Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Partition Magic elrontott egy partíciót (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Veron


Veron
őstag

Hi all!

Kis segitseg kene, mert egy 40 gigas vinyon volt az xp + uhu linux! az xp particiója kb 30 gigas volt es kette szerettem volna szedni partition magic 7.0-val, de az a muvelet vegrehajtása kozben hibat irt ki! ettol gyanitom elszallt a fat tabla! Az lenne a kerdesem hogy van vmi progi linux alá amivel vissza tudom hozni a regi particiot, mert fontos adatok voltak rajat! Esetleg vmi windows-os progi is lehet, mert akkor felteszem a 98at egy masik vinyora!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2) Superman válasza Veron (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Próbáld meg a GetDataBack - et, nekem is az segített. De regisztrálatlan változata nem hajlandó adatokat menteni, csak megmutatni. Tehát ezt még meg kell oldanod. ;]

(#3) Veron


Veron
őstag

Ez win es wagy linuxos progi?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4) Veron


Veron
őstag

KOszi mar le is szedtem!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#5) nap


nap
addikt

Nem szerencsés dolog azt a particiót inzultálni, amelyikről a pqmagic-et indítottad.
Meiner meinung legjobb floppyrol indítani, igy tuti nem szeded ki a program alol a particiot.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) Veron


Veron
őstag

De eddig müködött, most először csinált ilyet! de most már mentem le egy masik vinyora az adatokat! Tényleg köszi a progit!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7) Cathfaern válasza Veron (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

EEttől függetlenül tényleg csak egyet tudok érteni nap-pal. Ilyen programokat csak boot-floppyról szabad indítani. Különben könnyen gondok lehetnek (tudom, mert én is megszívtam már).

(#8) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


PQ Magic 8.0 45 megz -> kisfloppy :DD

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#9) hi válasza Warlock_42 (#8) üzenetére


hi
tag

Nem ugy van am az !
Mert miutan az ember feltelepiti windows ala a PQmagic8-at lehet csinalni 2 db ''kisflopy''-t amirol bebootolva tokeletesen mukodik minden. Ezuttal en is egyertek (tapasztalabol) azokkal akik szerint csak ugy erdemes a particiokat piszkalgatni, ha flopyrol/cd-rol inditja z ember a gepet.

(#10) Warlock_42 válasza hi (#9) üzenetére


Warlock_42
senior tag


A Rescue Diskettes-re gondolsz ? Azt még nem próbáltam. Mit tesz rá, a régebbi Dos-os PQ-t ? Az sajnos olyan lassú volt mint a bűn. Meg általában ha nem win alatt partícionálsz az is eszmélet lassú.
Szerintem a legjobb megoldás akkor is a második HDD-nek berakás. Persze ha nincs ilyesmire lehetőség.... Mondjuk szerintem mindenkinek van egy hasonló szgép őrült haverja akinél lehet barkácsolni :DD Csak akkor lehet gáz ha mondjuk le van zárva a gép garanciaszalaggal. Mondjuk épeszű ember olyat nem vesz :DD

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#11) Veron


Veron
őstag

Na 5 ora utan mar ujra ugyan olyan a win mint azelott, csak mar kette van paticionalva!!!

tenyleg kosz a helpet!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12) gLes


gLes
őstag

Üdv Mindenkinek!

Én egy teljes vinyót áldoztam az UHU linuxra és jó volt nekem. Aztán elkúrtam az egészet (mármint a linuxot) és újratelepítettem, de most úgy gondoltam legyen egy kis NTFS partíció a dolog mellett, úgyhogy nekiláttam PM-kel, és meglettek a partíciók. Föltettem az UHU linuxot, és ment is, de újraindítás után a GRUB asszonta, hogy Geometry error. No b@szás van, megin nekiestem PM-mel és csináltam egy full linuxos vinyót, megin újratelepít, megin jó, de újraindítás után a GRUB már szóra sem méltat, ozt csá. Ugyanez, hogyha az UHU linux telepítővel partícionálom. Ergo: A PM IRDATLANUL ELKÚRT@ A VINYÓT, ÉS SOHA TÖBBÉ MÉGECCER!!!! :((

Üdv:
gLes :O

(#13) kokovice


kokovice
csendes tag

Tudna vki segíteni? A vinyómon 2 partíció van, 1 elsődleges C és egy logikai d. Ha a d-re felteszek egy xp-t pmagic-kel, az adatokat le kell szedni??
Előre is köszi.

