Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A kérdés a következő PATA vagy SATA vinyót vegyek megéri e az a 4-5e ft árkűlönbség az SATA javára vagy sem? :F

A másik kérdés hogy olvastam valahol a NATIV SATA vinyorol ez mit jelent?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

UP

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) Gismo


Gismo
addikt

Asszem a kérdésedre a PH uccsó vinyótesztje megadja a választ!

(#4) Marcus válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Marcus
aktív tag

Elvileg gyorsaságban ugyanaz, csak a hibajavítása sokkal jobb a sata-nak, na meg sokkal királyabb az interarca és a kábele.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#5) g@bo válasza Gismo (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

pata!!

lehet hogy a sata megszünteti a kábelrengeteget, de van is vele gond.

na meg ha átmész a cimbihez, és nincs sata csati a lapján...

pata, nem lassabb, nincs problem.

(#6) kamikaze boci válasza zsolt501 (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Egyelőre sebesség különbség nincs. Állítólag a mostani SATA HDD-k belső architektúrája még tkp PATA. Ami viszont tetszik, hogy SATA HDD-k mellett van elegendő hely az IDE eszközöknek is, és a kábel is nagyon szimpi:). Viszpnt egy újabb kontra, hogy sok SATA HDD SMART értékeit még nehézkes kiolvasni (alkalmas chipset és progi hiányában).

egyéb állatfajták

(#7) zsolt501


zsolt501
nagyúr

És mi ez a NATÍV jelzés?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) kamikaze boci válasza zsolt501 (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Szvsz ez pont azt jelenti, hogy már nem csak ''átalakított'' PATÁ-ról van szó, SATA illesztővel, hanem valódi SATA belsőről..

egyéb állatfajták

(#9) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Seagate már gyárt natív SATA HDD-ket, mástól én még nem láttam...
És ezekben már van TCQ is, tehát van rá esély, hogy gyorsabb tud lenni, mint a ''hagyományos'' darabok..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#10) zsolt501 válasza Sunzi (#9) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor olyat érdemes venni ami natív SATA illetve benne van TCQ is? és ezeket már lehet kapni?

Ha igen akkor milyen séria szám alatt?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Vagy valami link is jó lenne csak magyar nyelvű legyen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Up

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) Dilikutya válasza g@bo (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

egyik havernak van, semmi gondja vele. amugymeg nem kell cimbihez járni vinyóval, nem arra való a több10ezer Ft-os vinyóm. és vegyen sata alaplapot, egyszerű :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) gerlaip


gerlaip
addikt

Szóval egy 120 megás Sata Seggét már megéri?
mert most gondolkodok azon, hogy mit vegyek

1. induló: Samsung 120G 8 mega cache sata 20900 nettó
2. induló: Seggét 120G 8 mega cache Sata 18400 nettó

lámavakond

(#15) zsolt501 válasza gerlaip (#14) üzenetére


zsolt501
nagyúr

2. variáció jobb mivel mostanában sok negatívumot hallottam a Samsungrol igaz hogy 3 év a gari de ha telipakolva szál el akkor mit ér a gari?

A másik hogy a seagate vinyók igaz hogy lassabb de kevesebb az elszálás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) gerlaip válasza zsolt501 (#15) üzenetére


gerlaip
addikt

Kösz a tanácsot. Nekem is a Szígét tetszik jobban

lámavakond

(#17) mr_ricsi válasza zsolt501 (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A másik hogy a seagate vinyók igaz hogy lassabb de kevesebb az elszálás.''
És az elszállások jó része is az első hónapban megtörténik, később nem kell annyira aggódni...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) Sunzi válasza zsolt501 (#10) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Seagate Barracuda 7200.7-es sorozat pl. Natív SATA.
Bővebben: link

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#19) zsolt501


zsolt501
nagyúr

na úgylátom SEAGATE lessz SATA változatban

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) Rolly


Rolly
veterán

akarok venni 250GB-os winchestert, s nem tudom, hogy satát vagy patát vegyek. nf8-as alaplapom van, s a dilemma leginkább a tuning miatt áll fent, mert azt hallottam, hogyha van a gépben sata vinyó akkor az a tuningot visszábbfogja (a procim kb 30% pluszt bír)

