Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Nordic válasza scar07 (#900) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Itt nem fog kevesebbet érni egy Kaoms Hearth, csupán a currencyk értéktelenednek el. Azért is kerül egy kaoms többe mint nemesisen(itt 33-35ex, sc-n meg jóval drágább). Azért van így, mert cserebere alapú az economy.

(#902) lajos001 válasza Nordic (#899) üzenetére


lajos001
aktív tag

Valahogy ezzel én sem értek egyet.
Tegnap például kerestem egy jó kesztyűt és talán hármat találtam a keresési feltételeknek megfelelőt. Persze összesen volt vagy 10, de azok több hete elkeltek.
Szóval az eszmefuttatásod alapján rengeteg eladó jó cuccnak kellene lennie, de nem így van.
A másik a currency árak.
Hónapok óta 20 chaos = 1 ex.
A Kalandra nagyon régóta 130-150 ex körül van. Ha annyira elvesztette volna az értékét az ex, akkor már 300 fölött járna.

(#903) scar07 válasza lajos001 (#902) üzenetére


scar07
tag

Bár csak találnék egy Kalandrát, minden gear problémám megoldódna :DD

(#904) lajos001


lajos001
aktív tag

A Muzeum map második szintjén közvetlenül az ajtóban milyen francos mobok vannak? Kétszer mentem le oda, egyszer sem éltem túl, pedig a marám elég jó most.

(#905) Nordic válasza lajos001 (#904) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Museum mapon a 3 boss van a második szinten. Az a 3 boss akik dominus előtt vannak a 2. körben(titty bitch és társai).

(#906) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A reduced mana support gem mire jó? ránézésre semmire. legalábbis nem kerül kevesebbe tőle a varázslás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#907) lajos001 válasza Nordic (#905) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm. Van egy 66-os sima mapom, azt hiszem megnézem őket egy szintugrás után.
Más.
Szerinted érdemes lenne kiraknom a Vaal Pact-ot?

(#908) lajos001 válasza Plazmacucci (#906) üzenetére


lajos001
aktív tag

Össze van kötve a varázslatoddal?
Nézd meg a varázslatod mana fogy. értékét akkor, ha össze van kötve a varázslattal, aztán vedd ki a socketből és nézd meg újra.
Jó kis gem az! Lvl. 20-ason a 60 %-os aura foglalásomat 42 %-ra csökkenti. Így tudok 2 db 60 %-os aurát használni és még manám is marad.

(#909) Nordic válasza lajos001 (#907) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerintem egy hp base alapú karinak felesleges, mivel hiába instant a life steal, de bukod a potikat meg a life regent. A Vaal pact egyedül CI karinál jó.

(#910) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

valaki benne van a mostani ligában és tud segíteni? bosst legyűrni. miután megdöglök nem tudok visszamenni mert folyamatosan megy le az életem. 5 méter után megint megdöglök.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#911) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#910) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megoldottam :) Am ez a Righteous fire gem egy kula. Értem mire jó, de 2 azaz kettő másodperc alatt 1 lesz a hp-m.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#912) Nordic válasza Plazmacucci (#911) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A righteous fire gemre va külön build, ami kb lvl60 után használható. A lényege, hogy maraudertől indulva a templaron illetve a scionon keresztül egészena duelistig minden life-regen passzívot kiraksz, beszerzed a Rise of the Phoenix shieldet, illetve levelezel egy vitalityt, illetve egy purity of fire-t. Ezeknek köszönhetően, annyi life regened lesz, hogy túlregeneled a skillgem sebzését, ergó te nem fogsz sebződni, csak a körülötted lévő mobok.

Viszont hátránya, hogy a minusz resis, vurnelabytis, halfe illetve no regenes mapokat ki kell hagyni, illetve az olyan partykat is, ahol valaki disciplinet futtat, mivel ott nagyobb lesz a rád eső sebzés amit a skillből kapsz. Valamint a totemeket a righteous fire nem sebzi, ergó nem tudsz velük mit kezdeni.

