Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Azt kaptam háziként,hogy 1 program folymatábráját kell elkészíteni.Van 1 elképzelésem,de a biztonság kedvéért a közönség segítségét is kérem:DDD
Nos a program:
A program angol szavakat olvas be a * jelig, amely kiírja egy fájlba azokat amelybe szerepelnek a,b,c,d,x,y karakterek.

Amint említettem már nekem is van 1 elképzelésem,de nem biztos,hogy jó.Kérem segítsen valaki! Ha lehetséges,úgy adjatok már választ,hogy valami rajzprogramban(pl Paint) elkészítitek a rajzot (nem kell 1 Picasso-nak lennie:) ) és a képet beszúrjátok ide! Előre is köszönöm! Jah és ha lehet kerüljük a ''Majd az érettségidet is itt akarod megíratni?!'' dolgot,mert 1 egész délutánom ráment az én elképzelésem szerinti rajzra és csakis elenőrzésképp kérek segítségét.Előre is köszönöm a helpet!

(#2) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nos? SENKI:O

(#3) _thomas_ válasza Darth_Revan (#2) üzenetére


_thomas_
tag

mail ment az ábrával!

www.ironic-software.com

(#4) CharlieDrop válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Khm, már bocsi, de kissé nehézkes folyamatábrát rajzolni gépen, nem sűrűn szenvednék vele :D Nem tudom másnak mi a véleménye, de ha mondjuk látnánk a te ábrádat, esetleg kijavíthatnánk :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5) Darth_Revan válasza _thomas_ (#3) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi szépen! Én nem ezt az elvel csináltam,de én a ''rendes'' ábrákal. 2-en összehoztuk:DDD Köszi még 1x!

(#6) _thomas_ válasza Darth_Revan (#5) üzenetére


_thomas_
tag

igazán nincs mit! gyorsan kellett neked a segítség ezért nem időztem azzal, hogy utánanézzek a szabvány ábráknak, de látom így is ok lett!

üdv.
_thomas_

www.ironic-software.com

(#7) -=Sawtooth=-


-=Sawtooth=-
tag

MS Visio?? azzal tudsz franko folyamatabrakat csinalni

szex,drog,rák&roló

(#8) tildy válasza -=Sawtooth=- (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

1. Nem ingyenes
2. van jobb is , persze a visio sokminden másra is jó : ilyen progi pl. pl. Smartdraw.
Mi ezt használtuk egy időben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) tildy válasza tildy (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) rog válasza tildy (#9) üzenetére


rog
addikt

200 dollár?

(#11) tildy válasza rog (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

smartdrawnak van trial változata.Mi eddig azt használtuk.Visionak nem tudom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Darth_Revan válasza _thomas_ (#6) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csao!

Én vagyok megint:D
Nos a helyzet ugyanaz,mint előzőleg...folyamatábra kéne 1 progihoz:)

Itt a feladat:
''A program billentyűzetről stringeket olvas mindaddig,amíg egy üres stringet nem adunk meg,majd ezekből a stringekből 3-asával összeállít egy-egy sort és elhelyezi azt egy új szöveges (TXT) fájlba.''

Ez a feladat 2 részből állt,a forráskód és a folyamatábra elkészítése. a forráskód,már nagyjából kész van(remélem működik is:B),de folyamatábrához hülye vok...csináltam 1et,csak 1. ránézésre elég logikátlannak mondják a haverok(igaz ők se értenek hozzá:DDD) és a szabvány ábrák sem mondjuk tökéletesek...mondjuk mikor kell téglalap,mikor paralerogramma?:F
Nos,tudnál neekm segíteni 1 folyamatábrában? De most a szabvány ábrákkal! jah és csütörtökön kell beadni,vagyis holnapig próbálj már te(vagy valaki) összedobni 1et. Örök hálám üldözne!;)

u.i.:Amit előzőleg csináltál,arra 3-ast kaptam...és ez 1 csodajegy 1 olyan osztályban,ahol infóból max csak 2-est tud valaki összehozni:D de az a hülye állat,most már kéri a szabvány jelölést is..nem elégszik meg magával a ''felépítéssel''...


Előre is THX!

(#13) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nah? Senki:(

Pls segítsen már valaki.

(#14) TudorVigyor válasza Darth_Revan (#12) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

OFF: Jaja, ''hülye állat'' a tanár, mert a diák képtelen megtanulni néhány egyszerű rajzjelet. :F

De látom ''más'' is hasonló cipőben jár: Bővebben: link

(#15) _thomas_ válasza Darth_Revan (#12) üzenetére


_thomas_
tag

3-ast kaptál?? talán inkább én:C

amúgy persze örülök neki! sok sikert a tobábbiakban, bár azért javaslom tanuld meg a folyamatábrák készítését mert bonyolultabb szoftvereknél már nem megy a ''fejből kódolás''.

üdv.

www.ironic-software.com

(#16) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

Általában a folyamatábrával kapcs. lenne a kérdésem, h a bemeneti/kimeneti mezőnek (paralelogramma) közvetlenül kell-e kapcsolódnia a start/stop kezdő/befejező mezőkhöz (ellipszis) vagy pedig lehet közöttük más, pl. elemi utasítás (téglalap)?