(#21) Rolly


Rolly
veterán

fel :F

(#22) Rolly


Rolly
veterán

upping

(#23) Rolly


Rolly
veterán

help

(#24) Rolly


Rolly
veterán

akarok venni 250GB-os winchestert, s nem tudom, hogy satát vagy patát vegyek. nf8-as alaplapom van, s a dilemma leginkább a tuning miatt áll fent, mert azt hallottam, hogyha van a gépben sata vinyó akkor az a tuningot visszábbfogja (a procim kb 30% pluszt bír)

(#25) Gwent válasza Rolly (#24) üzenetére


Gwent
csendes tag

Hy!
Én S-ATA-át vennék. Ha már van a S-ATA lehetőség simán kipróbálnám. Nekem Samsung 160 GB-s s-ata hdd-m van. Eddig korrektül megy, a kezdeti nehézséget leszámítva.

(#26) Gwent válasza Rolly (#24) üzenetére


Gwent
csendes tag

Hy!
Én S-ATA-át vennék. Ha már van a S-ATA lehetőség simán kipróbálnám. Nekem Samsung 160 GB-s s-ata hdd-m van. Eddig korrektül megy, a kezdeti nehézséget leszámítva.

(#27) Rolly válasza Gwent (#26) üzenetére


Rolly
veterán

Tuning szempontjából nem visszafogó tényező az sata merevlemez?

(#28) Rolly


Rolly
veterán

up

(#29) Gwent válasza Rolly (#27) üzenetére


Gwent
csendes tag

Hy!
Szerintem nem befolyásolja a teljesítményt számottevően.

(#30) Rolly válasza Gwent (#29) üzenetére


Rolly
veterán

én valami olyasmit hallottam, hogy ha sata winyo van a gépben az korlátozza a tuning lehetőségét (A64-es rendszerem van)

(#31) Deadexpert


Deadexpert
tag

Már jó pár hónapja használok sata vinyót, így szívesen megosztom eddigi tapasztalataimat.
Vettem két sata vinyót és raid 0-ba kötöttem őket. A lemezműveletek jelentősen felgyorsultak a korábbi pata-ás megoldáshoz képest. A raid 0-nak köszönhetően a két vinyó tároló kapacitása sem csökkent.
Az örömöm nagy volt egészen addig, míg nem jöttek problémák a sata kábel csatlakoztatási gyengesége miatt. A pata kábelek maguktól sosem csúsztak le a vinyóról. A sata kábel viszont időnként elmozdul, erre az is rásegít, hogy a házamban a vinyók csatlakozó felülete az oldallap felé néz. Az első kábel, annyira lazán illeszkedett, hogy magától is lejött a vinyóról. Most az új valamivel jobban tart, de stabilnak nem mondható.
Összefoglalva, a kezdetben nyerő kialakítású kábel, mára inkább bosszantó kialakítású lett. Mellesleg a fenitek ellenére valószínűleg, ma is sata vinyót vennék.

(#32) tildy


tildy
nagyúr

Ha az lenne a rendszevinyód, és nincs floppymeghajtód, akkro Pata.
Ha linuxot, windowst akarsz rárakni könnyen:pata.
Ha 2. vinyó, akkor simán jobb satát venni, szvsz, de elsőnek? Szívás lesz telepítéskor.... Ha nincs valami kedves ismerős, aki rápakolja floppyra vagy cdre a megfelelő drivereket.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) ftc válasza tildy (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

Linuxnál nincs probléma SATAval nem kell floppy.MDK 10.1-nél felismeri a winnél meg bele lehet operálni a telepitöbe.

