Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Makro-


-Makro-
csendes tag

Hozzátok fordulok skacok!

lenne egy nagy kérdés, amit el kéne dönteni
új gépet akarok összedobni és kéne kis segítség :F
3GHz-es gépet akarok, de nem tudom eldönteni melyik legyen
mert mindenki vagy az 1. vagy a 2. mellet esküszik szentül:Y

1. P4 3GHz 1MB 800Mhz + MSI 865PE Neo2-PFS P4 Socket478 /DDR/
vagy
2. AMD Athlon 64 3000+ 512KB 400MHz + ASUS K8N-E DELUXE S754 /DDR/

Thx all:))

(#2) behappy válasza -Makro- (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

ha a64 akkor csak 939-et vegyél. egyébként nincs nagy különbség a kettő között, mindkettő nagyon gyors (754 amdvel annyira nem).

3000+ nem = 3ghz-cel.

nekem 3000+ A64 S939 van és 1800mhzen megy, de odavág a 3ghz P4nek picit, de nem sokkal.

(#3) BrianX válasza -Makro- (#1) üzenetére


BrianX
csendes tag

Hi!

Igaz ,én intel párti vagyok ,de a helyedben én inkább az amd-s konfigot választanám.

Jobb Úrnak lenni a pokolban ,mint szolgának a Menyországban

(#4) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

A64-el jobban jársz bár bövithetöség szempontjábol jobban járnál egy 939-es procival.

(#5) guti1 válasza -Makro- (#1) üzenetére


guti1
tag

szvsz jobban jársz 939.es vagy 775-s foglalattal, mert időtállóbb. megelőztek :)


[Szerkesztve]

I hear but I do not listen

(#6) ArGab


ArGab
őstag

A kettő közül mindkettő már ''kifutó'' foglalat, így bővíthetőséget tekintve nem nyerőek. Ha én ma vennék ilyet kategóriát, akkor szintén S939-es Athlon64 lenne.

(#7) -Makro-


-Makro-
csendes tag

És melyik tunningolható jobban?

(#8) guti1 válasza -Makro- (#7) üzenetére


guti1
tag

sztem mindkettőből kifoghatsz jól, vagy kevésbé jólt tuningolható példányokat :) Lehet hogy vannak akik be tudnak számolni általános tapasztalatokról

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I hear but I do not listen

(#9) -Makro-


-Makro-
csendes tag

az jó lenne:DD

(#10) Kobe


Kobe
veterán

és a 3000+ mióta 3 GHzes csak hogy kötözködjek egy kicsit ? jó, kompresszoros hűtéssel az lesz de...

(#11) xtmod válasza -Makro- (#9) üzenetére


xtmod
senior tag

köztudott, hogy az msi-nek, jól tuningolható lapjai vannak. saját tapasztalatból (is) mondom, hogy pl. a PAT az msi-nél (i865pe neo2-ls) tényleg azt csinálja amit kell. memóriát gyorsít, szemben pl a mostani lapommal (a konfigomnál) ami ahoz képest egy Isten verte tetű. az msi-ben pl ugyanezek a ramok, 5000-5100 pontokat teljesítettek, ebben a lapban max 4700 körül (minden eredmény húzás nélkül) everest-ben hasonló a helyzet. a másik: az msi-ben proci húzásnál is működött a pat, mig ez a lap kikapcsolja , ha csak 1 mhz-t is húzok rajta! ugyanezzel a videokártyával az msi-ben húzás nélkül, 3dm2001-ben, 19495pontot, 3dm2003-ban 6157 pontot nyomtam. ebben a lapban, az elsőnél 700!! ponttal kevesebb, a másiknál jó százassal, ami nem kevés különbség. a topicnyitóban szereplő msi lap az én volt deszkámnál sokkal jobb. tovább is van, de nem mondom..:D az amd-ről nincs tapasztalatom, majd ír róla más. :D

[Szerkesztve]

(#12) X@b3e válasza Kobe (#10) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem 3 GHz-es, viszont mint gondolom Te is tisztában vagy vele, hogy az órajel nem minden. Az A64 közel 1Gb mínuszban van órajel tekintetében, viszont teljesítményben nem igazán marad alúl, sőőt...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#13) xtmod


xtmod
senior tag

egy kicsit hadd piszkálódjak :D az msi-ben, az everestben futtatva a ramok, odavertek az athlon64-es konfignak... :D (mielőtt valaki meggyanusítana, abba a lapba még nem tette bele az msi a dynamic overclocking-ot)

(#14) Mazka05 válasza behappy (#2) üzenetére


Mazka05
őstag


behappy!
''754 annyira nem''??? játékokba széné aláza az intelt... de mind1..


[Szerkesztve]

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#15) Viktor77 válasza xtmod (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Én is hadd piszkálódjak.

A 1.4-es Tuám, sd rammal, késleltetésben elveri a 3 gigás P4-et. Ugye tudod mit akarok mondani?

