Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) scar07


scar07
tag

Üdv!

Tudom sok mindenki ezt kéri de csatlakozom ehhez a népes táborhoz és megkérnék vkit aki kicsit hozzáértőbb mint én h lesse meg ezt:

[link]

1--- Leap Slem+ Added fire damage+ Weapon elemental Damge+Increased Burning Damge
2--- Heavy Stike+Meele Physical Damage+ Faster attack
3---Aura: Anger, Determination,
3--Enduring cry

Így a mostani tudásommal :) ez az elképzelés.
Mennyire életképes ez az összeállítás?

[ Szerkesztve ]

(#702) Nordic válasza scar07 (#701) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Először is...softcore vagy hardcore? Csak mert softcore-hoz nem konyítok, hogy mi az a határ ami még elég a kevés halálhoz, viszont HC-hez ez kuka. Ha hc-re tervezted, akkor később ki is fejtem, hogy miért.

(#703) scar07 válasza Nordic (#702) üzenetére


scar07
tag

Domination league-ben játszok, de érdekelne mi az ami nem okés benne.

(#704) acu válasza scar07 (#701) üzenetére


acu
csendes tag

elöljáróban, az utolsó 20-30 pontot felesleges is szétosztogatni, mire odaérsz lvl70-80 környékére teljesen megváltozik az eredeti elképzelésed, ráadásul iszonyat belassul a szintlépés.
Maga a build teljeséggel használhatatlannak tűnik. Csak egyszerűen kirakni összes damage meg sword passzívot semmit sem ér, már cruelen csak esnél kelnél.
Még abban is kételkednék lenne-e elég dexterity-d a passzívokból kardot használni (bár ezt a legkönnyebb helyrehozni)... vagy hogy honnan lenne minimális használható mennyiségü manád.

Nordic: Sokkal kisebb build különbségek van soft és hc között magasabb szinten mint az egyesek gondolnák. Leginkább hozzáállás, elővigyázatosság ami más.

(#705) lajos001


lajos001
aktív tag

Nem pontosan értem az arctic armour működését. Jelenleg 8-as szintű és base dur. 1,7 másodperc. Viszont folyamatosan aktív, mert látom az aura sorban és a jégtüskéket is húzom magam után. Akkor mire vonatkozik az 1,7 mp? Rákötöttem a cast w. dm.t. gemre, gondolom az nem gond?

(#706) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Most kezdtem el játszani,és úgy hallottam,hogy vannak gemek amik nyomják egymást fel,ha megvannak.
Tud vki linket vagy leírást adni/írni?
Előre is köszönöm.

Avatar

(#707) Nordic válasza acu (#704) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Sokkal kisebb build különbségek van soft és hc között magasabb szinten mint az egyesek gondolnák. Leginkább hozzáállás, elővigyázatosság ami más." - ebben nem értek egyet veled. Persze aki normálisan játszik, annak fontos, hogy softcore-on is keveset haljon a bünti miatt, viszotn az ilyen ritka, mint a fehér holló. Ismi kihalt reflecten egy 76-os karival, de úgy hogy hc-n csak az tudta megölni. Röhögve ecsetelte másnap, hogy softcore-on bement 6-os partyba egy 71-es mapra, és a 6 főből 4 úgy játszott hogy a hp-jának a 80%-ót lefogta aurával... :U Na ez az amit én nettó hülyeségnek tartok, ezért is nem foglalkozom sc-vel. Múltkor poénból olvasgattam néhány sc-s buildet...az ilyen mondatokon, hogy "legalább 3500ES kell CI-ként a 74-es mapokhoz" konkrétan sírva röhögök. HC-n kb. 5k alatt nem is mennek az emberek még 66os mapra se. Ilyen és ehhez hasonló buildek olvasása után számomra kizárt hogy az sc-t meg a komoly buildeket együtt emlegessem.

