Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pc védelem, antivírus, tűzfal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Soockit


Soockit
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek mit rakjak fel védelemként a gépemre?

Gondoltam arra, hogy Zonealarm + valamilyen vírusírtó mondjuk NOD32 vagy Kaspersky vagy VirusBuster. De gondoltam arra is, hogy mondjuk a ZoneAlarm Security Suite-ot amiben a következők vannak:

Tűzfal
Antivírus
ID & Privacy Védelem
Email Védelem
Web Content Filtering
Anti-Phishing Protection
Spam Blokkoló

Kinek mi a véleménye?

Üdv.:Soockit

(#2) mobal válasza Soockit (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

áhh zoneAlarm v. keri v. sygate v. outpost + nod 32 a legtutibb. a nod 32 mindenképp a legjobb vírusölő a földön! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) Jim Tonic válasza Soockit (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Millió topik van rá. Használd a keresőt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Jim Tonic válasza mobal (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kár, hogy leszerepelt a teszten, amit csináltak a vírusírtók között. :)
Az outposttól sem estem seggre.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Balazska válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Balazska
tag

Szerintetek elég egy Norton 2002+Spybot+SpywareStormer?

(#6) moonman válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


moonman
titán

mi szerepelt le hol?

(#7) Soockit válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nézegetm azokat is, de gondoltam indítok egy ilyet!

(#8) Soockit


Soockit
aktív tag

Nem kielégítő a Zone Alarm Sec Suite-ja?! Abban van vírusírtó is!

(#9) Jim Tonic válasza moonman (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az egyik topikban adtak egy linket, már nem fogom megtalálni, ahol alegtöbb vírusírtót tesztelték.
A német Antivir lett az első, ingyenes, és fele annyi idő alatt scannel, mint a többi.
A NOD32 lett az utolsó felismerésben, a gépen levő vírusoknak mindössze 87%-át találta meg.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) moonman válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


moonman
titán

értem. csak mert virusbulletin-en, amióta léteznek mindig 100%-ot kaptak. hirdetik is erősen. még a licencben is benne van.

(#11) Jim Tonic válasza moonman (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem az az oldal, viszont ugyanazt a táblázatot közli le:
Bővebben: link

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) moonman válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


moonman
titán

itt nekem nod32 tűnik a leggyorsabbnak. a százalékok meg... erre mindig azt mondom, hiszem ha látom.

(#13) Szőrös  válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Szőrös 
veterán

hopp McAfee az első . nekem is az van igaz ez még 7.0.0

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#14)



addikt

Nekem zonealarm és nod32 van fent. + heti 1x ad-aware+spybot search&destroy.

Vírusom még sosem volt, nem is hackeltek vagy ilyesmi, az ad-aware hetente talál két tracking akármit, érdekes hogy hetente mindig ugyanaz a két tracking izé felkerül a gépre de azok ártalmatlanok, és hónapok óta semmi más.
És ami fontos a nod32 sokkal gyorsab mint a norton meg a társai, nekem ez is fontos szempont.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#15) moonman


moonman
titán

''Az Eset Software 1992-ben alapított, magánkézben lévő szoftverfejlesztő és kutató cég, amelynek San Diegoban, Londonban, Prágában és Pozsonyban vannak irodái. Az Eset által kifejlesztett NOD32 volt az első, valóban hatékony heurisztikus keresési technikát alkalmazó anti-vírus termék (a heurisztikus keresés teszi lehetővé az új, még nem analizált vírusok felismerését).

A NOD32 birtokolja az eddigi legtöbb Virus Bulletin 100%-os pontosságot jelentő díjat, sebességben pedig messze felülmúlja vetélytársait. A NOD32 működés közben rendkívül kis erőforrásigényű, megbízható és állandó vírusvédelmet biztosít.''


én csak ezt tudom.

(#16) Jim Tonic válasza moonman (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a leggyorsabb, de sokat hibázik.
Miért, ezt nem kell elhinni, de ami a virusbulletinen van azt feltétel nélkül?
Végülis semmilyen tsztnek nem kell hinni, igazad van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Jim Tonic válasza moonman (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy marketing szöveg.... De Te hihetsz ennek is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) mobal válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jó de hidd el az lehetetlen ! ,hogy egy fsecure és egy mekafé no meg a nav jobb legyen a nodnál! (sok tesztet néztem már azér írom nemtom melyikre gondolsz) ez tapasztalat. komolyan! a free-av is jobban végzett mint a free avg és fater gépén az avg mégis talált + 1 virust. tehát ezvan. tökéletes vírusölö nincsen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19) moonman válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


moonman
titán

nem ezt mondtam, de ez egy ''noname'' teszt. ami ettől még lehet pontos.
én csak azt mondom, hogy ahol nod32-vel találkoztam, nem volt gond sose vírusokkal. lehet mázli is, nem jött be az a 12,9 %

(#20) mobal


mobal
MODERÁTOR

amúgy ahogyan moonman kolléga mondta hiszem ha látom. mellesleg akinek a nod 32 nem jó szopjon a navval!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21) moonman válasza mobal (#20) üzenetére


moonman
titán

jó a nav, mondjuk én csak a céges symantec corporate editiont ismerem, de cégünket 4 éve védi gond nélkül és nem is lassú.

