Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ravebacsi


ravebacsi
csendes tag

Sziasztok!

Bajban vagyok a parisattal...
Oda adtam egy wifi router-t barátnőnek, hogy náluk is tudja a laptop-ot használni kényelmesen, ne kelljen kábelt lógatni a nethez.
Mondtam neki, hogy be kell írni az internet hozzáférés felhasználónevét és jelszavát és azonnal menni fog, mint itthon.

Nah de jött a csavar....
Merthogy Borsodban a pariSAT nem ad felhasználónevet se jelszót.
Se semmit....

Felhívom az ügyfélszolgáltot....

Ügyfélszolgálat: Ők nem foglalkoznak router beállítással, különben se tudja náluk senki se, hogy kell azt csinálni, de ne is használjam, mert megy az anélkül is.

De én szeretném használni, a router meg kér legalább egy szerver nevet, hogy valamit elérjen, vagy IP-t, vagy felhasználó nevet és jelszót....

Ügyfélszolgálat: Hát ők ezt nem tudják. használjam router nélkül...

Hogyan adjak meg a routernek semmit, hogy működjön és ne zavarjon el a halál f*szár, hogy nem adtam meg jelszót meg stb....???!!???

(#2) ravebacsi


ravebacsi
csendes tag

A dolgot nehezíti, hogy én Pesten vagyok közben, a probléma meg legalább 200km-retőlem...

(#3) P.K.Gabesz válasza ravebacsi (#2) üzenetére


P.K.Gabesz
tag

szia!

parisat, 3 dolgot ad meg neked bekötéskor, 1 felhasználónet (amit te adsz meg) 2 jelszavad, 3 ktv azonosító, ezek lényegében csak ahhoz kellenek, hogy a parisat oldára be tudj jelentkezni,
de kérdem én, hogy miért nem megy a net? modemet összekötni a routerrel, routerben bekapcsolni a wi-fit ( már ha ki van kapcsolva ) notiban szintén bekapcsolni, és ennek működnie kéne.

Nevelgetem csemetéimet és közben hallgatom, hogy nő a fű.

(#4) ravebacsi válasza P.K.Gabesz (#3) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Bocs az enyhének nem mondható fázis késésért....

Ez alatt az idő alatt voltam lent náluk én is, sikerült beállítani a dolgot.
Domain nevet kellett megadni, meg MAC-et kelett klónozni.
Eltöltöttem vele egy kis időt, de megy minden!
Nekem is ez volt az első találkozásom KTV hálózattal, sokkal másabb mint a telefonos
hálózat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.