GAbre: "Most kezdtem el játszani,és úgy hallottam,hogy vannak gemek amik nyomják egymást fel,ha megvannak." - lehet csak én vagyok túl fáradt a 12 óra meló után de nem értem, mit akartál kérdezni... :U

Mindenesetre a gemekről itt mindent megtalálsz:[link]

(#708) GAbre válasza Nordic (#707) üzenetére


GAbre
veterán

[link]
5:56

Avatar

(#709) lajos001 válasza 0Li (#655) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nincs egy hasonló táblázatod az arctic armourral?

(#710) Nordic válasza GAbre (#708) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Itt szerintem simán a Support gemekre gondolt, semmi különlegesre, mert ugye vannak olyanok, amik megváltoztatják az aktív gem tulajdonságait(pl lesser multiple proj), meg vannak amik buffolják(pl. added cold/lightling vagy pl Iron will).

[ Szerkesztve ]

(#711) acu válasza Nordic (#707) üzenetére


acu
csendes tag

(felteszem nem low-life shavronne féle buildet toltak mind abban a partyban. Bár kitudja. :DDD )

jóhát, komolytalan buildek vannak. De esetenként bukni 10-20% xp-t óránként (még ha többet is farmol közben) mondjuk lvl80-n nem éri meg még softon se.
Persze, sosem lesz ugyanaz a kettő.

Aki meg hc-n befigyel egy reflectet talán kevesebbet kacagjon másokon. ;]

(#712) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Fasza...jegelhetem a játékot(kifeküdt a VGA-m) :W

(#713) Patrick válasza Nordic (#712) üzenetére


Patrick
addikt

Uhh, részvét. :(

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#714) lajos001 válasza Nordic (#712) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nem laksz Százhalombatta közelében? Én nemrég cseréltem le a kártyámat, szívesen odaadom a régit amíg nem veszel másikat. Nem sokat tud, de játszani lehet vele átmenetileg.....

(#715) lajos001


lajos001
aktív tag

Nincs szerencsém a guildekkel. Itteni fórumtársaknak hála kettőhöz is csatlakozhattam, melyet ez úton is szeretnék megköszönni.
Sajnos az elsőhöz az engem meghívón kívül nem csatlakozott más. A másodikban meg senki sincs standardon. Így aztán egyedül vagyok kénytelen játszani. Persze csatlakozom mindenféle partyhoz, de jó lenne egy magyar csapat.
Ha valaki tud olyan magyar guildet, ahol van hely és standardon játszanak, szívesen beneveznék.
Köszönöm!

(#716) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Szép volt GGG!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#717) Patrick válasza Nordic (#716) üzenetére


Patrick
addikt

Ezaz Jeah. :D :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#718) Alendaar


Alendaar
tag

Én is keresnék guildet, a mostani elég passzív. :(

(#719) Nordic válasza Alendaar (#718) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mi csináltunk csak HC-re, szerintem ti is csináljatok csak SC-re... :U Jobb ötletem nincs.

lajos001: A 2. guild mi voltunk(nálunk nem jellemző az sc, azért kérdem)

Megjöhetne már az új VGA... :O

[ Szerkesztve ]

(#720) Alendaar válasza Nordic (#719) üzenetére


Alendaar
tag

Én a lag miatt mindig beszoptam a HC karaktert ("szerencsére" még korán), azért nem fűlik a fogam hozzá. :B

(#721) Nordic válasza Alendaar (#720) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sokan csalásnak veszik az autohotkey használatát, de én pl használom hc-n. Az esetek 98%-ában segít a desync problémán(az egerem egyik gombjára van bebindelve a /oos parancs), a maradék 2%-ban meg úgyis ottmaradna a karakter, akár van desync akár nincs.

(#722) lajos001 válasza Nordic (#719) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ezt kérdezted?
Ha igen akkor a válaszom, nem. Nálatok nem jártam. A másodikban (SG) még tag vagyok, de nem sok értelmét látom.