Tanulj tinó...

(#14) L3zl13 válasza kokovice (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogyhogy PQmagic-kel teszed fel rá az XP-t?
Ha partíció másolására gondosz akkor felülíródnak az ott lévő cuccok.
De ha más volt a korábbi boot konfig akkor lehet, hogy nem fog elindulni az XP.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) nap válasza kokovice (#13) üzenetére


nap
addikt

Mi koze van a pqmagicnek az xp installhoz???
Siman fel tudod tenni a d meghajtora az xp-t. Az adatokat nem art lementeni install elott :P, de csak akkor szukseges, ha at akarod konvertalni ntfs formatumra a particiot.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) peace&love válasza Veron (#1) üzenetére


peace&love
aktív tag

A 7-es verzióval megesik az ilyesmi...:(

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

Szakik, adjatok tanácsot, mit tegyek:

Van egy 80GB-os Maxtorom, ami egy partíció. Már telepítve van a Winfos, és elég sok saját anyag van rajta, amit nem akarok elveszíteni, de CD-re írni sem. Úgy gondoltam, ketté kéne osztanom a vinyót 2 db 40GB partícióra, de az adatok lementése és elvesztése nélkül.
Az új partícióra el akarom menteni a dolgaimat, aztán az elsődlegest legformázni és újratelepíteni a Wint.
Úgy tudom, kell csinálni egy defraget a vinyón, hogy minden adat a vinyó ''elejére'' kerüljön, és akkor lehet a ''végét'' külön partícióként megcsinálni.

Nos, ehhez kéne nekem info és segítség, hogy pontosan mit is kell csinálni.

#tarcsad

(#18) bendi válasza Yutani (#17) üzenetére


bendi
tag

Le is írtad... defrag, és ha siker, akkor pqmagic megengedi, hogy amig nem talál cuccost a vinyón, addig lehúzhatod a méretét... új partició mehet... másolsz ésatöbbi

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#19) Yutani válasza bendi (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Okés, de bootfloppyról kell csinálni, vagy hogy?

#tarcsad

(#20) iwu válasza nap (#5) üzenetére


iwu
addikt

tudja úgy is, de ha volt valami hiba a vinyón, akkor már nem fut le. scandisk mindenképp ajánlott pqm előtt...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#21) iwu válasza Yutani (#17) üzenetére


iwu
addikt

nem kell defrag sem.scandisk ajánlott. a pqm azt nézi, mennyi a szabad hely, nem azt, hogy hol az adat. amekkora a szabad helyed, akkora lehet az új partició, simán win alól szoktam csinálni, és még nem hibázott soha. csúszkával kijelölöd , hogy mekkoráre méretezze át és go, újrabootol egy virtual drival, és megcsinálja.
érdemes a lépéseket külön külön csinálni, nem egy menetben, nem tom miért, de egy menetben sokkal lassabb.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#22) RAM válasza iwu (#21) üzenetére


RAM
őstag

Scandisket, hogy futtatható le XP alatt?

Csak tisztán

(#23) iwu válasza RAM (#22) üzenetére


iwu
addikt

chkdsk

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#24) Yutani válasza iwu (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi az infot, holnap megcsinálom. Aztán majd jövök anyázni, ha elk*rtam... :U

#tarcsad

(#25) RAM válasza Yutani (#24) üzenetére


RAM
őstag

Mivel csinálod pontosan?

Csak tisztán

(#26) RAM válasza iwu (#23) üzenetére


RAM
őstag

CHKDSK szerintem nem uaaz mint a SCANDISC

Csak tisztán

(#27) Yutani válasza RAM (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nos, WIN98SE van a gépemen, és tegnap éjjel volt scandisk és defrag is (aludtam, míg megcsinálta :)) ). Holnap leszedem a Particion Magic-et, és azzal fogom megcsinálni, ahogy feljebb leírták.

#tarcsad

(#28) RAM válasza Yutani (#27) üzenetére


RAM
őstag

Melyik verziót? Regisztrált? DOS v. WOINDOWSból?

