Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Panther adatai veszélyben, help needed! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nos, először is sajnálom hogy ilyen hosszú lett a topik címe (és hogy egyáltalán szükség van e topikra), de nem igazán tudtam rövidebben mindent beleírni. Mondjuk azzal legalább tuti nem leszek megvádolva hogy semmitmondó a cím. :)

Na tehát a lényeg, hogy van egy Seagate Barracuda ATA IV 60 GB-os winyóm, és megjelent rajta pár bad sector. Még teljesen jól olvashatóak az adatok, de ugye a hiba az hiba -> megy vissza gariba. (Ráadásul már tervezek egy ideje egy Win-reinstallt mert csinált a gép mindenféle hülyeségeket, és most hogy nekiláttam, kiderült hogy ez a baj :D) hogy ki tudna esetleg nekem a csere idejére kölcsönözni egy min. 60 GB-os winyót. Nagyon megköszönném a dolgot.

Thanx,
Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) slug


slug
senior tag

Hát nemtudom, de utánnanézek, Hol laksz?

(#3) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Mit szolnal egy kolcson dvd irohoz + 10 dvd-rhez?

Nem 60 giga, dehat ezvan ;]

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#4) Break válasza Panther (#1) üzenetére


Break
aktív tag

Ha meg oldod az Inno3d GF4 TI 4400-es problémámat ...azonnal a tied is meg lesz oldva....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#5) Panther válasza slug (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Érdi vagyok, de Pestre is bármikor be tudok menni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Mindenesetre még azért töröm a fejem rendesen hogy hova tudnám itthon elcuccolni ezt a sok mindent winyó híján, meglátjuk mi lesz belőle. (Esély mindig van... csak nem túl sok :()

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) twollah válasza Panther (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Miért lenne pazarlás CDre kiírni?

Talán lenne egy backup a rendszerről?

No mindegy.

(#11) Panther válasza Panther (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na! Úgy tűnik hogy talán találok egy twisted-pair UTP kábelt itthon (ADSL Modem-Netmegosztó gép közt) amivel össze tudom kötni a gépem a laptoppal, amin talán van hely! (Sok a talán... de meglátjuk!)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

...most mi szükség volt 4 OFF hozzászólásra? :(( Látom a 10000 hsz-re hajtasz. Csak tessék, de lehetőleg ne nálam OFF-olj.

CD-re kiírni azért lenne pazarlás, mert ha elég fontosnak tartanám az adatokat hogy megérjenek egy backupot, már lenne ilyenem róluk. Ezek után könnyű kitalálni hogy ennyire nem fontosak. Meg drága is lenne a dolog. BAROMIRA.

Örülök hogy 2 GB a wined, nekem annyi sincs, ez mind adat.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) twollah válasza Panther (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

OFF

Személyeskedünk?

El akarsz üldözni?

ON

Ha olyan fontosak lettek hirtelen az adataid akkor miért nem idővel ahogy gyűltek azok a fontos adatok kezdtél el backupolni?

És akkor most nem kéne fűhöz, fához rohangásznod.

(#14) Panther válasza Break (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sajnos nem tudok segíteni benne: Voodoo3-am van, de még neten is utánanéztem több helyen, sehol nem láttam ilyen BIOS-okat. :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) Panther válasza twollah (#13) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Dhjaaajh... Nem lettek fontosak, de senki nem vesztené el szívesen az összes eddig letöltögetett meg összegyűjtögetett cuccát, csak mert a winyót gariba vissza kell vinni... Nem dőlne össze a világ ha ezt mind letörölném, de jobb lenne elkerülni.

''Személyeskedünk? El akarsz üldözni?'' -- Ez az új szöveged? ... Válaszom így hangzik: ''Ahogy tetszik.''

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#16) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI
Üres vinyóm nincs most. :(
Viszont azt fel tudom ajánlani hogy elhozod a vinyót és én DVD-re kiírom neked az adatokat. Egy hátránya van kb:380FT 1db 4X-es princo lemez.

(#17) Pacák válasza Panther (#11) üzenetére


Pacák
senior tag

Párhuzamos laplink kábel nem jó? Ha átballagsz érte, akkor kölcsön adom. :) Totalcommander mindkét gépre, aztán hajrá! :)

Nuclear launch detected

(#18) twollah válasza Panther (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Az össze letöltött cuccom írom ki CDre általában, így nem fenyeget az a veszély mint téged.

Benéztem a szekrényembe, és találtam egy elméletileg még működőképes 3.1es Quantum Fireball HDDt.

Szólj ha kellene.

(#19) #34929152 válasza Panther (#11) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia Panther!

Én kölcsön tudnék neked adni egy 40 GB-os os vinyót, ha gondolod. Csak az a baj, hogy leghamarább hétfőn délután. Jó úgy is?

(#20) rezlabos


rezlabos
csendes tag

egy db 30as tuti van. meg korbeturok a fiokban lehet elokerul meg egy. ha erdekel keress meg mailban.

