Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  pc hiba,tudnál segíteni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rivotril2mg


rivotril2mg
csendes tag

Üdv.
olyan gondom van hogy valamiért nem indul a pc-m azóta hogy kicseréltem azt a részt ahová a processzorhűtést kell felfogatni,és a processzort is újra pasztáztam.
Normál esetben sípol egy rövidet bekapcsoláskor,utána még1et sípol bootoláskor, most úgy van hogy bekapcsoláskor rövid síp,majd 2 rövidet megint sípol,szünet és még1 rövidet és ezeket írja ki:

CMOS setting wrong vagy CMOS battery low
CMOS memory size wrong

PRESS F1 to run setup
PRESS F2 to load default values and continue

ez még nem is lenne akkora gond mert megnyomom valamelyik F billt és oké a buli,de valamiért nem működik a billentyűzetem se :S akármelyik gombot lenyomom kattogó hangot ad az alaplap.
Amiket próbáltam: ram csere 4et különböző helyekkel variáltam egyesével,ezen kívül 2 másik procit bele raktam majd azt a részt is vissza szereltem a régit amit lecseréltem,szintén 2 másik vidikártyát beleraktam,másik billenytűzettel próbáltam,alaplapot reseteltem párszor,majd az elemtől és minden energiaellátástól megszabadítottam és félre raktam egy órára,alaplapot kitettem a szőnyegre és csak 1 táp,1ram,1vidikari volt rajta úgy indítottam,és semelyik semmi változást nem hozott :S van valakinek valami ötlete ami hasznos lehet?
itt egy kép,nem pont az enyém hanem google képkeresőbe találtam,de dettó itt áll meg nekem is a gép.

(#2) kenwood3 válasza rivotril2mg (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

Mi a baja a gépemnek, ha...
Azonnali kérdések órája( kiemelt téma )
A linkelt topikok egyikébe tedd fel a kérdésedet .

Mi az az ekezet dragasag??

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A linkelt topikok egyikében biztosan választ kapsz a kérdésedre. Ezt a topikot bezártam (a másikat pedig töröltem).
Topiknyitás előtt légy szíves, használd a keresőt!

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  pc hiba,tudnál segíteni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.