Előnye viszont, hogy 5-6k hp-nál, konkrátan leolvad a mobok hp-ja, neked mást nem kell tenni, mint futkorászni mellettük. pl.[link]

vagy pl. ez:[link] - ez egy kicsit másfajta build

[ Szerkesztve ]

(#913) Plazmacucci válasza Nordic (#912) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, így világos. Viszont ez az örökös skill számolgatás meg meg előre gondolkodás, statokkal bűvészkedés erősen von a játékélményből.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#914) Nordic válasza Plazmacucci (#913) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerintem kb. pont ez a jó benne...nem olyan tucat játék, amiben nem kell a szürkeállományod használni. :U

(#915) Plazmacucci válasza Nordic (#914) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link] nézd nem von le manát, ugyan annyi vele mint nélküle a varázslat. Azt meg nem írja, hogy molten shellel nem működne :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#916) Zotya21 válasza Nordic (#912) üzenetére


Zotya21
senior tag

hmm itt még valahogy én nemis jártam pedig már majdnem mnidenhol voltam XD :D

igazából miután megtudtam hogy csak act 3 van utána elment a kedvem a játéktól mivel még csak 38-as vagyok aztán van hátra 2 hely amit bejárhatnék

és utána mivan ?

megcsinálom még 5 ször a mappokat hogy meglegyen a 60-80 as szint ?:D

pvp be meg mnidenképp már oylan hiper kombókkal mennek hogy esélyem nemlenne :D

meg ezek az eventek eddig kettőn voltam mindkettő arról szólt hogy ki tud maasabb szintrefejlődni minél előbb
aztán már a legelső mapon ahol lerak volt oylan hogy 7-8 as volt a gyerek de honnét miből én nemértem
egyszerüen nincs isannyi ölni való xp a mapon

vagy valaki tud olyat mondani ami miatt érdemes kampány után is játszani vele ? :DDD
(bitos hogy tudtok hiszen milióan játszák de valaki mnodhatna egy indokot :DD)

https://500px.com/slayer_art

(#917) Nordic válasza Plazmacucci (#915) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Rosszul nézed...mivel a mana cost multiplier kisebb mint 100% ezért kevesebbe is fog kerülni a skill, mind nélküle. Az más kérdés, hogy egy 7 manás skillnél ebből te semmit nem fogsz észrevenni. a reduce mana gemeket mindenki aurák mellé használja.

Zotya21:"igazából miután megtudtam hogy csak act 3 van utána elment a kedvem a játéktól mivel még csak 38-as vagyok aztán van hátra 2 hely amit bejárhatnék
és utána mivan ?"
- van még 2 nehézségi szint + van mapozás

"meg ezek az eventek eddig kettőn voltam mindkettő arról szólt hogy ki tud maasabb szintrefejlődni minél előbb
aztán már a legelső mapon ahol lerak volt oylan hogy 7-8 as volt a gyerek de honnét miből én nemértem
egyszerüen nincs isannyi ölni való xp a mapon"
- majd egyszer nézz meg egy streamet, amikor versenyeznek, meglátod, hogy senki sem ragad le egy mapon fejlődni, hanem folyamatosan halad tovább. Míg te kitakarítod az eslő térképet, addigra mások már Brutust ölik...

"vagy valaki tud olyat mondani ami miatt érdemes kampány után is játszani vele ? " - ha erre a kérdésre nem tudod a választ, akkor ez nem a te játékod/játékstílusod. :U

[ Szerkesztve ]

(#918) Plazmacucci válasza Nordic (#917) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még jó, hogy itt vagy és mindent elmagyarázol :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#919) 0Li válasza Nordic (#917) üzenetére


0Li
aktív tag

Nordic valószínüleg majd fogom kérni a segítségedet dominusoknál, ha lehet róla szó. Kicsit beleuntam dominionba, meg abba hogy kb minden unique a rendelkezésemre áll + tele van 30 stashtab jobbnál jobb cuccokkal úgyhogy elkezdtem nemesis-t. Szigorúan self-found. Megint élvezetes a játék.