(#723) Nordic válasza lajos001 (#722) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igen kérdeztem, csak lemaradt a kérdőjel. :P SG-guild...mentsen meg tőle a jóisten :D

(#724) lajos001 válasza Nordic (#723) üzenetére


lajos001
aktív tag

:D

(#725) Alendaar


Alendaar
tag

Elindítottam egy "Nordic Freezer" HC karaktert. Act1 végén járok vele. :)

(#726) Alendaar válasza Alendaar (#725) üzenetére


Alendaar
tag

19. szinten elhalálozott a lag következtében.
Hirtelen ott termett mellettem 2 boss és kritikust kaptam mindkettőtől. :O :F

(#727) scar07 válasza Alendaar (#726) üzenetére


scar07
tag

Na pontosan ezért játszok inkább sc-n. :))

(#728) Nordic válasza scar07 (#727) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jajj, hagyjuk már...ez azért elég bullshit, már bocsi. Kb. március óta nem haltam hc-n ilyen kis szinten. A desyncre fogni azt, hogy ezért nem hc-zok egy hülyeség. Ha valaki meghal lvl 19en az vagy azért van, mert nem volt megfelelő gearje, vagy belevitte a karit egy lehetetlen helyzetbe, amibe desync nélkül is belehal( én az előbbire tippelnék). Ha eleget gyakorol az ember, akkor igenis nem fog kis szinten meghalni. És igen, ez sem megy elsőre,mint ahogy semmi más sem az életben.

(#729) Terrorista válasza Nordic (#728) üzenetére


Terrorista
senior tag

Van benne valami.

Én 4 hete kezdtem el a játékkal játszani és rögtön nemesis ligában. Ott kezdtek el játszani a cimbik, így mentem utánuk.
Eleinte ódzkodtam az efféle játékstílustól (D3-ban sem játszottam HC-n), de annyira megkedveltem, hogy már nem is akarok standardban játszani. Akkora adrenalin fröccsöket kap az ember a játéktól, hogy ezt nem kárpótolja a softcore. :D

A 4 hét alatt elreszeltem, 5 karaktert:
-lvl24 ranger: extra fire dmg-es unique szétalázott act2-ben
-lvl39 duelist: Caliga, őt gondolom nem kell bemutatni :D
-lvl57 ranger: -8% lightning ressel stormheraldba botlottam :D
-lvl65 witch: mercilessen Perpetust bepullolták a minionok, miközben az inventoryban matattam. :D
-lvl56 marauder: merciless act1 végén kaptam egy csúnya lagot. Visszadobott a játék 2 képernyővel arrébb és azonnal kiírta, hogy resurrect. 2 pack champion és egy exile is volt ott, azok elől futottam.

Szóval a sok eset közül, csak a legutolsót érzem kétségesnek, a többiben mind én voltam a ludas. Ennek ellenére kitartó vagyok. Egyszerűen ne lehet letenni a játékot. :)

(#730) Nordic válasza Terrorista (#729) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ne értsen félre senki, semmi bajom azzal, ha valaki sc-zik, csak kb. ezzel a játék fő pontjától fossza meg magát, az általad is említett adrenalinlöketektől. Azt meg hogy a desyncre fogni azt ,hogy nem hc-zik az szimpla hülyeség...desynctől sc-n is meghalsz. oké a karid megmarad, de kb ha eleget gyakorol az ember, 1-2 nap alatt képes mercire felhúzni egy karaktert.

(#731) scar07 válasza Nordic (#730) üzenetére


scar07
tag

ez tipikus kinek a pap kinek a papne esete. en biztos h kivagnam a monitort az ablakon ha pl egy lv 70-es karinak integethetnek es mind1 h miattam vagy a netkapcsolat miatt ( ami nallam eleg relevans mivel a upc mostansag eleg pocsek szolgaltatast nyujt mar ha lehet ezt ennek nevezni). ezt a 2 nap es merci-n vagy eleg brutal kijelentesnek tartom hacsak nem a jatek az eleted es napi min 10 orat nyomod.

