Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donpel0


donpel0
aktív tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy lecserélem ősrégi (p4 2ghz) pc-met és veszek egy újat.
Az erre felhasználható keret nagysága kb. 170.000 Ft. Perifériák vannak, azokat nem cserélem, csak magát a gépet. Ebben szeretném kérni a segítségeteket a következőben:

Sok olvasgatás után kiválasztottam a pc-m hardvereit, ezeket véleményezzétek és esetleg adjatok ötletet ezekhez:

CPU:
Intel Core 2 Duo E4400 2,0 Ghz LGA775 [húzni szeretném kiépítés után]

ALAPLAP:
Abit AB9 Pro vagy
MSI P6N SLI

RAM:
2 db DDR2 1024 MB 800 MHz [márkát javasoljatok]

HDD+DVD:
Samsung Spinpoint T166 500 GB
NEC AD-7170S

HÁZ+TÁP:
Point of View Turbine
Zalman ZM360B-APS

VGA:
Sapphire Radeon X1950PRO 512MB 256bit DDR3 AGP [ide ajánljatok valamit ilyen 40.000 HUF körül ami teljesítményben ezzel együtt van, de ha lehet pci-expresses]

Na igen ám, itt vetődik fel a nagy kérdés, hiszen az általam kiválasztott VGA agp-s, a kiválasztott [tuning szempontjából jó] alaplapok meg pci-e-sek.

Kérlek segítsetek nekem, hogy legyen végre egy jó pc-m!

Köszönettel, donpelo

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#2) ssolitude válasza donpel0 (#1) üzenetére


ssolitude
őstag

Jó sok topik van a témában:
Milyen procit vegyek?
Milyen videokártyát ilyen árban?
Milyen alaplapot ilyen árban?
stb.
sőt Milyen gépet vegyek?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3) Daweee válasza donpel0 (#1) üzenetére


Daweee
őstag

Máskor ne nyiss ilyennek témát, de attól függetlenül leírom a véleményem amíg be nem zárják a topicot :)
Szóval alaplapnak én inkább egy Gigabyte 965P S3-at javaslok, költséghatékony és a tuningot is jól bírja :)
RAM-ot én Geil Ultrát vettem, 2X1G, 800MHz, olcsó, és eddig tökéletes.
VGA-ra pedig tökéletes az X1950pro, de PCI-E foglalattal.
Táp: Szerintem a zalmi drága, inkább egy Chieftech-et, vagy egy FSP-t vegyél.
A többi része jó :DD :R

(#4) donpel0 válasza Daweee (#3) üzenetére


donpel0
aktív tag

nagyon szépen köszönöm a választ, tökéletesen kielégítő volt!!!

donpelo

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#5) Kriza válasza donpel0 (#4) üzenetére


Kriza
őstag

A topic tényleg zárásraítéltnek tűnik, mielőtt ezt egy mod megtenné én annyit fűznék hozzá, hogy a helyedben már inkább P35 chipsetes Giga lapot vennék, mondjuk P35-S3 (nekem is az van). A többi ok.
Ja... AGP-t most már semmilyen szempontból nem éri meg venni, ha új konfigot építesz.

mod: Pioneer DVR-212 írón nem gondolkodtál esetleg...?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#6) Daweee válasza Kriza (#5) üzenetére


Daweee
őstag

Én meg ezen a napon vettem P35-ös DS3-at :DDD De végülis ha az az 5K nem számít, A P35-ös sem rossz választás

(#7) donpel0 válasza Daweee (#6) üzenetére


donpel0
aktív tag

alaplapra szántam olyan 30k körül, de köszönöm a hozzászólásokat és akkor mindenképpen p35-ös lesz!

mod:
AGP-t hagyom mindenképp akkor
tápot akkor cserélem olcsóbbra
miben más, vagy jobb a Pioneer DVR-212 mint a NEC?

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#8) Kriza válasza donpel0 (#7) üzenetére


Kriza
őstag

PIO vs. NEC: számomra puszta szimpátia kérdése, de a PIO212 topicban PPeter (aki az optikai meghajtók témakörben itt talán a legnagyobb ász) a "PIO212 vagy nec7170s" kérdésre a PIO meghajtót válaszotta. (Számomra ez elég megerősítés volt). forrás

Mod: ha a tápnál fontos szempont a zajszint, akkor nem rossz választás a Zalman, de egyébként nem sokkal zajosabb egy Chieftec vagy egy FSP sem, de tápmárkában ne nagyon válassz mást (esetleg Seasonicot, de az drága, az általad választott Zalmanban meg úgyis FSP bél van...)

De tápválasztásban itt tudnak segíteni: Melyik tápegységet vegyem?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) donpel0 válasza Kriza (#8) üzenetére


donpel0
aktív tag

köszönöm szépen elolvasom!

mod:
még annyi, hogy a tápból ne legyen inkább egy 400-as? vagy teljesen fölösleges? [noob vagyok, azért kérdezem:D]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#10) Kriza válasza donpel0 (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Még annyit, hogy személy szerint úgy vettem észre, hogy az Iponban, az Aliennél és az Aquában esetenként igen jó árak vannak, ott lehet érdemes szétnézni, ha budapesti vagy, és nem tudsz nagykeres beszerzést (ill. nem akarsz a PH!-s árusoknál vásárolni).

Alienben:
GEIL Ultra (2x1024MB) DDR2 RAM Dual Channel Kit
PC6400 800MHz CL 4-4-4-12
3 év garancia
nettó ár: 16 250 Ft
bruttó ár: 19 500 Ft

Iponban:
GIGABYTE GA-P35-DS3 24.563 Ft (20.469 Ft)
vagy
GIGABYTE GA-P35-DS3R 25.629 Ft (21.357 Ft) - utóbbiban RAID-es déli híd van, ami a RAID-en kívül +2 S-ATA portot jelent.

FSP ATX-350PNF 6.453 Ft (5.377 Ft)

csak pár tipp...

"köszönöm szépen elolvasom!" arra befizetek, mert az archívummal együtt jópár tízezer hozzászólás. ;] Elég ha az utolsó párszázat átfutod, világos lesz, hogy mit ajánlanak.

na megyek aludni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) donpel0 válasza Kriza (#10) üzenetére


donpel0
aktív tag

elolvasom - úgy értettem én is, hogy nem az egészet :D

nagyon köszi a tippeket, ipont én is kinéztem, meg próbálkozok egy boltos spanommal is, de hát az üzletben nincs barátság :((

köszi még1* a fáradozást!

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#12) wilkyx válasza donpel0 (#1) üzenetére


wilkyx
tag

Szia, most raktunk össze haveromnak egy konfigot ennyiből az alábbiak szerint:
alaplap: ASUS p5k 26-28k
cpu: E6750 41-2k
táp: fsp bluestorm 400W 14k
ramok: 2x1gb crucial ballistix 1066 40k ősembertől itt ph-n
vga:7900gto/gtx (használtan apróhírdetésekből)42-46k
ez így kb 160-170 k és hát egy nem éppen gyenge gép mind tuning mind alap szempontból is, annyi hoyg neki házra nem kellett költeni, de azt hiszem az nem is egy nagy tétel, bár ez az attól függ mit szeretne az ember, de a régi házakból is lehet ha nem épp esztétikus de hasznos darabot fabrikálni, ja még eg ykimaradt egy cpu hűtő aminek a hyper tx2-t nézte ki ami még kb 5000Ft költséget jelent, amúyg winchestert mondjuk egy 250gbos seagate 1'6megás cachel már 14ezer körül megkapsz, dvd írókat sajna nem vágom, sok sikert és jó szórakozást a majdnai géphez :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.