Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ra^ven


ra^ven
senior tag

Bocsi az új topicért, de a régi hozzászolásokban erre nincs válasz és utolsó hozzászolás többnyire nyári:)
Most veszek egy 160 gigas samsungot, nagyjából tudom hogy osszam fel. Ha a swapnak kulon particiot csinálok az számit hogy C: után jön e vagy akarhova lehet tenni?
Másik kérdés: PartitionMagic-kel (v8.0) van egy olyan mód, ahogy a mostani vinyom is megvan csinálva, hogy a 160 gigat ''extended'' primary ra rakni es ebből lecsipkedni részeket megéri? emellé c: primary és d, e ... logical.
Előre is köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2) Flashy válasza ra^ven (#1) üzenetére


Flashy
veterán

a swap helye mindegy, de ha Win swapnak akarod akkor betűjelet fog kapni mindenképpen, én a végére raknám. bár a vinyó elején levő dolgok gyorsabbak. a második kérdést nem értem.

(#3) ra^ven


ra^ven
senior tag

Lehet ugy particionalni hogy van egy 80gigas vinyo pl. vagy egyszeruen csinalsz c,d,... particiókat, tehat rogton lecsiped a 80 gigábol azthiszem ezt a PM ''unallocated'' ként jelzi.
Vagy fogod a 80 gigát, és csinalsz belőle egy ''extended'' reszt. és abból csiped le a particiókat.
Ne kérdezd hogy mire való, annyit tudok hogy PM el lehet csinalni, de nem tudom hogy van e vmi előnye.
PM -ban van olyan mód hogy kulon ''windows swap''? nem is tudtam.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4) turho válasza ra^ven (#3) üzenetére


turho
őstag

Mert nincs olyan hogy swap mód :)
Csinál egy 4 gigád d-t a c után, majd a winben beállítja hogy a d-n legyen a swap.
Érdemes a c mögé tenni. Ott a leggyorsabb.

(#5) Flashy válasza ra^ven (#3) üzenetére


Flashy
veterán

na most már értem a kérdést. igen, lehet elsődleges partíciót csinálni meg lehet extendeden belül logikait. de mi a kérdés? most már mindegy hogy hogyan csinálod, régebben annyi volt hogy logikairól nem lehetett bootolni és a DOS automatikus betűjel kiosztása először osztotta az elsődlegeseknek aztán a logikainak szóval rackes vinyót ha elsődlegesnek partícionáltam akkor berakta D:-nek és elcsúsztatta a többit ha volt még.

(#6) ra^ven válasza turho (#4) üzenetére


ra^ven
senior tag

aha 2 giga elég swapnak ugye? Láttam több embernel hogy a swap az S. Végülis mind1 hogy C után vagy előtt van nem?
Vki akkor el tudná mondani ezt az extended -et ? :) 160 gigánál meg sokan mondtak hogy ha ntfs be formázom 14* giga lesz csak de ha fat32 akkor 153, ebből igaz vmi?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7) Flashy válasza ra^ven (#6) üzenetére


Flashy
veterán

ntfsnél kicsit nagyobb a filerendszer overhead én is így tudom. te döntöd el hogy áldozol rá helyet a jobb filerendszerért.

(#8) turho válasza ra^ven (#6) üzenetére


turho
őstag

Alapértelmezésben a c a legelső.
Vagy ha a harmadik vinyónak rakod be, akkor akár q is lehet :)
2 giga is elég swapnak végülis. Tudod hogy megadhatod a minimális-maximális méretét, nem?
NTFS-ben picivel kisebb a hely de nem ennyivel amit írtál, hanem max 0.5-1 %-kal.

(#9) ra^ven válasza Flashy (#5) üzenetére


ra^ven
senior tag

Nagyszerű:)
Akkor szted hogy jobb? Csinálni egy primary C:-t , a többit extendedbe rakni logikainak? Most így néz ki:


[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#10) Flashy válasza ra^ven (#9) üzenetére


Flashy
veterán

volt régen olyan szabály is hogy 1 darab primary fat lehet, a többi legyen logikai. de tényleg tökmindegy most már. én úgy csináltam hogy primary fat, primary linux, a többi meg logikai. a második vinyón primary fat, primary ntfs, logikai ntfs.

