Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Előre is bocsi a ''használdakeresőt'' emberektől, de nem találtam meg az ezzel foglalkozó topicot (pedig tudom, hogy volt).

A szituáció a következő:

Frissen vásárolt SEX-es 120GB-os Samsung HDD-met szeretném beüzemelni, mégpedig a rendszer újratelepítése nélkül. Próbáltam Norton Ghosttal és Partition Magic-kel is klónozni a partícióimat, ami (legalábbis úgy néz ki) sikerült.
Viszont ha megcserélem a 2 vinyót (azaz az új lesz a master), akkor a WinXP nem bootol. Illetve elkezd bootolni, bejön a kék képernyő a Windows jellel, ami alá be kellene fadelnie a ''Windows indítása'' feliratnak, majd jönnie kéne a loginképernyőnek, de nem csinál semmit.

Ahogy csináltam:
- Megcsináltam a partíciókat Partition Magic-kel
- Norton Ghosttal átmásoltam a meglevőket, de az új partícióknak nagyobb a mérete, mint az eredetinek (ez számít?)
- a régi master HDD-t lehúztam, az új lett a master

És nem működik!
Mit tegyek?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2) I_Am válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Ha ghost-al csinálod, akkor utána próbáld még simán meg a syscopy parancsal a rendszerfile-ok másolást is miután végzett. Nekem is volt anno pont ilyen problémám és így megoldódott. Nem állítom, hogy ez lesz a megoldás, de nekem anno működött és egy próbát megér sztem neked is.:)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Jester válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Nem szükséges előtte Partition Magic-kel létrehozni az új vinyón a partíciókat.
Azonos partícióméret sem szükséges.

Ami szükséges:
- Norton Ghost 2003. A régebbi verziókkal WinXP nem megy ghostolás után. (A hibajelenség az, amit leírtál.)

Tehát Ghost 2003-mal csinálj a régi vinyódról image-t, majd az üres, új vinyóra visszatelepíted. Amennyiben más hardvert nem változtattál, akkor mennie kell.

Mehr Licht!

(#4) I_Am válasza Jester (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Háhááá...most már tom, hogy miért szarakodott anno. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) bLaCkDoGoNe válasza I_Am (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi az ötletet, ki fogom próbálni!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) bLaCkDoGoNe válasza Jester (#3) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Norton Ghost 2003-mal csináltam.
Az a baj, hogy nincs annyi hely a régi vinyón, hogy ráférjen az image, ezért gondotam a partíció klónozásra.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) Jester válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


Jester
aktív tag

Partíciót is klónoztam már így, az is működött. Az nem lehetett a gubanc, hogy csak egy partíciót akarsz klónozni. Biztos, hogy megfelelő verziójú a Ghost?

Hogy csináltad?
Mentéshez: create image ->from partition
Viszza: Restore partition-> from image

Csak azért kérdem, nem rossz menüt választottál esetleg? (Tudom, hogy nem sok elböknivaló van, de hátha...)

Mehr Licht!

(#8) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Nekem is ez volt a bibi 3 partició másolásánál 30 gigásról 120asra. Végülis a NG2003 megoldotta. Szimpla a dolog, berakod az üres particionálatlan új vinyót slave-nek, aztán Ghostba Clone parancs. Áttolja szépen az egészet, annyi hogy széthúzza a particiókat a rendelkezésre álló helyen, ezt utána már Partition Magic-kel lehet mókerászni.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#9) bLaCkDoGoNe válasza kbalage2 (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, akkor lehet, hogy az előzetes particionálás volt a gond. Megpróbálom a Te módszeredet. Köszi!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) bLaCkDoGoNe válasza Jester (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Úgy csináltam, ahogy írtam.
A Norton Ghost az, ami a SystemWorks 2003-ban volt, gondolom akkor ez is 2003-as.
Köszi a segítségeket, megpróbálom particionálatlan vinyóval.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#10) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kis javítás: Úgy csináltam, ahogy írtad. (Mármint Jester).

Köszi a helpeket, ezt már az új vinyómról postolom, minden tökéletesen működik. A kulcs tényleg az volt, hogy nem kellett megcsinálni a partíciókat előre, hanem mindent rábízni a Ghostra.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.