(#34) tildy válasza ftc (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze.
Persze hogy nem kell.Te csak azt hiszed!!!
Lehet hogy más disztribnél más van, de Debian woody nem ment fel satára....
Na és hoyg rakod bele a telepítőbe ha van egy originál ''szűz'' hardvered???Amin semmi oprendszer, sem más vinyód nincs?
Én mostanában szarakodtam iylen géppel, votl a gép, meg egy db sata vinyó.
Haver kellett , hogy adjon floppyt is, mert a telepítő cdbe integrált (egyik ph-s adott iylen cdt) driverrel sem ment fel a win.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Rolly


Rolly
veterán

2. vinyónak szánom, s majd valamikor szeretném én is raid 0-ba kötni egy másik hasonló kapacitású vinyóval. A tuninggal kapcsolatban még senki nem válaszolt a kérdésemre, hogy a sata vinyók visszagofják-e a tuningot, mert én úgy hallottam, hogy nem bírják a magas fsb-t

(#36) Rolly


Rolly
veterán

up

(#37) Gwent válasza Deadexpert (#31) üzenetére


Gwent
csendes tag

A S-ATA egyik gyenge pontja tényleg a kábelezés, ez nekem sem tetszik benne.Eddig jól működik a kezdeti gubancokat leszámítva.

(#38) Rolly


Rolly
veterán

tuninggal kapcsolatban valaki???

(#39) CWorm


CWorm
aktív tag

Üdv!
Rendszervinyónak jobb a sata mivel kicsit gyorsabb, nem?
Amúgy az én satámról még soha nem jött le a kábel.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#40) Flashy válasza Rolly (#38) üzenetére


Flashy
veterán

így simán az fsb-nek nincs köze hozzá. azt nem bírják, ha a pci órajel a szabványtól eltér. olyan alaplapot vegyél ami tudja lockolni pci/agp órajelet.

(#41) Rolly válasza Flashy (#40) üzenetére


Rolly
veterán

köszi megnyugtattál

(#42) LordX válasza Rolly (#38) üzenetére


LordX
veterán

Egyedül az Intel SATA chipsetek vannak olyan bénán megcsinálva, hogy ez befolyásolja.. Meg a ''régi'' Via chipsetek, az nForce3 250 / Ultra nem éppen ezek közé tartozik. (A 150 sajnos igen)

(#43) Dr. Akula válasza Gwent (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi benne a gyenge pont? Jobban használható, hajlékonyabb, kevesebb helyet foglal, jobb a légáramlás a gépben mint a 9999999999999999999 eres IDE kábellel.

(#44) Dr. Akula válasza tildy (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez már a 3. SATA vinyóm, ráadásul Maxtor, és soha semmi gond nem volt vele se inteles lapban (Abit IC7, IS7), se amd-sben (MSI K8N Diamond). Nem kell semmi külön flopi a win telepítéshez, én mindig csak másoktól hallom hogy szenvednek vele, nemtom ott mi lehet a gond, van egyáltalán SATA vezérlő az alaplapon? :D

(#45) Dr. Akula válasza Rolly (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bármi korlátozhatja, de ha lehet lockolni a PCI sín órajelét, akkor nem ez lesz az akadály.

(#46) Dr. Akula válasza Gwent (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyértelműen a SATA a jövő, a következő intel chipsetben már támogatva se lesz az IDE (max az alaplap gyártók külső chippel adnak hozzá támogatást egy ideig), a pc-s Bluray meghajtók SATA interfésszel fognak jönni, gondolom a HDDVD is, hosszútávon nem érdemes IDE-be fektetni. Ja és mégegy ok: a pio 109-es író is hírhedten érzékeny volt az IDE portokon levő vinyókra, SATA-val semmi gondja nem volt, már csak ezért is. :)

(#47) Gvara válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


Gvara
tag

Két SATA vinyó ketyeg a gépemben, habár nekem is kell flopiznom, de ez egyáltalán nem nagy kunszt. A samsung sata vinyóm kifejezetten gyors, pedig ki sem tudom használni a teljes sebességét, ugyanis az alaplapom csak sata I-es, a vinyó meg sata II 3 Gb/s :DDD

Tényleg, nincs vmi sata II bővítőkártya forgalomban?

[Szerkesztve]

(#48) Gvara válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Gvara
tag

Neked mennyi idő alatt megy fel az XP sata vinyóra full újratelepítésnél?
Nekem kb 15 perc cakkom-pakk ;]
Ez jó részidő?

(#49) Montesz


Montesz
csendes tag

Üdv!
Szerintem SATA,nekem ez jött be!De ez egyéni vélemény!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.