Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AnNoNiMuS


AnNoNiMuS
csendes tag

Sziasztok!

Egyik haverommal történt, hogy Win install közben a 160 GB-os vinyóját kezdte el formázni a 10 GB-os helyett.... (állítólag ő a 10 GB-st állította be, de sztem simán elszúrta :)) :C )
A srác megijedt, és amint meglátta,h formázza a 160 GB-s vinyóját a win, nyomott 1 resetet...
Ezek után eltűnt az összes partíciója és minden adata, ami a 160 GB-os vinyón volt...

A kérdés az lenne, hogy hogy lehet visszaállítani (egyáltalán lehet e) a vinyót, hogy a régi partíciók meglegyenek és az adatok is visszajussanak?

Köszi előre is a tippeket! :)


Üdv: annonimus:))

(#2) fueled18


fueled18
tag

Hali!!!!

persze hogy lehet!!!!!
én múltkor a 120 Gbossal jártam így. Leformáztam véletlen és minden eltünt, de a freeundelete progival megoldottam. A szoftverbázisról le tudodszedni!!!:D:D


A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#3) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Elöször is 200Giga illetve 120gigás winyom van.

Nekem az lenne a gondom, hogy leformáztam a 120Gigás vinyom elötte a dokumentumok mappából átvittem az adatokat a 200Gigás vinyóm 80gigás részire és újratelepítés után visszaakartam rakni a C:-re, a 120Gigásra Totalcommanderrel és eltünt a kép illetve a videó mappa, de a partició azt írja ki, hogy ott van a 80gigáson van, csak én nem látom ???
A 200Gigás winyo 120Gigás felén pedig nem látja az egyik mappámat amibe házi kamerás családi DVD-k voltak, azt írja ki hozzáférés megtagadva ???

Az lenne a kérésem hogyan nyerhetem vissza az adatokat mindkét esetben ???

Még nem formáztam a 200Gigás wincsi egyik felét sem, vagy formázzak és utána ???

HELP !!! :F:F:F

THANX

:R:R:R

(#4) <Adamsky> válasza HoReSz1975 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Van fönn valamilyen SP? Ha nincs, akkor legalább SP-1-et tegyél fel, mert az ilyen nagy vinyókkal gondja lehet az ''alap'' XP-nek.

(#5) HoReSz1975 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


HoReSz1975
őstag

SP2

:F

(#6) Monya78


Monya78
veterán

Hali!

Van egy 160Gb-os vinyóm, ki-be rakás után nem akar bejönni a Windows, másik gépbe rakva, formázatlannak látja, és a eredetileg 2 partició helyett egyet lát azt is tök üresnek...

mit lehet tenni...?
fontos lenne.... :O

(#7) HoReSz1975 válasza fueled18 (#2) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Hi

Hogyan oldottad meg letöltöttem a progit leformáztam a wincsit és nem talál semmit ???

:F

(#8) Petersson


Petersson
csendes tag

Hali Monya 78,

Eloszor is fontos hogy hogyan van leformazva. FAT, FAT 32 vagy NTFS!?
Ha pledaul van egy merevlemezed ami NTFS es betolod egy geppe ami Win. 95-98 -as akkor a gep nem fogja latni mert szutyok a szoftver.
Szoval erre figyelni kell. Amugy a sima FAT -t minden windows latja.

A masik meg hogy Fdiskel meg tudod szakerteni. Minden windows boot floppyn rajta van ez a szoftver. Ezzel tudsz csinalni particiokat es meg par okos dolgot.

A harmadik hogy az öreg OP rendszer nem ismeri fel az uj merevlemezeket.

Ez a harom dolog merult fel bennem elsore, remelem hasznalhato.

keresztnevek - http://www.nevnaptar.eu - keresztnevek

(#9) Monya78 válasza Monya78 (#6) üzenetére


Monya78
veterán

Inteles gépek biosa nem is látja...csak a rendszerezközök, lemezmeghajtóknál lehet látni hogy egyáltalán a gépben van...

(#10) Monya78 válasza Petersson (#8) üzenetére


Monya78
veterán

NTFS, XP sp2-es rendszer
fdisk-et még nem próbáltam
de a segates spéci programja sem látja...

(#11) Petersson


Petersson
csendes tag

Szasz HoReSz1975,

Ezen az oldalon talasz meg par szoftvert ami segit visszahozni az elveszett file okat. http://letoltes.prim.hu/index.prm?aid=27

Sok sikert.

keresztnevek - http://www.nevnaptar.eu - keresztnevek

(#12) Petersson


Petersson
csendes tag

vagom monya,

Az van hogy hozzam behoztak a minap egy MAXTORT es bettem a gepembe mint slave, de semmi. Nem latta a gep. Amikor all fel a gep, vagyis POST ol akkor kiirta hogy ott figyel a MAXTOR merev lemez, de a Windows bol mar nem lattam.

Na erre fogtam magam, betettem a merev lemezt a szurke kabel vegere mint MASTER - es persze kivettem az eredeti vinyom - csinaltam egy win 98 bootlemezt, beloktem a gepbe, betoltam az arcom a DOS ba. Ott beirtam fdisk.exe. Igy mar latta a gep a maxtort.

