Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Hello,

sokaknak felmerül a kérdés milyen jobbfajta hangrendszerben gondolkodnak itt 2(3) csoportot különítenék el:

2.1 kategória:
Creative MW 250D és Logitech Z-2200/2300

5.1 kategória:
Creative MW 550 és Logitech Z-5300/Z5500, Z-680 talán viszonyításképp Genius HT 5.1 FA

7.1 kategória:
Creative GW 750 csak a teljesség kedvéért


Mondjuk lehetne a címe Felsőkategorás hangszórók Megatesztje.. :D

Nem könnyű feladat, de sokaknak jól jönne.


Tudom volt 5.1 de low-end kategória volt, ami ég és föld ezekhez képest.

(#2) _Volkovy_ válasza Thom! (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Klipsch nem játszik?

(#3) Rover623 válasza Thom! (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Szvsz a legtöbb embert az érdekelné, ha bolti forgalomban jelenleg kapható cuccokat hasonlítanának össze....

primus inter pares

(#4) Thom! válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Thom!
veterán

Akár az is.

(#5) Thom! válasza Rover623 (#3) üzenetére


Thom!
veterán

ebből talán Z-5300 ami nehézkes, de a többi.. :U

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Azt hittem, hogy a hazak speakeret kene tesztelni.

(#7) divot


divot
veterán

Néhány hónapja határoztam el, hogy lecserélem a kis 2.1 dobozkákat, mert értelemszerűen dobozkásan szólnak belőle az mp3-ak. Azt mondtam, hogy pénz nem számít (csak egy kicsit :DDD), mert úgy is napi 24 órában zenét hallgatok, hát akkor adjunk a minőségnek. És jól körbenéztem a piacon, és azt láttam, hogy ha nagyon jó minőséget akarok, akkor annak egyrészt hely kell, mert kicsiben nem lehet, másrészt meg k. drága lesz.
Aztán az egyik topicban elolvastam vagy Emvy, vagy Den hozzászólását (elnézést tőlük, de már rég volt, így nem emlékszem pontosan), amiben azt mondta, hogy ha zene, akkor kell venni egy használt erősítőt, meg két jó hi-fi hangfalat, mert pc-s cucc azt a minőséget soha nem fogja megközelíten semi.

Azóta se bántam meg, hogy hallgattam a tanácsa. :)

Na, ez tudlajdonképpen off volt, bár talán tapasztalatnak nem rossz.

(#8) Thom!


Thom!
veterán

up

(#9) tuctuc válasza Thom! (#8) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Egy integrált hang+hangkártya teszt is hiánypótló lenne a ph-n.
Összehasonlítva az integrált realtek/cmedia/soundstorm/viaenvy chipek hangminőségét mondjuk a legelterjedtebb creative/terratec/egyéb zsugákkal egy normális otthoni hifin és egy pc-hez való jobbfajta 5.1-en + RMAA teszt.
Biztos szívesebben tesztelné valaki hangcuccokat, mint mondjuk tápokat, vagy 10 ugyanolyan chipsetes alaplap max. fsb-jét 100x átszerelve a gépet.
De ez csak egy ötlet volt.

20 éve a PH-n

(#10) Thom!


Thom!
veterán

up

(#11) zabla válasza divot (#7) üzenetére


zabla
aktív tag

na pont ehhez az összeállításhoz kell jó nagy hely:D
amúgy erről annyit, hogy egy éve amikor új hangfalat akartam venni, meghallgattam egy hifi boltban egy mission+marantz párost. a hangfal (a legkisebb szatelitsugárzó) 37 lett volna az erősítő meg 150:) (persze ők kötötték arra, nem én kértem őket). namost arra a zenére amit én hallgatok (proghouse) retek szarul szóltak, középtartományon kívül semmi sem szólalt meg...ezen persze lehet azzal javítani, hogy nagyobb hangfalat vesz az ember és akkor lesz mélye is, viszont az erősen a helytakarékosság kárára megy:) lényeg, hogy a mostani audigy 2&z-5300as kombón messze jobban szól a zene:) de hangsúlyozom, hogy ez erre a zenére igaz, lehet hogy klasszikus műfajra sokkal jobb a mission, sőt...