(#11) ra^ven


ra^ven
senior tag

Értem köszi.
tehat akkor vegülis mind1 hgoy fat 32 vagy ntfs?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12) Sanya válasza ra^ven (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem csakis ntfs-t használj, a fat már kicsit elavult..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Flashy válasza ra^ven (#11) üzenetére


Flashy
veterán

nem egészen mindegy. ntfs-ben vannak jogok, nagyobb a hibatűrése (hogy egész pontosan milyen journalt vagy mit használ azt nem tudom de fagyásnál nagyon ritka a chkdsk) és FAT-on a max fileméret 4Gbyte. röviden.

(#14) ra^ven


ra^ven
senior tag

Joh akkor végezetül tudnátok egy tanácsot adni hogy osszam fel a 160 gigamat itt inkabb arra célzok hogy mi legyen logical, extended, primary, és csak mellékesen a méretre.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15) Flashy válasza ra^ven (#14) üzenetére


Flashy
veterán

huh hát ezzel kapcsolatban nem könnyű tanácsot adni. ha több partíciót csinálsz akkor legyen 1 primary és legyen a többi logikai. van aki egybe hagyja, én szeretem több felé. nekem a 160-ason van egy 32M-s FAT32, amire a másik 40-es Maxtorról (azon van a rendszer) csinálok néha mentést, azon kívül van 2 NTFS, nagyjából egyformák.

(#16) astor47


astor47
csendes tag

valamikor letöltöttem erről a fórumról a partition magic 8.0 -t . kölcsön adtam ,tönkreverték pedig holnap szükségem lenne aparticionáló, formázó műveletre . SEGÍTSETEK rosta2@t-online.hu

(#17) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Paragon Partition Manager 2005 és a Paragon Partition Manager 8 között mi a különbség?
Eddig a Paragon Partition Manager 2005-t használtam. Érdemes váltani a Paragon Partition Manager 8-ra?

(#18) dany27


dany27
őstag

hali

akartam egyesíteni kér partíciót symantec pm 8.05el de amajdnem végzett amiko vmi hibát írt ki azóta egyik partíciót sem látom meg vmi hibát ír ki h hibás vagy rossz partíciós tábla!

5let mit lehet csinálni??

(#19) Tom025


Tom025
csendes tag

Sziasztok!
Látom régen nincs új hozzászólás a fórumban de remélem tudtok nekem segíteni. WinXP-t használok jelenleg, de fel szeretném telepíteni a Linuxot. Új partíciót csinálnék hozzá, a gondom csak azzal van, hogy nem szeretném a Symantec BootMagic progit használni hozzá, hanem bőven elég lenne, ha BIOS-ból kiválaszthatnám, melyik partícióról induljon. Ez így működőképes, vagy nagyon utálják egymást az oprendszerek? Köszi a válaszokat..
Üdv, Tom

(#20) lazydog válasza Tom025 (#19) üzenetére


lazydog
addikt

A Linux kulturáltan fogja kezelni a problémát.
Nem kell BIOS-ból válogatni, hanem egy bootmenüt fog erre a Linux telepítő létrehozni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#21) vati válasza Tom025 (#19) üzenetére


vati
senior tag

Bele lehet hegeszteni az XP boot menüjébe is a linuxot. Vagy a linuxéba az XP indítást

csekkold ezt: http://ourworld.compuserve.com/homepages/gvollant/bootpart.htm [link]

Vagy guglizz rá: +bootpart +linux +xp Lesz olvasnivaló.

BIOSból vsz csak azt mondod meg, milyen sorrendben bootolja a HDDket, hogy melyik partíció. olyat még nem láttam.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#22) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Sziasztok!

A notebookomra ma telepítettem fel az Xp-t. A 120 Gb-s Hdd-n két partíciót csináltam, egy 8Gb-osat a windowsnak, meg egy 20 Gb-osat "szemetelőnek". A maradék helyet nem látom sehol... Azt hogyan lehet egy harmadik particiónak megcsinálni? Kicsit részletesebben írjátok le, mert elég gyökér vagyok számítógép téren!

Köszönöm, minden jót!

(#23) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Két részre van osztva a winyóm, egy 70gigás a rendszernek, és egy 300gigás az adataimnak, XP telepítő alatt töröltem és létrehoztam újra a 70gb-os rész, ezért most D meghajtóként ismeri fel, ezen van a jelenlegi rendszer (win7). Szeretném az adatok sérülése nélkül (tehát nem törölve mindkét partíciót...) visszaállítani a 70gigásat rendszerpartíciónak, C betűjellel, és a 300-ast tárolónak (extended, vagy logikai particiónak...?) D betűjellel. Ehhez melyik programot használjam? És némi instrukciót is kérnék hozzá ha nem gond...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#24) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#23) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Erre folytatódik...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.