(#920) lajos001 válasza 0Li (#919) üzenetére


lajos001
aktív tag

Te jó ég!
Örülök, hogy ilyen szar cuccaim vannak. :C

(#921) Nordic válasza Plazmacucci (#918) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Örülök...bár jó lenne még egy két egyén rajtam kívül, aki tapasztalt(egyelőre úgy néz ki én vagyok egyedül aki több mint 1 éve tolja), még a végén elkopik a billentyűzetem :DDD

(#922) Plazmacucci válasza Nordic (#921) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lassan a második nehézségi fokozat végére érek. Az tapasztalt? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#923) Zotya21 válasza Nordic (#917) üzenetére


Zotya21
senior tag

van bent valami :DD

igazából még nemtaláltam oylan játékot ami az én stílusom lett volna = amiben jó lettem volna :DDD hát ez van

https://500px.com/slayer_art

(#924) lajos001


lajos001
aktív tag

Rajtam kívül nincs itt senki standardon?
Már annyi 66, 67, 68-as mapom van, hogy a vendornál cserélem be őket. Ha meghirdetek egy 10 mapos partyt a fele kiszáll a nyolcadik előtt. :)
Így már csak ötösével hirdetem.
Jó lenne egy stabil csapat, mert a legtöbbször csak a bossra mennek aztán kilépnek.
Valami ötletetek van a vacak uniqe-ok felhasználására? A direkt eladáson és a normal+magic+rare+unique recepten kívül? Ezekkel annyira tele a piac, hogy senki sem veszi.

Nordic.
Nekem a Museum map az aktuális mumus. Ma 2* haltam ott, a fene vigye el. Az elem. reseim 77%-on vannak mégis úgy lekapják az életemet (5138), hogy 2 instant life flaskával sem élem túl.

(#925) scar07 válasza lajos001 (#924) üzenetére


scar07
tag

Feljebb azt olvastam, hogy februárban megszűnik a domination liga és az ottani karakterek átkerülnek standardba. Ha ez igaz akk ha átkerültem szívesen csatlakozom :U

(#926) scar07


scar07
tag

Egy elég alap dolog de, hogy a bánatba lehet megcsinálni, hogy farmolásnál ne keljen megvárni a 10-15 percet, hogy új map legyen?

(#927) Patrick válasza scar07 (#926) üzenetére


Patrick
addikt

Rámész a WP-re és amelyik mapot ki akarok választani bal klikkel, előtte nyomj egy CTRL-t és úgy a bal klikket, így fel jön egy ablak és ott katt a NEW-ra. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#928) scar07 válasza Patrick (#927) üzenetére


scar07
tag

Ezer köszönet a gyors válaszért :R

(#929) inopig


inopig
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudja hogy lehet eltüntetni a chatet? Annyi a szöveg, hogy nem látom tőle a map-et

Diablo 3 : devid#2377 xbox gamertag:szurke marha

(#930) Nordic válasza lajos001 (#924) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem eddig a jelenlegi karimmal több mumus van.

Dungeon/Collonade: Nem vagyok kíváncsi se Brutus-ra se Kole-ra...1500armorral nem kell a 1-hit.
Labyrinth: Na az egy genyó boss. Kb 2x talált el, és nem tudom minek köszönhetem hogy élek. először 500hp-m maradt aztán 150. Ott logoltam ki a mapról :D
Villa: Itt Sceptre of God-ból a Trapperes Unique a boss, annyi különbséggel, hogy nem csak lightling trap-et tol, hanem fire illetve bear trap-et is. Leöltem, de nem kell még egyszer, csak a macera van vele soloban.
Temple/Torture Chamber/Residence: Ez a hármas kb azért mert Shaffels Frame nélkül nem lehet a bosst leütni, anélkül hogy belehalj. Ezekhez a bossokhoz kb Spell Block nélkül bemenni öngyilkosság.

