóan csak a szerver szegmensben lesz megtalálható.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) faster válasza guminyúl (#8) üzenetére


faster
nagyúr

PCI-X már van szerver alaplapokon.

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=6053[/L]

A hosszú csatlakozó a PCI-X.

Szerk: Szvsz PCI-X legalább 1-2 éve létezik már.

[Szerkesztve]

(#11) guminyúl válasza L3zl13 (#9) üzenetére


guminyúl
tag

És mi lesz a PCI utódja? Egyszer már azt is le kéne cserélni, vagy nem?

Valahol olvastam, hogy a Power Mac G5-ben már PCI-X van. Ezt nem kéne követni PC-kben is valamikor? Vagy hülyeséget beszélek? Szoktam, csak azért :)

(#12) faster válasza guminyúl (#11) üzenetére


faster
nagyúr

PC-ken a jövőben a PCI-E lesz előreláthalólag a PCI+AGP portok helyett. Majd kiderül.

(#13) guminyúl válasza faster (#12) üzenetére


guminyúl
tag

aha, vagyis az új alaplapokon lesz mittomén 7 PCI-E és kész? Olyan alaplapról is hallottam, amin PCI, PCI-E és AGP is van (lesz). Gondolom az átállás miatt.


[Szerkesztve]

(#14) L3zl13 válasza guminyúl (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az átmeneti időben valószinűleg csak vegyes lapok lesznek. Majd a jövőben valamikor aztán feltehetőleg megjelennek az első 'PCI-E only' lapok.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) BobMaster válasza Cancer (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

A PCI-Ex-ben minden foglalat dedikált kapcsolaton csücsül, kis ferdítéssel olyan point-to-point kapcsolat, mint a SATA. A slot fizikai hosszúsága egyben az elérhető legnagyobb sávszélességre is utal, lesz 1x, 4x, 8x és 16x-os PCI-Ex, az egész felülről lefele kompatibilis, tehát a 8-asba megy az 1 és a 4, de a 16 nem. 16 lane-es kivitelben fognak a VGA zsugák nyomulni.

Erről (remélhetőleg) lesz valami jó kis HC technológiai cikk, hamarosan.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) BobMaster válasza guminyúl (#13) üzenetére


BobMaster
senior tag

Olyat csak a VIA csinál, nem? Az Intel Alderwood-os alaplapon egy deka AGP-t nem láttam, viszont hagyományos 32/33-as PCI-ból kettőt is.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#17) guminyúl válasza BobMaster (#16) üzenetére


guminyúl
tag

Hát, én nem tudom. Az tuti, hogy VIA K8T890-es lapon bizti van AGP és PCI-E is. Az Alderwood-oson meg nincs, csak PCI-E. Aztán hogy a többiek mit csinálnak???? Úgy látom a PCI-E még jóval gyorsabb is, mint a PCI-X, legalábbis a (4-)8-16x-os gyorsabb.

Az 1x PCI-E meg milyen pici :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.