Szoval master es az adat kabel vegen volt lemez nem pedig a kozepso csatlakozon valamint DOS ban voltam.

Ezek utan adtam a pofajara Fdiskel majd ott a DOS ban le is fomaztam partiziozas utan. Eme procedura utan visszatettem az eredeti merev lemezt majd az idegent ujra bekotottem mint slave a kozepso csatlakozasnal es wooallaa, mar lattam windowsbol. :)

keresztnevek - http://www.nevnaptar.eu - keresztnevek

(#13) Monya78 válasza Petersson (#12) üzenetére


Monya78
veterán

És az adatokkal mi lesz?

(#14) Monya78 válasza Petersson (#12) üzenetére


Monya78
veterán

Ebben a gépben az fdisk sem látja a vinyót...

valszeg megyek haza, ott legalább a biosban ott volt...

Fdisk /mbr parancsa mit is csinál?

(#15) Petersson


Petersson
csendes tag

Jo a kerdes. Na most ha muster en van, es DOS ban vagy, akkor onnan latnia kell a lemezt. Szal ha ismered a DOS parancsokat akkor at tudod menteni a fileokat valahova. Na persze ehhez ra kell kotni egy masik merevlemezt salve kent amire ramehet a cucc.

Amugy megneztem neked az osszes olyan szoftvert ami vissza tudja hozni a fileokat de sajna mind minimum Win 95 alatt megy. Szoval nincs DOS os.
:(((

keresztnevek - http://www.nevnaptar.eu - keresztnevek

(#16) Monya78 válasza Petersson (#15) üzenetére


Monya78
veterán

Felszerelközve, néhány floppyval hazaindulok, hátha.....

Kösz a segítséget..

(#17) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Valaki tud valami profi fájl visszaállitó programot formázás után ????

HELP

THANX

:R:F:R

(#18) Petersson válasza HoReSz1975 (#17) üzenetére


Petersson
csendes tag



Probalkozz a File Recovery 4.0 -val. Innen tudod leszedni.
http://letoltes.prim.hu/index.prm?aid=27

Tobbnyire vissza tudja hozni a fileok 20%-at, de talan tobbet is.

Sok sikert.

keresztnevek - http://www.nevnaptar.eu - keresztnevek

(#19) HoReSz1975 válasza Petersson (#18) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nem jó probáltam 60-70giga veszett oda amúgy :(((:(:O

(#20) Claire


Claire
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kéne...Win98ról akartam xpt telepíteni és leállt többször a telepítés így újraindítottam illesztőprogramok nélkül a 98at.Most nem látja a gép a merevlemezeket és fdisk nem működik egyáltalán...
Micsinyáljak?Ja és a C meghajtómra közli hogy nem megfelelő formátumú...
Partition Manager vajon segít?Vagy valami más ötlet?
Köszi!

Claire

(#21) TiMoN válasza AnNoNiMuS (#1) üzenetére


TiMoN
senior tag

Én a Get Data Back for NTFS-t ajánlom nekem nagyon sokat segitett adataim 90%!!! visszatudtam vele hozatni, igaz időigényes de nekem nagyon megérte!
Ha dobsz 1 mailt hogy érdekel átküldöm a progit is meg a megvásáláshoz szükséges infot ;] :D

-TiMoN-

(#22) HoReSz1975 válasza TiMoN (#21) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Hi @ All

Nekem megvan a progi csak nem látom mit kellene visszahozni mert érdekes jelek vannak nem a konkrét mappanevek ???
Szinte csak fájlok vannak...
Valami leírás vagy segítség kellene a használatához... :F

THANX

Milyen vásárlás ???? :F

:R:R:R

(#23) TiMoN válasza HoReSz1975 (#22) üzenetére


TiMoN
senior tag

Igen, nem rendesen eredeti mappákba hozza vissza a cuccot. van amit igen van amit nem de mindenképp saját mappába teszi ami ilyen sdffdskd nevü lex... hogy mért nem kérdezd, nem néztem át a progit csak használtam mentet és örültem neki hogy a 2gb digitális géppel készült fotoim megvannak...

megvásárlás... a program :D megtörése... csak nem akartamkiirni mert nem warezolunk itt.. :(

azt az összes mappát jelöld ki add meg neki hova másolja és mindent lement akkor a vinyóról amit csak tud... időigényes xal eltart 1 kis ideig...

-TiMoN-

(#24) HoReSz1975 válasza TiMoN (#23) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Szóval tökmindegy mi jelöljem ki mindet és másoltassam vele egy mappába ami kell azt meg elmentem ennyi ???:F
Küld el a kulcsot, vagy ami kell...
horesz@pr.hu

THANX

:R:R:R

(#25) TiMoN válasza HoReSz1975 (#24) üzenetére


TiMoN
senior tag

hanyas verzio mert nem mind1... nekem 2.31 es.. és exe file-om van :)

-TiMoN-

(#26) HoReSz1975 válasza TiMoN (#25) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem kell regisztráltam

THANX

Amit leírtam úgy kell ????

(#27) TiMoN válasza HoReSz1975 (#26) üzenetére


TiMoN
senior tag

kb.. nemnehéz rájönni! :) sok siker!

-TiMoN-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.