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#12) divot válasza zabla (#11) üzenetére


divot
veterán

Persze. :D
A helyet úgy értettem, hogy a számítógépnél vagy valami kicsi fér csak el, vagy nem fér el semmi. Márpedig a kicsiből nem lesz normális hang sehogysem.

(Én Denon+Tannoy párosítást választottam, 130-ból megvolt az egész, és mindenre jó a népzenétől a klasszikuson és a punkon át a Kraftwerkig.)

(#13) emvy válasza divot (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Asszem én javasoltam a sztereót. :) Meg javaslom mindenki másnak is, de az ötpontegyesdigitális őrület közepette legtöbben nem hisznek nekem.
Múltkor egy kis hifi boltban voltam, amikor bejött egy srác, hogy a 6.1-es cuccát 7.1re akarja bővíteni, mit tudnak neki ajánlani. Szegényke, sajnos van egy rakás gagyi hangfala, pedig ugyanannyi pénzből vehetett volna 2-t, amivel tényleg lenne térélménye. No dehát ez mindenki magánügye...

while (!sleep) sheep++;

(#14) divot válasza emvy (#13) üzenetére


divot
veterán

Tényleg, most már emlékszem, a 2,1-es topicban. :)

Egyébként amióta megvettem a két Tannoy-t, azóta értelemszerűen csak hifin hallgatok zenét. Aztán a minap valamit meg akartam hallgatni a pc-n, és teljesen ledöbbentem. Mondjuk nem egy nagy szám a régi cucc (Trust), de a tesztekben szépen teljesített, és én elégedett is voltam vele korábban. Viszont az igazi hangfalak után olyan volt, mint ha egy Sokok rádiót recsegtetnék. :DDD

(#15) Thom! válasza emvy (#13) üzenetére


Thom!
veterán

Én is azon gondolkozok van egy fasza Sony hifim venni hozzá vmi jó mélyládát, vagy jobbfajta 5.1-es rendszert venni helyette...

(#16) emvy válasza Thom! (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

fasza Sony

Ez a két szó hogy jön össze? :DDD Na, csak vicc. Írd le, mid van pontosan, illetve mire akarod használni, aztán próbálok mondani valami okosat.

while (!sleep) sheep++;

(#17) emvy válasza divot (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen tannoyok, és milyen erősítő?

while (!sleep) sheep++;

(#18) divot válasza emvy (#17) üzenetére


divot
veterán

A hanfalpár: Tannoy mX3-M
Az erősítő nem nagy szám: Denon-1404, de mivel egy kb. 25nm-es szobában van a szett, még buliban sem ment félgőzön sem. Viszont kellemesen lágy a hangzása, és ez az akkusztikus zenében igencsak jól jön.

(#19) Thom! válasza emvy (#16) üzenetére


Thom!
veterán

Bővebben: link
MHC-RXD5

2×80W

használni mp3 és film, minimális játék

[Szerkesztve]

(#20) divot válasza Thom! (#19) üzenetére


divot
veterán

Ez pedig az én kis :D Tannoyom. (Valamiért úgy érzem, hogy Emvynek ez fog jobban tetszeni. :DDD)

[kép]

[Szerkesztve]

(#21) emvy válasza Thom! (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

A tannoyt ismerem, bár nem jön be az oldal. A Sony az ..., hát a PC-s szetteknél valószínűleg jobb, kérdés, milyen zenét hallgatsz rajta.
Szerk.: így már oké, Divot.

while (!sleep) sheep++;

(#22) Thom! válasza divot (#20) üzenetére


Thom!
veterán

én max mályládát veszek vagy semmit

(#23) emvy válasza Thom! (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, ezexerint a zenei ízlésed erősen basszusközpontú. :) Van ilyen is.

while (!sleep) sheep++;

(#24) divot válasza Thom! (#22) üzenetére


divot
veterán

Hát, te tod. :F

A Tannoy ezt tudja:
2-utas, padlón álló hangsugárzó
• Elülső bass-reflex nyílás, Impedancia: 8 Ohm
• Ajánlott erősítő teljesítmény: 10 - 90 Watt
• Maximális zenei teljesítmény: 120 Watt
• Érzékenység 89 dB (2.8 Volt/1 méter)
• Frekvencia átvitel 35 Hz - 20 kHz (+/- 3dB)
• 145 mm-es kerámia bevonatú mélysugárzók
• 25 mm-es ''soft dome'' magassugárzók
• Keresztváltó típusa: Acoustic Linkwitz-Riley
• Keresztváltó frekvencia: 2.7 kHz
• Méretek: 850 x 185 x 246 mm, Tömeg: 9.6 kg/db

Szóval nagyon, de nagyon nem hiányzik még egy mélyláda is.

