Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blikkk


blikkk
csendes tag

Sziasztok!
Nyák lemezre szeretnék egyszerű, olcsó nyomtatóval nyomtatni. A mechanikai átalakítás nem probléma. A gond a festékkel van. Lemarja az erősen savas vasklorid oldat, amivel le kell maratni a fölösleges rezet. A festéket is leszedi. Az lenne a kérdésem, hogy milyen nyomtatónak a patronjába lehet valami brutál festéket tenni, ami nem öli meg a fejet, és a sav se szedi le a nyomatot. Szín nem számít. Nyomtató, festék típusára lennék kíváncsi. Előre is köszi a segítséget.

(#2) TA68 válasza blikkk (#1) üzenetére


TA68
senior tag

(#3) blikkk válasza TA68 (#2) üzenetére


blikkk
csendes tag

Köszi!
Ismerem ezt az oldalt, nagyon macerás. Ez kb annyi idő mint a vasalás. Én valami solvent tintára gondoltam, beletölteni egy üres patronba, azt biztos nem kezdi ki a sav. Csak azt nem tudom milyen nyomtatónak bírja azt ki a feje, meg melyik gyártó melyik tintája alkalmas erre.

(#4) epzon válasza blikkk (#3) üzenetére


epzon
őstag

vegyél egy külső tartályos gépet EPSON L sorozat, ez már gyárilag tartályos bármit tehetsz bele nincs rajta chip

(#5) blikkk válasza blikkk (#3) üzenetére


blikkk
csendes tag

Jól hangzik, csak egy kicsit drága kísérletezésre. Néztem az adatlapját, vízbázisú tintát használ. Az oldószeres nem kúrja szét a fejet?

(#6) epzon válasza blikkk (#5) üzenetére


epzon
őstag

inkább a vezetékek lehetnek kérdésesek a fej viszonylag jól bírja. Van nagyformátumban oldószeres gépe az epsonnak ott is "ugyanaz" a fej

(#7) blikkk válasza epzon (#6) üzenetére


blikkk
csendes tag

Beszarás! Ha tényleg ugyanaz a fej, akkor nem is drága. Nincs valami olcsóbb fajta, amiben még ugyanez a típusú fej van? Semmi extra nem kell bele, csak a fekete helyett szeretnék valami solvent tintával nyomtatni. Sokat segítettél. Köszönöm!

(#8) epzon válasza blikkk (#7) üzenetére


epzon
őstag

az ugyanaz az idézőjelben volt, mert alapjaiban ugyanaz azaz micro piezo (mint minden epson), de nyilván méreteit/paramétereit tekintve más

L100 ami még kapható és a legolcsóbb, de előre szólok, hogy az elég lassú

(#9) gyulank


gyulank
addikt

XP-600 megfelelő lenne ehhez? Egy videón a víz nem oldja a festékét. Talán a maratást is kiállná.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.