Csak tisztán

(#29) Yutani válasza RAM (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, holnap fogok utánanézni, egyáltalán mi van. Most még csak az elhatározás... :DD

#tarcsad

(#30) RAM válasza Yutani (#29) üzenetére


RAM
őstag

DOS v. WINDOWS?
Ezt csak tudod.

Csak tisztán

(#31) iwu válasza RAM (#26) üzenetére


iwu
addikt

szerintem sem, de a lényeg amit csinál...nyelvbotlás volt:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32) Yutani


Yutani
nagyúr

Nos, tegnap éjjel megcsináltam a partícionálást a PM8.0-val. Feltelepítettem, megcsináltam a 2 bootlemezt, majd elindítottam a programot. Beállítottam a dolgokat, de jelezte a PM, hogy bootlemezről tudja megcsinálni a feladatot. Így újraindítottam, beállítottam a méreteket (2x40GB), és néhány perc alatt meg is csinálta. Természetesen előtte volt defrag is. Majd reboot, vissza Winfosba, és megformáztam a D: meghajtót, és át is másoltam rá a C:-ről egy csomó adatot. Tehát Rendben működött a PM, nem volt semmi galiba. Most majd újraninstallálom a Windowst valamikor anélkül, hogy ki kéne írnom több gigányi anyagot CD-re.

Szóval én meg vagyok elégedve a PM-mel.

#tarcsad

(#33) RAM válasza Yutani (#32) üzenetére


RAM
őstag

A lapozófájlod egybe volt a lemez elején v. összevissza?

Hogy lehet a lapozófájlt DEFRAGnál legelőlre rakni?

Már 3x lefuttattam, de még mindig összevissza van!

Csak tisztán

(#34) Polesz válasza RAM (#33) üzenetére


Polesz
addikt

Van rá szoft. Pl régen a norton utilities-szal raktam előre winen a lapozófájl-t. Egyébként meg tiltsd le átmenetileg, defragolj, majd hozd újra létre fix méretűre, ekkor már egyben fogja a helyet :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) peltar válasza RAM (#33) üzenetére


peltar
tag

A Defrag a lapozófájlt nem piszkálja, az neki tabu.
A windows partíció legelejére nem tudod rakni, de van egy üres partíciód akkor megmondod a win-nek, hogy arra rakja és egybe lessz.
A másik megoldás (nekem is így volt jó ideig), a Windowst a d meghajtóra teszed a c üres, igy ha ideteszed a swapot, tuti hogy a legelején lessz a lemeznek.

Peltar#21369

(#36) peltar válasza Polesz (#34) üzenetére


peltar
tag

Na erről se tudtam eddig.
Valahonnan szerzek egy norton utilities-t és kipróbálom.

Peltar#21369

(#37) RAM


RAM
őstag

Most készülök partícionálni.
Be se kapcsoljam a pagefile-t?
5 perc alatt lement a defrag. :)

Csak tisztán

(#38) peltar válasza RAM (#37) üzenetére


peltar
tag

Attól függ mennyi memóriád van.
Ha jól tévedek akkor 98-nak 512 Mb, XP-nek pedig 1 Gb elég swap nélkül is.
Jobb esetben. ;]

Peltar#21369

(#39) azzio válasza peltar (#38) üzenetére


azzio
aktív tag

én ezt inkább úgy mondanám, hogy amíg defraggal májerkodsz, meg partícionálgatsz, érdemes kikapcsolni a swapot, de ha csak simán használod a gépedet anélkül, hogy naponta partícionálgatnál, akkor legyen swap, mert egyrészt tehermentesíti a memóriát, és ha a memóriaigény egy bájttal is meghaladja a rendelkezésre állást, akkor reccsen a gép, de jó nagyot...

(#40) RAM


RAM
őstag

C: D: E: F: -->DISK1
DISK2 volt eddig: D: E: F: -->egy ideig lett: I: J: K:
de pukk! és lefagyott a gép:
és most bootnál nincs DISK2!! :O

Csak tisztán

(#41) RAM


RAM
őstag

G:\ H:\ (optic), h lehet J:\ K:\ -ra tenni. Szóval a végére.

Csak tisztán

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Partition Magic elrontott egy partíciót (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.