Még Orchard mapon nem voltam, de mivel rühellem a Devourer-eket(és ott olyan base a boss), nem is akarok.
Museum-on sem voltam még, viszont evasion ide evasion oda, azért 3 boss necces.

Nagyjából ezeken kívül még nem volt gondom egy bossal sem. Tudom soknak tűnik, de azért hc-n meggondolja az ember mit vállal be és mit nem.

inopig: Amikor aktívvá válik a chat ablak felül ki tudod venni a pipákat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#931) lajos001 válasza Nordic (#930) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ezek egy részén én még nem is voltam.
A Villa, az szép. A marával még nem jártam ott, de a totemes varázslómmal alig éltem túl. Talán egyszer ott is hagytam a fogam.
A Dungeonban épp ma voltam, 2 boss volt egymás mellett. A Museumhoz képest sétagalopp volt.

(#932) lajos001 válasza scar07 (#925) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ok, várlak! :)

(#933) 0Li válasza inopig (#929) üzenetére


0Li
aktív tag

Nyomsz egy entert és a chat fejlécében kiveszed a pipát trade/global chat elöl.

Nordic: én is cbt óta játszom, kisebb-nagyobb kihagyásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#934) Nordic válasza lajos001 (#931) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Villa boss...[link]

(#935) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Viccet félretéve, hogy lehet jó cuccokat szerezni? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#936) Nordic válasza Plazmacucci (#935) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Vagy rengeteget játszol és kiesik, vagy tradelsz. Oké itt is random a drop valamilyen szinten, mint a diabloban, csak itt meg van adva, hogy milyen itemek milyen tulajdonságokat kaphatnak. Így azért könnyebb jobb cuccokat szerezni. Viszont tény, hogy tradelni egyszerűbb.

(#937) Plazmacucci válasza Nordic (#936) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi. Igazából költői kérdés volt. Most csak azzal vagyok gondban, hogy mi is a fizető eszköz. A régi diablos pul és ist biznisz túl egyszerű volt :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#938) Nordic válasza Plazmacucci (#937) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Itt a craft materialok a fizetőeszközök. Leginkább a Chaos/Divine/Exalt/Eternal. De szívesen elfogadják sokan az alchemit/fuse-t, és alterationt is. Igazából könnyebb felsorolni azt amivel nem foglalkoznak(Transmutation és Augmentation orbok).

(#939) Plazmacucci válasza Nordic (#938) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Azt hiszem most már mindent tudok. Eltűnök egy időre, mire beszerzek egy egy pár ilyen orbot :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#940) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na kéremszépen...imádom mikor ilyen jól sikerül egy "flip". Pár hete vettem egy 5L bow-ot 3,5ex-ért, mivel top-end phys dps-e volt. Viszont pár napja váltottam egy másikra, ami nagyobb crit-el rendelkezik, így a régit felraktam marketre, hogy eladom. El is ment ma reggel 5,5ex-ért :DD

Plazmacucci: Egy jó tanács...ha currencyt akarsz farmolni, szerintem a legjobb megoldás új karit húzni. Komolyan. Én nemesisen eddig felhúztam vagy 6 karaktert ,és karakterenként hullott mindegyiknek legalább 1 ex, volt hogy kettő, mire elértem a lvl60-at. Más ismerősöm is tapasztalta, hogy sokkal jobban hullik currency, mikor fejlődsz, mint mikor end-game-ezel.

(#941) Alendaar válasza lajos001 (#924) üzenetére


Alendaar
tag

Nekem az összes karakterem Domination-ben van. Akkor ezek át fognak kerülni standard-be?
Ebben az esetben érdekelnek a felesleges Uniq cuccok, hátha akad vmi jó nekem! :D

Egyébként én is tapasztaltam (1-2 hónap csak :B), hogy új karakternek illetve új Act-be lépve jobban potyognak az orbok.