(#732) Nordic válasza scar07 (#731) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nem kell hozzá napi 10 óra...csak ésszel kell csinálni. Nem kell kidobálni a levelingezéshez használt geareket, és akkor nem lesz új karakternél gear probléma, onnantól meg, ha van geared, csak az általad használt skillektől, illetve az ügyességedtől függ. Sőt jobbat mondok partyban még hamarabb megvan minden. Két haver partyban a múltkor délután 3kor kezdtek új karit(egyszerre feküdtek ki egy mapon), este 11re már cruel a3-at tolták mindketten. És ez nem napi 10 óra, csak egy délután... :U

Én pl egyedül szoktam levelingezni, és nekem kb 4-5 nap...de komolyan ez napi 5-6 óra játékot jelent. Egyesek itt softcore-on 1 hét alatt jutnak cruelre...aztán lehet engem kövekkel dobálni.

Szerinted én hogy reagáltam februárban mire az első hc karim mapozni tudott, és rögtön a 3. mapján meghalt(igen 1 hónap kellett mire hc-n mapra jutottam)? tartottam 1 hét szünetet és nekiugrottam újra. Kb ez mind azon múlik, milyen könnyen adod fel.

[ Szerkesztve ]

(#733) scar07 válasza Nordic (#732) üzenetére


scar07
tag

vááá 8 ora alatt cruel a3??? na az szep :) gondolom ma kezdtek az ipart :P mar varom en is a mapozast (es remelhetoleg a unique itemek potyogasanak aradatait) mar nem kell hozza sok :)

(#734) lajos001


lajos001
aktív tag

Legyetek szívesek áruljátok már el, hogy a Dunes map bossnak, a kovácsnak mi a a titka. Már vagy 2-szer haltam meg miatta. Gondolom a fizikai sebzés helyett méreg sebzése lehet, mert az ES-em helyett az életemet fogyasztja.
Ma is épp, hogy elkerültem a halált pedig nem is rám, hanem jóval mellém ugrott és a 3100-as életemet olyan 150 körülire csapta le. Ezek után a közelébe sem merek menni....

(#735) scar07 válasza lajos001 (#734) üzenetére


scar07
tag

Amenyiben az van amit mondassz es valoban mereg sebzest kapsz akk ha jol tudom a mereg sebzes az chaos sebzesnek felel meg vagyis ha a chaos resistedet novelned az talan segitene. ha mas nincs akk potival noveld a resistet ha meg nem tetedd volna. vagy varj meg szivesen segitek csak kb 25 level uppot kell varnod ;P

(#736) Nordic válasza lajos001 (#734) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Minden olyan boss mint a Dunes-es Blacksmith(vagy vagy 3-4 különböző mapokon), régen olyan volt, hogy amikor kihúzta magából a kardot, akkor ész nélkül elkezdett leap slam-elni. Ez azért elég tré volt a nulla armorral rendelkező ranged/caster kariknak. Ezért ami változott(most figyelj :D), hogy ahova ugrik oda zombikat "teremt" amiket ha leölsz, akkor poison cloudot hagynak maguk után, ami színtiszta chaos dmg. A boss maga így már nem para, mivel nem ugrál összevissza, de a felhőben nem éri meg álldogálni.

(#737) Nordic válasza scar07 (#733) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem teljesíthetetlen a 8 órás cruel a3...a trükk annyi, hogy legyen olyan ismerősöd, aki gyorsban leöli neked a bossokat(bár általában csak dominus illetve piety szokott kelleni), meg ad 1-2 wp-t(pl solaris). Hc-n mi a guildben így szoktuk egymást felrángatni, egyrészt mert egyszerű, másrészt mert könnyebb, harmadrészt, mert nem kell heteket várni arra, hogy megint mapozni tudj másokkal.

(#738) lajos001 válasza scar07 (#735) üzenetére


lajos001
aktív tag

Igen a chaos ellenállásom sajnos -60.
Párszor már jártam azon a mapon, végeztem is vele néhányszor, ő is velem néhányszor....talán én nyertem többször. :-D
Köszönöm a felajánlást, addig leverem még néhányszor. :-D (vagy ő engem).