[Konkrétan egy személyi azonosító igazolvány igénylését ábrázolnám, de nem vagyok biztos abban, h kell-e egyáltalán bemeneti és kimeneti érték. Arra gondoltam, h az okiratbemutatás (anyakönyvi kivonat, arckép stb.) lehetne bemeneti érték, a szig. kipostázása pedig kimeneti érték. Viszont ezek már jócskán köztes lépések lennének. Szal ezt így lehet?]

(#17) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#16) üzenetére


Apollo17hu
őstag

áp

(#18) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#16) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Senki sem jártas folyamarábrában?:(

(#19) Rover623 válasza Apollo17hu (#18) üzenetére


Rover623
félisten

De...
Csak a következőt kellene megérteni:
Amikor valakinek kipurcan a gépe, összevész a sok vas benne, akadoznak a szoftverek...szívesen segít mindenki!
Az is elmegy, ha valaki hobbiból foglalkozik valamilyen programozási kérdéssel...

De!

Azt elvárni, hogy az iskolai problémákat más oldja meg helyettetek, hogy a fórum által összedobott házifeladataitokkal villoghassatok a tanár előtt...enyhén szólva is pofátlanság...
Fel lehet dobni, és lehet is várni a segítséget...mindig vannak néhányan akik vagy igen emberbarát beállítottságúak vagy szeretik villogtatni a tudásukat, vagy mindkettő egyszerre...
De ennyi!
Jellemtelen dolog sürgetni, ''áp''-olni és ehhez hasonló kérdésekkel ''piszkálni'' azokat, akiktől segítséget vársz...

primus inter pares

(#20) Arhquis válasza Rover623 (#19) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Őt megvédendő nem azt kérte, hogy csináljuk meg, hanem magyarázzuk el neki, amit nem ért. És mingyá átgondolom. Mert az a baj, hogy az én fejemben már szerkezeti ábrák szaladgálnak. Az pedig kicsit már más.

(#21) Arhquis válasza Apollo17hu (#16) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nézd, ez evidens.
Mivel számoljon a program, ha nem adatokkal. Ha nem adsz meg neki adatot, nincs mit számolni, ergo nem lehet müvelettel kezdeni a programot, mert nincs min elvégezni.
Ha beolvasol egy filet, amiben ezek el vannak tárolva, az is bemeneti/kimeneti érték. Az egészet egy meghívással kell kezdened, ha külső forrást használsz, de ez is bemenő adat.
Először gondold át logikusan, és rájössz magad is a dolgokra. A folyamatábrák elég egyszerüek.

(#22) Apollo17hu válasza Rover623 (#19) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A kérdésem term. provokáció akart lenni. Bocsi érte és az áppolásért is, de ha az Alapelvek engedik, akkor én azt ki is használom.

Nem villogni akarok (nem is lehetne, mert - gondolom majd - Neptun-kóddal kell leadni), és nem is a teljes feladat megoldását kértem (ezért sem írtam le a pontos szövegét), de beleszámít a dolog a féléves jegyembe. Folyamatábráról és felépítéséről konkrétan nem hangzott el semmi előadáson. Ami alapján megpróbáltam elkészíteni, azok a középiskolai jegyzeteim és a guglival talált oldalak voltak.

(#23) Apollo17hu válasza Arhquis (#21) üzenetére


Apollo17hu
őstag

kösz a segítséget...
tehát elágazás nem előzhet meg adatbekérést

(#24) Arhquis válasza Apollo17hu (#23) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Vazze, te fölső iskolás vagy?
Mert nekünk ott szerkezeti, és nem folyamatábrát kell rajzolnunk. És a kettő nem ugyanaz.
A legelső lépésként tuti kell egy adat, amin később tököl a progi. Speciális esetről nem tudok. De ha létezik, ezer bocs. Az legelső lépésnél nem előzhet meg. Mert az elágazások is vagy megadott száításokból jönnek, vagy billentyüzetről kapott utasitás alapján, ami szintén bekérésnek számít.

(#25) VladimirR válasza Apollo17hu (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de igen, pl ha az elagazasban a parancssorbol kapott adatotkat vizsgalod
meg ugyan hulyeseg, de lehet olyan, hogy:
begin
if true then ;
end.

jo tudom, ez igy ertelmetlen (:DDD) de az elso eset valos

[Szerkesztve]

(#26) Apollo17hu válasza Arhquis (#24) üzenetére


Apollo17hu
őstag

egyetem...
Nemtom, miaza szerkezeti ábra. :B

VladimiR: Sajnos ebből nem sokat értek, de sztem az én esetemben ez nem áll fenn. :) (Folyamatábrán feltüntetett elágazásokat, ciklusokat stb. láttam eddig, gyakorlati programozás még nem volt.)

(#27) Gabró


Gabró
tag

Up, hogy egyszerűbben követhessem a topicot.

(#28) Arhquis válasza VladimirR (#25) üzenetére


Arhquis
aktív tag

if true then

True, az okés, de mi true? Egy kiskutya? Azt azért nem kéne definiálni?
Ha jol tudom, de már én is meg vok kavarodva. na mind1.
Még akkor nem kellenek ilyen extra izék.

(#29) VladimirR válasza Arhquis (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pascal nem case-sensitive, true meg asszem a system-ben van deklaralva, mint constans
probald ki a fenti programot, fordul, fut

(#30) Arhquis válasza VladimirR (#29) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Van benne valami..
Na mind1, én se vok egy bill gates :D
De nem hiszem, hogy ilyen feladatot adnak főiskolán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.