Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pata -> sata probléma abit converterrel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pSi


pSi
csendes tag

Hi !

a problémám a következő.
AOPEN AX4SPE-UN alaplapon helyet kapott 3 optikai eszköz és 2 HDD
a 2. HDD (Samsung PATA 80GB) ha bármelyik SATA porton van ABIT átalakítóval akkor nem igazán müxik.

Jelenség : teljesen normális működés, de ha a 2. HDD-re másolok (SATA) akkor fél perc mulva hibaüzenet, majd a meghajtó eltűnik!! Ugyanakkor ha arról másolok a standard PATA portos HDD-re akkor olvas rendesen. Mind a 2 HDD samsung. Teljesen megegyező ! Nem tudom ez még mindig az AOPEN gyengesége e..

Aki tud segítsen, mert fontos. :O

[Szerkesztve]

(#2) erdoke válasza pSi (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nem néznék utána, talán tudod, hogy ezen a lapon milyen SATA van?

A legjobb aláírás a héten

(#3) DeX|


DeX|
tag

hi!

nekem az alaplapomhoz járt ilyen abit converter de kiprobáltam és nem látja egyáltalán vele a patás vinyot még ha bios-t frissitek akkor se sztem nagy szar:) de ha vkinek van 5lete hogyan tudom müködésre birni hát tessék...:)

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#4) erdoke válasza DeX| (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is az alaplapomhoz adták, és gond nélkül ment rajta a nem rá telepített WinXP is. Haveromnak nem adták a lapjához, hanem külön rendelte, és neki is megy.:)
SATA vinyót mindig Masterre kell jumperolni, a BIOS-ban pedig rendesen konfigurálni az eszközöket illetve a bootsorrendet.

A legjobb aláírás a héten

(#5) Hequila


Hequila
őstag

Lehet, hogy nem ide vonatkozik, de talán mégis:
Hogy kell beállítani a BOOT sorrendet, ha 2 vinyó van satán, és a biosban csak annyit lehet állítani, hogy BOOT FROM: Seriell ATA ???

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) erdoke válasza Hequila (#5) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem látja a vinyókat külön-külön, tehát a HDD sorrendnél tudod állítani a bootsorrendjüket. Natív SATA vezérlő, vagy alaplapra integrált (v. kártyás PCI-os)?

A legjobb aláírás a héten

(#7) Hequila válasza erdoke (#6) üzenetére


Hequila
őstag

A lap egy Abit NF7-S, ennél nem lehet állítani külön, csak annyit, hogy Satáról bútoljon (asszem)!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) erdoke válasza Hequila (#7) üzenetére


erdoke
titán

A BIOS-ban lennie kell egy olyan menüpontnak, hogy Onboard PCI devices, abban lehet konfigurálni az onboard SATA-t (is). Ott talán be lehet állítani a sorrendet. Ha mégse, akkor az alaplapi csatlakozók sorszáma szerint, illetve a Silicon Image chip BIOS menüjében. A Silicon Image SATA chiphez, ami a lapodon van, nemrég jött ki új BIOS, amit az újabb alaplapi BIOS-ok tartalmaznak.

A legjobb aláírás a héten

(#9) pSi


pSi
csendes tag

Kösz gyerekek !
Megvan. Intel ICH5 nem ajánlja és nem is megy.
Kicseréltem a tagnak egy SATA-s HDD-re és megy..
Szal lapfüggő. No meg gondolom HDD IS.

Téma vége.

(#10) zso73


zso73
veterán

Hali!
Mennyiért vetted a SATA-PATA átalakítót?És hol?Ha esetleg nem tudod működésre bírni akkor engem érdekelne./NF7-S-hez./
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) pSi válasza zso73 (#10) üzenetére


pSi
csendes tag

Hi. Nem vettem, kaptam. ABIT NF7-S ből való. Neked jó lenne, de nem adom el, mert állítólag 2000 körül lehet már kapni. De, hogy hol ??? passz. Az biztos, hogy lehet. Ha más nem.. kérdezz körbe számtech boltokbam, mert mAGYARORSZÁGon előszeretettel veszik ki eladáskor a dobozból !!