(#739) lajos001 válasza Nordic (#736) üzenetére


lajos001
aktív tag

A felhőben tartózkodva nem fokozatosan kellene csökkennie az életemnek? Mert nekem egy villanás alatt elfogyott szinte az összes amint mellém ugrott.
Tegnap bementünk oda egy partyval és két boss volt. Rajtam kívül elhalt mindenki, az egyiket sikerült levernem, de addigra a pálya nagy része tele lett zombikkal. Mókásan nézett ki, de alig tudtam lelépni.

(#740) Nordic válasza lajos001 (#739) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

-60 chaos ressel mit vársz? :W A chaos sebzésnek ilyenkor a 160%-át kapod meg. Szerinted mercin az mennyi, ha mondjuk alapból sebez az a felhő 1000/sec-et?(nem annyit sebez, csak mondtam egy példát). Gondolom hp-d is van vagy 3000... :U

Komolyan nem értek itt pár embert aki sc-s...-20chaos res alatt be sem lépnék mapokra. :((( Ezek után nekem ne mondja senki hogy igenis sc-n is komolyan veszik az emberek a játékot. 0 resistekkel 3k hp-val semmi armorral bemennek mapokra, aztán csodálkoznak, ha egy ütésből halnak, de legalább a dps 30k... :W

(sry, ha valaki magára veszi...)

(#741) lajos001 válasza Nordic (#740) üzenetére


lajos001
aktív tag

Értem én tanár úr, de....
Most akkor ne játsszak?
Kb. 3 hónapja kezdtem el ezt a játékot és össz-vissz. 11 Ex-et sikerült összehoznom. 4-ért vettem egy gyűrűt meg egy 5s4l 400ES páncélt. Találni meg egy halom kaki cuccot találtam.
Egy csomó pontot raktam life-ra mégiscsak 3125-ig sikerült feltornáznom. Az ES-em olyan 2500 körül van. A páncélom semmi viszont az all. resem 75, aura nélkül.
Ezek mellett a damom sem valami nagy (lvl.17 storm call: avg. dam. 1091/03 sec.). Váltottam a dual sporkról dual SC-re, mert azt nagyon gyengének találtam lvl. 20-on.
Lehet, hogy hülye vagyok ehhez a játékhoz......de élvezem!!! :DD
Nekem egyáltalán nem hiányzik a HC adta adrenalin. Épp elég stresszt élek át a napi munkámban, nem akarom a szórakozásomat is stresszelve tölteni.
Most a karim 84-es szintű és 70 alatti mapokat élve szoktam befejezni, úgy, hogy a társaság nagy része kihullik mellőlem. Persze néha meghalok, de szinte csak chaos damos mapokon.
Belátom, hogy nem valami jó stratégiát követtem eddig, mert mind a cuccaim esetében, mind pedig a skillfa építésében a sebzésnövelést tartottam szem előtt. Lehet, hogy átépítem a skillfámat, mert most már annyira lassan fejlődök, hogy már ilyenkor késő a biztonságra menni.
Azt hiszem a következő karakterem esetében először megalapozom a biztonságot, és csak utána megyek a sebzés növelésére.
Nem vagyok egy májer, de tanulok.....

[ Szerkesztve ]

(#742) Peaceliker válasza lajos001 (#741) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is így vagyok vele. Nem hiányzik az adrenalin, mert ahhoz csak feszkón keresztül lehet jutni...egy jó kis kikapcsolódás kell nekem, nem agybaj. :)
Idegeskedni van min a való életben, itt csak sikerélményre vágyom! :D

"Oh my Goa'uld!"

(#743) Nordic válasza lajos001 (#741) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Félreértés ne essen...nem akarom magam fényezni(nem ez lesz a célom), de...