ON: Intel tulajként is az AMD-s konfigot javaslom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) xtmod válasza Viktor77 (#15) üzenetére


xtmod
senior tag

tudom:D

(#17) Mazka05 válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Mazka05
őstag

Írtam választ a Tag lettem topicba!:DDD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#18) Kraptor


Kraptor
őstag

Nem nagyon vagyok tisztában az AMD számozásokkal, de én mindig azt hittem, hogy a 3000+ és hasonló számok az azt takarják, hogy melyik P4 proci hoz hasonlóak teljesítményben. Tehát egy p4 3g kb egyenlő egy Amd A64 3000+, lehet, hogy tévedek:)

(#19) xtmod válasza ArGab (#6) üzenetére


xtmod
senior tag

igazad lehet. én is gondolkodtam(sajnos utólag) nem kellet volna inkább i875-ös lapot venni? (1 hónppal ezelőtt vettem ami van, ráadásul be se vált) :(

(#20) X@b3e válasza Kraptor (#18) üzenetére


X@b3e
addikt

Anno ezt a viszonyszámot a Tbreadek és Bartonok idején vezették be, és azt jelzik, hogy milyen nagyságú AMD ThunderBird cpu-nak (amelyiknek még tényleg a valós órajel volt a nevében) felelne meg.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#21) Kraptor válasza X@b3e (#20) üzenetére


Kraptor
őstag

Köszike:C

(#22) Toness válasza X@b3e (#20) üzenetére


Toness
őstag

szerintem azért rejtettem a konkurens cég processzoraival is akartak hasonlatot teremteni :)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#23) @aMoRF


@aMoRF
tag

Az AMD az A64-es provikkal elég rendesen odavágot az Intelnek. És ezzt az Intel csak most kezdi kiheverni. ÁR/Teljesítmény továbra is az AMD felé billenti a mérleget. Persze ha olyan progikat fogsz használni amik kifejezetten Intelre vanak optimalizálva akkor Intel.... :))

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#24) laragirl83


laragirl83
őstag

jó hát A64, mint nevében is figyel 64 bites, majd ha jönnek 64bites Intel cpu-k, na majd akkor dől ki nevet a végén :))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#25) Toness válasza laragirl83 (#24) üzenetére


Toness
őstag

egyelőre a 64bit nincs kihasználva mert 32bites alkalmazásokat futtat rajta minden felhasználó, 32biten jobb az amd, 64bitet majd meglátjuk longhornnal

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#26) BeniB


BeniB
csendes tag

Hello!

Szerintem az A64 az üdvözítő megoldás (ár/teljesítmény bla..bla....).
Viszont ebből is a 939-es, mivel a 754-es életciklusa igen rövid lesz, így a későbbiekben megjelenő AMD-s procik (A64 FX stb.) fogadására nem alkalmas.
Az AMD-s platform most fordult nyerőre a tavaly negyedik negyed évtől, mert tavaly az Intel mellékvágányra került a Prescott magos hőerőművel és pont abban a cipőben jár mint anno az elhíresült AMD rezsók.
Tapasztalatból mondom, hogy gyári hűtéssel alap beállításokkal (húzva is) atomstabil a konfigom. Ha én most döntenék ugyanezt venném, csak 939-ben.

Asus K8N-E Deluxe, AMD 64 3000+ (2600), 512MB Kingmax HC PC 4000 (4200(520MHz)), MSI NX6600GT (560/1150), 120GB Seagate, LG GSA-4163B, LG GCC-4521B, Coolink BAT, Coolink fanless táp, Chieftec Bravo ház

(#27) X@b3e válasza Toness (#22) üzenetére


X@b3e
addikt

Áhh, semmi hasonlóság. Azokat simán verik :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28) ollie válasza xtmod (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát tényleg i875P-s lapot kellett volna venned. Nekem az van és nagyon sirály.

***

(#29) xtmod válasza ollie (#28) üzenetére


xtmod
senior tag

azért kibírom ezzel is :) csak a régebbi lapom mellet halovány egy kicsit (viszont stabilabb), amúgy megy rajta, minden, ami kell. már kezdek összehaverkodni vele.:D

(#30) Rolly


Rolly
veterán

Visszatérve a 939 vs 754-es AMD harcra. szerintem még most sincs értelme plusz kb 10-15 KeFt- vel többet fizetni egy megyegyező hz számú amd 64 konfigért. S a 10-15 KeFt minimális előnyt, hoz 2-3% de van ahol kevesebb (persze memóriaigényes programoknál nagyobb picivel az előnye, de ha vesz 500-as ramot s kihozza a konfigból tuningból a maxot akkor a 754 is elég jó választás lehet.

(#31) Mazka05 válasza Rolly (#30) üzenetére


Mazka05
őstag

én egyet értek! :) játékokba meg alig van különbség..

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.