Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Partition magic 8 problem after winreinstall (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gecz


gecz
tag

Re,

Van egy 40 gigas wd rendszer vinyom es egy 200as wd vinyom

Nemreg vettem a 200-ast, amit a pm8-al particionaltam es tokeletesen muxot...

VIszont most ravoltam kenyszerulve eegy winreinstallra, ami megis tortent, de az a gond,h most a winfos nem latja a 200as vinyot (a 40esen van a windows)... a pm elsem indul, ha bevan kotve a 200 as vinyo... ezt irja:

''ez-drive has been detected on drive 1, but ez-drive is corrupt. run the ez-drive setup discette to correct this problem. for ez-drive support contect your ez-drive provider''

mi lehet???? pls segitsetek, mert kb 180 giga cuccom volt rajta es meghalok ha elveszett egy winreinstalltol ....

help me pls

(#2) Fauszt válasza gecz (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

a windowson sp1 v. 2 van?

(#3) gecz válasza Fauszt (#2) üzenetére


gecz
tag

2, az elozonel is az volt

(#4) Fauszt válasza gecz (#3) üzenetére


Fauszt
senior tag

a jumperekkel, ill. a winyók megfelelő kábelvégre dugdosásával próbálkozz, találkoztam már hasonlóval és ez segített, de előtte nézd már meg bios mit ír a winyókról?!
És jelenleg mi a felállás primary, secondary, master ill. slave téren?

(#5) gecz válasza Fauszt (#4) üzenetére


gecz
tag

a rendszer van a primary masteren, a 200as meg most a sec masteren, de probalgatom a kabeleket/jumpereket...

addig vmi mas otlet?


[Szerkesztve]

(#6) Fauszt válasza gecz (#5) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ha mindkettő master, akkor ugye a kábel végére (fekete) kell őket dugni, de ellenőrizd le, hogy a jumperek biztosan master állásban vannek-e. Bios mit mond a winyókról? Hány giga stb...

[Szerkesztve]

(#7) Flashy


Flashy
veterán

mi ez az ez-drive? ez valami program volt? tudsz róla hogy mi ez?

(#8) Soja


Soja
aktív tag

Én csak azon építő jellegű infómat szeretném megosztani, hogy sokat hallottam, hogy a pm8-as az szar. Azt mondják a 7 pro-s tökéletes, de a 8-assal vannak problémák. Ha segített ez valamit akkor örülök. Minden jót.

(#9) gecz válasza Fauszt (#6) üzenetére


gecz
tag

igyis probaltam... a winfos es a bios is felismeri rendesen a winyokat, de a winfos nemlatja a particiokat, amit az elozo win latott a pm8 particionalas utan...

(#10) gecz válasza Flashy (#7) üzenetére


gecz
tag

fogalmam sincs ,h mi ez

(#11) Fauszt válasza gecz (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

próbáld meg cable select ill. slave állásban is és ugye ha slaveban akarod működtetni, akkor a kábel középső csatolójára dugd a winyót.
Esetleg kipróbálhatnád másik gépben, vagy egy pebuilderrel. Helyreállító konzolból mi a helyzet?

(#12) Dufresne


Dufresne
addikt

Sajátgép jobb klikk:DD/Kezelés/Lemezkezelés..
Itt látja a vinyót és ha igen mit ír rá? Esetleg itt tufsz variálni vele valamit.

(#13) corlagon


corlagon
senior tag

Szerintem ne piszkáld a jumpereket és a kábeleket egyelőre. Ha a win reinstallig jól ment, nem az lesz a probléma.

Pár fórum hasonló problémával:
Bővebben: link
Bővebben: link

Nem bogarásztam végig, de talán a partíció kódja állítódott el (vagy átírta a PQMagic) és ezért látja EZ-Drive partíciónak a Win. Az EZ-Drive valami drájvmenedzser-féleség.

(#14) Dufresne


Dufresne
addikt

Jah amúgy egyik haver vinyójával volt már oylan gondunk, hogy áthozta hozzám és a kb 10perces út alatt valahogyan RAW filerendszer lett rajta, amit ugye a win nemlát, úgyhogy format lett belőle, de szerencsére a GetDataBack progival mindent visszanyertünk utána:C
Szóval ha erre kerülne a sor, akkor sincs minden veszve, csak erre akartam utalni...

[Szerkesztve]

(#15) gecz válasza corlagon (#13) üzenetére


gecz
tag

es hogyan lehet ezen segiteni?

a lemezkezelo latja, h ott van a vinyo sot, formazni is tudom a felugyeleti eszkozokben, de ugye azt nem akarom...

szval azon, h ha osszekeverte a kodot, h tok segiteni ?

(#16) gecz válasza gecz (#15) üzenetére


gecz
tag

up, help me pls: D

(#17) Flashy válasza gecz (#16) üzenetére


Flashy
veterán

a napokban volt egy topik azzal hogy eltűntek a partíciók, ott ajánlottak egy progit ami megint megkeresi őket és visszaállítja. ha az nem jön be, akkor a vinyót berakni egy gépbe ahol van annyi szabad hely amennyi adat volt rajta, aztán Getdataback

(#18) corlagon válasza gecz (#16) üzenetére


corlagon
senior tag

Többet kéne tudni a vinyóról...

Pl. mi van a partíciós táblával? Vannak ilyen véletlenül letörölt partíciót visszaállító proggik. Én a múltkor a Partition Table Doctor 3.0-val próbáltam egy format után visszahozni a FAT-ot.
Ha nem megy, végső esetben valamilyen recovery program (Getdataback for NTFS pl.) lementi neked a fontos adatokat egy másik partícióra.

Ja, és igen óvatosan próbálkozz, legjobb lenne, ha ghostolnád az egész partíciót és azon próbálkoznál. Bár 200 Gigánál nem tom fog-e menni.

(#19) corlagon válasza Flashy (#17) üzenetére


corlagon
senior tag

Ehem, asszem az Ontrack Easy Recovery Pro-t ajánlották, az se rossz.

Kifejezetten partícó elvesztésére az a PTD 3.0 meg valami Acronis (?, elfelejtettem) stuff jó. Bootlemezes, Freedos-sal.

OFF félig

Egyébként háttér:
Egy win ME reinstallnál lazán letöröltem egy 80 és egy 200 gigás tele partíciót, plusz létrehoztam a helyükön 2 új FAT32-t (...a windows ismeretlen nt fájlrendszert talált, letörli? - ''Ehh, mit nekem ismeretlen fáljok, biztos swap szemét, <ENTER>'')
..és getdataback-kel visszahoztam róla mindent! Hát ja, 2 nap alatt.

/OFF

[Szerkesztve]

(#20) gecz válasza corlagon (#19) üzenetére


gecz
tag

a partition table doki tenyleg jo, csak amikor mar mentenem el a beallitasokat, tehat megoldanam a feladatot, keri, h vegyem meg... es cracket sem 2ora google, sem dc sem sehol nem talaltam hozza, ha valaki tud pls segitsen mert nagyon fontos

kosz

szerk: illetve mas particios tablat kezelo progi is jo lenne, vagyis visszaallito, mivel nem ertek hozza :D

[Szerkesztve]

(#21) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Partition Magic topik: [link].

Ezt a témát zártam.

És no warez plz. :(((

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Partition magic 8 problem after winreinstall (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.