(#22) Jim Tonic válasza mobal (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kétségkívül szakmai voltál. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) Jim Tonic válasza moonman (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bővebben: link

Szelektálás nélkül adtam a linkeket, amiket találtam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) moonman


moonman
titán

Bővebben: link
eszerint meg virusbuster-en és kaspersky-n kívül nod32 a király. szóval ne a grafikonokból induljunk ki. a lényeg, hogy senki ne kapjon be semmit, hogy ezt mivel éri el, az mindegy.

(#25) Soockit


Soockit
aktív tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

(#26) Szőrös 


Szőrös 
veterán

szvsz felesleges itt vitatkozni melyik a jobb nemsokára úgyis jön M$ antivir aztán hali :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#27) Soockit válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


Soockit
aktív tag

E lista szerint a Kaspersky a legjobb?!

A Symantec cuccok közzül csak a Ghost-ot használom. Azt nagyon szeretem!. Ha lehet akkor mellőzöm a NAV-ot és a NIS-t és hasonlókat, voltak velük olyan gondjaim, hogy csak na. fent volt a NAV, fel volt frissítve a legújabb definícióval és felraktam a NIS-t és az meg felül írta, ez ám a technika!

(#28) xtmod válasza mobal (#20) üzenetére


xtmod
senior tag

miért is kéne szopni a nav-al?? az utóbbi 2 évben 1 komolyabb afférom volt vírus végett, de az is köcsög szolgáltató végett!. örökké kevés a sávszél, mikor sokan neteznek. egyszer azt hittem nálam van a hiba. ki-be kapcsolgattam a tűzfalat, vírusírtót, és akkor kaptam. azonkívül röptében ''elkapja'' a vírusokat, többször tapasztaltam, mikor bizonyos weblapra kattintáskor jött volna befele, de ott volt a nav. nis2003-at használom évek óta. sűrűn frissítik, van amikor minden másnap, de ha ez nem elég, az inteligent updater-el minden nap is lehet. biztos nem olyan gyors, mint a nod32, de a háttérben hadd menjen, nem zavar. valszeg van ennél jobb is, de nem igaz, hogy szopni kell vele, és elég biztonságos.

(#29) Jim Tonic válasza Soockit (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Választhattad volna, hogy a NIS ne rakja fel a NAV-ot. Ennyi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) moonman válasza Szőrös  (#26) üzenetére


moonman
titán

odébb van az még.

(#31) Soockit válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


Soockit
aktív tag

Kétségtelen, de szerinted ez a megoldás! Ilyen uninteligens a Symantec, a saját programjával nem kompatibilis! Meg hát nézzétek meg, hogy mennyi szart betölt a Symantec amikor felrakod! Fut a héttérben ezer dolog!

(#32) danteshell


danteshell
aktív tag

axelero internet biztonság: vírusírtó /f-secure+kasp./, tűzfal, tárcs. szabályzó, spamszűrő, tartalomszűrő, magyar nyelvű, óránként frissül. Már minden progit kipróbáltam amit lehetett, de mind kuka. Ez az első olyan ami már 1 éve fut a gépemen, és azóta nem kaptam vírust! sőt bár minden porcikám tiltakozik a fizetős progik ellen, már megint előfizettem rá +1 évre...

7447 óta folyamatosan...

(#33) Soockit válasza danteshell (#32) üzenetére


Soockit
aktív tag

Erről nem is hallottam! Valaki másnnak tapasztala ezzel a programmal?

(#34) Soockit


Soockit
aktív tag

Na most úgy döntöttem, hoyg kipróbálom a következő összeállítást:

Outpost (ingyenes)
NOD32
MRUBlaster (ingyenes)
SpyWareBlaster (ingyenes)
SpyWareGuard (ingyenes)

Kinek mi a véleménye!?

(#35) danteshell válasza Soockit (#34) üzenetére


danteshell
aktív tag

www.axelero.hu-ról letöltheted 30 napos teljes demot, ami fontos hogy semmilyen más víruskereső v. tűzfal ne legyen a gépeden.