(#12) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Hi!
Milyen a SATA

...mint az közismert...

(#13) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Hi!
Milyen a SATA? Érezhetöen gyorsabb egy ATA100-nál? RAID lehetöségek milyenek?

...mint az közismert...

(#14) mr_ricsi válasza PapaMaci (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem lehet különbséget érezni, mert a vinyómechanika számít. Nem ezért szertjük az S-ATá-t, hanem mert el lehet felejteni végre azt az undorító 80eres IDE-kábelt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) pSi válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


pSi
csendes tag

Had cáfoljak rá. Én mindig csak arról mondok véleményt amit haszál(ok)tam is .
Nekem 2db Maxtor 80GB SATA van RAID-en. (Strip 0) és soha nem volt vele gondom ! 2. A sebessége jobb, mint a sima PATA, de ha rám hallgat valaki, akkor most ne vegyen , mert jön ki a SATA II. ami a duplája. Ott már jobban észre lehet majd venni. Szerintem pár hónap és kereskedelmi forgalomba lesz.. (ha még nincs.) raid lehetőség pedig alaplap függő !


[Szerkesztve]

(#16) PapaMaci válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


PapaMaci
őstag

És mi van a töpöritett ata kábelekkel? Nekem tetsznek. Most csak a kábel miatt én nem cserélnék. Különben meg igen kulturáltan el lehet (sött érdemes) rendezni a kábeleket.

...mint az közismert...

(#17) mr_ricsi válasza pSi (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha tudnád miről beszélsz, akkor véletlenül sem Maxtorral példálóznál, ugyanis a vinyóidon PATA elektronika van, amit a Maxtor kiegészített egy PATA-SATA átalakítóchippel. Úgyhogy a vinyóid a csatlakozófelületen kívül az SATA semmilyen előnyét nem tudják felmutatni. Főleg nem a 150MB-os átviteli sebességet.

Ezenkívül Raid 0-ban a 2 vinyó sebessége összeadódik, teljesen függetlenül attól, hogy SATA vagy PATA vinyók vannak Raid0-ban.
Ezt a ''dupla sebességű'' vinyót egy sima PATA-ssal összehasonlítva még jó hogy gyorsabbnak bizonyul.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) mr_ricsi válasza PapaMaci (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''És mi van a töpöritett ata kábelekkel?''
A csatlakozójuknál lesz kontakthiba, és a csatlakozó ugyanaz a ''rounded'' kábeleknél is.
A körkábel -egyébként- jó hatással van a gép szellőzésre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) PapaMaci válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem tudom, Te hogy vagy ezzel a kontakthibával, de nekem még fennállásom ota nem sikerült ilyet elöIDEzni... Tehát rábeszéltetek a PATA-ra, rounded kábelekkel, ATA100-as 7200RPM-es HDD-re RAID0-ban...
Ezexerint jol választottam anno decibel ;] . Köszi!!!

...mint az közismert...

(#20) pSi


pSi
csendes tag

Szeretem mikor mindenki pedálozik az átalakított elektronikával. Végül is ez azt jelentené, hogy pár forintal drágábban mégiscsak egy PATA HDD-t kapsz ? Pont a legnevesebb HDD gyártó csinálja ? Érdekes lenne. Ezt honnan vettétek ? Valaki kérdezte az átalakítót. Az Alphasonicnál most láttam. árat nem tudok.. lusta vagyok +nézni. Jaaa a legfontosabb !!
i845 alaplapom van, csak az MSI kicserélte a chipet és így máris egy i875 lett belőle :D:D:D

Tudod csak egy kis átalakítás ! :)




[Szerkesztve]

(#21) erdoke válasza zso73 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Garmacor ad ilyet számlával 2e-ért (Garma bazárja... topic).

