Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Pci,agp freki mérő program? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pipó


Pipó
őstag

Sziasztok!

Van egy Abit kx7 333 alaplapom, benne egy thorton 2200+, amin a szorzó nem állítható. A lap azonban támogatja az 5/2/1 leosztást, így szeretném 166-os fsb-n járatni a procit. Kipróbáltam, menne is 2250 MHz-en, azonban a Sandra iszonyat magas agp és pci frekvenciákat mér, ami szerintem nem valós. Aidát próbáltam még, de az meg nem méri ezt az adatot. Tud valaki egy megbízható programot ennek a mérésére?

Még egy kérdésem van. Ha csak 160 MHz-et akarok beállítani és ezt 5/2/1 arányban leosztani (így nem melegedne annyira) okozna-e gondot, hogy az agp és a pci kevesebben menne, mint a szabvány?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,Pipó

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1. a Sandra hülyességeket ír ki - találgat/tippel.
2. nem létezik ilyen progi, ami ezt kiírná, ezt csak kimérni lehet
3. a picit alacsonyabb PCI órajel nem gond, a magasabb szokott gond lenni.
4. nekem is volt anno KX7-333-as lapom, és 5:2:1-es leosztásban ment a gépem 185 MHz-en is, tehát biztos, hogy a PCI az az FSB 5-öde volt - nem hinném, hogy egy akármilyen PCI-os eszköz kibírna 46 MHz-es órajelet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Cefa válasza Pipó (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

nézz szét az nv oldalán van egy nvsu progi ott

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#4) Loha válasza Pipó (#1) üzenetére


Loha
veterán

AIDA32 általában megbízható...

(#5) Pipó


Pipó
őstag

Az alaplapom Via KT333 chpsetes, úgyhogy NV System Utility kilőve. Sajna a win-es Aida is, mivel nem adja ki ezt az értéket.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#6) Pipó


Pipó
őstag

Szóval, van ilyen program?

Üdv, Pipó

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#7) malter válasza Pipó (#6) üzenetére


malter
csendes tag

Nincs.
Nem lehet szoftveresen mérni. A tesztprogramok csak egy kalkulált értéket mutatnak és ezeknek néha semmi köze a valódihoz.
De pár ezerért lehet kapni olyan kütyüt amivel be lehet mérni.

nem tudom még?

(#8) Pipó


Pipó
őstag

Ha Valaki mégis tudna ilyen progit, ne szégyenlősködjön.

Üdv, Pipó

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9) fLeSs válasza malter (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hol lehet ilyen kütyüt kapni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Raymond válasza fLeSs (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Magyarorszagon ? Jo kerdes. Azt hiszem erre gondolt:

PC Geiger

Itt hallottam rola eloszor: [L]http://anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=1968[/L] es azt irjak ez a ceg gyartja [L]http://www.ioss.com.tw/web/English.html[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) emvy válasza fLeSs (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Több elektronikai boltban. GHz-ig nem bonyolult merni. Raadasul relative olcso.

while (!sleep) sheep++;

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Az Agilenttől tudsz venni, legalábbis rendelni biztos.



Ez 20 GHz-ig mér. :)
Csak 81000 $.

De ez azt hiszem sok lenne.


0.001 Hz pontossággal mér. :)

while (!sleep) sheep++;

(#13) fLeSs válasza emvy (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D
Asszem érthető, hogy max egy olyan kell, amivel az ilyen AGP - PCI-os témát ki lehet mérni, nem kell 20 GHz... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) emvy válasza fLeSs (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt kell gondoljam, hogy 50khuf körül megúszható. Utánanézek majd neked. :)

while (!sleep) sheep++;

(#15) csabicsepp válasza emvy (#12) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Nekem van kettő.

ööööö...mire is jó ez akkor? A múltkor az egyiket beleraktam a gépbe, de a windóz nem ismerte fel... :)

(#16) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hát 50K HUF-ot nem adok ezért (nem is nekem kéne, hanem a PH!-nak :D), lejjebb még pár K-ról volt szó... :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) malter


malter
csendes tag

Én a neten láttam valahol hogy egy ilyennel mérte a gyerek. És valami egész olcsó cucc volt. Megbróbálom megkeresni aztán belinkelem.

nem tudom még?

(#18) L3zl13 válasza fLeSs (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért? Legalább jó lenne még egy-két év műlva is. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#19) malter


malter
csendes tag

Pl ezek nem tűnnek túl drágának:
[L]http://www.vicstech.com/en/rd2/index.shtml[/L]

Itt is valami hasonló van:
[L]http://www.hardwareluxx.de/cgi-bin/ubb/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=11&t=000025&p=10[/L]
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

nem tudom még?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Pci,agp freki mérő program? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.