7447 óta folyamatosan...

(#36) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Hy, a hálózat nálunk így néz ki: én USB-n csatlakozok a netre(adsl), tőlem hálókártyán csatlakozik még egy gép, amelyik használja a netet is rajtam keresztül. Milyen tűzfalat tudnátok ajánlani ehhez? A zone alarm-ba az istenért se sikerült beállítanom.....

(#37) Soockit válasza Soockit (#34) üzenetére


Soockit
aktív tag

Segítene valaki a programok bekonfigurálásán?!:Y

(#38) Nedudgi válasza moonman (#30) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Régebben volt Microsoft Anti virus (msav) Bővebben: link :D remélem ha megint lessz akkor adják majd a Win-hez. Öööö...Meg azt is hogy jó lesz. Pl az MS AntiSpyware az bejön.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#39) ates71


ates71
csendes tag

Nekem Zone alarm security suite volt kb fél évig birta a megprobáltatásokat havi 130-150 ora netezést utánna rendszeresen lefegyogatott már frissiteni sem akarta magát ugy hogy áttinstaláltam a gpet és felraktam a zone virusnélküli verzioját+Nod32 mellé.Remélem ez is kibirja vagy fél évig ami szerintem nem rossz.:P

(#40) Imy válasza mobal (#2) üzenetére


Imy
veterán

Nod a legtutibb azt megcáfolom...
Fent volt a legujabb frisités, és ugy 20 virust nem talált meg amit a teljessen free AVG megtett....:)):)):))

(#41) xtmod


xtmod
senior tag

bocsi, 2-szer ment volna..


[Szerkesztve]

(#42) xtmod


xtmod
senior tag

sok hűhó a semmiért. mint feljebb írtam, évek óta nis2003-at használok. most feltettem a nod32-őt is. nem talált az semmit, pedig ezen a gépen tényleg nem volt még más antivírus, csak a nis-hez tartozó nav.

(#43) Moordenaar válasza Imy (#40) üzenetére


Moordenaar
csendes tag

Ezt erősen kétlem!!!! Ugyanazokkal a beállításokkal kerested a vírusokat? Mert a NOD32
nél sokféle beállítás létezik!! :DDD

(#44) mobal


mobal
MODERÁTOR

vágom. arra akarok kilyukadni ,hogy NINCSEN tökéletes vírusírtó! havernál felraktuk a navot restart után lehetett xp -t telepíteni :) valahol meg nekem a nod talált többet. ezvan. a legjobb vírusölő a nincsen net.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#45) twollah válasza Soockit (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Elmondanad, hogy miert kellett egy uj topicot nyitni egy olyan temanak amit kb. otmilliard-kilencszazhuszonyolcmillio-haromtizenhatezrer-nyolcszaz-huszonharomszor targyaltak ki kulonbozo topicokban a PH forumjan?

Vagy talan olyan nehez lett volna atolvasni az a ''par'' topicot?

(#46) Soockit válasza twollah (#45) üzenetére


Soockit
aktív tag

Bocs, hogy bántja a szemed, de szerettem volna egy olyan topicot amiben kompletten benne van minden, hogy mit kell felrakni a gépre, és mit hogyan kell beállítani, mi a legjobb párosítás! De tényleg bocs, hogy ha ezzel neked esetleg gondot okoztam!:DDD

(#47) sirály12


sirály12
őstag

A NIS az milyen? Mármint Norton Internet Secutity progi mien? Mert kaptam ajándékba a lapom mellé, de még nem raktam fel. Ha jó akkor lehet falrakom.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48) twollah válasza Soockit (#46) üzenetére


twollah
nagyúr

Ember!

Olvasd el szepen a topicokat, es levonod beloluk a konzekvenciat.

Ugy is mindenki azt fogja ajanlani ami a neki a legjobban bejott, es a vegen ujra csak sertodes lesz az egeszbol.

A kovetkezo topicod az lesz, hogy menjunk at hozzad, es fogjuk a kezed mikozben felrakod az altalad legjobbnak itelt tuzfalat?

Tudod hogyan talaltam meg en anno a nekem tetszo tuzfalat?

Szepen kiprobaltam parat, es a legvegen a Sygate Personal Firewallnal kotottem ki.

Ennyi...

(#49) xtmod válasza Soockit (#46) üzenetére


xtmod
senior tag

ebben az ügyben nincs biztos recept. :D

(#50) xtmod


xtmod
senior tag

sztem ez se rossz, csak a biztonsági réseket, be kell tömni:
[kép] :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pc védelem, antivírus, tűzfal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.