(#942) Nordic válasza Alendaar (#941) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Minden 4 hónapos liga ilyen. A 4hónapos stardard karik sima standard-be kerülnek(halál esetén maradnak a 4 hónapos standard-be), a 4 hónapos hc karik meg sima hb-be mennek, halál esetén sima standard-be.

Asszem túl sokat ülök a gép előtt...minden 2. hsz az enyém :DDD

[ Szerkesztve ]

(#943) Alendaar válasza Nordic (#942) üzenetére


Alendaar
tag

Mert Te vagy a rutinos, öreg róka a szakmában! :K :C :R
Mi pedig áhítattal fordulunk feléd kérdéseinkkel, kéréseinkkel és szívesen fogadjuk az igét! ;)

(#944) scar07


scar07
tag

Nordic: Megtetszett ez az Ondar's guid-os nem találnak el dolog, de lehet valamit elnéztem, mert merci ledgen az a unique totem azokkal a lightning spellekkel egyfolytában sebez. Az nem lövedéknek számít? Mert ha annak akk alig kéne találatot bevinnie de ez egyfolytában sebez, ugyan ez van a2 Crypt-ben ott is ezt a lightning spellt használják és mint ha nem is lenne evansionom :S Miit tegyeeeek?? :W
Bekapcsolt grace aurával 6500 evám van 59 % evad eséllyel.

(#945) Foxmulder89 válasza scar07 (#944) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Spellt nem lehet evadelni, se dodgeolni (sosem missel).
Vagyis utóbbit lehet, ha kiraktad a spell acrobatics-ot is :)
Viszont reflekt sebzést lehet mindkettővel védeni.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#946) Nordic válasza scar07 (#944) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pontosan úgy van ahogy a kolléga fentebb említi.

Én akkora dmg-t szedtem össze, hogy life steal-el ne legyen gond a spell. Az acrobatics-ban meg a spell dodge-ban nem hiszek. Nem olyan sok az a 30%, és ha véletlen egy phys alapú spell nem dodge-olsz ki, akkor reszeltek, legalábbis hc-n(pl Perpetus EK-ja, vagy az evangelistek robbantásai). összvissz csak 1250 körüli armorom van olyan 12-13% dmg reductionnal, de kurvasokat számít ez is. Persze, ha melee lennék, az más lenne, ott valószínű kiraknám az acrobatics-ot meg a mögötte lévő cumókat.

(#947) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mielőtt elkúrnék valamit, megkérdezem, hogy a chromatic orb az össze foglalat színét egyszerre változtatja meg, vagy csak az egyikét? találtam egy négy lukas sisakot, de csak egy kék, és minimum 3 kéknek kén elennie.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#948) Nordic válasza Plazmacucci (#947) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mindig az összeset változtatja. Ami még fontos, az az item base. Itt is fontos hogy str dex vagy int kell hozzá, mivel pl egy str alapú itemre nagyobb eséllyel színezel piros socketet mint kéket vagy zöldet. Ugyanígy van a hybrid itemeknél. Egy int-dex alapú itemre nagyon nehéz piros socketet rollolni. Ez persze csak akkor gáz, ha pl sok úgynevezett offcolor kell a skilljeid miatt.

Volt egy streamer, aki annó az int alapú armorjára akart 5 offcolort színezni, asszem három piros két zöld és egy kék kellett neki. Ha jól emlékszem négyezer párszáz chromaticból meg is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#949) Plazmacucci válasza Nordic (#948) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát akkor inkább eladom a csába. Kéne egy helmet ami 3 kék és egy piros körben összekapcsolva. Meg kéne sokmidnen :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#950) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Holnap este kaphatok majd egy kis segítséget Dominus leölésében?

HC (Nemesis), normal. 41-es marauder (heavy strike és ground slam).

Passive Skill Tree

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.