Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PC 133 RAM - CAS 2 : Mely márkát / hol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) glaci


glaci
őstag

Hi!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki olyan RAM márkát, ami rendesen, gyárilag CAS 2 -n viszi a 133 MHz -et?
Mert én eddig hiába vettem (már többször is) 133 -as "márkás" RAM -ot, eddig az i815 mindegyikre azt mondta, hogy CAS 3 -as!
A Sandrával megnéztem őket, és tényleg azt írja, hogy: 333 - CAS3 to 133 MHz!!! :(
Szóval, ha valaki tud valami tuti márkát, ami esetleg akár még 140 -ig is menne CAS2 -n, és főleg, hogy gyárilag 2 -es, az kérem segítsen, és ossza meg velem, hogy mit keressek a boltokban!

Köszönettel:
GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

En mult heten vettem a MILAND-nal:
Micron 256MB 7ns-os(!!)
Sandra: 222-ot ir ki!
Sandra: cAS2 133MHZ, CAS3 14x MHZ
(Mondjuk 109 MHZ-en jaratom :-))

OK

(#3) karib


karib
addikt

Egy dolog, hogy mit ír ki a Sandra. Jó chipekből is lehet gagyi modult építeni és olcsó alapanyagból is lehet tisztességes eszközt összerakni. Ráadásul az SPD-t a gagyibb gyártók fals adatokkal nyomják tele. S mivel garanciális gondokat nem szeretik, inkább lefelé tévednek... "CAS3 mindenkinek jó lesz..."

Tehát nem tudok jobb alternatívát, mint: (1) márkás, megbízható modult keresni (mint az előttem hozzászólóé pl.), vagy (2) próbálgatni a különböző olcsó de talán használható cuccokat. Az, hogy egy modult "brand"-ként adnak, az még jóformán semmit nem jelent...

Department of Redundancy Department

(#4) tneliS


tneliS
csendes tag

Én Samsung ramot vettem: 256MB CAS3 up to 133MHz CAS2 up to 100MHz. Viszont sikeresen hajtom stabilan CAS2 155MHz-n és csak azert nem 160-on, mert nem birja a 960-at a duronom... Ja alaplap: EPOX 8KTA 3PRO+

Törppapa

(#5) glaci


glaci
őstag

Hi!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Igazából azért kell, hogy a RAM maga is 222 -esnek (ill. CAS 2 -esnek) mondja magát, mert az i815 ha azt látja, hogy 3 -as, akkor én hiába allítom be a BIOS -ban, hogy 2 -n akarom hajtani, Ő akkor is 3 -on hajtja! És ez ugye igy nem a legjobb megoldás! :)

Előre is köszi!
GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hello!

Toltsetek le ezt a doksit.Ebbe megprobaltam nehany ram kodjanak VEGZODESET osszegyujteni.
Nem sok,de lehet valakinek jol jon.
<http://www.stud.u-szeged.hu/Puski.Zoltan.Andras/PC133.doc>
A tobbi hulyeseggel ne torodjetek a honlapon :-))

OK

(#7) guest


guest
veterán

Hali

2-3 hónapja láttam egy fórumon hasonló témát, ott nagyon "kibeszélték", de sajna nem tudom hogy hol. Ha valaki esetleg járt hasonló helyen, és még emlékszik is rá. Sőőőt, le is írja, azt nagyon megköszönném.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PC 133 RAM - CAS 2 : Mely márkát / hol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.