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza pSi (#20) üzenetére


erdoke
titán

A tisztánlátás kedvéért mindenkinek;]:
- A jelenlegi SATA HDD-k közül csak a Seagate-en van natív SATA interfész, de ez sem jelent semmilyen előnyt a versenytársakhoz képest, csak műszakilag igényesebb.
- A SATA vinyóknak két fő előnye van IDE (''PATA'') társaikhoz képest: 1. Általában kisebb processzorterheléssel dolgoznak a SATA vezérlők, 2. A kábelezése szerelési és házszellőzési szempontból jobb.

Tehát a SATA II-nél se számítsunk nagy előrelépésre, mert már az ATA100->ATA133 csatolón lévő egyedüli HDD esetében is maga a vinyó mechanikája jelenti a korlátot. Egyedül a 10000 rpm-es és gyorsabb merevlemezek tudnak folyamatosan 100 MB/s fölötti sebességgel olvasni (a nagyon gyorsak írni is).

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#23) mr_ricsi válasza pSi (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ezt honnan vettétek ?''
Ha megfordítod az SATA vinyódat, találsz rajta egy ''Marvell 8818030-TBC'' típusú chipet. Hogy ennek mi a funkciója, azt pl. a Neten meg tudod nézni.

Ha a vinyódat azonos típusú PATA-ással összehasonlítod, akkor a másik 3 IC (Ardent, Smooth és a Hynix memória) a típusszámát tekintve is teljesen egyforma.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) erdoke válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan így van. Ezért jó az újabb VIA déli hidak RAID 0+1 támogatása 2 IDE és 2 SATA vinyóval. A sebességük ugyanaz, ha írni/olvasni kell.:)

A legjobb aláírás a héten

(#25) mr_ricsi válasza PapaMaci (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vagy csak nem tudsz róla, mert nem okoz látványos hibát, csak a teljesítményt csökkenti, a procifoglalást növeli, vagy a -ha maxtorod van- hangosabban kerreg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) mr_ricsi válasza erdoke (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A sebességük ugyanaz, ha írni/olvasni kell''
Azért, ha valaki anyagilag megszponzorálná, be tudnám bizonyítani, hogy Maxtorból a SATA-s gyorsabb.
Ugyanis a DM9+ család 60 és 80G-ás lemezekkel is forgalomba kerül, ha jól tudom.
A teszthez választanék egy 120G-ás PATA-st 60G-ás lemezekkel, és egy 120G-ás SATA-st 80G-sal. A tesztben máris gyorsabb lenne a SATA, mivel a nagyobb adatsűrűség miatt azonos fordulatszám mellett is több adat felett halad el a fej egységnyi idő alatt. :C

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) erdoke válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván fizikailag megegyező vinyókra gondoltam, amik csak a csatolófelületben térnek el. Pl. Hitachi 7k250 széria.:P

A legjobb aláírás a héten

(#28) PapaMaci válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


PapaMaci
őstag

Igazad lehet, visszaemlékezvén mobilrekkes korszakomra, valoban ilyen hibák jelenteztek. Azota fixen becsavarozva, semmi gond. A procifoglalás nem gond, mivel RAID csatolon lognak régota.

...mint az közismert...

(#29) knajf


knajf
senior tag

lol nf7-sl hez vettem külön egy serillelt és nem megy! lct20 a baya vagy nem szereti az sl a convertert? :(

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#30) erdoke válasza knajf (#29) üzenetére


erdoke
titán

Mi az hogy ''nem megy''? Ez Serillel2? Ugyanúgy SI SATA vezérlő van a lapon, mint az NF7-S-en?

A legjobb aláírás a héten

(#31) g@bo


g@bo
nagyúr

nekem is volt ilyen átalakitó. az első megdöglött a másodiknál néha csakúgy eltűnt az eszköz.

utána pci buszos kouwell ata 133 raid vezérlő került a gépbe, ami tisztességesen dolgozik...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pata -> sata probléma abit converterrel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.