...Én kb január óta játszom és nem volt soha 10ex fölötti currency mennyiségem eddig, mégis meg tudtam oldani, hogy megfelelő gearem legyen, majdhogynem "aprópénzért". Exaltot nem szívesen adok semmiért, nem is éri meg, max 20as gemekért, vagy egy op fegyverért, esetleg az adott buildhez szükséges unique cuccért. Majdnem mindent meg lehet szerezni a piacon olcsón, csak türelmesnek kell lenni, és nyitva kell tartani a szemet, jah meg messzire el kell kerülni a trade chatet, mert ott általában csak szemetet akarnak elsózni, vagy telespammelik lottery átb@szásokkal. Fórumon kell keresgélni, majd ha megvan a megfelelő cucc, akkor online whispelni az eladóra. Kulturált beszélgetéssel sok esetben még alkudni is lehet. max 2-3ex értékben komplettre lehet szerelni bármilyen karaktert(amihez persze nem alapkövetelmény egy kaoms hearth), ami még chaos-resivel is rendelkezik(értsd -30 vagy az alatt).

A másik amit sokan nem vesznek érsze, hogy pont a -60 chaos resi miatt értelmetlen hybridkarit építeni(itt a hp+ES kombóra gondolok). Egészen addig jó, amíg nem kapsz chaos dmg-t. Vagy teljesen hp-ra, vagy teljesen ES-re éri meg befektetni, mert ha mindkettőre gyúrsz, akkor mindkettőnek elveszted az előnyét. Régen én is ebben a hibában voltam, mondom milyen már, egy caster kari, aminek nincs ES-e a hp mellett, aztán felvilágosítottak a rutinosabbak, hogy a pure hp-s caster életképesebb, mint a hybrid.

Ha meg valaki úgy fogja fel, hogy a hc-s kari halála streszeli, akkor csak sajnálni tudom...ez egy játék, ami képes kihívásokat nyújtani(tudom szokatlan ez a mai játékfelhozatalok között), és amiben sokkal jobb élményt nyújt a hc, mint a d3-ban pl valaha is nyújtott.

(#744) lajos001 válasza Nordic (#743) üzenetére


lajos001
aktív tag

Az általad linkeld tárgykeresőt szoktam használni, én sem a trade chatet használom. Sajnos alkudozni nem tudok mivel nagyon gyenge az angolom, így aztán az említett két tárgyon kívül eddig nem is vettem semmit. Épp ma esett egy BOR talán megdobja az EX-eim számát, ha eladom (valaki épp azt akart venni ma 9 EX-ért, ez nekem egy egész vagyon). Én annyira nem találom hasznosnak ezt a sityakot, így aztán valszeg megszabadulok tőle.
Kezdem én is belátni, hogy a life + ES karakter nem igazán éri meg, így aztán egy ideje elkezdtem life-os cuccokat gyűjteni. A napokban esett egy nagyon jó korona 92 life és 3 resisttel 20 fölött, 235 armourral 110 ES-sel.
Kicsit átszerkesztettem a skillfát is, így vesztettem 50 dmg-et, de az életemet 3500 fölé vittem és - 48 a chaos resem. Úgy gondoltam, hogy amint 4000 fölé tudom vinni a life-ot az ES-t manara változtatom és megpróbálkozom a vitality aurával. Így lenne 2,6 life regem 20-as aurával, ami 100 life/s. regenerációt hozna. Nem tűnik soknak, de majd a chaos ellenállást is megpróbálom 0-ra vinni.
Amúgy, köszönöm a segítséget, sok minden nem tiszta nekem még ebben a játékban.
Lenne is mindjárt egy kérdésem.
Reduced mana gem 20Q esetén a 10 % reduced mana cost mire vonatkozik? A gemjeim kezdik elérni a lvl. 20-at és már többnek is felvittem a minőségét, de ennél nem nem tudom mit jelent a 10 % mana csökkenés/bekerülés.

(#745) scar07


scar07
tag

Nekem is volna
hp-vel kapcsolatos kerdesem melyik hoz tobbet a life leach vagy a life gain on hit 2h fegyverrel es ground slam mellett hasznalva? Valamint a masik a blood magic passivot kirakva ugye az osszes mana elet lesz na de a mana regen. is hozzaadodik a life regen-hez?

Nordic kerlek ird le hogy honnan keresel vasarolni kivant itemeket, mert nem talalom a hozzaszolasodban, meg hogy megy ezeknek a vasarlasoknak a folyamata? Hogyan adom oda en az orbokat es hogyan kapom meg? Csak mert van nemibhasznalhato orbom es beruhaznek valami hasznalhato itemekre.