(#25) hz hefti


hz hefti
tag

nekem nem volt sose pc -s cuccom, csak 2pici speaker.
aztan suli hatasara hoztam onnan erositot, vettem 2 videjotony -t, mely kicserel somogyira.
sokaig az volt.
aztan elkezdtem gondolkozni hangfalon.
klipsch promedia 5.1 v 2.1, aztan gondolkoztam nagyobbon. eloszor a quadral qlx210 -est neztem ki a maga 2x21cm -es melyevel, 13-as kozepevel es 2,5 -os magasaval 70-er a part.
aztan jott egy kihagyhatatlan ajanlat, megpedig a klipsch sf-1 szemelyeben, ami 2utas 16,5 cm mely tolcseres magassal olcson. es nem bantam meg. tuc-tuc -re nem jo, de azt ki hallgat? :)
erositom egy gyenge yamaha rx-v640 6.1 -es
250 a cucc eddig es meg ez csak 2 front + erosito
sub lesz kovi :) az egy rw-10 lesz 130k :)

mondjuk nalam is egesznap megy a zene es szeretem
igaz, h van hova tenni

lowfast

(#26) emvy


emvy
nagyúr

Hehe, a hangfalaimnak 12 centis a mélyközepük. :)

while (!sleep) sheep++;

(#27) Thom! válasza divot (#24) üzenetére


Thom!
veterán

én nem értek ezekhez a dolgokhoz...

de tudom hogy ez egy szimpla hifi és mely nincs

(#28) divot válasza Thom! (#27) üzenetére


divot
veterán

35Hz az alja. És nekem már ez is bőségesen döng. (Persz ízlések és pofonok, ugye :) )

(#29) emvy válasza divot (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Azért azt a 35 Hz-et el kéne felejteni :) . 45-nek már örülni kell...

while (!sleep) sheep++;

(#30) divot válasza emvy (#29) üzenetére


divot
veterán

Mivel beleszerettem első látásra a hangfalakba, így én 35-nek hallom. ;)

(#31) Thom! válasza emvy (#29) üzenetére


Thom!
veterán

akkor minek mélyláda meg 5.1 meg kutyaf*asza

(#32) Thom!


Thom!
veterán

de mikor lesz egyáltalán teszt, kivitelezhető-e?

(#33) hz hefti válasza divot (#30) üzenetére


hz hefti
tag

enyem elvben 40-et tud de majd letesztelem...
elrendezes marhasokat szamit

lowfast

(#34) deedee


deedee
őstag

hát nem is tudom......Hi-fi így és hi-fi amúgy, 5.1 pc-s szett így meg amúgy....Nekem nagyon jól bejön a mw550 zenére és filmre egyaránt.....Zenénél kicsit sz@rakodni kel pár pillanatig míg mindet rendesen beállít az ember,de aztán nagyon szépen szól.....legalábbis szerintem....Most már nem igazán vennék külön hi-fi tornyot.maximum a hangkarimat / au ls / cserélném valami komolyabbra....

(#35) divot válasza deedee (#34) üzenetére


divot
veterán

Ezzel én is pont így voltam, amig meg nem hallgattam a boltban a későbbi Hi-Fi hangfalaimat. :)

(#36) deedee válasza divot (#35) üzenetére


deedee
őstag

:)

(#37) Thom!


Thom!
veterán

up

(#38) Thom!


Thom!
veterán

up

(#39) Thom!


Thom!
veterán

up

(#40) divot válasza Thom! (#39) üzenetére


divot
veterán

Föladtad? :DDD

(#41) deedee válasza divot (#40) üzenetére


deedee
őstag

ez egy felmentősereg upppp...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.