(#21) JulWCZar válasza Panther (#11) üzenetére


JulWCZar
senior tag

twisted-pair UTP = twisted-pair unshielded twisted pair :)

Amúgy sztem ha szelektálnál ráférne a lényeg CDre. Nálam forráskódok + hozzá cuccok + grafikák + fotók kb 3 GB. Ez CDn nem vészes. Bár nincs íróm :)

(#22) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nos, először is szeretném megköszönni a felajánlásokat. :) Pillanatnyilag úgy áll a dolog, hogy találtam crosslink kábelt (én meg jól összekevertem ezt az előbb a twisted-pairrel :DDD), szóval lehet hogy mégis meg tudom majd oldani házon belül (van pár kisebb vinyó, de csak olyan 1-3 GB-osak). Párhuzamos port eszembe jutott de az iszonyat sebesség 60GB-ra :(. Mondjuk igaz hogy szar a kábel is meg a hálókártyám is, így csak 10MBiten másol, de valószínűleg ahhoz képest mintha bemennék Pestre egy vinyóért meg vissza, még mindig nem lassabb. Majd még kiderül mi lesz a vége a dolognak, ez csak amolyan helyzetjelentés akart lenni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) Panther válasza #34929152 (#19) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Köszi, de igazából eredetileg még ma akartam visszavinni a vinyót gariba is, szóval az sajnos egy kicsit későn lenne már (remélem addigra már talán itt lesz az új is :) ). Mindenesetre mint azt az előbb írtam, talán mégis sikerül megcsinálnom a mentést az itthoni mindenféle cuccokra, és akkor a topik tárgytalanná válik -- éjjel amikor nyitottam, már nagyon nem láttam semmi egyéb kiutat, mint kölcsönkérni, és gondoltam akkor mielőbb jelzem ezt, már csak azért is hogy melőbb túllegyek az egész macerán.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) Panther válasza rezlabos (#20) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Köszi! :) Ha nem tudok minden érdemlegeset lementeni itthon, írok!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

akko nem kell dvdiro.
mind1, vmi valaszt nyomhattal volna.

GG n00b

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#26) Panther válasza KERO_SAN (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sajnos azt hiszem az sem lenne olcsó mulatság... :( De azért köszi!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) strangefaith


strangefaith
csendes tag

nekem a boltban adtak cserevinyot,amig a hibas gariban volt.

(#28) Som@ válasza strangefaith (#27) üzenetére


Som@
őstag

Tudom ez nem a reklám helye, de azért megosztanád a közel a bolt nevét? :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#29) Panther válasza strangefaith (#27) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

De akkor is kell valahova menteni a dolgokat, amíg a régi vinyót leadom és magkapom az újat... Vagy a boltban át is raktak a cserevinyóra neked mindent az elromlottról?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) Panther válasza rezlabos (#20) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Írok mailt, ugyanis azt mondtak hogy két hét amíg kicserélik (:)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) rezlabos válasza Panther (#30) üzenetére


rezlabos
csendes tag

mailt megkaptam. elindul az smtp szerver talan valaszolok is ra... ircen #prohardver esetleg?:)

(#32) Panther válasza rezlabos (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Részemről OK! Csak még szedek gyorsan valahonnan egy mircet (tudomisén hova mentettem :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) Panther válasza rezlabos (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Fenn vagyok!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) Panther válasza rezlabos (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na akkor hol beszéljük meg? Nekem jó itt is, ez legalább mindig itt van és működik :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#35) FaBatka válasza Panther (#34) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Ha még nem oldódott meg a problémád, akkor tudok segíteni. Van itt egy gép a munkahelyen, ami 400Gb tárhellyel rendelkezik, úgyhogy nyugodtan le tudok csapni neked 60-at,ha ez a megoldás jó neked.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#36) Panther válasza FaBatka (#35) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Húúú az nagyon jó lenne. Legalább azt is tudom hol az az üzlet (AMD matrica :) ). Mennyi időre tudnád nélkülözni? Mert nekem azt mondták hogy a winyómat 2 hét is lehet míg kicserélik... :( Persze van esélye hogy elbb készen lesz, de erre nem lehet építeni ugye...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#37) FaBatka válasza Panther (#36) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Hát figyi! Felpakolom gépre, aztán majd jössz az új vinyóval,amikor jössz, majd leszedjük róla. Ennyi!

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#38) Panther válasza FaBatka (#37) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor még azért megvárom rezlabos jelentkezését... jobb ha itt vannak az adatok, bármikor szükség lehet rájuk. Viszont ha a szüleim hazajönnek és tényleg frászt kapnak, akkor lehet hogy végül inkább majd mégis az lesz a megoldás amit mondtál :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#39) FaBatka válasza Panther (#38) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Okés, ha kellek, tudod, hol találsz meg:D

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#40) Panther válasza FaBatka (#39) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jah... itt! :) Köszi!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Panther adatai veszélyben, help needed! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.