[ Szerkesztve ]

(#746) Nordic válasza lajos001 (#744) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A redmana gemet nem éri meg qualityzni sem qualitys-t venni, mivel a +10% csak skillekre vonatkozik, aurákra nem. Bár ha eladni akarod akkor oké, de szerintem ha aurákra használod felesleges újra szintezni, érdemesebb lvl20-on hagyni.

Attól, hogy EB-t tanulsz az aurák ugyanúgy ugyanannyi százalékot fognak lefogni, nem biztos, hogy megéri, mivel a hasznos manád nem sokkal lesz több EB-vel, mint anélkül. Ha most nem tudod a Vitality aurát futtatni mert nem marad castra elég manád, akkor valószínű EB-vel sem fogod tudni használni. Tolhatnál egy skilltreet, abból azért talán okosabb lennék... :U

scar07:

Nincs különbség life leech illetve life gain on hit között. Mindkettő hatékony, de csak bizonyos skillekkel. Pl, ahol sok sebzést tolsz ki magadból oda a life leech a jó(pl. freeze pulse+lmp, infernal blow+melee splash, vagy az általad is említett 2h+ground slam, stb.), ahol viszont keveset de sok targetre oda a loh(pl. lightling arrow+gmp, cyclone skill bármilyen fast fegyóval, incinerate+lmp - bár ez elég egyedi eset, stb.)

BM esetén mivel nincs manád, nincs manaregened sem.

Én ezzel keresek: [link]

A trade egyszerű, felveszed a kapcsolatot az eladóval, ha megegyeztek, partyba léptek és a kis ikonjára kattintva megnyitod a trade fület. Teljesen safe, mivel a kurzort rá kell vinni a kis ablakba berakott tárgyra(így tudod ellenőrizni, hogy az-e amit venni akarsz), csak ezután tudsz acceptre kattintani. Ha valaki cuccot cserél, akkor újra kell csinálni az előbbi kurzoros dolgot.

(#747) lajos001 válasza scar07 (#745) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nem tudom, hogy béta óta változott-e, de akkor a passziv blood magicra váltás után a mana nem adódott hozzá a life-hoz. Volt akkor egy marám és én is reménykedtem, hogy hozzáadódik, de nem.

(#748) lajos001 válasza Nordic (#746) üzenetére


lajos001
aktív tag

Sajnos egyet már qualitiztam, még szerencse, hogy vittem vele másikat is, így az most 19-es. Azt hittem még 10 % minuszt jelent. :-(
Itt a skillfám. A vitality bekapcsolása után marad 87 manám marad az 1200 -ból. Egy totemhez jelenleg 114 kellene. Jelenlegi állás szerint 2629 ES-em van.

(#749) Nordic válasza lajos001 (#748) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

pont erről beszéltem...hiába lenne több manapool, akkor sem tudnál max 1 totemet lerakni, ami azért egy duplatotemes buildnél gáz. ott azért kell az, hogy mininmum egymás után 2-3 totemet le tudj rakni. Amúgy a buildeddel angyon nincs baj. én annyit módosítanék, hogy a dupla totemhez nem az int+powr charge durationnál mennék ki, hanem alatta az str-nél(ezzel spórolsz 1 pontot), valamint a witch feletti arcane focust meg a plusz es node-ot is fölösnek tartom, ha nem lesz EB. így lenne 3 pontod, amivel elindulhatnál mondjuk vagy a sovereignty felé, vagy felveszed a doom cast-ot + critnek.

No megy gyűjtöd a hp-s cuccokat, mert van kirakva 202% life-od, ami bőven megfelelő már. Ha minden cucodon van legalább 70 life(kivéve gyűrűk+amu, azokon elég drága az ekkora mennyiség), akkor bőven meglehet a 4-4,5k hp.

[ Szerkesztve ]

(#750) scar07


scar07
tag

Koszonom a valaszokat sok segitseg volt. akk dobhatom el a gyuruimet :O

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.