Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) elttiL


elttiL
senior tag

Hi!

Igaz az, hogy van egy 60GB-os partíciónkénti korlát? Ha ekkora egy partíció, akkor az egyes oprendszerek, alaplapok, másképp kezelik? pl az winxp tönkrevágja stb. (mivel megtörtént)...

(#2) The_Tom válasza elttiL (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

nem igaz. nekem van 80-as particom is egyben. sima win98-cal es megy...

Üdv.

Szerintem.

(#3) The_Tom válasza elttiL (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

ja, vajja! ha vmi regi geped/oprendszered van akkor azzal lehet hogy van ilyen, de egy mai gepnel mar nincs.

Üdv.

Szerintem.

(#4) elttiL


elttiL
senior tag

Szóval egyszerűen megadta magát az egyik partíció ca. 1 hónapos FAT-ja? Nékem azt mondták, hogy a FAT mint file-rendszer nem alkalmas ekkora partíció egyben tartására :)

(#5) neduddki válasza elttiL (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az lenni a poen ha az 1024-es cilinder felett kezdodoik egy particio, akkor nem tud rola bootolni a oprendszerek egy resze! tobbre kozott nt4 9x! a linuxnak lenni szep kis kapcsolo inditaskor akkor tud! 2k meg xp meg nem probltam fole
Na most a masik poen! 40 gb kornyeketol amit lattam fat32 tobb mint instabil!!! /mingya gyunnek 10-en es lehujjeznek/.
nt4 sp4 tol kezeli a nagy ntfs-eket, ms szeritn, nalam sp6a kell hozza
kb ennyi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) lakosk


lakosk
tag

Nem hinném!Nekem van 120 GB-os partícióm is,és nincs vele semmi gond sem.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#7) The_Tom válasza neduddki (#5) üzenetére


The_Tom
senior tag

pontosan mit takar ay ''instabil'' ?? mert nekem amiota megvan ez a 80-as IBM-em azota 1 be van particionalva es semmi baja...

Üdv.

Szerintem.

(#8) elttiL


elttiL
senior tag

addig vígan ment, amíg nem került be egy xp-s gépegységbe, majd vissza az eredeti helyére... És annyira össze van hányva (nem a gép, hanem a FAT :))) ), hogy egy GetDataBAck talált 6 db .gif képet, oszt ennyi...

heló-beló - bocs csak ki akartam próbálni a félkövér bötűket

(#9) neduddki válasza The_Tom (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ket valtozat jelenik meg!
1. Amikor vmely okbol, - figyelmetlenseg-, tele lesz a particio csinal egy konyed mozdulatot es gyonyoruszepoen elszall a fat tabla! Ezt celzatosan is kiprobaltuk, es a ket probabol 2* sikerul prezentalni! 815-os deskan 40GB maxtor es 120GB IBM fele.
2. Nagy mennyisegu adat felmasolasakor, mikor vegyesen kerullnek fel file-ok, es vissza probalsz keresni egy kis meretu filet pl megnezni, akkor szinten fat tabla hibaval elmegy szabacsagra egy idore! Ez esetleges hibanak tunik, amikor akartuk soha nem csinalta, beezeg mikor nemkellet volna!

udv

neduddki

p.s. egyenlore ugy tunik ez nagy mennyisegu file-nel lep fel /~10e/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Bigboy


Bigboy
csendes tag

Hi mindenkinek!

Keresnék a GetDataBack 2.17-hez egy crack-et, vagy sorozatszámot.
Megköszönném ha valaki mail-ben elküldene egyet.:))

Köszi bárkinek. :DD

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#11) StrigHer


StrigHer
csendes tag

Sziasztok. . .

2 kerdesem lenne , van egy 80GB os SAMSUNG vincsim eloszor ia arra lennek kivancsi hogy
-ha csak 1 XP t szeretnek feltenni ra hogy particionaljam meg hogy a ''legjobb'' legyen
-ha egy XP es egy Linux is menne a vinyora akkor hogy csinaljam ez olyan 30-50gb aranyban lenne ezekutaan az XP reszet vay a Linuxet particionaljam tovabb ??

(hogy particonaljak meg nyersen(konfig osszerakasakor) fdiskel ??
plz ne oggoljatok hanem aki tud segitsen thx

peace

(#12) L3zl13 válasza StrigHer (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem a Linuxot nem nagyon kell tovább particionálni.
XP-n pedig szerintem érdemes egy partícióra a rendszert és külön az adatokat.

Linuxnak szerintem nem kell 50GB, hacsak nem valamilyen spec dologhoz kell.
Ha csak a szokásos filmek, zenék stb tárolására kell hely akkor csináld úgy, hogy ezek egy külön adat partíción vannak amihez mindkét rendszer hozzáfér.

Szóval olyan 10-10-60 arányt javasolnék. (Win-lin-adat)
Plussz persze a swap partíció linuxnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) StrigHer válasza L3zl13 (#12) üzenetére


StrigHer
csendes tag

50-XP 30-Linux ra gondoltam koszi szepen . . .

peace

(#14) PWR válasza StrigHer (#13) üzenetére


PWR
aktív tag

uazt csinalnam, mint L3zl13 :
10-10-60

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.